Atuty oferty

Opis hotelu

:

****
Brazylia/Rio de Janeiro

Tytuł wycieczki :

PERU BRAZYLIA ARGENTYNA 16 DNI

Główne atrakcje :

* Cuzco - stolica Imperium Inków
* Machu Picchu - zapierający dech w piersiach cud świata
* Wysokogórskie Jezioro Titicaca
* Święta Dolina Urubamby
* Wspaniałe Wodospady Iguazu
* Piękne Rio de Janeiro
* Boskie Buenos Aires

O wycieczce :

Podczas tej nadzwyczaj atrakcyjnej wycieczki zwiedzamy najciekawsze miejsca Ameryki Południowej. Ograniczamy się wyłącznie do miejsc rzeczywiście wyjątkowych: Cuzco, Machu Picchu, Jezioro Titicaca, Wodospady Iguaçu, Rio de Janeiro i Buenos Aires. Każda z tych nazw elektryzuje i pobudza wyobraźnię. Jest to wyjazd dla osób, które nie mają czasu na kilka wycieczek do Ameryki Południowej i chcą zobaczyć wszystko" za jednym razem. Przeloty zamiast uciążliwych przejazdów, wygodne, wynajęte mikrobusy oraz dobre warunki zakwaterowania sprawiają, że nie jest to wycieczka wymagająca nadzwyczajnego wysiłku. Należy jednak pamiętać, że program w tym wypadku mamy nieco napięty i nie dysponujemy nadmierną ilością wolnego czasu.

Program wycieczki :

