Atuty oferty

Opis hotelu

:

***/****
Chiny/Makau

Tytuł wycieczki :

FILIPINY HONGKONG MAKAU 16 DNI

Główne atrakcje :

* Hongkong - tradycja i nowoczesność
* Makau - portugalska przeszłość i kasyna
* Okolice Banaue - perła na liście UNESCO
* Wulkan Pinatubo
* Rzeka Podziemna Puerto Princesa - nowy cud świata
* Rajskie plaże wyspy Palawan
* Manila potężna metropolia

O wycieczce :

Byłe kolonie na terytorium Chin oraz wyspiarskie Filipiny to bardzo ciekawa propozycja. Jest to wyprawa dla każdego, kto chce połączyć poznawanie niezwykłego Hongkongu i Makau z ciepłym wyspiarskim krajem. Tropikalne Filipiny, a szczególnie rajskie plaże wyspy Palawan kuszą kąpielami i relaksem. Przekonamy się jednak, że Filipiny oferują znacznie więcej, niż białe plaże, które zobaczymy w najlepszym wydaniu na wyspie Palawan. Znajdziemy się też w najciekawszej, północnej części wyspy Luzon. Aby nie tracić czasu, większe odległości pokonujemy samolotami, a część trasy na wyspie Luzon przejeżdżamy lądem, co daje możliwość poznania kraju. Z prawdziwą satysfakcją zapraszamy na tę interesującą wycieczkę w znane nam już dobrze miejsca.

Program wycieczki :

Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY LUB Z KRAKOWA
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie lub na lotnisku w Krakowie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w informatorze, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do Hongkongu.
Dzień 2
HONGKONG
Przylot do Hongkongu. Po przyjeździe do hotelu położonym w centrum miasta i odpoczynku spacer, po tętniącej życiem centralnej dzielnicy Kowloon. Od mieniących się światłami neonów, sklepów i restauracji można dostać zawrotów głowy.
Dzień 3
HONGKONG
Zwiedzanie byłej kolonii brytyjskiej - przejazd na wyspę Hong Kong, część miasta z ultranowoczesnymi drapaczami chmur. Ze szczytu wzgórza Victoria podziwiamy panoramę na niesamowite wieżowce. Przejazd w kierunku południa wyspy. Spacer po zabytkowym porcie, nad zatoką Aberdeen - obserwacja dżonek i pozostałości tradycyjnego życia na wodzie. Wizyta w świątyni Wong Tai Sin, jednej z najpopularniejszych świątyń w mieście. Jest to słynne miejsce kultu dla wyznawców trzech religii- taoizmu, buddyzmu i konfucjanizmu. Hongkong na każdym kroku zachwyca - nowoczesność splata się tutaj z tradycją. Nocleg w Hongkongu.
Dzień 4
HONGKONG LUB MAKAU
Dzień czasu wolnego w Hongkongu. Dla chętnych wycieczka (dodatkowo płatna - szczegóły w Informatorze Wyjazdowym) z polskim pilotem wodolotem do Makau - byłej kolonii portugalskiej kolonii. Spacer po portugalskiej starówce. Zobaczymy tu m.in. ruiny katedry św. Pawła oraz słynny Plac Senacki - Largo do Sanado. Stare miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ale Makau jest teraz najbardziej znane ze swoich zbudowanych z olbrzymim rozmachem kasyn i odwiedzimy co najmniej jedno z nich. Powrót wodolotem do Hongkongu i przejazd do hotelu.
Dzień 5
WULKAN PINATUBO
Przejazd na położone na sztucznej wyspie nowoczesne lotnisko i lot na Filipiny, wyspiarskie państwo, które jest jedynym krajem azjatyckim, w którym katolicy stanowią większość. Lądowanie na wyspie Luzon, najważniejszej wyspie kraju. Z lotniska przejazd do miejscowości Bacolor, jest tu m.in kościół, który został częściowo zasypany podczas erupcji Mt. Pinatubo, jednego z najgroźniejszych wulkanów na świecie. Oglądamy zachowane do dzisiaj ślady zniszczeń, a sam wulkan widoczny jest jak na dłoni. W okolicy Pinatubo mieszkają też pradawni mieszkańcy Luzonu, będziemy mieć okazję do zobaczenia ich wioski. Podróż przez Luzon do Baguio, ruchliwego miasta położonego w górach z fantastycznym, rześkim klimatem.
Dzień 6
SAGADA
Podróż przez góry do miejscowości Sagada. Zwiedzanie okolicy. Atrakcją są wodospady, piękne jaskinie i ciekawostki kulturowe. Niezwykłe są wiszące na skałach trumny, tak okoliczni mieszkańcy chowają swoich zmarłych. Nocleg w Sagada.
Dzień 7
BANAUE
Dalsze zwiedzanie okolicy i podróż w kierunku Banaue, jednej z największych atrakcji kraju, która często jest określana, jako ósmy cud świata". Okolica Banaue to piękne zielone góry, ciekawe wioski, ale największą atrakcją są wykute w górach ryżowe tarasy, które mają już ponad dwa tysiące lat. Ze względu na swą niezwykłość Banaue zostało wpisane na listę UNESCO. Okolicę zamieszkuje plemię Ifugao, do dzisiaj zajmujący się utrzymaniem tarasów. Jeszcze tego samego dnia udamy się na jeden z punktów widokowych. Nocleg w Banaue.
Dzień 8
BANAUE
Wycieczka na najpiękniejsze tarasy i do najciekawszych wiosek. Wąską i krętą drogą musimy dostać się na przełęcz górską, by zjechać do jednej z wiosek. Spacer po wiosce, przyjaznej i egzotycznej. Osoby, które nie mają lęku wysokości zachęcamy do spaceru po starożytnych murach tarasów, sceneria jest niezwykła. Wioski otoczone są bujną, tropikalną roślinnością. Dalszy przejazd przez Luzon i nocleg po drodze.
Dzień 9
LOT NA PALAWAN
Rano wylot z przesiadką do Puerto Princesa na wyspie Palawan. Wyspa jest rajem dla miłośników przyrody, dzikich plaż i snorkelingu. Nocleg w okolicy Puerto Princessa.
Dzień 10
PARK NARODOWY RZEKI PODZIEMNEJ
Przejazd do dużej atrakcji wyspy - Parku Narodowego Rzeki Podziemnej Puerto Princesa. Park znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Rejs małymi łodziami podziemną rzeką. Miejsce to w 2011 roku zostało ogłoszone nowym cudem świata. Po rejsie rzeką podziemną przejazd na pobliską plażę i piknik. Powrót na nocleg.
Dzień 11
PALAWAN
Przejazd na północ wyspy Palawan do rejonu El Nido znanego z przepięknych formacji skalnych, małych wysepek i najpiękniejszych plaż świata. Będziemy mieć czas, by położyć się na białym piasku i zanurzyć się w ciepłych wodach. Nocleg w hotelu nad morzem.
Dzień 12 - 13
PLAŻE PALAWANU
Czas na plażowanie, wycieczki morskie i odpoczynek w bajkowym, tropikalnym świecie. Wspaniałe warunki do pływania i nurkowania na rafie koralowej. Tutaj, w cieniu palm kokosowych znajdziemy się na moment w prawdziwym raju. Na życzenie nasz pilot zorganizuje dodatkową wycieczkę. Szczególnie popularne są wycieczki do pobliskich rajskich (i to rajskich bez cudzysłowu) wysp. Noclegi w hotelu nad morzem.
Dzień 14
PRZELOT DO MANILI
Podróż do Puerto Princesa i wylot do Manili - pełnego kontrastów największego miasta kraju. Po dojeździe do hotelu nasz pilot z pewnością zaproponuje poznanie nocnego życia filipińskiej stolicy. Nocleg w Manili.
Dzień 15
MANILA
Zwiedzanie Manili. Oglądamy Intramuros, zabytkową, kolonialną część miasta wybudowaną przez Hiszpanów. Dużo tu kościołów i zabytkowych kamienic. Udajemy się do bazyliki, gdzie przechowywana jest figura Czarnego Chrystusa. To bardzo ważne miejsce dla religijnego społeczeństwa Filipińczyków. Objazd miasta - dzielnica biznesu Makati oraz nadbrzeżna Ermita. Powrót do hotelu.
Dzień 16
WYLOT DO POLSKI
W nocy lub rano wylot z Manili. Przylot do Warszawy lub Krakowa.

