Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
Położenie:Zakwaterowanie:

Część objazdowa
Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora - należy jednak pamiętać, że w Birmie i Kambodży standard hoteli może nieco odbiegać od norm europejskich (w Tajlandii, Kambodży i Birmie nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Hotele pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki).
Pokoje: skromnie, ale wygodnie urządzone z łazienkami. W większości TV, klimatyzacja i telefon, czasami mini-bar (dodatkowo płatny). Pokój 3-osobowy to z reguły pokój 2-osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej anapy).Część pobytowa
Hotele standard odpowiadający minimum **** - od sezonu 2020/2021 zakwaterowanie w hotelu Aureum Resort & Spa (, lokalna kat. 5*) w Ngapali lub podobnym. Komfortowe pokoje z łazienką, wyposażone w TV, klimatyzację i telefon, mini-bar (dodatkowo płatny). Pokój 3-osobowy to z reguły pokój 2-osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).
Do dyspozycji gości:

w hotelach recepcja, restauracja, z reguły bar
Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Wylot samolotem czarterowym LOT lub innym szerokokadłubowym (rejs non stop) do Bangkoku.


Dzień 2
Przylotdo Bangkoku. Odprawa paszportowa i transfer do hotelu w okolice Kabin Buri (na wschód od Bangkoku). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 150 km).


Dzień 3
Po wczesnym śniadaniu transfer na granicę pomiędzy Tajlandią i Kambodżą, odprawa wizowo-paszportowa. Przejazd do Siem Reap i zakwaterowanie w hotelu. Przejazd nad jezioro Tonle Sap i rejs łodzią do pływającej wioski. Kolacja w lokalnej restauracji i powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 250 km).


Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie zespołu kamiennych świątyń z czasów rozkwitu imperium Khmerów ze stolicą w Angkorze (lista UNESCO). Podczas zwiedzania lunch w lokalnej restauracji. Kompleks składający się z ponad 400 budynków otaczały niegdyś pola uprawne, dobrze utrzymane drogi, kanały i potężne mury. W programie między innymi świątynia Bayon, świątynia w kształcie piramidy - Babhuon, Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla oraz Południowa Brama Angkor Thom i Angkor Wat. Po południu zwiedzimy Ta Phrom - część Angoru, którą pozostawiono siłom przyrody, w tym wypadku dżungli. Często zdarza się, że potężne drzewa wyrastają z kamiennych budowli, a ich korzenie oplatają kolumny czy wręcz całe budynki. Nocleg w hotelu. Kolacja we własnym zakresie.


Dzień 5
Po śniadaniu czas wolny na samodzielne zwiedzanie lub wycieczkafakultatywna (dla chętnych za dodatkową opłatą ok. 45 USD/os + bilet do kompleksu Angkoru, aktualnie 37 USD/os) do kompleksu świątyń Banteay Srei, zwanej "twierdzą kobiet", Prasat Bakong oraz imponującej świątyni Beng Mealea. Lunch w lokalnej restauracji a następnie czas wolny. Kolacja we własnym zakresie lub dla chętnych kolacja z pokazem khmerskich tańców ludowych (cena ok. 50 USD/os). Nocleg w hotelu w Siem Reap. (Trasa ok. 80 km).


Dzień 6
Po śniadaniu transfer do stolicy Kambodży - Phnom Penh. Transfer realizowany autokarem. Po południu krótkie zwiedzanie Phnom Penh: Pałac Królewski, srebrna Pagoda, pomnik niepodległości, Muzeum Tuol Sleng (poświęcone ofiarom reżimu Pol Pota) oraz świątynia Wat Phnom - najstarsza świątynia w mieście, od której pochodzi nazwa stolicy Kambodży. Tego dnia obiad lub kolacja. Nocleg w hotelu w Phnom Penh. (Trasa ok. 340 km).


Dzień 7
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Bangkoku. Odprawa paszportowa i następnie krótkie zwiedzanie Bangkoku: Złota Góra (Wat Saket) oraz wycieczka po Klongach - rejs łodzią po kanałach, które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny Bangkoku. W trakcie rejsu wizyta w Muzeum Barek Królewskich, z kolekcją unikatowych, długich łodzi wiosłowych. Po zwiedzaniu lunch i zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem dla chętnych kolacja z pokazem artystycznym (dodatkowo płatny ok. 2000 THB/os lub ok. 65 USD/os).


Dzień 8
Śniadanie i transfer na lotnisko i wylot do Mandalay. Następnie przejazd na rejs do Mingun, gdzie można zobaczyć pozostałości niedokończonej 150-metrowej pagody oraz największy działający dzwon świata. Po południu zwiedzanie Mandalay m.in.: pagoda Manhamuni - świątynia ze słynnym posągiem Buddy Manhamuni, czyli największą świętością w Birmie, Shwendaw Kyaung - klasztor będący jednym z najpiękniejszych przykładów birmańskiego budownictwa drewnianego. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu w okolicach Mandalay. (Przelot wewnętrzny + Trasa ok. 30 km).


