Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

**

Opis oferty:

 
Hotele **/*** klasy turystycznej - położone zwykle na obrzeżach miast lub poza miastami. Pokoje: 2-os. (możliwość dostawki) z łazienkami, czasami z telefonem i TV.Do dyspozycji gości: na miejscu restauracja i bar.Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufetoraz zgodnie z programem obiad lub kolacja(4) - bufet lub zestawy serwowane do stolików.Kategoria lokalna: **/***Program

Dzień 1
Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Mińska. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: Po przylocie w drodze do hotelu zobaczymyKopiec Chwały - pomnik poświęcony żołnierzom radzieckim poległym na Białorusi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie oraz kolacja.


Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie Mińska. Monumentalna, socrealistyczna architektura miasta to efekt odbudowy ze zniszczeń wojennych: Mińsk był jednym z najbardziej zrujnowanych w czasie II wojny światowej miast, więc odbudowano go niemalże od zera. Oś miasta stanowi Aleja Niepodległości łącząca plac Niepodległości z placem Październikowym. Zabudowa centrum uznawana jest za modelowy przykład radzieckiego budownictwa lat powojennych - ówcześni architekci mogli tu w pełni realizować swoje wizje. Trochę wytchnienia od betonowej gigantomanii znajdziemy w dzielnicach położonych nad Świsłoczą. Stylizowane «na starówkę» przedmieścia Rakowskie i Troickie to miejsca, gdzie można znaleźć restauracje i bary na wolnym powietrzu. Podczas objazdu miasta zobaczymy też nowoczesny gmach Biblioteki Narodowej. Obiad. Po południu czas wolny lub opcjonalna wycieczka do Zalesia i Krewy. W Zalesiu zwiedzimy "Ateny Północy" - odrestaurowaną posiadłość rodu Ogińskich, która przez 20 lat gościła poetów, kompozytorów, artystów Najbardziej znanym gospodarzem był Michał Kleofas Ogiński: autor słynnego poloneza «Pożegnanie z Ojczyzną» i - wg niektórych - muzyki polskiego hymnu. Wracając do Mińska wstąpimy jeszcze do Krewo. Wzniesiono tu jeden z pierwszych zamków w Wielkim Księstwie Litewskim - jego ruiny zachowały się do dzisiaj. Właśnie tutaj w 1385 r. została podpisana unia pomiędzy Polską i Litwą znanej jako unia w Krewie. Akt ten poprzedził zaślubiny królowej Jadwigi z Jagiełłą. Powrót do hotelu, nocleg. (Dodatkowo płatna ok. 40 EUR, trasa ok. 240 km).


Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Nieświeża. Zwiedzanie dawnej posiadłości Radziwiłłów - pałacu otoczonego wspaniałym parkiem. Doskonale odrestaurowane z dbałością o wierność historyczną wnętrza pokazują przepych jakim otaczali się niekoronowani władcy Kresów Rzeczpospolitej. W Nieświeżu mamy wrażenie, że jego właściciele opuścili swoją rezydencję dosłownie wczoraj. Pałac śmiało można zaliczyć do najpiękniejszych, zachowanych do dzisiaj rezydencji magnackich. Wejdziemy również do kościoła Bożego Ciała mieszczącego nekropolię potężnego niegdyś rodu. Kompleks wpisany jest na listę UNESCO. Po zwiedzaniu obiad a następnie przejazd do Miru. Odwiedzimy tu zamek - fortecę (lista UNESCO), której widok jest zaskoczeniem dla turysty przyzwyczajonego już nieco do białoruskich pól i drewnianych schludnych wiosek. Obecnie całkowicie odrestaurowane wnętrza mieszczą ekspozycje muzealne i hotel. Powrót do hotelu w Mińsku.


Dzień 4
Śniadanie w hotelu. Do południa dzień wolny, możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej BelAZ: Świat gigantów (~60 km). Wycieczka do fabryki w której powstają największe ciężarówki świata o ładowności do 450 ton. Pobyt w Żodzinie pozwoli zapoznać się z procesem tworzenia unikatowych wywrotek i zobaczyć na własne oczy legendarny sprzęt: pojazdy BelAZ o pojemności od 90 do 450 ton. Odwiedzimy muzeum przemysłowe, gdzie pracownik fabryki opowie o historii powstania i rozwoju produkcji i ujawniając niektóre tajemnice BelAZ-a. (Cena ok.55 EUR, czas trwania ok. 9:00 - 13:00). Po południu wyjazd do Berezyńskiego Rezerwatu Biosfery. Ten najstarszy rezerwat przyrody na Białorusi zaczęto wyznaczać już w 1925 roku. Co ciekawe do 1988 r. (powstanie Poleskiego Rezerwatu Radiacyjno - Ekologicznego) był również jedynym rezerwatem w tym kraju. Obecnie zajmuje on obszar ponad 113 tys. hektarów i daje schronienie wielu rzadkim gatunkom zwierząt. Najbardziej znane z nich to żubry, łosie, niedźwiedzie, wilki i rysie. Niektóre będziemy mieli okazję zobaczyć: w rezerwacie działa schronisko - klinika do którego trafiają ranne bądź chore zwierzęta. Odwiedzimy tu lokalne muzeum przyrody, jednak nasz pobyt w rezerwacie będzie miał raczej odprężający charakter: Podczas wycieczki gorący posiłek. Powrót do hotelu w Mińsku.


Dzień 5
Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Polski.


Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów. Obiekty, które zwiedzane będą wewnątrz oznaczono w programie *.
- Podczas zwiedzania obieków sakralnych wymagany jest skromny ubiór, dodatkowo kobiety nakrwają głowy chustami.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.
- Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.
- Najbardziej popularną walutą na miejscu jest euro (konieczna będzie wymiana na ruble białoruskie BYR).


"


Świadczenia

Cena obejmuje: przelot do Mińska, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelu wMińsku lub okolicy (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania (4) oraz 4 posiłki wg programu (zamiennie: kolacja lub obiad), transfery: lotnisko-hotel-lotnisko, program turystyczny j. w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, Tour Guide System, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków ok. 100 EUR/os (płatnena miejscu), imprez fakultatywnych, napoi do kolacji lub obiadów, dodatkowych posiłków, oraz innych wydatków osobistych.


Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi być ważnyminumum 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Przy wylocie oraz powrocie z tego samego lotniska (Mińsk) wiza nie jest wymagana.


META Description

• Monumentalny Mińsk • Ateny Pólnocy - posiadłość rodu Ogińskich - wycieczka do Zalesia i Krewy (opcjonalnie) •Pałac Radziwiłłów i kościół Bożego Ciała w Nieświeżu (UNESCO) • zamek - forteca w Mirze • opcjonalna wycieczka BelAZ • Berezyński Rezerwat Biosfery •


Wizy

Paszport musi być ważnyminumum 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Przy wylocie oraz powrocie z tego samego lotniska (Mińsk) wiza nie jest wymagana.

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
1 513 zł/os.
Kod oferty: 28042021RNBW204600
śr. 28.04.2021
4 dni
Warszawa
Według programu
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
śr. 28.04.2021 , godz. 00:00
Warszawa
śr. 28.04.2021 , godz. 00:00
Mińsk
Powrót:
niedz. 02.05.2021 , godz. 00:00
Mińsk
niedz. 02.05.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Mińsk i polskie Kresy

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
śr. 28.04.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
2 876
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
śr. 28.04.2021
4 dni
Warszawa
Według programu
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (31R) 2 876