Benin - Togo - Ghana - Wybrzeże Kości Słoniowej

Atuty oferty

Opis hotelu

:

***/****
Benin/Cotonou

Tytuł wycieczki :

BENIN TOGO GHANA WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ 16 DNI

Główne atrakcje :

* Plemiona Zachodniej Afryki
* Świat wyznawców voodoo
* Życie na wodzie nad jeziorem Nokoue
* Kolonialne fortece
* Postoje w afrykańskich wioskach
* Plaże i wybrzeże Ghany
* Zabytki kolonialne i pozostałości królestw afrykańskich
* Tropikalne parki narodowe
* Bazylika w Jamusukro

O wycieczce :

Wizyta w krajach Afryki Zachodniej  różni się od standardowych wycieczek. Jest to wyjazd  zorganizowany dla osób, którzy podczas swoich podróży lubią  poznawać, doświadczać na własnej skórze oraz dopasowywać się do aktualnych specyficznych warunków afrykańskich. Nie będziemy tu podziwiać typowych zabytków czy oglądać cudów przyrody. Podróżujemy po afrykańskich drogach i bezdrożach. Co otrzymujemy w zamian? Docieramy do miejsc rzadko odwiedzanych przez turystów. Jesteśmy w krajach, gdzie komercja jeszcze nie dotarła. Widzimy autentyczne życie, tak bardzo obce dla Europejczyka. Poznajemy barwne plemiona i wioski dziwiąc się, że takie miejsca wciąż istnieją w XXI wieku. Będziemy tam gdzie powstało voodoo i dowiemy się jak wielki ma ono duchowy wpływ na ludzi. Przeżyjemy przygodę, która pozostanie w naszej pamięci. Nie braknie też dni relaksu  na rozkoszowanie się zadziwiająco atrakcyjną jak na Afrykę plażą nad oceanem. Podczas wyjazdu dbamy, by pojazdy były wygodne, a noclegi zarezerwowane w możliwie dobrych i czystych miejscach.

Program wycieczki :

