Tam gdzie żyły smoki: Hongkong i Wietnam

Atuty oferty

Opis hotelu

Region:

Chiny / Chiny

Opis oferty: :

Hongkong • Makau • Hanoi • Tam Coc • Hoa Lu • Zatoka Ha Long • Hoi An Piękna podróż do dwóch jakże różnych krajów, które łączy ogromne przywiązanie do tradycji, widocznej w tak fascynującej Europejczyków odmienności kulturowej, przejawiającej się w architekturze, sztuce i zwyczajach. Na trasie wycieczki są tętniące życiem miasta: Hongkong - kosmopolityczna metropolia, Makau słynące z niewiarygodnej ilości kasyn i Hanoi, nazywane Paryżem Wschodu. W programie nie zabraknie również egzotycznych pejzaży i wspaniałych widoków. Takimi miejscami w Wietnamie są bajkowa zatoka Ha Long, gdzie wapienne wyspy wynurzają się z turkusowej wody i zjawiskowe jaskinie w Tam Coc. Na zakończenie wypoczynek w Hoi An, w hotelu położonym blisko plaży. Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 700 km, 2 przeloty wewnętrzne i rejsy.

1. DZIEŃ.:

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Hongkongu.

2. DZIEŃ. HONGKONG :

Przylot do HONGKONGU. Po przejściu formalności granicznych, spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ. HONGKONG :

Śniadanie. Przejazd do centrum HONGKONGU, dawnej kolonii brytyjskiej. Mimo upływu ponad 20 lat od powrotu do Chin, miasto zachowało swój unikalny charakter. Z jednej strony brytyjski ład i porządek, z drugiej strony wielobarwny azjatycki tygiel i imponujące drapacze chmur. Zwiedzanie: wzgórze Viktoria, skąd można podziwiać panoramę całego miasta, zatoka Repulse u wybrzeża Morza Południowochińskiego, port Aberdeen. Czas wolny na zakupy na jednej z głównych ulic handlowych Hongkongu. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. MAKAU:

Śniadanie. Transfer do portu. Przeprawa promowa do MAKAU, pierwszej i najdłużej istniejącej kolonii europejskiej na terenie Chin. Obszar ten był zarządzany przez Portugalczyków aż do 1999 r. Makau, nazywane "Las Vegas Dalekiego Wschodu" słynie również z niewiarygodnej ilości kasyn i bogatego życia nocnego. Spacer po historycznym centrum wpisanym na listę UNESCO z imponującą fasadą klasztoru św. Pawła - jedynym zachowanym fragmentem XVI-wiecznego klasztoru jezuitów. Zwiedzanie świątyń Na Tcha i A-Ma, poświęconej bogini Mazu, patronce miasta. Przejście w okolice Wieży Makau wznoszącej się na wysokość 338 m. Obiad w lokalnej restauracji. Wizyta w Fishermans Wharf - parku rozrywki, w skład którego wchodzą hotele, lokale gastronomiczne i handlowo-rozrywkowe w budynkach zbudowanych w stylu różnych światowych portów morskich. Przeprawa promowa do Hongkongu. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. HANOI :

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do HANOI, stolicy Wietnamu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Po południu wycieczka rikszami po starym mieście, które od rana do późnych godzin wieczornych tętni życiem. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. HANOI :

Śniadanie. Zwiedzanie: Pagoda na Jednej Kolumnie, Muzeum Ho Chi Minha, twórcy współczesnego Wietnamu, Muzeum Etnologiczne. Po południu wizyta w Świątyni Literatury, miejscu kultu edukacji, literatury i konfucjanizmu. Powrót do hotelu. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): pokaz teatru lalek na wodzie. Ta forma teatralna ma ponad tysiącletnią tradycję. Sceną dla wyrzeźbionych z drewna lalek jest lustro wody. Nocleg.

