Argentyna - Chile / Opcja Wyspa Wielkanocna/

Atuty oferty

Opis hotelu

:

***/****
Argentyna/Buenos Aires

Tytuł wycieczki :

ARGENTYNA CHILE OPCJA WYSPA WIELKANOCNA 18/21 DNI

Główne atrakcje :

* Dzika Patagonia - skalne wieże Torres del Paine
* Perito Moreno - najpiękniejszy lodowiec świata
* Ziemia Ognista - południowe krańce świata
* Pustynia Atacama z gejzerami Tatio i miasteczkiem San Pedro
* Ciekawe metropolie - Buenos Aires, Santiago
* Niezwykłe Altiplano boliwijskie z wulkanami i kolorowymi jeziorami
* Magiczna Wyspa Wielkanocna - Pępek Świata"

O wycieczce :

Jest to wyprawa przeznaczona przede wszystkim dla miłośników przyrody i pięknych krajobrazów. Surowa uroda Patagonii z lodowcem Perito Moreno i parkiem narodowym Torres del Paine kontrastuje z pięknem pustyni Atacama i bajkowymi krajobrazami boliwijskiego Altiplano. Znajdziemy się w różnych strefach klimatycznych - będziemy wygrzewać się na słońcu i marznąć na wietrze. Podczas tej wyprawy pokonujemy tysiące kilometrów, na szczęście samolotami i nie jest to wyjazd dla osób, które nie lubią latać. Nie omijamy atrakcyjnych metropolii, które dają nam możliwość rozrywek i świetnej kuchni - szalonego Buenos Aires, urokliwego Santiago i najbardziej na południe wysuniętego miasta świata - Ushuaia. Ogromną atrakcją wycieczki jest zetknięcie się z polinezyjską kulturą Wyspy Wielkanocnej słynnej nie tylko z gigantycznych posągów (moai). Wycieczkę organizujemy od wielu lat i ciągle staramy się ją ulepszać. Wycieczka jest niesamowicie różnorodna i dostarcza ogromnego bagażu wrażeń. Śmiało można rzec, że są to co najmniej dwie wyprawy w jednej.

Program wycieczki :

