Nieokiełznana przyroda - Manaus, Iguacu

Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
Hotele/lodge o standardzie *** (9 rozpoczętych dób hotelowych)
Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych).Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.


Dzień 2
Przylot do Rio de Janeiro, odprawa paszportowa. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Rio de Janeiro. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado (pol: Garbus, 710 m n.p.m.), gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38 m posąg Chrystusa Zbawiciela. W 2007 roku uznano go za jeden z siedmiu Nowych Cudów Świata. Ze szczytu wzgórza Corcovado rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na panoramę Rio de Janeiro. Następnie skierujemy się ku "czerwonej plaży" - Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pão de Açúcar (pol: Głowa Cukru, 396 m n.p.m.). Głowa Cukru i Wzgórze Corcovado konkurują o miano najlepszego punktu widokowego na Rio de Janeiro. Na lunch będziemy mieli okazję skosztować słynną wołowinę brazylijską w Churrascarii i zapoznać się z systemem jej podawania tzw. Rodízio de carne. (trasa ok. 50 km). Nocleg.


Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do centrum miasta. Po drodze przejedziemy obok słynnej "świątyni" futbolu - stadionu Maracanã, uważanego za największy tego typu obiekt na świecie, na którym rozegrały się ważne mecze Mistrzostw Świata 2014. Następnie udamy się na Sambodrom - to właśnie tutaj co roku korowody barwnych tancerzy samby prezentują swoje umiejętności w trakcie najsłynniejszego karnawału na świecie (w okresie karnawałowym i koncertów tylko z okien autobusu). Dojedziemy również na bulwar Olimpijski, gdzie będziemy mogli podziwiać na wolnym powietrzu jeden z największych graffiti na świecie i wybudowane na Olimpiadę nowoczesne Muzeum Jutra, autorstwa Santiago Calatravy. Powrót do hotelu. Czas wolny na plażowanie i zakup pamiątek. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Rio de Janeiro (Trasa ok. 50 km).


Dzień 4
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Manaus, stolicy stanu Amazonas (możliwa przesiadka). Manaus jest największym miastem Amazonii, również największym portem dla statków oceanicznych, który znajduje się 1500 km od oceanu oraz wycinkiem cywilizacji w sercu dżungli, z historią sięgającą końca XVII wieku. Swój złoty okres miasto przeżywało na przełomie XIX i XX wieku, kiedy wzrosło zapotrzebowanie na kauczuk wywołane rozwojem motoryzacji. W środku dżungli zaczęto budować pałace i okazałe rezydencje, otwierać kasyna, a w domach światło elektryczne świeciło wcześniej, niż w Londynie. Kiedy z dżungli Amazońskiej wykradziono nasiona kauczukowca i możliwym było uprawienie tego surowca w innych częściach świata, rozwój miasta został zahamowany. Obecnie Manaus, nazywany "Metropolią Brazylijskiej Północy", jest czwartym, najbardziej rozwiniętym miastem Brazylii, strefą wolnego handlu, oraz głównym miejscem, z którego rozpoczyna się odkrywanie lasu deszczowego. Przejedziemy nabrzeżnymi ulicami portowymi aż do gmachu Teatro Amazonas - opery amazońskiej neoklasycystycznej budowli ukończonej w 1896 roku na fali boomu kauczukowego, która, jako miejsce reprezentacyjne, zyskała przepiękny wystrój. Transfer łódkami do Ecopark Jungle Lodge. Będziemy mieli okazję płynąć rzeką Rio Negro, która w połączeniu z rzeką Solimoes, tworzy brazylijską Amazonkę - największą rzekę świata, zaliczaną do Siedmiu Cudów Świata w kategorii “przyroda". Zakwaterowanie, obiadokolacja i czas wolny. Ecopark Jungle Lodge jest ukryty w kameralnym zakątku dżungli, ok 40 minut łódką od Manaus. Oferuje zakwaterowanie w przytulnych bungalowach otoczonych tropikalną roślinnością. Czas wolny na odpoczynek w jednym z naturalnych basenów, na prywatnej plaży lub w hamakach. Wieczorem wyprawa łódkami w poszukiwaniu kajmanów. W świetle reflektora zauważyć można świecące tuż nad wodą punkty - oczy gadów. Powrót do lodge i kolacja. (Trasa ok. 70 km).


