Argentyna - Brazylia - Paragwaj - Urugwaj

Atuty oferty

Opis hotelu

:

***/****
Argentyna/Buenos Aires

Tytuł wycieczki :

ARGENTYNA BRAZYLIA z AMAZONIĄ URUGWAJEM i PARAGWAJEM 16 DNI

Główne atrakcje :

* Olbrzymie Wodospady Iguazu
* Piękne Rio de Janeiro
* Boskie Buenos Aires
* Misje jezuickie w Paragwaju
* Salvador - ciekawe miasto z listy UNESCO
* Wizyta w Urugwaju
* Rejs Amazonką i prawdziwa dżungla

O wycieczce :

Jest to wyjazd dosłownie dla wszystkich, którzy lubią łączyć luksus i potrzebę przygody. Wyprawa jest ciekawa, ale niezbyt wymagająca jeśli chodzi o wysiłek. Nie przewidujemy długich i nużących podróży lądowych, na większe dystanse poruszamy się samolotem. Podczas wycieczki zaplanowano cztery przeloty wewnętrzne. Wszędzie wygodnie mieszkamy i znajdujemy czas, by dobrze zjeść i napić się miejscowych specjałów. Nieco większym wyzwaniem jest Amazonia. Aby dotrzeć do prawdziwej dżungli i pozostawić za sobą cywilizację, musimy spędzić kilka godzin w zadaszonej łodzi motorowej. W Amazonii poczujemy smak przygody, znajdziemy aligatory i ze znakomitym miejscowym przewodnikiem poznamy dżunglę. Oprócz ciekawych miejsc pod względem przyrodniczym z Wodospadami Iguazu na czele, zwiedzimy kilka miast. Argentyńskie Buenos Aires to nasza ulubiona metropolia, a Rio de Janeiro zachwyci każdego swym bajkowym położeniem. Z kolei Salvador to miasto pełne kolorytu, energii i ciekawych zabytków. W Paragwaju znajdziemy się w jezuickich misjach, rzadko odwiedzanej atrakcji z listy UNESCO. Wycieczkę od wielu lat prowadzą kompetentni i sympatyczni piloci. Zwiedzanie świata jest zawsze ciekawe, a w tym przypadku szczególnie nie są to puste słowa.

Program wycieczki :