Dzień 1
WYLOT
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu zostanie podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki na około dwa tygodnie przed wyjazdem. Wylot do Ameryki Południowej.
Dzień 2
BUENOS AIRES
Przylot do stolicy Argentyny. Zwiedzanie pięknego Buenos Aires: najważniejsze place, ulice i pomniki. Jesteśmy na Placu Majowym, przy którym znajdują się najważniejsze gmachy w mieście. Mamy czas na zdjęcia na Placu Republiki pod słynnym obeliskiem, a także przystajemy pod ciekawym pomnikiem Jana Pawła II. Zaglądamy też do "miasta umarłych" - niezwykłego cmentarza Recoleta, gdzie spoczywa m.in. bożyszcze Argentyńczyków - Evita Perón. Wyjeżdżamy do dzielnicy artystów - La Boca. Ta dawna dzielnica biednych robotników portowych jest dziś modną i najbarwniejszą częścią miasta. Kolorowe domy dzielnicy znajdują się w wielu albumach dotyczących miasta. Nocleg w hotelu w Buenos Aires.
Dzień 3
URUGWAJ
W tym dniu udajemy się na wycieczkę do Urugwaju. Przejazd do portu i rejs wodolotem do Urugwaju przez La Platę, która uchodząc do oceanu tworzy ogromne lejkowate ujście. Dopływamy do Colonia del Sacramento, zabytkowego, kolonialnego miasteczka. Colonia dzięki swym atrakcyjnym zabytkom trafiła na listę UNESCO. Zwiedzanie - spacer po historycznej, urokliwej części, gdzie zabroniony jest ruch kołowy. Lunch w jednej z kolonialnych restauracji na starym mieście. Rejs powrotny do Buenos Aires. Nocleg w hotelu w Buenos Aires.
Dzień 4
BUENOS AIRES
Rano wyjazd za miasto na prawdziwą estancia (farmę), na której wciąż żyją i pracują gauchowie- argentyńscy kowboje. Możliwość przejażdżki konnej, a następnie wspólny lunch w formie parrilla (typowego grilla). Powrót do Buenos Aires i dalszy ciąg zwiedzania tego wspaniałego miasta. Proponujemy spacer popularnym deptakiem Florida. Nocleg w hotelu w Buenos Aires.
Dzień 5
ZIEMIA OGNISTA
Rano przejazd na lotnisko. Długi lot na krańce Ameryki Południowej do Ushuaia na Ziemi Ognistej. Tu znajdziemy się w zupełnie innym świecie: następuje spotkanie z dziką, surową, patagońską przyrodą. Ushuaia jest najdalej wysuniętym na południe miastem świata. Leży nad Kanałem Beagle u podnóża wysokich gór, z których spływają lodowce. Spacer po miasteczku, czujemy że jesteśmy naprawdę en el fin del mundo - na końcu świata, jak reklamuje się sama miejscowość. Nocleg w hotelu w Ushuaia.
Dzień 6
KANAŁ BEAGLE
Rano rejs niewielkim statkiem po Kanale Beagle. Dla większości to ustanowienie życiowego rekordu w podróży na południe (dalej jest już tylko przylądek Horn i Antarktyda!). Widzimy skaliste wysepki zamieszkane przez setki kormoranów i innych ptaków, na skałach wylegują się lwy morskie. Podczas rejsu możemy poczuć zimny powiew Antarktyki. Powrót do Ushuaia, czas na zwiedzanie miasta. Nocleg w Ushuaia.
Dzień 7
EL CALAFATE
Dla chętnych opcjonalna wycieczka do Tierra del Fuego (dodatkowo płatna, informacje w Informatorze Przedwyjazdowym) leżącego w pobliżu Parku Narodowego. Park obejmuje góry i dzikie wybrzeża porośnięte bukiem południowym. Zatrzymujemy się w punktach widokowych, spacerując na niewielkie odległości. Przejazd na lotnisko i wylot do miasteczka El Calafate w Patagonii. Miejscowość położona jest nad jeziorem u stóp Andów Patagońskich. Nieco dalej na północ znajdują się skalne iglice: Cerro Torre i Fitz Roy. El Calafate jest świetną bazą wypadową do okolicznych atrakcji. Wiele tu sklepów z pamiątkami, dobrych restauracji i barów. Czas na spacery po El Calafate i nocleg.
Dzień 8
LODOWIEC PERITO MORENO
Przejazd do Parku Narodowego Los Glaciares. Podziwianie wielkiego cudu natury i jednej z największych atrakcji nie tylko Argentyny, ale i świata. Jest to lodowiec Perito Moreno, który przegradza jezioro, powodując spiętrzenie wód prowadzące do przełamania lodowca, co zdarza się raz na kilka lat. Perito Moreno obserwujemy z punktów widokowych. Chętnych namawiamy na widokowy rejs po jeziorze (dodatkowo płatny, cena ok. 18 USD). Stateczek podpływa wprost pod potężną barierę lodową. Często można zaobserwować odpadające z hukiem bryły lodu. Powrót do El Calafate i tam nocleg.
Dzień 9
TORRES DEL PAINE
Tego dnia wyruszamy w drogę do chilijskiej Patagonii. Przekraczamy granicę i wjeżdżamy do Chile. Udajemy się do Torres del Paine, jednego z najpiękniejszych parków narodowych świata, a jak twierdzi piszący te słowa, może nawet najpiękniejszego. Napawamy się urokiem Patagonii zatrzymując w kilku miejscach. Nocleg w rejonie parku.
Dzień 10
TORRES DEL PAINE
Pobyt w Torres del Paine. Zwiedzanie najpiękniejszych miejsc w parku. Spacery, podziwianie krajobrazów z punktów widokowych. Skalne wieże, jeziora, wodospady, lodowce, dzikie zwierzęta z często spotykanym guanako - to wszystko tworzy kwintesencję Patagonii. W Patagonii często wieją silne wiatry, zatem musimy być dobrze przygotowani na każdą pogodę. Sceneria jest niesamowita niezależnie od pogody, ale gdy dopisze szczęście i skalne iglice oświetli słońce, widoki są nieziemskie. Jedziemy nad jezioro Pehoe, podziwiamy wodospad Salto Grande i mnóstwo innych ciekawych miejsc. Chętni mogą udać się w tym dniu na kilkugodzinny trekking z naszym pilotem. Podczas tej wędrówki zbliżymy się do potężnych skalnych iglic niemal na wyciągnięcie ręki. Powrót na nocleg.
Dzień 11
PUNTA ARENAS