7. DZIEŃ. TAM COC - HOA LU :

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w okolice miejscowości TAM COC (Trzy Jaskinie), gdzie rozpoczyna się rejs sampanami w górę rzeki Ngo Dong, przepływającej przez trzy jaskinie. Stopniowo coraz bardziej widać imponującą rzeźbę krasowych skał i wkrótce rzeka przepływa przez jaskinię Hang Ca o długości 127 m, a po niej kolejno przez Hang Giua i Hang Cuoi. W górę rzeki krajobraz staje się coraz bardziej efektowny, a po obu brzegach wznoszą się pionowe turnie. Czas wolny. Wycieczka rowerowa do HOA LU, gdzie podziwiać można świątynie Dinh i Le, zbudowane w XVII w. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

8. DZIEŃ. ZATOKA HA LONG :

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ZATOKI HA LONG ze wspaniałą scenerią krasowych wysepek o oryginalnych kształtach, wyrastających z wody, wpisanych na listę UNESCO. Zaokrętowanie na statku. Rejs po zatoce dostarczy wielu wspaniałych przeżyć. Można tu podziwiać fascynujące widoki: fantazyjne wysepki, okoliczne wioski i przystanie rybackie. Krajobraz zdominowany jest przez rzeźbione przez wodę i wiatr wapienne szczyty wynurzające się z morza. Obiad, kolacja i nocleg na statku.

9. DZIEŃ.:

Śniadanie. Około południa wyokrętowanie i transfer na lotnisko w Hanoi. Przelot do Da Nang. Przejazd do hotelu w Hoi An, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

10. DZIEŃ. HOI AN :

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub udział w wycieczkach fakultatywnych (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka rowerowa po okolicy, podczas której podziwiać można malowniczy region pełen pól ryżowych, gajów palmowych i upraw egzotycznych owoców lub zwiedzanie HOI AN, starego portowego miasteczka wpisanego na listę UNESCO, które zachwyca piękną, tradycyjną architekturą. Kolacja i nocleg. 11.-

12. DZIEŃ. WYPOCZYNEK NA PLAŻY :

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Kolacja i nocleg.

13. DZIEŃ.:

Śniadanie w formie pakietu. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: :

11 noclegów w hotelach***/****: 3 w Hongkongu, 2 w Hanoi, 1 w Ninh Binh, 1 na statku Emeraude Classic Cruises lub Oriental Sails Cruises, 4 w Hoi An; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, 2-os. kabiny • wyżywienie: 11 śniadań, 2 obiady, 5 kolacji • przeloty: Polska-Hongkong, Da Nang-Polska • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI::

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, rejsy, przeloty wewnętrzne: Hongkong-Hanoi, Hanoi-Da Nang - ok. 220 EUR i ok. 170 USD (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie); napiwki - ok. 5 USD/os./dzień.Obywatele polscy, mający ważne paszporty, mogą wjeżdżać oraz przebywać na terytorium Hongkongu do 90 dni bez wiz. Paszport musi pozostawać ważny przez co najmniej 6 miesięcy.Wizy do Wietnamu: opłata wizowa i zaproszenie (płatne na miejscu): ok. 55 USD. Do wyrobienia wizy potrzebne jest jedno aktualne zdjęcie paszportowe (biometryczne). Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu z Wietnamu oraz musi posiadać co najmniej dwie wolne strony. Zaproszenia (promesy) będą wystawiane przed wylotem grupy z Polski, należy pamiętać o podaniu prawidłowych danych paszportowych w momencie rezerwacji.Opłaty fakultatywne: pokaz teatru lalek na wodzie - ok. 20 USD; wycieczka rowerowa w Hoi An - ok. 35 USD; zwiedzanie Hoi An - ok. 30 USD.Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.Limit bagażu na przelotach wewnętrznych: Hongkong-Hanoi; Hanoi-Danang: bagaż główny - 20 kg, bagaż podręczny - 7 kg.

Informujemy o konieczności osobistej wizyty w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej celem złożenia odcisków palców przez osoby ubiegające się o wizę do Chin (nie dotyczy osób poniżej 14. i powyżej 70. roku życia).

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
7 699 zł/os.
Kod oferty: 08112020VITX202151
niedz. 08.11.2020
12 dni
Warszawa
Według programu
Itaka
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
niedz. 08.11.2020 , godz. 00:00
Warszawa
..
pon. 09.11.2020 , godz. 00:00
Da Nang
Powrót:
pt. 20.11.2020 , godz. 00:00
Da Nang
..
pt. 20.11.2020 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Tam gdzie żyły smoki: Hongkong i Wietnam

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
niedz. 08.11.2020
Wylot z:
Warszawa
Cena
15 398
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
niedz. 08.11.2020
12 dni
Warszawa
Według programu
Itaka
Pok. 2 os. (DBL) 15 398