Dzień 1
WYLOT
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadkami do Cuzco w Peru. Możliwy nocleg tranzytowy w jednym z miast południowoamerykańskich.
Dzień 2
CUZCO
Przylot do  Cuzco, dawnej stolicy imperium Inków, położonej na wysokości 3320 m n.p.m. Zwiedzanie tego pięknego miasta z niezwykłą atmosferą. Spacerujemy po Plaza de Armas - centralnym placu. W tym pięknym miejscu skupiają się ważne budowle. Znajduje się tu m.in. katedra ze słynnym srebrnym ołtarzem. Zwiedzamy pozostałości Świątyni Słońca (Qoricancha), na jej fundamentach Hiszpanie zbudowali kościół św. Dominika. Zaglądamy też do klasztoru św. Katarzyny, można tu odetchnąć atmosferą sprzed wieków. Wiele wspaniałych obiektów Cuzco zostało zbudowanych na fundamentach budowli Inków i oczywiście za inkaskie złoto. Odnajdujemy w jednym z murów słynny Hatunrumiyoc - dwunastokątny kamień świadczący o doskonałości indiańskich budowniczych. Wizyta w górującej nad miastem inkaskiej twierdzy Sacsaywaman. Widzimy tu wspaniałe mury zbudowane z ogromnych, idealnie pasujących do siebie kamieni. Nocleg w hotelu w Cuzco.
Dzień 3
DOLINA URUBAMBY
Wycieczka do  Doliny Urubamby, niegdyś kwitnącego regionu państwa Inków, które było spichlerzem imperium. Dnem doliny płynie spieniona rzeka Urubamba. Zwiedzanie imponujących ruin inkaskiego miasta. Budowle i tarasy wznoszą się wysoko nad doliną. Spacerujemy po tym inkaskim mieście mając niemal pod stopami niezwykłe widoki. Przystajemy też we współczesnym  Pisac  ze słynnym targiem, jest to dobre miejsce do zakupu pięknych pamiątek wyrabianych przez Indian. Lunch podczas wycieczki.
Powrót do Cuzco na nocleg.
Dzień 4
MACHU PICCHU
Rano wycieczka pociągiem do  Machu Picchu -wymarzonego celu podróżników z całego świata. Atrakcją jest już sam dojazd pociągiem, z którego możemy podziwiać zmieniający się za każdym zakrętem andyjski krajobraz. W końcu pociąg dojeżdża do niewielkiej stacji kolejowej i stamtąd następuje wyjazd mikrobusem do Machu Picchu. Zwiedzanie niezwykłego miasta Inków w pięknej scenerii pokrytych wieczną zielenią górach. Oglądamy z miejscowym przewodnikiem wszystko, co najważniejsze mając też wolny czas na robienie pięknych zdjęć. Po południu powrót pociągiem i mikrobusem do Cuzco, przyjazd wieczorem i nocleg.     
Dzień 5
PRZEJAZD PRZEZ ANDY
Całodzienny przejazd turystycznym autokarem nad  Jezioro Titicaca. Przejazd drogą z pięknymi, andyjskimi krajobrazami. Przekraczamy łagodną przełęcz o wysokości ponad 4350 m n.p.m. Wyniosłe andyjskie szczyty wydają się być na wyciągnięcie ręki. Lunch podczas postoju. Przystanek w jednym ze stanowisk archeologicznych położonych na trasie przejazdu. W końcu jesteśmy w rejonie Jeziora Titicaca, w miejscu narodzenia się kultury Inków. To właśnie stąd pochodził legendarny założyciel imperium Manco Capac. Wieczorem dojazd do miasta  Puno i nocleg w hotelu.
Dzień 6
JEZIORO TITICACA
Piękny dzień nad Jeziorem Titicaca. Jesteśmy na sporej wysokości i musimy odpowiednio zadbać o dobre samopoczucie, jak tego dokonać poradzi nasz znakomity pilot wycieczki. Rejs niewielką łodzią na pływające  Wyspy Uros. Wyspy zamieszkane są przez potomków Indian, którzy chroniąc się przed Inkami, wybudowali świat z trzciny. Zwiedzanie trzcinowych domów, wypróbowanie trzcinowej łodzi. Po południu jedziemy do  Sillustani. Widzimy tu prastare, preinkaskie cmentarzyska budowane w formie wież (chullpas). Najwyższe z nich mają aż 12 metrów. Były budowane dla szlachetnie urodzonych Indian Collas. Nocleg w Puno.
Dzień 7
LIMA
Przejazd na pobliskie lotnisko i wylot do  Limy. Spacer po kolonialnym centrum stolicy Peru: Plaza de Armas z katedrą oraz klasztor Franciszkanów. W miarę wolnego czasu zwiedzanie Muzeum Złota (wstęp do muzeum płatny dodatkowo) - poznanie głównych zagadnień związanych z cywilizacją prekolumbijską Peru. Kolacja w lokalnej restauracji kończąca pobyt w Peru. Nocleg w Limie.
Dzień 8
RIO DE JANEIRO
Przejazd na lotnisko i wylot do  Rio de Janeiro. Zakwaterowanie w hotelu. Przed snem nie obędzie się bez spaceru po promenadzie Copacabana, wzdłuż najsłynniejszej plaży świata. Biegnąca wzdłuż oceanu szeroka arteria Avenida Atlantica to najsłynniejsza ulica miasta. Nocleg w dzielnicy Copacabana w pobliżu słynnej plaży.
Dzień 9
RIO DE JANEIRO
Pobyt w Rio de Janeiro. Jeśli chodzi o położenie, z  Rio  nie może równać się żadne inne duże miasto. Piękne wzgórza schodzą wprost do oceanu, a strome skały dodają uroku. Miasto posiada piaszczyste, szerokie plaże, najsłynniejsze z nich to oczywiście Copacabana i Ipanema. W tym dniu planujemy wjazd kolejką linową na słynną Głowę Cukru - Pao de Açucar. Obok zobaczymy Czerwoną Plażę, przy której stoi pomnik Fryderyka Chopina. Po południu chwila czasu wolnego na Copacabanie - można go wykorzystać na odpoczynek, plażowanie, spacery, zakupy i degustacje kokosów, caipirinhi i lokalnych przekąsek. Późnym popołudniem czeka nas kolejna atrakcja - rejs statkiem po okolicznych zatokach. Podczas rejsu będzie można zobaczyć to wspaniałe miasto z perspektywy wody i podziwiać zachód słońca. Brazylijska kolacja wraz z wyborem napojów na pokładzie statku jest znakomitym ukoronowaniem dnia. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 10
RIO DE JANEIRO
Dalsze zwiedzanie  Rio de Janeiro. Kolejna wielka atrakcja i ikona miasta - wjazd kolejką na wzgórze Corcovado ze sławną statuą Chrystusa Zbawiciela. Rozciąga się stamtąd wprost fenomenalny widok na Rio i zatokę. Trzymamy kciuki, by dobra pogoda pozwoliła nam zobaczyć jak najwięcej w tym miejscu. Następnie przejazd na Sambodrom - miejsce, w którym odbywają się parady karnawałowe. Miłośnicy piłki nożnej (a takich nie brakuje) będą z pewnością zadowoleni z wycieczki na Stadion Maracana, prawdziwą świątynię futbolu. Wieczorem oczywiście przychodzi czas na rozrywki - możliwość pokazu samby (dodatkowo płatne - informacja o aktualnej cenie w Informatorze Przedwyjazdowym) wykonywanej przez jedną ze szkół uczestniczących w pokazie karnawałowym. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 11
WODOSPADY IGUAZÚ
Przejazd na lotnisko i wylot do  Wodospadów Iguazú, jednej z największych atrakcji świata. Wodospady utworzyły się na wysokim progu rzeki Iguazú, dopływu potężnej Parany. Te położone na granicy brazylijsko - argentyńskiej wodospady, będziemy podziwiać dosłownie z każdej strony. Najpierw podziwiamy je od strony  brazylijskiej. Na specjalnie wybudowanych tarasach można podejść pod same wodospady moknąc nieco przy okazji, co podczas upalnych dni bywa przyjemne. Nocleg w mieście  Foz do Iguazu.
Dzień 12
WODOSPADY IGUAZÚ
Podziwianie  Wodospadów Iguazú, od  strony argentyńskiej  ze wszystkich możliwych punktów widokowych. Największe wrażenie robi Garganta del Diablo (Piekielna Gardziel), najsłynniejsza odnoga wodospadów. Chętni, w miarę wolnego czasu. mogą wziąć udział w krótkim, emocjonującym rajdzie łodzią (dodatkowo płatne), po którym na uczestnikach nie pozostaje sucha nitka. Po południu lub wieczorem przejazd na lotnisko i wylot do Buenos Aires. Transfer do hotelu i nocleg.                                                                                                
Dzień 13
BUENOS AIRES
Zwiedzanie pięknego  Buenos Aires: najważniejsze place, ulice i pomniki. Jesteśmy na Placu Majowym, przy którym stoją najważniejsze gmachy w mieście. Robimy zdjęcie na Placu Republiki pod słynnym obeliskiem,
a także przystajemy pod ciekawym pomnikiem Jana Pawła II. Wyjazd do dzielnicy artystów La Boca. Ta dawna dzielnica biednych robotników portowych jest dziś modną i barwną częścią miasta. Kolorowe domy dzielnicy znajdują się w wielu albumach dotyczących miasta. Zaglądamy też na niezwykły cmentarz Recoleta, gdzie pochowano Evitę Peron będącą bożyszczem tłumów. Recoleta przypomina raczej niezwykłe miasteczko, a nie zwykły cmentarz. Wieczorem udajemy się na pokaz tańca i muzyki tango na najwyższym poziomie. Pokaz jest połączony z kolacją, podczas której można zwykle spróbować słynnej argentyńskiej wołowiny. Nocleg w hotelu w Buenos Aires.
Dzień 14
BUENOS AIRES
Rano wyjazd za miasto na prawdziwą  estancia  (farmę), na której wciąż żyją i pracują gauchowie- argentyńscy kowboje. Możliwość przejażdżki konnej, a następnie wspólny lunch w formie parrilla (typowego grilla). Powrót do Buenos Aires i dalszy ciąg zwiedzania tego wspaniałego miasta. Proponujemy spacer popularnym deptakiem Florida.  Nocleg w hotelu w Buenos Aires.                 
Dzień 15
WYLOT
Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy.
Dzień 16
PRZYLOT DO POLSKI
Przylot do Warszawy.