Wyjazd do Puerto Natales, miasteczka położonego nad fiordem Ultima Esperanza (Ostatniej Nadziei). Po postoju w tej miejscowości, kontynuujemy podróż do Punta Arenas. Przed dojazdem skręcamy na wybrzeże, by zobaczyć z bliska kolonię pingwinów Magellana, oczywiście jeśli podróżujemy w okresie ich obecności (zwykle od października do marca, wstęp do pingwiniska" płatny dodatkowo ok. 14 USD). Dojazd do Punta Arenas leżącego nad Cieśniną Magellana. Spacer po mieście i spotkanie z samym Magellanem stojącym na cokole na centralnym placu. Nocleg w Punta Arenas.
Dzień 12
SAN PEDRO DE ATACAMA
Pożegnanie z Patagonią, przejazd na lotnisko i podróż samolotem kilka tysięcy kilometrów na daleką, pustynną północ Chile. W ciągu jednego dnia zmieniamy diametralnie klimat i krajobraz. Po przylocie przejazd do San Pedro de Atacama, miasteczka położonego na pustyni. Nocleg w pensjonacie w San Pedro.
Dzień 13
PUSTYNIA ATACAMA
Wycieczka do oaz i miasteczek położonych na pustyni. W większości są one zamieszkane przez Indian. Dojazd do pobliskiej osady Toconao z kolonialnym kościółkiem San Lucas. Spacer po solnym jeziorze" - Salar de Atacama. Podziwianie pustyni Atacama, jak dowodzą statystyki, najsuchszego miejsca na ziemi. Po odpoczynku, wyjazd na zachód słońca do pobliskiej Doliny Księżycowej. Spacer w pięknej scenerii z widokiem na Kordylierę Domeyki. Nocleg w pensjonacie w San Pedro.
Dzień 14
BOLIWIA - ALTIPLANO
Dla chętnych niezwykle ciekawa, ale i forsowna wycieczka do Boliwii na Altiplano (dodatkowo płatna, możliwa tylko przy wcześniejszym zamówieniu, informacje o cenie i szczegółach w Informatorze Przedwyjazdowym). Są to obszary położone na wysokości znacznie przekraczające 4000 m.n.p.m. Po długim podjeździe i przekroczeniu granicy boliwijskiej, szutrowa droga prowadzi nas do jeziora - Laguna Verde, gdzie zwykle żerują flamingi, a wokół pasą się wikunie. Jazda wśród surowego dzikiego krajobrazu urozmaiconego stożkami wulkanicznymi jest niezapomnianym przeżyciem. Postoje umożliwią nam robienie zdjęć, które będą należały do najpiękniejszych pamiątek. Uwaga!: ze względu na przebywanie na dużych wysokościach, w wycieczce nie powinny brać udziału osoby mające jakiekolwiek problemy z układem krążenia i osoby źle znoszące wysokość. Powrót i nocleg w hotelu w San Pedro.
Dzień 15
GEJZERY TATIO
Przed świtem wyjazd do położonych wysoko w Andach gejzerów. Droga biegnie coraz wyżej przez suche zbocza Andów. Gejzery Tatio leżą na wysokości ponad 4000 m n.p.m., wokół rozciągają się andyjskie szczyty. Gejzery uaktywniają się tylko wcześnie rano mieniąc się kolorami. Kąpiel nieopodal gejzerów w jeziorku zasilanym gorącymi źródłami. Podczas zjazdu w doliny mijanie wielkich kaktusów kandelabrowych, szansa na zdjęcia alpak i guanako. Po południu przejazd na lotnisko i wylot do Santiago de Chile. Nocleg w hotelu w Santiago.
Dzień 16
SANTIAGO DE CHILE
Zwiedzanie Santiago de Chile. Udajemy się na Plaza de Armas - główny plac stolicy, podziwiamy katedrę i inne ciekawe i ważne gmachy. Oglądamy La Monedę, siedzibę prezydentów Chile. Wyjazd na wzgórze San Cristóbal z widoczną już z daleka figurą Marii Dziewicy. Stąd mamy okazję do ujrzenia wspaniałej panoramy miasta i łańcucha majestatycznych Andów. Wieczór spędzamy w dzielnicy Bellavista, ulubionym miejscu spotkań miejscowej bohemy. W jednej z licznych tutejszych restauracji zjemy pożegnalną kolację. Dla osób kończących wycieczkę to ostatnia okazja do degustacji chilijskiego wina w kraju pochodzenia. Nocleg w Santiago.
Dzień 17
WYLOT
Przejazd na lotnisko i wylot do Europy.
Dzień 18
PRZYLOT DO POLSKI
Przylot do Warszawy.
OPCJA WYSPA WIELKANOCNA
Dzień 17
WYSPA WIELKANOCNA
Przejazd na lotnisko i wylot na Wyspę Wielkanocną (zwaną w języku wyspiarzy Rapa Nui). Przylot i zakwaterowanie w miasteczku Hanga Roa, które jest jedyną miejscowością na wyspie. Tego samego popołudnia poznawanie Rapa Nui, największego muzeum archeologicznego świata", jak mianuje się wyspę. Wjazd na stoki wygasłego wulkan Rano Kau. Zwiedzanie pozostałości wsi Orongo nad stromym klifem. Miejsce związane z kultem człowieka - ptaka rozsławione w filmie Rapa Nui" z dramatycznym widokiem na skaliste wysepki Motu Nui, Motu Iti i Motu KaoKao. Podziwianie widoku z krawędzi wypełnionego wodą krateru Rano Kau. Zejście z wulkanu na piechotę, w drodze powrotnej wizyta w grocie kanibali na wybrzeżu. Wieczorem podziwianie moai w zachodzącym słońcu, możliwość kolacji w restauracji nad brzegiem oceanu i obejrzenia spektaklu tańców wyspiarskich (dodatkowo płatne, infomarcja w Informatorze Przedwyjazdowym). Nocleg w hotelu w Hanga Roa.
Dzień 18
WYSPA WIELKANOCNA
Kolejny dzień zwiedzania wyspy. Wyjazd do stanowisk ahu - kamiennych platform, na których wznoszono olbrzymie posągi (moai). Przejazd pod stanowisko Tongariki, gdzie ustawiono najwięcej moai. Następnie podjedziemy pod wygasły wulkan Rano Raraku i dojdziemy do miejsca, gdzie w kamieniołomach wykuwano moai, które stąd wędrowały" na setki ahu rozmieszczonych na całej wyspie. Spacer po zboczach wulkanu. Podziwianie wielu posągów, w tym największego, nigdy nieukończonego. Postój na Anakena, jedynej piaszczystej plaży wyspy. Zachowując ostrożność można tutaj wykąpać się w oceanie. Nocleg w hotelu w Hanga Roa.
Dzień 19
WYLOT Z WYSPY WIELKANOCNEJ
Wylot z Wyspy Wielkanocnej w drogę powrotną. Nocleg tranzytowy w hotelu.
Dzień 20
WYLOT
Wylot do Europy.
Dzień 21
PRZYLOT DO POLSKI
Przylot do Warszawy.