Dzień 5
Przed śniadaniem trekking w głąb tropikalnego lasu na spotkanie budzącej się dzikiej przyrody. Będą nam towarzyszyć odgłosy ptaków, owadów i małp. Po śniadaniu wizyta u caboclos - czyli brazylijskich metysów będących potomkami miejscowych Indian oraz Europejczyków, którzy żyli głównie z pozyskiwania kauczuku. Poznamy proces uprawy manioku i wytwarzania z niego różnych rodzajów mąki i pikantnej przyprawy do potraw, oraz najbardziej tradycyjny sposób w jaki wytwarzano kauczuk w Amazonii. Powrót do lodge, obiad. Po obiedzie zmierzymy się z jedną z najbardziej znanych ryb, które występują w amazonce i jej dorzeczach, piranią. Zatrzymamy się na jednej z pływających restauracji gdzie każdy będzie miał możliwość spróbowania swoich umiejętności przy połowie piranii. Powrót do lodge, kolacja i nocleg.


Dzień 6
Śniadanie, czas wolny na odpoczynek nad wodą. W tym dniu zaproponujemy udział w wycieczce opcjonalnej (dostępność zależna od stanu wód) - safari z występującymi jedynie w Amazonii różowymi delfinami (dodatkowo płatne ok. 160 USD/os.) Te niezwykle inteligentne oraz przyjazne ssaki występują tu zupełnie na wolności, chętnie przypływają do ludzi. Będziemy mogli zobaczyć ich karmienie. Przepływać będziemy przez tzw. spotkanie rzek (Encontro das Aguas): Rio Negro (Czarna rzeka), której ciemne wody spotykają się z jasnymi wodami Solimões (górnej części Amazonki). Obie rzeki przez około 20 km płyną w jednym korycie, jednakże ich odmienne barwy nie mieszają się ze sobą. Z pokładu łodzi będziemy podziwiać to niecodzienne zjawisko. Odwiedzimy również Indian amazońskich w ich wiosce, którzy pokażą nam swoje zwyczaje. W trakcie wycieczki w zależności od poziomu rzeki zobaczymy rośliny wodne nazywane roślinami "Królowej Wiktorii". Okrągłe, unoszące się na wodzie liście o rozmiarach dochodzących do 3 m, mają łodygi osiągające długość do 7 - 8 m, a także może zawitają do nas małpy. Po obiedzie w pływającej restauracji udamy się do hodowli największej słodkowodnej ryby łuskowatej - arapaimy, gdzie będziemy mogli wypróbować swoich sił podczas jej karmienia. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy leniwca czy anakondę. Powrót na nocleg w lodge. (Trasa ok. 100 km)


Dzień 7
Po śniadaniu powrót do Manaus, a następnie transfer na lotnisko i przelot do Foz do Iguazú (z przesiadką). Zakwaterowanie w hotelu. W tym dniu, dla chętnych i jeśli czas na to pozwoli, zaoferujemy wizytę w parku ptaków (dodatkowo płatne ok. 35 USD/os.), wizytę na drugiej co do wielkości na świecie hydroelektrowni Itaipú (45USD/os.). Lunch lub obiadokolacja w zależności od rozkładu lotów. Nocleg. (Trasa ok 100 km)


Dzień 8
Po śniadaniu zwiedzanie brazylijskiej strony słynnych na całym świecie wodospadów Iguaçu, co w języku Indian Guaraní oznacza "wielką wodę". Spacer po szlaku, w trakcie którego będziemy podziwiać wspaniałe kaskady wody, spływające z różnych wysokości, jednakże głównym celem naszej wyprawy będzie spotkanie z największym wodospadem Iguaçu zwanym Garganta del Diablo - Diabelską Gardzielą, mający ponad 70 m wysokości. Huk spadających z bazaltowej półki mas wody i wszechobecna mgiełka jest niezapomnianym przeżyciem. Na koniec winda zawiezie nas na górny poziom wodospadów i raz jeszcze będzie okazja do zrobienia kolejnych wyjątkowych zdjęć. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 30 km).


