Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

**

Opis oferty:

 
Hotele **/*** klasy turystycznej - położone zwykle na obrzeżach miast lub poza miastami. Pokoje: 2-os. (możliwość dostawki) z łazienkami, czasami z telefonem i TV.Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora. Wylot do Mińska na Białorusi. Po przylocie krótkie, panoramiczne zwiedzanie Mińska. Monumentalna, socrealistyczna architektura miasta to efekt odbudowy ze zniszczeń wojennych. Mińsk był jednym z najbardziej zrujnowanych w czasie II wojny światowej miast, więc odbudowano go niemalże od zera. Oś miasta stanowi Aleja Niepodległości łącząca plac Niepodległości z placem Październikowym. Zabudowa centrum uznawana jest za modelowy przykład radzieckiego budownictwa lat powojennych - ówcześni architekci mogli tu w pełni realizować swoje wizje. Trochę wytchnienia od betonowej gigantomanii znajdziemy w dzielnicach położonych nad Świsłoczą. Stylizowane na "starówkę" przedmieścia Rakowskie i Troickie to miejsca, gdzie można znaleźć restauracje i bary na wolnym powietrzu. Podczas objazdu miasta zobaczymy też nowoczesny gmach Biblioteki Narodowej. Zakwaterowanie w hotelu w Mińsku lub okolicy kolacja (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa 30 km)


Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Mohylewa. Założony w XIV w. gród nad Dnieprem szybko stał się najważniejszym miastem Rzeczpospolitej w tym rejonie. Wielokrotnie odwiedzany przez władców, obdarzany przywilejami Mohylew pozostawał w granicach Polski aż do okresu rozbiorów. Podczas zwiedzania zobaczymy kościół Wniebowzięcia NMP z cennymi freskami z II poł. XVIII wieku zespół monasteru prawosławnego św. Mikołaja pałac arcybiskupów mieszczący obecnie szkołę muzyczną. Będzie też czas na kawę na centralnym deptaku. Następnie przejazd i zwiedzanie Homla - drugiego co do wielkości miasta Białorusi. Zobaczymy dobrze zachowaną zabudowę miejską z XIX w., pałac Rumiancewów i malowniczy park z przełomu XVIII i XIX w., sobór św. Piotra i Pawła, kaplicę grobową Paskiewiczów. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa 390 km)


Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Poleskiego Państwowego Rezerwatu Radiacyjno-Ekologicznego. Rezerwat ten utworzono 18 lipca 1988 roku w białoruskiej części 30-kilometrowej strefy wokół elektrowni w Czarnobylu (Ukraina). Białoruskie Polesie również zostało dotknięte skutkami słynnej awarii: przesiedlono mieszkańców wielu miejscowości, wytyczono obszar zamknięty. Z biegiem czasu teren bez aktywności ludzkiej stał się wyjątkową ostoją rzadkich gatunków roślin i zwierząt: występują tu m.in. niedźwiedzie brunatne, borsuki, konie Przewalskiego, żubry, żółwie błotne, bociany czarne oraz orły bieliki. Pobyt w rezerwacie zaczniemy od rejestracji i instruktażu bezpieczeństwa w puncie kontrolnym. Zwiedzimy też wystawę prezentującą historię rejonu. Następnie odwiedzimy opuszczone miejscowości Dronki, Pogonnoje i Krasnosielje - puste szkoły, urzędy, domostwa, zakłady, tworzą niesamowity nastrój końca świata. Na zakończenie będziemy mieli możliwość wejścia na wieżę obserwacyjną skąd przy dobrej pogodzie można zobaczyć zabudowania nieczynnej już elektrowni w Czarnobylu. Uwaga: wszystkie odwiedzane miejsca są całkowicie bezpieczne poziom promieniowania nie przekracza norm i jest stale monitorowany. Przejazd w okolice Mozyrza, kolacja (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa 220 km)


