Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

****

Region:

Chiny

Opis:

Szanghai - Guilin - Yangshuo - Longsheng - Kanton - Zhuhai -  Makau - Hongkong

Dzień 1. Warszawa – Szanghaj.

Wylot z Polski.

Dzień 2. Szanghaj.

Przylot do Szanghaju i rozpoczęcie programu. Po śniadaniu odwiedzimy Bund - czyli szanghajskie nabrzeże - jeden z symboli miasta, który przeniesie nas w czasy kolonialne. Ogromne klasycystyczne budynki znajdujących się tu banków, urzędów państwowych i hoteli to pamiątka z czasów, gdy w mieście panowali Brytyjczycy. Zobaczymy także zabytkowy ogród Yuyuan z czasów dynastii Ming, z mnóstwem ścieżek, pagód, stawów i skalników, następnie wizyta w Muzeum Szanghajskim, znajdującym się na Placu Ludowym. Gmach ten mieści w sobie kolekcję ponad 120 tys. sztuk reliktów kultury chińskiej, zajmując powierzchnię 12 tys. m2. Na koniec dnia odwiedzimy park Zhongshan, z ogromną kolekcją egzotycznych kwiatów i drzew. Kolacja i nocleg.

Dzień 3. Szanghaj – Guilin.

Po śniadaniu transfer na dworzec w Szanghaju. Całodniowy przejazd pociągiem do miejscowości Guilin, położonej u podnóża Gór Południowochińskich. Kolacja i nocleg.

Dzień 4. Guilin.

Śniadanie. Następnie rozpoczęcie zwiedzania Guilin. Miasto od tysięcy lat przyciąga poetów i artystów, czerpiących inspirację z niesamowitego piękna jego okolic, na które składają się krasowe formacje o niepowtarzalnych kształtach, malowniczo położone nad rzeką Li. Jedną z lokalnych atrakcji jest Skała Trąby Słonia i otaczający ją park oraz Jaskinia Trzcinowego Fletu, położona zaledwie 7 km od centrum. Z kolei wzgórze Fubo szczyci się jaskinią z buddyjskimi płaskorzeźbami i inskrypcjami oraz ważącym dwie i pół tony dzwonem i kotłem dla tysiąca biesiadników z XVII wieku. Na koniec dnia wizyta w zakładzie rzemieślniczym, wytwarzającym biżuterię z pereł - możliwość poznania procesu hodowli pereł oraz dokonania zakupów. Kolacja w restauracji, dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej: muzyczny show odgrywany w nocy na rzece Li w Yangshuo przez lokalnych mieszkańców - mniejszość etniczną Zhuang (dodatkowo płatne).

Dzień 5. Guilin.

Po śniadaniu transfer do Longsheng, gdzie będziemy podziwiać niezwykle malownicze tarasy ryżowe Grzbietu Smoka. Nazwano je tak, ponieważ wijące się wśród gór poletka połyskują w słońcu jak smocze łuski, kiedy zalane są wodą w okresie wiosennym. Później przejazd do jednej z tradycyjnych wiosek - Zhuang Zhai - słynącej z wyjątkowo pięknej drewnianej architektury. Powrót do Guilin na kolację i nocleg.

Dzień 6. Guilin - Yangshuo.

Po śniadaniu całodniowy rejs po rzece Li w stronę miasta Yangshuo, w trakcie rejsu lunch. Po dotarciu na miejsce spacer po najstarszej ulicy miasta - West Street, gdzie od lat 80-tych XX w. kultura Wschodu miesza się z kulturą Zachodu. Kolacja i nocleg.

Dzień 7. Yangshuo - Kanton - Zhuhai.

Po śniadaniu wyruszymy w podróż szybkim pociągiem do Kantonu, miasta wznoszącego się nad rzeką Perłową, które powstało w czasach panowania dynastii Qin. Jego położenie spowodowało szybki rozwój portu, nawiązane zostały kontakty handlowe z wieloma krajami. Zobaczymy Salę Pamięci Dr Sun Jat Sena - przywołującej wspomnienia z początku XX wieku. W 1911 roku Kanton stał się kolebką wywołanej przez „ojca współczesnych Chin” rewolucji. Następnie udamy się na wyspę Shamian - oazę spokoju i zieleni w tym mieście. Kolonialna architektura odnosi się do czasu, gdy ta wysepka stanowiła koncesję brytyjsko-francuską. Po południu przejazd do nadmorskiej miejscowości Zhuhai, nocleg.

Dzień 8. Zhuhai – Makau.

Po śniadaniu przejazd na granicę z Makau, które było pierwszą i najdłużej istniejącą europejską kolonią na terenie Chin. Początki kolonii sięgają XVI wieku, kiedy w mieście osiedlili się portugalscy kupcy. Obszar ten był zarządzany przez Portugalczyków, aż do przekazania go Chinom 20 grudnia 1999 roku. Zobaczymy m.in. ruiny Katedry św. Pawła - największej w Azji chrześcijańskiej świątyni. Niestety do dnia dzisiejszego pozostała jedynie monumentalna fasada. Plac Largo de Senado - główny plac Starego Miasta, otoczony budynkami w stylu kolonialnym. Spacer po głównej ulicy miasta - Avenida de Almeida Riberio. Na koniec dnia wizyta w Świątyni Kun Lam, poświęconej Bogini Miłosierdzia. Kolacja i nocleg.

Dzień 9. Makau – Hongkong.

