Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
Hotele/lodge o standardzie **/*** (10 rozpoczętych dób hotelowych)
Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych).Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozkłady.


Dzień 2
Przylot do Rio de Janeiro, odprawa paszportowa. Następnie ruszymy na zwiedzanie Rio de Janeiro. Samba, futbol oraz skąpane w słońcu plaże Copacabana i Ipanema to jego najsłynniejsze wizytówki. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado, gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38 m posąg Chrystusa Zbawiciela. Następnie przejazd na Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pão de Açúcar. Później udamy się na Sambodrom - to właśnie tutaj co roku korowody barwnych tancerzy samby prezentują swoje umiejętności w trakcie najsłynniejszego karnawału na świecie (w okresie karnawału lub koncertów, tylko z okien autokaru). Na kolację będziemy mieli okazję skosztować słynną wołowinę brazylijską w Churrascarii i zapoznać się ze sposobem jej podawania tzw. Rodízio de carne. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa ok. 50 km).


Dzień 3
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Foz do Iguaçu. Przejazd do parku i zwiedzanie brazylijskiej strony słynnych na całym świecie wodospadów Iguaçu, co w języku Indian Guaraní oznacza "wielką wodę". Spacer po szlaku, w trakcie którego będziemy podziwiać wspaniałe kaskady wody, spływające z różnych wysokości, jednakże głównym celem naszej wyprawy będzie spotkanie z największym wodospadem Iguaçu zwanym Garganta del Diablo - Diabelską Gardzielą, mającą ponad 70 m wysokości. Huk spadających z bazaltowej półki mas wody i wszechobecna mgiełka jest niezapomnianym przeżyciem. Na koniec winda zawiezie nas na górny poziom wodospadów i raz jeszcze będzie okazja do zrobienia kolejnych wyjątkowych zdjęć. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 30 km). W tym dniu, dla chętnych i jeśli czas na to pozwoli, zaoferujemy wizytę w parku ptaków (dodatkowo płatne ok. 35 USD/os.) Dla chętnych wieczorem latino show (dodatkowo płatne ok. 75USD/os.).


Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego Iguazú po stronie argentyńskiej. Wyznaczonymi szlakami i w kolejce, będziemy odkrywać tajemnice tropikalnego lasu deszczowego, a naszym oczom ukażą się przepiękne widoki wodospadów przejdziemy trasę ok. 2 km pomostem aż do tarasu widokowego, z którego po raz kolejny zachwycimy się pięknem wodospadu Garganta del Diablo. Lunch na terenie parku lub kolacja w hotelu. Dla chętnych, jako opcja, wodne safari - przejazd samochodem terenowym przez las tropikalny, podziwianie świata dzikiej przyrody, a następnie wycieczka pod wodospady łodziami podobnymi do pontonów (dodatkowo płatne ok. 100 USD/os.). Następnie przejedziemy przez "most braterstwa" na stronę brazylijską. Powrót do hotelu. Nocleg. (Trasa ok. 50 km). Dla chętnych wieczorem latino show (dodatkowo płatne ok. 75USD/os.).


Dzień 5
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Brasíli. Panoramiczne zwiedzanie miasta. Stolica Brazylii została tu przeniesiona w 1960 roku i została zbudowana w niecałe cztery lata według projektu najsławniejszego architekta brazylijskiego - Oscara Niemayera. Miasto zostało zaprojektowane tak, aby z lotu ptaka przypominało samolot. Wzdłuż "skrzydeł" rozlokowano budynki mieszkalne, wzdłuż "kadłuba" - budynki użyteczności publicznej, a w miejscu "kabiny" - budynki rządowe. Ciekawe rozwiązania urbanistyczne i nowoczesne projekty sprawiły, iż Brasília, jako jedyne miasto powstałe w XX wieku, została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W trakcie wycieczki zobaczymy najważniejsze punkty miasta: Katedrę, zbudowaną na wzór korony cierniowej Chrystusa, Wieżę Telewizyjną, Praça dos Três Poderes, JK Memorial, budynki rządowe. Przystanek na lunch.Po zwiedzaniu transfer na lotnisko w Brasílii, a następnie wieczorny przelot do Manaus. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok.40 km)


Dzień 6
Po śniadaniu wyprawa w głąb amazońskiej dżungli na ekscytujące spotkanie z otaczającą nas dziką przyrodą. Zaprosimy Państwa na około 1,5-godzinny trekking, podczas którego zobaczymy zarówno faunę jak i florę Amazonii. Następnie udamy się z wizytą do caboclos - czyli brazylijskich metysów będących potomkami miejscowych Indian oraz Europejczyków, którzy byli zatrudniani przy pozyskiwaniu kauczuku. Będzie również możliwość wspólnego łowienia piranii razem z tubylcami. Powrót do lodge, kolacja i nocleg.


Dzień 7
Śniadanie, czas wolny na odpoczynek nad wodą. W tym dniu zaproponujemy udział w wycieczce opcjonalnej (dostępność zależna od stanu wód) - safari z różowymi delfinami (dodatkowo płatne ok. 160 USD/os. w zależności od liczby chętnych). Te niezwykle inteligentne oraz przyjazne ssaki, występują tu zupełnie na wolności, chętnie przypływają do ludzi. Będziemy mogli zobaczyć ich karmienie. W trakcie wycieczki zobaczymy rośliny wodne nazywane roślinami "Królowej Wiktorii", okrągłe, unoszące się na wodzie liście o rozmiarach dochodzących do 3 m, a ich łodygi osiągają długość do 7 - 8 m. Następnie udamy się z wizytą do jednej z pływających wiosek indiańskich. Razem z lokalnymi mieszkańcami wyruszymy na karmienie wielkiej ryby piraruku, gdzie również będzie można spróbować swoich umiejętności wędkarskich. Przy odrobinie szczęścia będziemy mieli okazję zobaczyć leniwca, anakondę oraz jedno z największych drzew w Amazonii - sumauma. Powrót do lodge. Po kolacji popłyniemy na wieczorną przejażdżkę czółnem na spotkanie oko w oko z kajmanami, podczas której towarzyszyć nam będą nocne odgłosy dżungli. Powrót na nocleg w lodge.