Zniżki :

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

Świadczenia :

Bilety lotnicze, minimum 20 kg bagażu nadawanego; koszty transportu (minibusy); wycieczki wg programu; wstępy do obiektów wymienionych w programie, śniadania w hotelach, kolacje i obiady w wybranych miejscach (łącznie 5 posiłków); noclegi (pokoje 2-osobowe) w hotelach 3* lub 4* (wg oceny biura), ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach; polski pilot.

Cena nie obejmuje :

Obowiązkowego pakietu dewizowego płatnego 650 USD w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, napojów do posiłków, zwyczajowych napiwków, dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Uwagi :

Orientacyjna liczba uczestników - od 10 do 19 osób. Każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem informator wyjazdowy ułatwiający przygotowanie się do wycieczki. Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Informujemy o konieczności osobistej wizyty w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej celem złożenia odcisków palców przez osoby ubiegające się o wizę do Chin (nie dotyczy osób poniżej 14. i powyżej 70. roku życia).

* Udogodnienia:

Oferty egzotyczne

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
13 992 zł/os.
Kod oferty: 21112020PRTS197319
sob. 21.11.2020
15 dni
Warszawa
Według programu
Prestige Tours
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
sob. 21.11.2020 , godz. 00:00
Warszawa
Linia Rejsowa
niedz. 22.11.2020 , godz. 00:00
Manila
Powrót:
niedz. 06.12.2020 , godz. 00:00
Manila
Linia Rejsowa
niedz. 06.12.2020 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Filipiny - Hongkong - Makau

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
sob. 21.11.2020
Wylot z:
Warszawa
Cena
27 985
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
sob. 21.11.2020
15 dni
Warszawa
Według programu
Prestige Tours
Pokój dwuosobowy (12B) 27 985
Pokój dwuosobowy (12B) 27 985