Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
Hotele *** - położone zazwyczaj na obrzeżach miasta (razem 3 rozpoczęte doby hotelowe w okolicach Wiednia).
Pokoje: 1- i2- osobowe (możliwość dostawki)z łazienką, TV.Do dyspozycji gości w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.
Wyżywienie: śniadania kontynentalne w formie bufetu.Kategoria lokalna: ***Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przylot na lotnisko w Wiedniu i transfer do hotelu. Po drodze krótkie panoramiczne zwiedzanie stolicy Austrii: objazd autokarem staromiejskiego bulwaru, zwanego Ringiem". W trakcie objazdu zobaczymy budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej. Przyjazd do hotelu w okolicy Wiednia zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 35 km).


Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do centrum stolicy Austrii, gdzie przygodę z miastem rozpoczniemy od spaceru po Starym Mieście m.in. uliczką luksusu Kohlmarkt, przy której mieszkał kiedyś Fryderyk Chopin oraz jedną z najelegantszych Graben, gdzie znajduje się Kolumna Morowa wzniesiona w 1679 roku po ustaniu epidemii dżumy. W trakcie spaceru mała przerwa na kawę z torcikiem Sachera w słynnej cukierni wiedeńskiej (dodatkowo płatne). Zobaczymy również rezydencję zimową Habsburgów- Hofburg, spacerując jej najważniejszymi dziedzińcami. Na głównym placu miasta podziwiać będziemy (z zewnątrz) katedrę św. Szczepana, słynną z kolorowych dachówek. Tego dnia również zwiedzanie Opery Wiedeńskiej - jednej z najbardziej znanych scen operowych świata (lub Musikverein - Towarzystwa Przyjaciół Muzyki, skąd transmitowany jest Koncert Noworoczny). Czas wolny w centrum miasta. Wieczorem dla chętnych obiadokolacja w restauracji w centrum (dodatkowo płatna ok. 29 EUR/os). Po drodze odwiedzimy park miejski z pomnikiem "Króla Walca"- Straussa syna. Następnie fakultatywnie udamy się na koncert muzyki rodziny Straussa i W. A. Mozarta w jednej z sal koncertowych Wiednia (dodatkowo płatny ok. 69 EUR/os). Powrót do hotelu ok. 23:00, nocleg. (Trasa ok. 80 km).


Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Lasku Wiedeńskiego - jest to najbardziej wysunięte na północny-wschód pasmo górskie Alp. Najsłynniejsze "Opowieści Lasku Wiedeńskiego" to jeden z walców samego mistrza Johanna Straussa. Zobaczymy tutaj najstarsze XII-wieczne opactwo cystersów Heiligenkreuz ze słynnymi krużgankami. Następnie przejedziemy do Mayerling, miejsca tragicznej śmierci Rudolfa, jedynego syna cesarza Franciszka Józefa i jego słynnej żony Sissi. Powrót do Wiednia malowniczym szlakiem wina. Możliwość skorzystania z dodatkowo płatnego obiadu (ok. 27 EUR/os). Następnie przejedziemy do dawnej letniej, barokowej rezydencji Habsburgów Schoenbrunn. Zwiedzając pałac poznamy historię rodu Habsburgów, podziwiając pełne przepychu komnaty cesarskie. Czas wolny w pięknie urządzonych ogrodach kompleksu. Późnym popołudniem spacer słynnymi zaułkami i zakamarkami Wiednia, miasta Habsburgów. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 120 km).


Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na Wzgórze Kahlenberg, znane Polakom z "Odsieczy Wiedeńskiej", czas wolny. Możliwość skorzystania z dodatkowo płatnego obiadu (koszt ok. 27 EUR/os). Następnie transfer na lotnisko. Przelot do Polski w/g rozkładu lotów.


Uwagi do programu
- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
- Pilot nie oprowadza w obiektach muzealnych.


"


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem do/z Wiednia, zakwaterowanie w hotelu(3 rozpoczęte doby hotelowe ), 3 śniadania, program turystyczny j.w., transfery lotnisko-hotel-lotnisko, system Tour Guide, ubezpieczenie TU Europa (NW, KL, Assistance oraz bagaż) oraz opiekę pilota.


Cena podstawowa nie obejmuje: orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania - ok. 92 EUR/os (płatne na miejscu).: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługa przewodników lokalnych w Wiedniu, TOUR GUIDE SYSTEM (system bezprzewodowego oprowadzania grup) oraz dodatkowotaksa klimatyczna ok. 6 EUR/os (płątna w hotelu). Dodatkowo płatne (dla chętnych): koncert muzyki Straussa i W.A. Mozarta - ok. 70 EUR/os, 1 obiadokolacja - ok. 27 EUR/os,2 obiady - ok. 57 EUR/1 obiad/osoba.


Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.


META Description

Hofburg - przepych rezydencji zimowej rodu Habsburgów • Wzgórze Kahlenberg i Sobieski • Gospoda Heuriger i wieś Neustift • Lasek Wiedeński • tajemnicze zaułki starego Wiednia• koncert muzyki rodziny Straussa i W. A. Mozarta • kawa z torcikiem Sachera w iście wiedeńskim stylu •dwie rezydencje Habsburgów • Opera Wiedeńska


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.7/6. Sprawdź opinie: "

* Udogodnienia:

Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
1 422 zł/os.
Kod oferty: 01042021RNBW197897
czw. 01.04.2021
3 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie

Szczegóły lotu

Wylot:
czw. 01.04.2021 , godz. 00:00
Warszawa
czw. 01.04.2021 , godz. 00:00
Wiedeń
Powrót:
niedz. 04.04.2021 , godz. 00:00
Wiedeń
niedz. 04.04.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Wiedeń - przy dżwiękach walca

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
BB - Śniadania
Termin:
czw. 01.04.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
2 844
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
czw. 01.04.2021
3 dni
Warszawa
BB - Śniadania
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (31R) 2 844