Dzień 1
WYLOT
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w  Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki na około dwa tygodnie przed wyjazdem. Wylot do  Buenos Aires.
Dzień 2
BUENOS AIRES
Przylot do  Buenos Aires  i odpoczynek w hotelu (możliwość przylotu poprzedniego  dnia wieczorem). Zwiedzanie pięknego Buenos Aires: najważniejsze place, ulice i pomniki. Jesteśmy na Placu Majowym, przy którym  stoją najważniejsze gmachy w mieście. Mamy czas na zdjęcia na Placu Republiki pod słynnym obeliskiem, a także przystajemy pod ciekawym pomnikiem  Jana Pawła II. Wyjazd do dzielnicy artystów La Boca. Ta dawna dzielnica  biednych robotników portowych jest dziś modną i barwną częścią miasta.  Kolorowe domy dzielnicy znajdują się w wielu albumach dotyczących  miasta. Zaglądamy też na niezwykły cmentarz Recoleta, gdzie spoczywa Evita Peron będąca bożyszczem tłumów. Recoleta przypomina raczej  niezwykłe miasteczko, a nie zwykły cmentarz. Wieczorem udajemy się na  pokaz tańca i muzyki tango na najwyższym poziomie. Pokaz jest połączony z kolacją, oczywiście ze słynną argentyńską wołowiną w menu. Nocleg w hotelu w Buenos Aires.
Dzień 3
BUENOS AIRES
Rano wyjazd za miasto na prawdziwą  estancia  (farmę), na której wciąż żyją i pracują gauchowie - argentyńscy kowboje. Możliwość przejażdżki konnej, a następnie wspólny lunch w formie  parrilla  (typowego grilla). Powrót do Buenos Aires i dalszy ciąg zwiedzania tego wspaniałego miasta. Proponujemy spacer popularnym deptakiem Florida. Nocleg w hotelu w Buenos Aires.
Dzień 4
URUGWAJ
Przejazd do portu i rejs wodolotem do  Urugwaju  przez La Platę, która uchodząc do oceanu tworzy ogromne lejkowate ujście. Dopływamy do  Colonia del Sacramento  - zabytkowego, kolonialnego małego miasteczka. Colonia dzięki swym zabytkom trafiła na listę UNESCO. Zwiedzanie - spacer brukowanymi uliczkami po historycznej, urokliwej części, gdzie zabroniony jest ruch kołowy. Czas na odwiedziny sklepów z pamiątkami i fotografowanie zabytkowych kamieniczek. Lunch w lokalnej restauracji. Powrót do Buenos Aires i tam nocleg.
Dzień 5
PARAGWAJ
Przejazd na lotnisko i wylot do stanu  Missiones  na dalekiej północy Argentyny. Przekraczamy potężną rzekę Parana i wjeżdżamy do  Paragwaju. Kierujemy się w stronę atrakcji z listy UNESCO - jezuickich misji  Trinidad i Jesus de Tavarangue. To właśnie tutaj w ówczesnej prowincji Paragwaju jezuici prowadzili wspaniałą pracę misyjną z Indianami Guarani. Ich historia została ukazana w słynnym filmie Misja". Przenosimy się w czasie i zwiedzamy ruiny misji dostrzegając ich dawne piękno. Trafiają tutaj tylko nieliczni podróżnicy, nie ma tłumów i można w spokoju obejrzeć pozostałości wspaniałej bazyliki i innych zabudowań misyjnych. Podczas tej wycieczki przystajemy też w centrum paragwajskiego miasta  Encarnación. Panuje tu wspaniały i barwny latynoski chaos. Powrót na nocleg na stronę argentyńską.
Dzień 6
WODOSPADY IGUAZÚ - ARGENTYNA
Od rana podróż do położonych na granicy brazylijsko - argentyńskiej  Wodospadów Iguazu, jednej z największych atrakcji świata. Po drodze postój w  miejscowości Wanda. Miasteczko zostało założone w latach przedwojennych przez Polaków i nazwane Wanda na cześć córki Marszałka Piłsudskiego. Do dzisiaj wydobywa się tu ametysty. Krótki spacer po placu Polonia i kontynuowanie podróży do Iguazu. Wodospady utworzyły się na wysokim progu rzeki Iguazu, dopływu potężnej Parany. Iguazu podziwiamy od  strony argentyńskiej  ze wszystkich możliwych punktów widokowych. Największe wrażenie robi  Garganta del Diablo  (Piekielna Gardziel), najsłynniejsza ich odnoga. Tam za dodatkową opłatą można wziąć udział w krótkim, emocjonującym rajdzie łodzią, po którym na uczestnikach nie pozostaje sucha nitka. Nocleg w hotelu w rejonie wodospadów.
Dzień 7
WODOSPADY IGUAZÚ - BRAZYLIA
Rano pojedziemy, by ujrzeć niezwykły spektakl spadania spienionej wody rzeki Iguassu od  strony brazylijskiej. Na specjalnie wybudowanych tarasach można podejść niemal pod same wodospady mocząc się przy okazji, co podczas upalnych dni bywa przyjemne. Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką daleko na północ Brazylii do Salvadoru. Przejazd do hotelu i nocleg.
Dzień 8
SALVADOR
Wycieczka po  Salvadorze, zabytkowym, pełnym uroku mieście. Znajdziemy tu wspaniałą, gorącą atmosferę, którą współtworzą potomkowie niewolników i portugalskich kolonistów. Zwiedzanie starej części miasta wpisanej na listę UNESCO. Wizyta na lokalnym targu, gdzie można kupić rozmaite przedmioty i pamiątki. W miejscu tym  zobaczymy, jak bardzo kultura regionu związana jest z Afryką, skąd pochodzi większość mieszkańców Salvadoru. Zaglądniemy też na jedną z pobliskich plaż, a chętni będą mogli zanurzyć się w ciepłych falach Atlantyku. Nocleg w hotelu.