Po śniadaniu godzinny rejs promem do Hongkongu. To supernowoczesne miasto przez prawie 150 lat należało do Wielkiej Brytanii, jednak 96% mieszkańców stanowią Chińczycy. Pierwszym punktem zwiedzania będzie plac Golden Bauhinia, upamiętniający zjednoczenie Hongkongu i Chin w 1997 roku. Zobaczymy także wzgórze Victoria, z którego rozpościera się widok na całe miasto, port Aberdeen, zatokę Repulse. Następnie przejazd na część lądową Kowloon, nabrzeże i Aleję Gwiazd - to cudowna promenada nad Tsim Sha Tsui. Znajdują się na niej pomniki i tablice upamiętniające gwiazdy kina. Jednym z najważniejszych jej punktów, jest ponad dwumetrowy posąg legendy kung-fu, Bruca Lee. Rozciąga się z niej także niepowtarzalny widok na dzielnicę biznesową miasta i powietrzną kolejkę łączącą poszczególne wyspy. Na koniec dotrzemy na targ ptaków i kwiatów, będący jedną z tutejszych atrakcji. Kolacja i nocleg.

Dzień 10.  Hongkong – Warszawa.

Po śniadaniu transfer na lotnisko i zakończenie programu. Wylot do Polski (przylot może nastąpić dnia następnego).

Wyposażenie:

Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Świadczenia:

 

Cena zawiera

przelot na trasie Polska - Szanghaj - Polska z przesiadkamiopłaty lotniskoweubezpieczenie KL, NNWzakwaterowanie w hotelach dobrej klasy 4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacjąśniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie: 1 szklanka napoju)lokalny transport: bilety kolejowe na trasach wymienionych w programie, klimatyzowane autokaryzwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów)serwis polskiego pilota

Cena nie zawiera:

obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 350 USD  na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczkidopłata do opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowanakoszty wizy chińskiejkoszty wycieczek fakultatywnych
- Masaż stóp (25 USD/os.)
- Rejs po rzece Huang Pu (30 USD/os.)
- Przedstawienie cyrkowe w Szanghaju (35 USD/os.)


Obsługa na miejscu:

W jęz. polskim

Informacje wizowe:

Wizy

Wymagane są wizy, wydawane przez Ambasadę Chin w Warszawie w cenie 445 PLN/os*. Ecco Travel pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/os. za pośrednictwo.

Zgodnie z chińskim prawem i przepisami oraz międzynarodowymi praktykami, od 15.12.2019 roku Ambasada Chin w Polsce będzie wydawała wizy biometryczne. Ambasada upoważnia Chińskie Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych w Warszawie do pobierania odcisków linii papilarnych dziesięciu palców obywateli Polski, obcokrajowców posiadających udokumentowane prawo stałego pobytu w Polsce chcących ubiegać się o wizę do Chin.

CZEGO WYMAGANY OD KLIENTÓW KORZYSTAJACYCH Z POSREDNICTWA ECCO TRAVEL?

1. Posiadania paszportu ważnego min. 6 miesięcy od daty wjazdu do Chin (z 3 pustymi stronami obok siebie/ogólnie 6 wolnych stron)
2. NAJPÓŹNIEJ NA 21 DNI ROBOCZYCH PRZED WYLOTEM na adres mailowy: wizy@eccoholiday.com należy przesłać elektronicznie wypełniony wniosek wizowy  (prawidłowo, zgodnie z poniższą instrukcją KLIKNIJ TUTAJ) osobno dla każdego uczestnika celem weryfikacji poprawności wypełnienia wniosku

Jeżeli wniosek uzyska akceptację działu wizowego należy przesłać go najpóźniej na 14 DNI ROBOCZYCH PRZED WYLOTEM w wersji papierowej wraz z:

- paszportem,

- dwoma zdjęciami UWAGA! Zdjęcie, wydrukowane na papierze fotograficznym, musi spełniać wszystkie wytyczne wskazane w instrukcji wypełnienia wniosku

-  wydrukowanym dowodem rezerwacji/voucherem (jeden voucher osobno do każdego wniosku)

-  ksero paszportu (na białej kartce formatu A-4 – strona ze zdjęciem)

na adres biura przedstawicielskiego:

DO UZUPELNIENIA

z oznaczeniem nazwy imprezy i jej terminu.

3. Pracownik działu wizowego skontaktuje się z wnioskodawcą i poinformuje zainteresowanego czy wnioski są prawidłowo wypełnione oraz wskaże możliwe  terminy wizyty w centrum wizowym w Warszawie, na którą każda osoba aplikująca o wizę będzie musiała stawić się osobiście w celu złożenia odcisków palców.

Podczas wizyty w centrum wizowym pracownik Ecco Holiday będzie do dyspozycji klientów korzystających z pośrednictwa wizowego.

Informujemy o konieczności osobistej wizyty w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej celem złożenia odcisków palców przez osoby ubiegające się o wizę do Chin (nie dotyczy osób poniżej 14. i powyżej 70. roku życia).

* Udogodnienia:

Oferty egzotyczne

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
4 679 zł/os.
Kod oferty: 10022021ECTR193742
śr. 10.02.2021
9 dni
Warszawa
HB - Dwa posiłki
Ecco Travel
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
śr. 10.02.2021 , godz. 00:00
Warszawa
czw. 11.02.2021 , godz. 00:00
Hongkong
Powrót:
pt. 19.02.2021 , godz. 00:00
Hongkong
pt. 19.02.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Wyprawa na południe Chin

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
HB - Dwa posiłki
Termin:
śr. 10.02.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
9 384
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
śr. 10.02.2021
9 dni
Warszawa
HB - Dwa posiłki
Ecco Travel
Pokój dwuosobowy (DBL) 9 384