Zniżki :

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

Świadczenia :

Bilety lotnicze, opłaty i podatki lotniskowe (poza ewentualnymi indywidualnymi opłatami wylotowymi ), minimum 20kg bagażu nadawanego/os., przejazdy wg programu (wynajęte minibusy z klimatyzacją), śniadania w hotelach, pozostałe posiłki wymienione w programie (łącznie 6 posiłków), noclegi (pokoje 2 osobowe) w hotelach 4*, opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, opieka polskiego pilota.

Cena nie obejmuje :

Obowiązkowa opłata w krajach docelowych (900 USD) płatna na miejscu zawierająca część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, napoje do posiłków, zwyczajowe napiwki, indywidualne opłaty wylotowe wg aktualnej stawki (ok. 30 USD/os), dopłata do pok. 1-os. 830 USD.

Uwagi :

Orientacyjna liczebność grupy od 8 do 17 osób. Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 2 tyg. przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum 9 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. W Peru przewidziane są noclegi na dużych wysokościach, w przypadku przeciwwskazań zdrowotnych, prosimy o radę swojego lekarza.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
17 110 zł/os.
Kod oferty: 25032021PRTS202806
czw. 25.03.2021
14 dni
Warszawa
Według programu
Prestige Tours
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
czw. 25.03.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Linia Rejsowa
pt. 26.03.2021 , godz. 00:00
Buenos Aires
Powrót:
czw. 08.04.2021 , godz. 00:00
Buenos Aires
Linia Rejsowa
pt. 09.04.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Peru - Brazylia - Argentyna

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
czw. 25.03.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
34 221
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
czw. 25.03.2021
14 dni
Warszawa
Według programu
Prestige Tours
Pokój dwuosobowy (12I) 34 221