Nepal - Bhutan - Andamany z post. w Kalkucie

Atuty oferty

Opis hotelu

:

***/****
Bhutan/Thimphu

Tytuł wycieczki :

NEPAL BHUTAN ANDAMANY z postojem w Kalkucie i wypoczynkiem 17 DNI

Główne atrakcje :

* Bhutan -dni w baśniowym buddyjskim królestwie
* Starożytne miasta - państwa Doliny Katmandu
* Przyroda Parku Narodowego Chitwan
* Wspaniałe widoki Himalajów
* Kalkuta - dawna Perła w koronie" Imperium Brytyjskiego
* Andamany - archipelag tropikalnych wysp

O wycieczce :

Można śmiało powiedzieć, że jest to wycieczka dla koneserów. Docieramy do Bhutanu, towarzyszy nam wspaniała kultura krajów himalajskich i piękne, górskie krajobrazy. Na końcu spędzamy kilka dni na rzadko odwiedzanym przez Polaków tropikalnym archipelagu Andamanów. Nie jest to wycieczka trudna - warunki noclegowe na wycieczce są bardzo dobre, podróże przejazdy niezbyt długie, kraje są ciekawe, a ich mieszkańcy gościnni i szczęśliwi. To właśnie Bhutan według wszystkich badań zajmuje pierwsze miejsce jeśli chodzi o poczucie szczęścia obywateli. Podczas wyjazdu nie przebywamy na dużych wysokościach, nie występują zatem dolegliwości spowodowane dużymi wysokościami.
7

Program wycieczki :

Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY LUB Z KRAKOWA
Zbiórka na lotnisku w Warszawie lub w Krakowie. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wyprawy. Przelot z przesiadką do Katmandu.
Dzień 2
KATMANDU
Przylot do stolicy Nepalu, Katmandu (1335 m n.p.m.), przejazd do hotelu. Spacer po centrum starego Katmandu, Durbar Square - stare pagody i dawny pałac królewski. W tym miejscu mieszka też Kumari - ostatnia żywa bogini na świecie. Nocleg w Katmandu.
Dzień 3
KATMANDU I BANDIPUR
Poznawanie szczególnej atmosfery miasta z barwnymi uliczkami i małymi restauracjami. Zwiedzanie najbliższych okolic - Pashupatinath - śiwaickie świątynie i aśramy joginów nad rzeką Bagmati. To najważniejsze miejsce nepalskich hinduistów, tu odbywają się rytualne kremacje zwłok. Podróż na zachód z postojami w ładniejszych miejscach. Zatrzymamy się w pięknym miasteczku Bandipur położonym pomiędzy zielonymi wzgórzami. Bandipur to ostoja kultury newarskiej,  gdzie czas się zatrzymał. Jest to typowa tradycyjna wioska tego regionu, składająca się z urokliwych wąskich uliczek z cudowną architekturą. Nocleg w Bandipurze.
Dzień 4
PARK NARODOWY CHITWAN
Podróż do Parku Narodowego Chitwan, obszaru chronionego wpisanego na listę UNESCO. Chitwan to przyrodniczy raj,  żyją tu nosorożce, tygrysy, wiele gatunków innych ssaków i ptaków. Piękny rejs rzeką podczas którego obserwujemy ptaki, krokodyle i toczące się nad wodą życie. Nocleg w rejonie Chitwan.
Dzień 5
PARK NARODOWY CHITWAN I BHAKTAPUR
Zwiedzanie parku narodowego. Przejażdżka po parku na słoniach. Z wygodnego siedzenia na słoniu znakomicie obserwuje się bujną, tropikalną przyrodę. Wyjazd z parku i przejazd w kierunku Doliny Katmandu. Dolina to serce kraju przesycone historią i tradycją. Późnym popołudniem docieramy na miejsce, naszą bazą wypadową będzie magiczny Bhaktapur. Nocleg w Bhaktapur.
Dzień 6
WIDOK NA HIMALAJE I PATAN
Chętni, by wstać przed świtem mogą wyjechać serpentynami do Nagarkot na wzgórza otaczające Dolinę Katmandu (w cenie wycieczki). O wschodzie słońca przy dobrej widoczności ukażą się wspaniałe widoki na rozległą panoramę Himalajów. Innym wariantem jest (dodatkowo płatny ok. 220 USD) widokowy przelot nad Himalajami. Lot odbywa się tylko przy sprzyjających warunkach pogodowych i wymaga wcześniejszego zarezerwowania. Podczas dobrej pogody z samolotu znakomicie widać Mt. Everest, Lhotse i inne himalajskie kolosy. Przejazd do Patan - miasta piękna" - jak brzmi jego druga nazwa. Pospacerujemy tu starymi uliczkami, które zachowały się z czasów średniowiecznych, będziemy podziwiać stupy buddyjskie, budowle królewskie i złoty klasztor". Większość zabytków skupiło się wokół głównego placu miasta czyli Durbar Square, a jego sercem jest pałac Królewski, kolejny przykład architektury newarskiej. Powrót do Bhaktapur, spacer po mieście.  Bhaktapur to miasto uroczystych obchodów świąt hinduistycznych i festiwali, a także centrum rękodzielnictwa, gdzie można nabyć lokalne pamiątki. Nocleg w Bhaktapur.
Dzień 7
THIMPHU
Jedziemy na lotnisko i lecimy samolotem bhutańskich linii lotniczych do Paro (2200 m n.p.m.) w zachodnim Bhutanie. Z lotniska jedziemy do Thimphu, stolicy kraju. To prawda, rzeczywiście jesteśmy w królestwie najszczęśliwszych ludzi świata! Zwiedzamy miasto - rzut oka na siedzibę rządu bhutańskiego, wizyta w szkole artystycznej. Spacerujemy po schludnych ulicach zaglądając do wytwórni kadzideł i sklepów. Nocleg w hotelu w Thimphu (ok. 2300 m n.p.m.)
Dzień 8
PUNAKHA
Kolejny dzień w szczęśliwym królestwie. Zajdziemy na plac, na którym Bhutańczycy często strzelają z łuku - to narodowy sport i pasja mieszkańców kraju. Łucznicy nie zważając na niebezpieczeństwo stoją przy tarczach, do których strzelają przeciwnicy. Zwiedzamy stary klasztor buddyjski Changhangka, a także miejsce, gdzie utrzymuje się w niewoli takina, endemicznego ssaka będącego symbolem kraju. Podróż do Punakha, niewielkiej miejscowości zagubionej w himalajskiej dolinie. Po drodze zatrzymujemy się na chwilę na przełęczy Dochu La (3140 m n.p.m.). Widzimy liczne ?agi modlitewne umieszczane tu przez Bhutańczyków i 108 czortenów. W oddali przy dobrej widoczności można dostrzec Gangkar Punsum (7570 m n.p.m.), najwyższy szczyt kraju. Zjazd do Punakha (1250 m n.p.m.). Spacer po wiejskich okolicach, mamy okazję do poznawania rzadko odwiedzanych przez turystów wsi, a lokalny przewodnik opowie nam o miejscowych zwyczajach. Nocleg w Punakha.
Dzień 9
PUNAKHA I PARO
Zwiedzanie największej atrakcji okolicy - wspaniałego królewskiego dzongu (fortecy, klasztoru i budynku administracyjnego w jednym) w Punakha. Położona nad rzeką budowla robi wielkie wrażenie. Dzong jest pełen życia, zobaczymy mnichów i dowiemy się o jego funkcjonowaniu. Krótki spacer po okolicy, przez wiszący most przedostaniemy się na drugą stroną rzeki. Następnie podróż do Paro, miasta położonego w dolinie o tej samej nazwie. Zwiedzanie pełnego pięknych domów centrum, wszędzie panuje spokój, a od Bhutańczyków możemy spodziewać się łagodnych uśmiechów i przyjaznych gestów. Nocleg w Paro.
Dzień 10
TYGRYSIE GNIAZDO
Wycieczka do legendarnego klasztoru-pustelni Taktsang, czyli "Tygrysiego Gniazda" zawieszonego na urwisku nad doliną. Już w VIII w. medytował tu tybetański mistrz, Guru Padmasambhawa, a po nim wielu innych słynnych joginów i mistrzów. To Tygrysiego Gniazda można dotrzeć po dłuższym spacerze na piechotę, ale istnieje możliwość podjechania części trasy na grzbiecie muła (dodatkowo płatne). Popołudnie przeznaczone na relaks lub dodatkowe zwiedzanie. Powrót na nocleg.
Dzień 11
LOT DO KALKUTY
Jedziemy na lotnisko i z prawdziwym żalem żegnamy się z Bhutanem, krajem najszczęśliwszych ludzi świata. Przylot do Kalkuty. Po południu krótkie zwiedzanie tego wielkiego miasta - m.in. katedra Św. Pawła i słynny dom opieki św. Matki Teresy, gdzie została pochowana. Zobaczymy najważniejsze ulice i gmachy metropolii. Nocleg w hotelu w Kalkucie
Dni 12
HAVELOCK ISLAND
Przelot nad Zatoką Bengalską do Port Blair - wyspiarskiej stolicy Andamanów na wyspie Południowy Andaman. Ten odległy od Indii archipelag staje się coraz bardziej popularny wśród turystów. Niestety władze Indii izolują plemiona żyjące na wyspach i nikogo do nich nie dopuszczają. Rejs lokalnym promem (21 mil morskich) na Havelock Island, jedną z idyllicznych wysp archipelagu i tam nocleg w hotelu nad oceanem.
Dzień 13- 14
WYPOCZYNEK NA PLAŻY
Dni przeznaczone na pobyt na wyspie i odwiedziny Radhanagar Beach, najpiękniejszej plaży na Oceanie Indyjskim (wg rankingu Time"). Możliwość kąpieli, nurkowania i wycieczek morskich. Noclegi w hotelu położonym nad oceanem.
Dzień 15
PORT BLAIR
Rejs powrotny promem do Port Blair i zwiedzanie tego tropikalnego miasta. Port Blair jest położony nad błękitną zatoką i otoczony zielonymi wzgórzami, choć samo miasto nie zachwyca. Chaotycznymi ulicami poruszają się mieszkający tu Bengalczycy, Tamilowie, Nikobarczycy, Birmańczycy i wiele innych nacji. Nocleg w hotelu w Port Blair.
Dzień 16
WYLOT
Wylot z Port Blair w drogę powrotną. Możliwy nocleg tranzytowy w jednym z miast indyjskich. W przypadku wolnego czasu, szansa na dodatkowe zwiedzanie.
Dzień 17
PRZYLOT DO POLSKI
Przylot do Warszawy lub Krakowa

