Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
Hotele, lodge lub pousady o standardzie **/***(7 rozpoczętych dób hotelowych)
Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem czarterowym do Fortalezy (z międzylądowaniem na Wyspach Kanaryjskich). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przylot do Fortalezy, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu na nocleg.


Dzień 2
Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Fortalezy. Następnie transfer jeepami do Jericoacoara, niezwykle urokliwego miasteczka położonego pośród rozległego parku narodowego i będącego spełnieniem marzeń wakacyjnych każdego Brazylijczyka. To miejsce z jednym swego rodzaju klimatem, gdzie wieczorami, obwoźni sklepikarze, na swoich stanowiskach zapalają lampki i sprzedają słynną caipirinhę. To miejsce, gdzie wdrapując się na wydmę możemy zobaczyć jeden z najpiękniejszych na świecie zachodów słońca. Za dnia zaś możemy wypatrywać latawców śmiałków, którzy odważyli się praktykować kitesurfing. Jedną z największych przygód będzie przejażdżka konna po wydmach (dodatkowo płatne) z kolei, miłośnicy odpoczynku powinni wybrać się na przejażdżkę do Lagoa Azul, gdzie zostały porozwieszane hamaki na tafli jeziora, by rozkoszować się błogim odpoczynkiem. zas wolny. (Trasa około 300km)


Dzień 3
Śniadanie i dzień wolny na odpoczynek. Zachęcamy przede wszystkim do skorzystania z kąpieli lub spaceru po wydmach. Należy też wiedzieć, że Jericocoara nazywana jest brazylijską świątynią sportów wodnych ze względu na piękne i długie fale, gdzie każdego dnia spotkać można kitesurferów ślizgających się po ich spienionych grzbietach. Dlatego dla bardziej aktywnych proponujemy udział w lekcji kitesurfingu (dodatkowo płatne około 45 USD/os.).


Dzień 4
Śniadanie i transfer jeepami do Parnaiba. W tym dniu będziemy mieli okazję zobaczyć prawdziwie rajskie krajobrazy tej części Brazylii. Przejedziemy przez sam środek ogromnego parku narodowego, obejmującego ponad 8000 km2. Nasza trasa będzie biegła przez piaszczyste plaże i morze białych wydm rozciągające się po horyzont. Pośród tego krajobrazu wyłoni się jedna z najbardziej znanych lagun, gdzie zatrzymamy się na lunch (we własnym zakresie) i będziemy mogli odpocząć w jednym z hamaków zawieszonych nad taflą słodkiej wody otoczonej pustynnym krajobrazem. Dla chętnych możliwość skorzystania ze zjazdu na desce po torze ustawionym na piaszczystym zboczu wydmy wprost do laguny (dodatkowo płatne ok 8 USD/os. za 3 zjazdy). Zakwaterowanie w pousadzie (rodzaj pensjonatu), w Parnaiba na nocleg. (Trasa około 200 km)


Dzień 5
Śniadanie, a następnie rejs łodzią po delcie rzeki Parnaiba. Delta Parnaíby jest uważana za jeden z najpiękniejszych krajobrazów na świecie. Jest to najdłuższa rzeka znajdująca się w całości na terytorium Brazylii, a prawie 40% żyjących tu gatunków ryb jest endemiczna. Rzeka wije się i rozdziela na mniejsze kanały, które w swoim kształcie przypominają otwartą dłoń, natomiast krajobraz, który ją otacza można bez wahania nazwać wielką ekologiczną świątynią. Następnie transfer wodny do Barreirnhas, które będzie początkiem naszej podróży ku brazylijskiej Saharze. Podczas drogi samochodem terenowym będziemy podziwiać bujną roślinność lasu deszczowego, rozciągającego się u podnóży Lencois Maranhenses. Zakwaterowanie w pousadzie w Barreirnhas i nocleg.


Dzień 6
Po śniadaniu udamy się w pieszą podróż pośród niekończących się piaszczystych wzniesień, a to, co ukaże się naszym oczom nie będzie fatamorganą - w samym centrum pustyni będziemy mieli okazje zanurzyć się w wodach słodkowodnych lagunznajdujących sięna terenie całego parku.Występuje w nichteżunikalny gatunek ryb, który jest w stanie przetrwać w czasie okresu, kiedy laguna wysycha, i czekać na kolejną porę deszczową. Przepiękne wydmy Lencois Maranhenses można odkrywać za każdym razem na nowo, ponieważ zmieniają swój wygląd wraz ze zmieniającym się poziomem wód w lagunach. Po południu transfer do Sao Luis, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.


Dzień 7
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Sao Luis, stolicy stanu Maranhão, która położona jest na wyspie Upaon-Açu (jedna z trzech brazylijskich stolic państwowych położonych na wyspach). Przespacerujemy się po starych, wąskich, brukowanych uliczkach, gdzie poczujemy ducha kolonializmu. Jako że Sao Luis było portugalską kolonią (chociaż samo miasto zostało założone przez Francuzów), architektura przypomina typowy portugalski styl małych miasteczek z niewielką domieszką Porto i Lizbony. Miasto ma swój niezaprzeczalny kolonialny klimat dawnych lat. Miasto określane jest w Brazylii na trzy różne sposoby: "miasto kafelków" (ze względu na kolorowe kafelki azuleijos, którymi pokryta jest większość budynków w historycznym centrum), "Ateny Brazylii" (dzięki wielu artystom z XIX, którzy tu tworzyli) jak i "brazylijska Jamajką", ponieważ jest miastem o największej liczbie fanów muzyki reggae w Brazylii i ma drugie Muzeum Reggae na świecie (po Jamajce). Następnie transfer na lotnisko i lot do Fortalezy (możliwy z przesiadką). Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.


Dzień 8
Po śniadaniu czas wolny, następnie transfer na lotnisko (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow) i lot powrotny do Polski (z międzylądowaniem na Wyspach Kanaryjskich).


Dzień 9
Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.


Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.


Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotemczarterowym do/z Fortalezy (z międzylądowaniem technicznym na Wyspach Kanaryjskich), opłaty lotniskowe, przelot z Sao Luis do Fortalezy, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie wg programu (śniadania), opiekę pilota w Brazylii, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).


Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wycieczek fakultatywnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napoi oraz zwyczajowych napiwków i innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (opłata na miejscu)ok.150 USD/os (w tym bilety wstępu, podatek turystyczny w Jericoacoara, napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców).


META Description

Jericocoara - spełnienie marzeń wakacyjnych każdego Brazylijczyka • mekka sportów wodnych • turkusowe jeziora na wydmach- Lencoish Maranheses • PN i delta rzeki Parnaiba • kolonialny klimat Sao Luis • błogie lenistwo w magicznej scenerii - Lagoa Azul• dla chętnych jazda konna na wydmach i lekcje kiesurfingu • przelot lokalny w cenie


Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcyod daty powrotu z Brazylii.
Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.


Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcyod daty powrotu z Brazylii.
Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
7 986 zł/os.
Kod oferty: 11012021RNBW206901
pon. 11.01.2021
7 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
pon. 11.01.2021 , godz. 00:00
Warszawa
pon. 11.01.2021 , godz. 00:00
Fortaleza
Powrót:
pon. 18.01.2021 , godz. 00:00
Fortaleza
wt. 19.01.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Tylko w Brazylii jest woda na pustyni

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
BB - Śniadania
Termin:
pon. 11.01.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
15 972
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
pon. 11.01.2021
7 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (31R) 15 972