Dzień 9
Po wczesnym śniadaniu przejazd do pagody Kuthodaw, znanej jako "największa księga świata", w której przechowuje się 729 marmurowych tablic z całym kanonem buddyjskim. Następnie zwiedzanie Amarapury - dawnej stolicy Górnej Birmy - nazywanej Miastem Nieśmiertelności: zwiedzimy między innymi klasztor Mahagandayon - świątynię, w której można zobaczyć codzienne życie mnichów oraz most U-Bein - chwiejący się most, który ma 1,2 km długości i zbudowany jest z drewna tekowego. Przejazd do Bagan. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu w okolicach Bagan. (Trasa ok. 190 km).


Dzień 10
Po śniadaniu zwiedzanie Bagan, które zaczniemy od targu Nyaung Oo, gdzie poza zakupami będzie można obserwować tutejszych rzemieślników przy pracy. Przejazd do "strefy archeologicznej" Bagan, gdzie w dobrym stanie zachowało się około 2 tysięcy świątyń rozrzuconych na znacznym obszarze: m.in. pagoda Shwezigon z XI w. i świątynia Ananda, z czterema posągami Buddy przedstawiającymi kolejne etapy osiągania nirwany. Lunch. Zwiedzanie zakończymy wycieczką nad rzekę Ayeyawaddy, gdzie zobaczymy pagodę Pyathatgyi lub Shwesandaw. Po południu czas wolny na samodzielne zwiedzanie Bagan lub na wypoczynek. Wieczorem dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 15 USD/os) wyjazd na zachód słońca i kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg. (Trasa ok. 20 km).


Dzień 11
Po wczesnym śniadaniu, transfer na lotnisko i przelot do Heho. Następnie udamy się w kierunku wyjątkowego i magicznego jeziora Inle, położonego 900 m n.p.m. i długiego na ponad 20 km. Dojedziemy do przystani Nyaung Shwe, skąd popłyniemy do wioski Innpawkhone. W okolicy zobaczymy warsztaty rzemieślnicze, m.in. tkalnię, gdzie wyrabiane są tkaniny z jedwabiu, tradycyjny warsztat szkutniczy i wytwórnię cygar. Jeżeli wystarczy czasu, dla chętnych zwiedzanie pagody Phaungdaw U, klasztoru Nga Phae Chaung i pływających ogrodów. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Przelot wewnętrzny + Trasa ok. 80 km).


Dzień 12
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i przelot do Thandwe. Następnie przejazd do Ngapali. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży, czas wolny. Nocleg. (Trasa ok. 40 km + przelot wewnętrzny).


Dzień 13 - 14
Pobyt na plaży w Ngapali (wyżywienie- śniadania). Czas wolny na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne. Możliwość korzystania z wycieczek opcjonalnych.


Dzień 15
Po wczesnym śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Rangunu. Przejazd nad jezioro Kandawgyi, skąd rozciąga się wyjątkowy widok na liczne atrakcje turystyczne usytuowane na brzegach jeziora, m.in. imponującą Barkę Królewską Karaweik. Po południu zwiedzimy najsłynniejszą pagodę w dawnej stolicy Birmy - Shwedagon - zespół świątyń z VI w. p.n.e. Pagoda liczy sobie prawie sto metrów wysokości i jest otoczona przez 64 mniejsze pagody - jest to jedno z sanktuariów przechowujących relikwie Buddy. Świątynię pokrywa 13 tyś. złotych płytek, a wierzchołek pagody ozdobiony jest prawdziwymi diamentami i szlachetnymi kamieniami (między innymi 76-karatowym diamentem).W trakcie zwiedzania lunch. Następnie przejazd na lotnisko w Rangunie i przelot do Bangkoku. Transfer do hotelu, kolacja pożegnalna i nocleg. (2 przeloty wewnętrzne).


Dzień 16
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot samolotem czarterowym LOT lub innym szerokokadłubowym(rejs non stop) do Polski. Aktualne rozkłady na stronie stronie operatora.


Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Ze względu na restrykcyjne i egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek
w Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać czy tłumaczyć lokalnego przewodnika, ale nawet nie ma do nich wstępu. W szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku.
- W niektórych terminach pilot może odbierać grupę na lotnisku w Bangkoku.
- Przy niektórych obiektach pobierane są opłaty za robienie zdjęć i filmowanie.
- W hotelu pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).
- Świątynie w Birmie zwiedza się zawsze boso- bez skarpet.
- Limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to20 kg.