Zniżki :

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

Świadczenia :

Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe poza ewentualnymi indywidualnymi podatkami wylotowymi (ok. 28 USD), minimum 20 kg bagażu nadawanego/os., przejazdy wynajętymi, komfortowymi mikrobusami, transport wodny wg programu, śniadania w hotelach, posiłki wymienione w programie (3), noclegi (pokoje 2 osobowe) w hotelach lub pensjonatach 4* i 3*, opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, opieka polskiego pilota.

Cena nie obejmuje :

Dopłata do opcji Wyspa Wielkanocna" 1635 USD. Obowiązkowa opłata w krajach docelowych 950 USD płatna na miejscu zawierająca część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, drobne napiwki, ewentualne koszty zwiedzania obiektów nieujętych w programie, wycieczki i aktywności opcjonalne wymienione w programie, pozostałe posiłki, wieczornych wyjścia indywidualne, ewentualne indywidualne opłaty wylotowe wg aktualnej stawki, ewentualna dopłata do pok.1-os 1180 USD (1380 USD z opcją Wyspa Wielkanocna).

Uwagi :

Orientacyjna liczba Uczestników od 8 do 18 osób. Informator Przedwyjazdowy każdy Uczestnik otrzymuje ok. 2 tygodnie przed wyjazdem. Posiłki dla chętnych organizuje pilot na bieżąco w lokalnych restauracjach. Należy posiadać paszport ważny minimum 9 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
17 645 zł/os.
Kod oferty: 04032021PRTS202762
czw. 04.03.2021
16 dni
Warszawa
Według programu
Prestige Tours
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
czw. 04.03.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Linia Rejsowa
pt. 05.03.2021 , godz. 00:00
Santiago De Chile
Powrót:
sob. 20.03.2021 , godz. 00:00
Santiago De Chile
Linia Rejsowa
niedz. 21.03.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Argentyna - Chile / Opcja Wyspa Wielkanocna/

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
czw. 04.03.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
35 290
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
czw. 04.03.2021
16 dni
Warszawa
Według programu
Prestige Tours
pokój dwuosobowy dbl_opcja18dni (125) 35 290