Zniżki :

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. 
Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.
Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.
I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu
III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu
Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia :

Bilety lotnicze, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., opłaty i podatki lotniskowe wszelkie inne koszty transportu (wynajęte klimatyzowane mikrobusy, promy), śniadania w hotelach, kolacje i obiady (łącznie 8 posiłków), noclegi - hotele podczas zwiedzania - 3* lub 4*, Andamany - hotel 4*, opłaty za wstępy do obiektów i inne opłaty administracyjne, zezwolenia, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, polski pilot na całej trasie.

Cena nie obejmuje :

Obowiązkowa opłata 700 USD płatna w krajach docelowych zawierająca część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, pozostałe wyżywienie, koszt wiz i pośrednictwa wizowego (ok. 170 USD/os), napoje do posiłków, ewentualny przelot nad Himalajami małym samolotem wg aktualnych cen (ok. 220 USD/os), zwyczajowe napiwki, dopłata do pokoju 1-osobowego 880 USD. Na Andamanach nie są dostępne pokoje typu twin, jedynie pokoje z 1 łóżkiem podwójnym, w związku z tym osoby zdecydowane na opcję dokwaterowania zobowiązane są dopłacić do pokoju 1 osobowego za 4 noce - 480 USD.

Uwagi :

Orientacyjna liczebność grupy od 8 do 17 osób. Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy Uczestnik otrzymuje ok. 2 tygodnie przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum 9 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 4 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Około 30 dni przed wyjazdem należy w biurze złożyć dokumentację dotyczącą wiz przygotowaną wg instrukcji biura. Nie ma konieczności składania w biurze paszportu. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

* Udogodnienia:

Oferty egzotyczne

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
17 490 zł/os.
Kod oferty: 16022021PRTS172199
wt. 16.02.2021
15 dni
Warszawa
Według programu
Prestige Tours
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
wt. 16.02.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Linia Rejsowa
śr. 17.02.2021 , godz. 00:00
Port Blair
Powrót:
śr. 03.03.2021 , godz. 00:00
Port Blair
Linia Rejsowa
czw. 04.03.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Nepal - Bhutan - Andamany z post. w Kalkucie

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
wt. 16.02.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
34 981
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
wt. 16.02.2021
15 dni
Warszawa
Według programu
Prestige Tours
Pokój dwuosobowy (12I) 34 981