Dzień 1
WYLOT Z WARSZAWY
Zbiórka na lotnisku w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do Cotonou. Przejazd do hotelu i nocleg.
Dzień 2
NOKOUE
Udajemy się nad jezioro Nokoue. Tysiące bambusowych chatek sprawiły, że miejsce to jest nieco ironicznie nazywane Wenecją Zachodniej Afryki". Płynąc łodzią poznajemy tą ciekawą społeczność żyjącą wprost na wodzie. Mieszkańcy wodnych wiosek przybyli tu przed laty chroniąc się przed zagrożeniami i życie na jeziorze ocaliło ich przed zagładą. Powrót do hotelu.
Dzień 3
ABOMEY
Całodzienna wycieczka do Abomey - stolicy słynnego królestwa Dahomeju. Zwiedzanie miasta i siedziby królewskiej wpisanej na światową listę UNESCO. Okrutny król Dahomeju budował niektóre obiekty z gliny zmieszanej z ludzką krwią, co przypomina nam czerwonawy kolor budowli. Z przewodnikiem odwiedzamy zakamarki pałacu poznając burzliwą historię tego miejsca. Powrót do hotelu wieczorem.
Dzień 4
OUIDAH I PODRÓŻ DO TOGO
Wyjazd do Ouidah, stolicy kultu voodoo. To właśnie tu praktykuje się na wielką skalę tajemnicze wierzenia i obrzędy. Czeka nas robiące nieco dziwne wrażenie spotkanie z wysokim kapłanem voodoo. Zobaczymy także fort i słynną drogę niewolników", którą przeszło w kajdanach tysiące wywożonych stąd przymusowo Afrykańczyków. W mieście tym katolicka katedra sąsiaduje ze świątynią pytonów, którą odwiedzamy. W niektórych walizkach znajdą się w tym dniu amulety voodoo. Po południu wjeżdżamy do Togo, jednego z najmniejszych afrykańskich krajów i byłej kolonii niemieckiej, a potem francuskiej. Nocleg w hotelu w okolicach Lome.
Dzień 5
LOME
Zwiedzanie Lome, czyli stolicę Togo, uchodzące za czasów kolonialnych za jedno z najładniejszych miast Afryki Zachodniej. Blask dawnej przeszłości widać do dziś. Wizyta na popularnym wśród wyznawców voodoo targu fetyszy, jeden z najbardziej niesamowitych targów, jaki można w ogóle zobaczyć. Wśród amuletów zobaczymy wiele z gatunków zwierząt chronionych oraz przedziwne przedmioty mające zaskakujące zastosowanie. Kolacja. Powrót do hotelu.
Dzień 6
PODRÓŻ DO GHANY
Przejazd wzdłuż Złotego Wybrzeża do kolejnego kraju na naszej trasie - Ghany. Postój na tej granicy bywa często długi. Przejazd do hotelu w Akrze. Odpoczynek po podróży i nocleg.
Dzień 7
AKRA
Poranne zwiedzanie Akry, 137-letniego miasta pełnego budynków w stylu kolonialnym i modernistycznym. Odwiedzimy Centrum W. E. B. Dubios, Plac Czarnej Gwiazdy oraz Kwame Nkrumah Memorial Park upamiętniający pierwszego prezydenta Ghany. Następnie odwiedzimy lokalny targ, gdzie będziemy mieli szansę kupić artefakty rodem z Ghany czy całej zachodniej Afryki. Po południu przejazd wzdłuż Złotego Wybrzeża do Elminy. Nocleg w hotelu nad oceanem.
Dzień 8
ELMINA
Czas na wypoczynek nad oceanem. Czas na rozkoszowanie się zadziwiająco atrakcyjną jak na Afrykę plażą, basenem i świeżymi owocami morza lub rybami. Taki moment przyda się w przypadku tego typu podróży. Zachowując ostrożność można wykąpać się w ciepłym oceanie. Po południu wycieczka do centrum Elminy. Nad malowniczym portem wznoszą się świetnie zachowane forty - holenderski i portugalski, najstarszy w całej subsaharyjskiej Afryce. Zwiedzamy fort, który był też ogromnym centrum wywozu niewolników. Dowiadujemy się tu dużo o bolesnej, wielowiekowej historii tych rejonów. Nocleg nad oceanem.
Dzień 9
PARK NARODOWY KAKUM
Dzień wypoczynku nad oceanem. Dla chętnych całodzienna, dodatkowo płatna (ok. 85 USD) wycieczka do Parku Narodowego Kakum. Park ten chroni wilgotną dżunglę - unikat w Afryce Zachodniej. Przetrwało tu 40 gatunków ssaków i aż 400 gatunków motyli. Lunch w formie pikniku. Szlaki poprowadzono specjalnymi mostkami wysoko pośród koron drzew. Po tym dniu spędzonym na łonie przyrody wracamy na wybrzeże. Nocleg nad oceanem.
Dzień 10
PRZEJAZD DO WYBRZEŻA KOŚCI SŁONIOWEJ
Rano wyruszamy na zachód - zmierzamy w kierunku granicy z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Jak wiele afrykańskich granic jej pokonanie to szkoła cierpliwości i pokaz specyficznych zwyczajów związanych z przekraczaniem. Wyjeżdżamy z Ghany, czyli zmieniamy strefę języka angielskiego na język francuski. Podróż wzdłuż wybrzeża i nocleg w Abidżanie.
Dzień 11
PARK NARODOWY ASSAGNY
Zwiedzanie Parku Narodowego Assagny, który chroni gęste lasy i wybrzeże. Park oglądamy poruszając się łodzią i częściowo na piechotę. Oprócz wielu gatunków ptaków w parku żyje wiele ssaków, między innymi leśne słonie. Po południu spędzamy chwilę na plaży. Powrót na nocleg.
Dzień 12
JAMUSUKRO
Czas opuścić ogromne miasto. Pokonując korki kierujemy się do oddalonej o ponad 200 km stolicy kraju - Jamusukro. Pomysł, aby z Jamusukro zrobić stolicę godną miast europejskich pochodził od jednego z przywódców kraju, który stąd pochodził. Zobaczymy co pozostało z tego szalonego projektu. Zwiedzanie bazyliki, która miała być kopią (i to większą kopią!) watykańskiej Bazyliki św. Piotra. Świątynia może pomieścić prawie 20 tysięcy osób, ale podczas mszy zjawia się zaledwie kilkuset wiernych. Zobaczymy też niszczejące inne rządowe budowle świadczące o nieprawdopodobnym ego rządzących, którzy wyrzucali pochodzące z pomocy europejskie pieniądze na swoje szalone wizje. Nocleg w Jamusukro.
Dzień 13
PLEMIENIA BAULE
Po opuszczeniu stolicy poruszamy się przez zielony kraj, mając okazję zobaczyć autentyczne wioski do których niemal nie trafiają turyści. Poznajemy zwyczaje mieszkającego tu plemienia Baule. Ludzie ci znani są z ciekawych zwyczajów i głębokiego przeżywania swoich wierzeń. Baule są znakomitymi rzemieślnikami. Ich maski znane są wśród koneserów na całym świecie. Powrót na nocleg.
Dzień 14
PODRÓŻ NA POŁUDNIE
Kierujemy się w kierunku wybrzeża Atlantyku. Mijamy niewielkie miejscowości, ludzi pracujących na polach. Łatwo można zauważyć tropikalne plantacje, Wybrzeże Kości Słoniowej znane jest m.in. z plantacji kakao, cennego towaru eksportowego. Dojazd do Abidżanu. Nocleg.
Dzień 15
ABIDŻAN
Po śniadaniu zwiedzanie Abidżanu, największego miasta Wybrzeża Kości Słoniowej. Miasto jest wielkim molochem położonym nad lagunami. Obok nowoczesnych gmachów widzimy typową afrykańską ulicę z chaotycznymi ulicami i urzędowymi gmachami z różnych epok pozbawionymi stylu. Zwiedzamy największy targ z tysiącami barwnie ubranych osób, głównie kobiet. Czeka nas też objazd przez eleganckie dzielnice rządowe z zachowanymi budynkami z czasów francuskiego kolonializmu. Przejazd na lotnisko. Wylot do Europy.
Dzień 16
PRZYLOT
Przylot do Warszawy.