Dzień 8
Po śniadaniu powrót do Manaus. Przepływać będziemy przez tzw. spotkanie rzek (Encontro das Aguas): Rio Negro (Czarna rzeka), której ciemne wody spotykają się z jasnymi wodami Solimões (górnej części Amazonki). Obie rzeki przez około 20 km płyną w jednym korycie jednakże ich odmienne barwy nie mieszają się ze sobą. Z pokładu łodzi będziemy podziwiać to niecodzienne zjawisko. Następnie zwiedzanie Manaus, stolicy Amazonii. Odwiedzimy tu: Mercado Municipal - lokalny bazar z produktami regionalnymi, rękodziełem i pamiątkami. Dalej przejedziemy nabrzeżnymi hałaśliwymi i zatłoczonymi ulicami portowymi aż do gmachu Teatro Amazonas - opery amazońskiej neoklasycystycznej budowli ukończonej w 1896 roku, która jako miejsce reprezentacyjne zyskała przepiękny wystrój. Przejazd na lotnisko i przelot do Salvador de Bahia. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja (trasa ok. 70 km).


Dzień 9
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie pierwszej stolicy Brazylii. Salvador leży nad brzegiem oceanu, a jednocześnie na różnych poziomach łańcucha górskiego. Przejedziemy wzdłuż wybrzeża w kierunku latarni morskiej i starego fortu St. Antonio. Następnie udamy się do części dolnej miasta, gdzie znajduje się Winda Laserda. Czas wolny na zakup pamiątek w hali targowej z czasów kolonialnych, Mercado Modelo. Wjazd windą do górnej części miasta i spacer od placu Tome de Sousa z pięknym Palacio Rio Branco do centrum historycznego miasta, Pelourinho (ta część miasta wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Spacer po krętych uliczkach, pełnych pięknych budynków z okresu kolonialnego. Wizyta w kościele św. Franciszka z Asyżu. Przejazd nad jezioro Dique do Totoro, gdzie stoją figury orixe, typowe dla afrykańskich religii candomble. Wpływ Afrykańczyków na kulturę Salvadoru jest widoczny na każdym kroku. Bóstwa orixe występują tutaj obok figur świętych. Następnie przejazd do słynnego kościoła Nosso Senhor do Bonfim oraz wjazd na wzgórze Serrat i podziwianie pięknego widoku na miasto i ocean. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 60 km).


Dzień 10
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Rio de Janeiro (możliwy z przesiadką). Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na kąpiele słoneczne na jednej ze wspaniałych plaż Rio - Copacabanie lub Ipanemie. Kolacja, nocleg.


Dzień 11
Czas na odpoczynek. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne: wyspy tropikalne ok 75 USD/os., samba show ok. 100 USD/os., lot helikopterem ok 200 USD/os. za 30 min. Pełną listę wycieczek opcjonalnych przedstawi na miejscu pilot wycieczki.


Dzień 12
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow).


Dzień 13
Przylot do Warszawy na lotnisko im. F. Chopina.


Uwagi do programu
-Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
-Prosimy o zabranie odpowiedniej odzieży lekkich płaszczy przeciwdeszczowych, długich spodni i cienkiej bluzki z długim rękawem na spacer po dżungli) oraz obuwia antypoślizgowego (np.: sandały trekkingowe lub tenisówki - śliskie kamienie w pobliżu wodospadów) i masek/ okularów do nurkowania podczas safari w Iguazu.


Szczepienia i zdrowie
Szczepienia nie są wymagane. Jedynie w rejonie Amazonii jestzalecane szczepienie przeciwko żółtej febrze. Należy zabrać repelenty.


Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotemrejsowym do Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw. (10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania + obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Brazylii, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).


Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wycieczek fakultatywnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napoi oraz zwyczajowych napiwków i innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (opłata na miejscu)ok. 250 USD/os (w tym bilety wstępu,napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców).


META Description

Pierwsza stolica Brazylii - Salvador de Bahia • dzika przyroda Amazonii • Rio de Janeiro • Plaże Copacabany • największe wodospady na świecie - Iguacu • stolica Brazylii - Brasilia


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.7/6. Sprawdź opinie: "


Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcyod daty powrotu z Brazylii.
Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.


Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcyod daty powrotu z Brazylii.
Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

* Udogodnienia:

Oferty egzotyczne

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
13 812 zł/os.
Kod oferty: 19012021RNBW192838
wt. 19.01.2021
11 dni
Warszawa
HB - Dwa posiłki
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
wt. 19.01.2021 , godz. 17:20
Warszawa
śr. 20.01.2021 , godz. 07:10
Rio De Janeiro
Powrót:
sob. 30.01.2021 , godz. 16:30
Rio De Janeiro
niedz. 31.01.2021 , godz. 12:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Wyprawa przez kontynent

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
HB - Dwa posiłki
Termin:
wt. 19.01.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
27 624
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
wt. 19.01.2021
11 dni
Warszawa
HB - Dwa posiłki
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (31R) 27 624