Wiedeń i Budapeszt - Perły Dunaju dla wygodnych

Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
Zakwaterowanie:

Hotele *** - położone zazwyczaj na obrzeżach miast - (3 rozpoczęte doby hotelowe w okolicach: Budapesztu - 1, Wiednia - 2).Pokoje: 1- i2-osobowe (możliwość dostawki) z łazienką, TV.Do dyspozycji gości:

w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.
Wyżywienie:

śniadania w formie bufetu
Kategoria lokalna:

***
Program

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy. Po drodze planowane są krótkie postoje. Przyjazd do hotelu w Budapeszcie (lub okolicach)ok. 21:30. Zakwaterowanie, nocleg. (Trasa od granic Polski ok. 450 km).


Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do centrum stolicy Węgier. Zwiedzanie rozpoczniemy od rejsu statkiem, podczas którego zobaczymy najważniejsze dla miasta obiekty takie jak: Parlament, Wzgórze Zamkowe i pełne uroku mosty spinające dwie części miasta. Następnie wjazd na Wzgórze Zamkowe, skąd rozpoczniemy spacer dziedzińcami Pałacu Królewskiego oraz uliczkami starówki budańskiej. Na uwagę zasługuje Kościół Macieja i Baszty Rybackie, skąd rozciąga się przepiękny widok na część nizinną miasta - Peszt. Przerwa na kawę w jednej z licznych kawiarni. Następnie krótkie zwiedzanie Pesztu, podczas którego zobaczymy Plac Bohaterów wraz ze słynną ulicą bohatera narodowego - Andrassyego oraz zamek Vajdahunyad. Po południu (dla chętnych, dodatkowo płatny ok. 36 EUR/os) przejazd do dzielnicy Budafok, słynącej z piwnic i najdłuższych na świecie "korytarzy winnych", których długość wynosi ok. 120 km. W programie wizyta u znanej, węgierskiej rodziny winiarzy, która od pokoleń zajmuje się uprawą winorośli, posiada swoje winnice w słynnych, winiarskich regionach Węgier: Pakozd oraz Szekszard. Podczas zwiedzania piwnic zapoznamy się z tradycją upraw winorośli na Węgrzech, skosztujemy doskonałych win oraz przysmaków kuchni węgierskiej. Klientom nie korzystającym z programu piwnic winnych, proponujemy spędzenie czasu wolnego w na deptaku Vaci wśród licznych kafejek, restauracji i sklepików z pamiątkami lub przy nadbrzeżu dunajskim. Wyjazd z Budapesztu ok. 19:00. Wieczorem ok. 22:30 przyjazd w okoliceWiednia, zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 250 km).


Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie Wiednia, które rozpoczniemy od objazdu autokarem staromiejskiego bulwaru, zwanego Ringiem".Zobaczymy budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej. Poznamy także inną stronęaustriackiej stolicyz nowoczesnymi elementami architektury znajdującymi się nad Dunajem, m.in. budynek Organizacji Narodów Zjednoczonych. Następnie spacer po Starym Mieście m.in. uliczką luksusu Kohlmarkt, przy której mieszkał niegdyś Fryderyk Chopin oraz jedną z najelegantszych Graben, przy której znajduje się Kolumna Morowa wzniesiona w 1679 roku po ustaniu epidemii dżumy. Zobaczymy również rezydencję zimową Habsburgów - Hofburg, spacerując najważniejszymi dziedzińcami. Zwiedzimy katedrę św. Szczepana, słynną z kolorowych dachówek. Zajrzymy również do Opery Wiedeńskiej - jednej z najbardziej znanych scen operowych świata (lub Musikverein - Towarzystwa Przyjaciół Muzyki, skąd transmitowany jest Koncert Noworoczny). Przejazd na wzgórze Kahlenberg, znane każdemu Polakowi jako miejsce Odsieczy Wiedeńskiej i "bitwy pod Wiedniem" dowodzonej przez króla Polski Jana III Sobieskiego. Dla chętnych regionalna kolacja w gospodzie Heuriger, w dawnej wsi Neustift (dodatkowo płatna ok. 32 EUR/os). Powrót do hotelu w okolicach Wiednia, nocleg. (Trasa ok. 100 km).


Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Tego dnia odwiedzimy pełne barw i niezwykłej architektury miejsce - Dom Hundertwassera, architekta, który twierdził, że linia prosta jest niemoralna. Ta krzywa, kolorowa i niesymetryczna kamienica wyróżniająca się na tle pozostałych budynków jest dziś jedną z największych atrakcji miasta. Następnie przejazd do barokowej budowli - Belwedere. Pałac ten należał niegdyś do wybitnego wodza Austrii Księcia Eugeniusza Sabaudzkiego. Krótki spacer wśród zabytkowych budynków. Przejazd do dawnej letniej, barokowej rezydencji Habsburgów Schoenbrunn. Zwiedzając pałac poznamy historię rodu Habsburgów, podziwiając pełne przepychu komnaty cesarskie. Czas wolny w pięknie urządzonych ogrodach kompleksu. W Parku Miejskim zobaczymy pomnik "Króla Walca" - Straussa syna. W tym dniu proponujemy spotkanie ze sztuką. Zwiedzanie Muzeum Historii Sztuki to uczta dla ducha, spotkanie z tak wielkimi nazwiskami jak Pieter Breugle, Peter Rubens, Tycjan, Jan van Eyck, Caravaggio, Rembrandt czy Rafael Santi i wielu innych. Muzeum posiada jedną z najsłynniejszych na świecie Kunstkammerze wspaniałymi obiektami jak saliera (solnica) Celliniego (XVI w.), drogocenne kamienie z magicznymi właściwościami, rzeźby z kości słoniowej i kości nosorożców, wczesne "automaty“i "zabawki“ z XVI i XVII w. Czas wolny w muzeum na samodzielne odkrywaniesztuki egipskiej lub rzymskiej. Następniecoś odpowiedniego dla ciałaczyliobiadokolacja w restauracji w centrum (dla chętnych, dodatkowo płatna ok. 27 EUR/os). Wyjazd z Wiednia ok. 19:00. Przejazd przez Czechy. Wieczorny postój w Znojmie. (Trasa do granic Polski ok. 360 km).


Dzień 5
Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych (Woszczyce ok. 00:30).


Uwagi do programu
- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
- Pilot nie oprowadza w obiektach muzealnych.


"


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar i video), zakwaterowanie w hotelach (3 rozpoczęte doby hotelowe), 3 śniadania, program turystyczny j.w,opiekę pilota iubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, Assistancei bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników, rejsu statkiem w Budapeszcie, systemu TOUR GUIDE - orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 118 EUR/os (płatne na miejscu),taksy klimatycznej ok. 7 EUR/os (płatne w hotelach). Dodatkowo płatne (dla chętnych): 1 obiadokolacja w Wiedniu - 27 EUR/os, obiadokolacja w gospodzie Heuriger w Neustift - 30EUR/os, piwnice winne z obiadokolacją w Budapeszcie 36 EUR/os.


Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide."


Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.6/6. Sprawdź opinie: "


META Description

Wzgórze Gellerta i panorama Budapesztu • rejs statkiem w Budapeszcie • piwnice winne Budafok i doskonałe wina węgierskie • Starówka i pełne przepychu ulice Graben i Kohlmarkt • Schönbrunn - letnia rezydencja cesarska i malownicze ogrody • Wzgórze Kahlenberg • wieczór w gospodzie - Heuriger • przejazd do Wiednia w trakcie dnia• NOWOŚĆ! Zwiedzanie Muzeum Historii Sztuki z przewodnikiem

* Udogodnienia:

Bez paszportu

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
1 170 zł/os.
Kod oferty: 09072020RNBW78000
czw. 09.07.2020
4 dni
Łódź
BB - Śniadania
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły wyjazdu

Wyjazd:
czw. 09.07.2020 , godz. 09:40
Łódź
czw. 09.07.2020 , godz. 14:30
Wiedeń i Budapeszt - perły Dunaju dla wy
Powrót:
pon. 13.07.2020 , godz. 00:30
Wiedeń i Budapeszt - perły Dunaju dla wy
pon. 13.07.2020 , godz. 05:30
Łódź
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Wiedeń i Budapeszt - Perły Dunaju dla wygodnych

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
BB - Śniadania
Termin:
czw. 09.07.2020
Wyjazd z:
Łódź
Cena
2 291
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
czw. 09.07.2020
4 dni
Łódź
BB - Śniadania
Rainbow
2 os. pokoj standardowy (2MO) 2 291