Zniżki :

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. 
Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.
Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.
I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu
III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu
Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia :

Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe), minimum 20kg bagażu nadawanego/os., wszelkie koszty transportu (wynajęte mikrobusy), rejs w Beninie, noclegi w pokojach 2-osobowych (hotele odpowiadające minimum 3* (klimatyzacja lub wentylator, łazienka w pokoju), wyżywienie: śniadania, pozostałe posiłki wymienione w programie (łącznie 5 posiłków), bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie, wszelkie inne opłaty administracyjne, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż, opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny), lokalni przewodnicy, opieka polskiego pilota na całej trasie.

Cena nie obejmuje :

Obowiązkowa opłata 600 USD płatna w krajach docelowych zawierająca cześć świadczeń, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, koszt wiz i ich uzyskania (obecnie łącznie ok. 400 USD/os.), pozostałe wyżywienie (organizuje na bieżąco pilot), zwyczajowe napiwki, dopłata do pok. 1-osobowego 750 USD. Dla chętnych całodzienna, dodatkowo płatna (ok. 85 USD) wycieczka do Parku Narodowego Kakum.

Uwagi :

Orientacyjna liczba Uczestników: od 7 do 15, program wraz z godzinami zbiórki i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje około trzy tygodnie przed wyjazdem, obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze, zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych po konsultacji z lekarzem. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty zakończenia wycieczki z przynajmniej 6 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy.  Dokumentacja wizowa wg wskazówek biura wraz z paszportem musi być złożona w biurze najpóźniej 2 miesiące przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
16 263 zł/os.
Kod oferty: 15012021PRTS190595
pt. 15.01.2021
14 dni
Warszawa
Według programu
Prestige Tours
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
pt. 15.01.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Linia Rejsowa
pt. 15.01.2021 , godz. 00:00
Abidżan
Powrót:
pt. 29.01.2021 , godz. 00:00
Abidżan
Linia Rejsowa
sob. 30.01.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Benin - Togo - Ghana - Wybrzeże Kości Słoniowej

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
pt. 15.01.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
32 526
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
pt. 15.01.2021
14 dni
Warszawa
Według programu
Prestige Tours
Pokój dwuosobowy (12I) 32 526