Dzień 4
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjazd do Pińska. Zwiedzanie stolicy białoruskiego Polesia. Miasto położone jest u ujścia Piny (stąd nazwa) do Prypeci. Pierwsze wzmianki pochodzą z ruskich latopisów już z końca XI w. Spośród innych miast Białorusi Pińsk wyróżnia się dramatyczną historią wielokrotnie padał ofiarą najazdów, pożarów, cierpieli też jego mieszkańcy. Ciekawostką jest fakt, że właśnie tutaj powstała i operowała w latach 1919 -39 Flotylla Rzeczna Marynarki Wojennej RP. Pińsk jest też znany jako miejsce urodzin Ryszarda Kapuścińskiego. Zobaczymy pałac Butrymowicza z XVIII w. - dawną siedzibę sędziego grodzkiego i starosty pińskiego Mateusza Butrymowicza, ulicę Radziecką, która paradoksalnie zachowała wygląd sprzed rewolucji oraz kolegium jezuitów - obecnie Muzeum Białoruskiego Polesia. Dla chętnych spokojna przejażdżka łodzią (atrakcja dodatkowo płatna). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja (fakultatywnie) i nocleg w okolicach Pińska. (Trasa 290 km)


Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w stronę Nieświeża. Po drodze wstąpimy jeszcze do Mereczowszczyzny, gdzie urodził się Tadeusz Kościuszko. W pobliskim Kosowie zobaczymy neogotycki pałac rodu Pusłowskich z XIX w. Pałac zdobią charakterystyczne zębate wieże podobne do figur szachowych. Przyjazd do Nieświeża i zwiedzanie dawnej posiadłości Radziwiłłów - pałacu otoczonego wspaniałym parkiem. Doskonale odrestaurowane z dbałością o wierność historyczną wnętrza pokazują przepych jakim otaczali się niekoronowani władcy Kresów Rzeczpospolitej. W Nieświeżu mamy wrażenie, że jego właściciele opuścili swoją rezydencję dosłownie wczoraj. Pałac śmiało można zaliczyć do najpiękniejszych, zachowanych do dzisiaj rezydencji magnackich. Wejdziemy również do kościoła Bożego Ciała mieszczącego nekropolię potężnego niegdyś rodu. Kompleks wpisany jest na listę UNESCO. Po zwiedzaniu obiad (fakultatywnie). Powrót do hotelu w okolicach Mińska, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa 300 km)


Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Wylot do Polski.


Świadczenia

Cena obejmuje: przelot do Mińska, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (5 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (5), transfery: lotnisko-hotel-lotnisko, program turystyczny j. w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).


META Description

• Monumentalny Mińsk • Mohylew - gród nad Dnieprem • pałac Rumiancewów w Homlu • Rezerwat Radiacyjno-Ekologiczny wokół strefy elektrowni w Czarnobylu • widok na elektrownię w Czarnobylu z wieży obserwacyjnej • Pińsk - stolica białoruskiego Polesia, rodzinne miasto Ryszarda Kapuścińskiego • Mereczowszczyzna i rezydencja Pusłowskich• Pałac Radziwiłłów i kościół Bożego Ciała w Nieświeżu (UNESCO) • wycieczka bez konieczności posiadania wizy na Białoruś


Wizy

Wizy:
- wymagana jest wiza do Republiki Białoruskiej, ale z tego obowiązku zwolnione są osoby przybywające na Białoruś drogą lotniczą (wymagane to samo miejsce wylotu i powrotu) i nie pozostające na Białorusi dłużej niż 30 dni. Obywateli innych państw niż Polska mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.


Uwagi do programu

Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów.
- Podczas zwiedzania obieków sakralnych wymagany jest skromny ubiór, dodatkowo kobiety nakrwają głowy chustami.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.
- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane.
- Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.
- Najbardziej popularną walutą na miejscu jest euro (konieczna będzie wymiana na ruble białoruskie BYN).


Wizy - informacje dla sprzedawców

Wizy:
- wymagana jest wiza do Republiki Białoruskiej, ale z tego obowiązku zwolnione są osoby przybywające na Białoruś drogą lotniczą (wymagane to samo miejsce wylotu i powrotu) i nie pozostające na Białorusi dłużej niż 30 dni. Obywateli innych państw niżPolska mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
1 917 zł/os.
Kod oferty: 28042021RNBW204486
śr. 28.04.2021
5 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
śr. 28.04.2021 , godz. 00:00
Warszawa
śr. 28.04.2021 , godz. 00:00
Mińsk
Powrót:
pon. 03.05.2021 , godz. 00:00
Mińsk
pon. 03.05.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Z widokiem na Czarnobyl

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
BB - Śniadania
Termin:
śr. 28.04.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
3 685
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
śr. 28.04.2021
5 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (31R) 3 685