"


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) na trasie Warszawa - Bangkok - Warszawa, przelot lokalnymi liniami na trasie Phnom Penh - Bangkok, Bangkok - Mandalay, Bagan - Heho, Heho - Rangun oraz Rangun - Bangkok, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, wyżywienie wg programu (14 śniadań, 4 lunche i7 kolacji), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL,Assistance i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodziami, rikszami itp, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych, personelu hotelowego etc. (łącznie ok. 263 USD/os + jednodniowy karnet do kompleksu Angkoru, aktualnie ok. 37 USD/os płatne pilotowi jako pakiet), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napoi do posiłków, wycieczekfakultatywnych oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wiz: kambodżańskiej i birmańskiej - procedura wizowa opisana jest poniżej, opłaty za pośrednictwo wizowe zostały doliczone do rezerwacji (opłata za wizę birmańską - 300 zł/os, opłata za wizę kambodżańską - 200 zł/os)


Inne

Przelot:
Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie LOT CHARTERS Economy catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem) oraz wodę mineralną dostępną przez cały czas trwania lotu (BRAK KAWY I HERBATY). Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo.
W klasie LOT CHARTERS Premium i LOT CHARTERS Business w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).


Waluty:
Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać Euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz hotelach. Zalecamy zabranie banknotów w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. - kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, po 2000r. (seria "kolorowa").


Uwaga: Zgodnie z przepisami Tajskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego nie można skorzystać z przelotu powrotnego czarterem LOT-u na trasie Bangkok-Warszawa jeśli nie przyleciało się do Tajlandii czarterem LOT-u na trasie Warszawa-Bangkok w ramach tego samego sezonu (od listopada do marca).


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 6.0/6. Sprawdź opinie: "


Wizy - informacje dla sprzedawców

Wizy kambodżańska i birmańska
W celu uzyskania wizy kambodżańskiej należy obowiązkowo:
- wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu,
-w związku z ciągle zmieniającym się regulacjami uzyskania wizy do Kambodży zalecamy zabrać ze sobą 1 zdjęcie paszportowe (kolorowe, aktualne),
- posiadać paszport z datą ważności minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy,
- w paszporcie należy mieć min.2 wolne strony na wizy


Wiza birmańska
Poniżej najważniejsze szczegóły dotyczące wizowania:
Instrukcja uzupełniania wniosku:
1. Należy wejść w edycję rezerwacji i kliknąć przycisk "otwórz wniosek wizowy"
2. Uzupełnić wszystkie pola w panelu wizowym.
Wniosek można edytować dowolną ilość razy do czasu aż zostanie on potwierdzony. Po
potwierdzeniu nie ma możliwości edycji wniosku i wszelkie zmiany/korekty będą wiązały
się z koniecznością ponownego zawizowania i opłacenia nowej wizy.
W przypadku braku uzupełnionych danych lub niepotwierdzenia wniosku na Travelli 7 dni roboczych przed wylotem, usługa zostaje automatycznie anulowana i klient zobowiązany jest to uzyskania wizy we własnym zakresie.
3. Po potwierdzaniu panelu wizowego na adres


Wizy

Wizy kambodżańska i birmańska
W celu uzyskania wizy kambodżańskiej należy obowiązkowo:
- wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu,
-w związku z ciągle zmieniającym się regulacjami uzyskania wizy do Kambodży zalecamy zabrać ze sobą 1 zdjęcie paszportowe (kolorowe, aktualne),
- posiadać paszport z datą ważności minimum 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy,
- w paszporcie należy mieć min.2 wolne strony na wizy


Wiza birmańska
Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.


Poniżej najważniejsze szczegóły dotyczące wizowania:
1. Sprzedawca ma za zadanie uzupełnićpanel wizowy.
W przypadku braku uzupełnionych danych lub niepotwierdzenia wniosku na 7 dni roboczych przed wylotem, usługa zostaje automatycznie anulowana i klient zobowiązany jest to uzyskania wizy we własnym zakresie.
2 Po potwierdzaniu panelu wizowego na adres


META Description

Dawne imperium Khmerów w Angkorze • Bangkok i Szmaragdowy Budda • Mandalay i Amarapura • miasto nieśmiertelności - Yangon i świątynia Shwedagon • talejmniczy Bagan • magiczne jezioro Inle • rajskie plaże Ngwesaung

* Udogodnienia:

Oferty egzotyczne

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
10 714 zł/os.
Kod oferty: 05122020RNBW179271
sob. 05.12.2020
14 dni
Warszawa
Według programu
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie

Szczegóły lotu

Wylot:
sob. 05.12.2020 , godz. 00:00
Warszawa
niedz. 06.12.2020 , godz. 00:00
Bangkok
Powrót:
niedz. 20.12.2020 , godz. 00:00
Bangkok
niedz. 20.12.2020 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Od Angkoru do Baganu

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
sob. 05.12.2020
Wylot z:
Warszawa
Cena
21 428
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
sob. 05.12.2020
14 dni
Warszawa
Według programu
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (31R) 21 428