Dzień 9
Po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego Iguazú po stronie argentyńskiej. Wyznaczonymi szlakami i w kolejce, będziemy odkrywać tajemnice tropikalnego lasu deszczowego, a naszym oczom ukażą się przepiękne widoki wodospadów przejdziemy trasę ok. 2 km pomostem aż do tarasu widokowego, z którego po raz kolejny zachwycimy się pięknem wodospadu Garganta del Diablo. Lunch na terenie parku lub kolacja w hotelu. Dla chętnych jako opcja, wodne safari - przejazd samochodem terenowym przez las tropikalny, podziwianie świata dzikiej przyrody, a następnie wycieczka pod wodospady łodziami podobnymi do pontonów (dodatkowo płatne ok. 100 USD/os.). Następnie przejedziemy przez "most braterstwa" na stronę brazylijską. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Rio de Janeiro (możliwa przesiadka). Zakwaterowanie, nocleg.


Dzień 10
Czas na odpoczynek i kąpiele słoneczne na jednej ze wspaniałych plaż Rio de Janeiro - polecamy zwłaszcza 4,5 km Copacabanę lub elegancką Ipanemę. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne: wyspy tropikalne ok75 USD/os, samba show ok. 100 USD/os, lot helikopterem ok 200 USD/os. za 30 min. Pełną listę wycieczek opcjonalnych przedstawi na miejscu pilot wycieczki. (Trasa ok. 50 km)


Dzień 11
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na zakupy. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski (dokładne godziny zbiórki poda pilot Rainbow).


Dzień 12
Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.


Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Prosimy o zabranie obuwia antypoślizgowego oraz lekkiego płaszcza przeciwdeszczowego na spacer po Iguaçu.


Szczepienia i zdrowie
Szczepienia nie są wymagane. Jedynie w rejonie Amazonii jestzalecane szczepienie przeciwko żółtej febrze. Należy zabrać repelenty.


Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotemrejsowym do Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przeloty wewnętrzne (możliwe loty z przesiadkami), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw. (9 rozpoczętnych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania/breakfast box+ obiadokolacje lub lunch/lunch box), opiekę pilota w Brazylii, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).


Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wycieczek fakultatywnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napoi oraz zwyczajowych napiwków i innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (opłata na miejscu)ok. 225 USD/os (w tym bilety wstępu, napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców).


META Description

Cudowne Miasto Boga • Chrystus z Corcovado • Manaus - wielkie miasto w środku dżungli • Cuda Świata: największa rzeka i największe wodospady - Amazonka i Iguazu • leniwce i różowe delfiny w Amazonii • słoneczne plaże Copacabana i Ipanema


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.6/6. Sprawdź opinie: "


Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcyod daty powrotu z Brazylii.
Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.


Uwagi do programu

Szczepienia i zdrowie
Szczepienia nie są wymagane. Jedynie w rejonie Amazonii jestzalecane szczepienie przeciwko żółtej febrze. Należy zabrać repelenty.


Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcyod daty powrotu z Brazylii.
Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

* Udogodnienia:

Oferty egzotyczne

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
11 100 zł/os.
Kod oferty: 14012021RNBW188525
czw. 14.01.2021
10 dni
Warszawa
HB - Dwa posiłki
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
czw. 14.01.2021 , godz. 17:20
Warszawa
pt. 15.01.2021 , godz. 07:10
Rio De Janeiro
Powrót:
niedz. 24.01.2021 , godz. 20:50
Rio De Janeiro
pon. 25.01.2021 , godz. 16:10
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Nieokiełznana przyroda - Manaus, Iguacu

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
HB - Dwa posiłki
Termin:
czw. 14.01.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
22 200
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
czw. 14.01.2021
10 dni
Warszawa
HB - Dwa posiłki
Rainbow
3 os. pokój standardowy (3Q0) 22 200