Dzień 9
MANAUS
Wylot do  Manaus, stolicy  brazylijskiej Amazonii  i jednocześnie portu rzecznego, który może przyjmować pełnomorskie statki. Zwiedzanie tego parnego, tropikalnego miasta - centrum, katedra i, wybudowana w okresie prosperity, imponująca opera. Wizyta w egzotycznym porcie pozwoli nam przyjrzeć się życiu wielkiej rzeki. Nocleg w Manaus.
Dzień 10
AMAZONIA
Kilkugodzinna wodno-lądowa podróż w głąb  amazońskiej dżungli. Nie korzystamy z podmiejskich ośrodków turystycznych, które nie dają możliwości poznania prawdziwej Amazonii. Docieramy znacznie dalej i po kilku godzinach podróży lądem i rzeką znajdujemy się w środku gęstej dżungli. Po dopłynięciu do miejsca noclegu, obiad. Poznawanie otoczenia z lokalnym przewodnikiem, który będzie uczył" nas dżungli. Znajdujemy się w sercu Amazonii, dookoła nas rozciąga się bezkresna przestrzeń bujnego lasu. Kolacja. Nocleg w bungalowach (wygodne bungalowy, pokoje z łazienką i moskitierami).
Dzień 11
AMAZONIA
W tym dniu poznamy jak wygląda życie w  Amazonii - unikalnym, olbrzymim ekosystemie. Zwiedzanie puszczy z lokalnym przewodnikiem, poruszamy się  łodzią  i na krótkich dystansach  na piechotę. Polowanie z obiektywem na  aligatory  i inne zwierzęta lasu. Lokalny przewodnik przekazuje wiedzę o roślinach, nie przypadkowo współczesna medycyna korzysta z zasobów Amazonii. Być może przewodnik znajdzie dla nas niebezpieczne i jadowite stworzenia, będziemy poszukiwać też  anakondy. Obiad w ośrodku. Spotkanie z ludźmi zamieszkującymi Amazonię, wizyta w domu mieszkańców i poznanie ich problemów. Dla wszystkich chętnych możliwość  łowienia piranii  (które są bardzo smaczne). Kolacja. To nie wszystkie atrakcje tego dnia, po zmroku można udać się z tropicielem na  nocne poszukiwanie aligatorów. Nocleg w bungalowach.
Dzień 12
WYLOT DO RIO DE JANEIRO
Koniec pobytu w dżungli, ciekawej i bezpiecznej przygody dla każdego. Czeka nas daleka podróż do cywilizacji. Rejs powrotny do  Manaus. Z portu przejazd na lotnisko i przelot do dalekiego  Rio de Janeiro. Przylot do Rio w nocy lub nad ranem dnia następnego. Nocleg w dzielnicy Copacabana w pobliżu słynnej plaży.
Dzień 13
RIO DE JANEIRO
Odpoczynek po amazońskiej przygodzie. Chwila czasu wolnego na  Copacabanie  - można go wykorzystać na odpoczynek, plażowanie, spacery, zakupy i degustacje kokosów, caipirinhi i lokalnych przekąsek. Jeśli chodzi o położenie, z Rio nie może równać się żadne inne duże miasto. Piękne wzgórza schodzą wprost do oceanu, a strome skały dodają uroku. Miasto posiada piaszczyste, szerokie plaże, najsłynniejsze z nich to oczywiście Copacabana i Ipanema. W tym dniu planujemy wjazd kolejką linową na słynną  Głowę Cukru  - Pao de Açucar. Obok zobaczymy  Czerwoną Plażę  przy której stoi pomnik Fryderyka Chopina. Późnym popołudniem czeka nas kolejna atrakcja -  rejs statkiem  po okolicznych zatokach. Podczas rejsu będzie można zobaczyć to wspaniałe miasto z perspektywy wody i podziwiać zachód słońca. Znakomita brazylijska kolacja wraz z wyborem napojów na pokładzie statku jest doskonałym ukoronowaniem dnia. Nocleg w Rio de Janeiro.
Dzień 14
RIO DE JANEIRO
Dalsze zwiedzanie  Rio de Janeiro. Kolejna wielka atrakcja i ikona miasta - wjazd kolejką na wzgórze  Corcovado  ze sławną  statuą Chrystusa Zbawiciela. Rozciąga się stamtąd wprost fenomenalny widok na Rio i zatokę. Trzymamy kciuki, by dobra pogoda pozwoliła nam zobaczyć jak najwięcej w tym miejscu. Następnie przejazd na  Sambodrom  - miejsce, w którym odbywają się parady karnawałowe. Miłośnicy piłki nożnej (a takich nie brakuje) będą z pewnością zadowoleni z odwiedzin  stadionu Maracana, prawdziwej  świątyni futbolu. Przewidziane jest wejście na ten słynny stadion i krótkie zwiedzanie. Wieczorem oczywiście przychodzi czas na rozrywki - możliwość pokazu samby (dodatkowo płatne - informacja o aktualnej cenie w Informatorze Przedwyjazdowym) wykonywanej przez jedną ze szkół uczestniczących w pokazie karnawałowym. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 15
RIO DE JANEIRO / WYLOT
Czas wolny w  Rio de Janeiro, który można spędzić oczywiście na Copacabana. Dla chętnych  opcjonalna wycieczka do Petropolis  (dodatkowo płatna, informacje w Informatorze Przedwyjazdowym). Petropolis jest XVIII wieczną letnią siedzibą cesarzy brazylijskich i ulubionym miejscem arystokracji. Miasto oddalone jest zaledwie o 65 km od Rio de Janeiro. Zwiedzimy tu m.in. pałac cesarzy i katedrę. Po południu lub wieczorem przejazd  na lotnisko i wylot do Polski.
Dzień 16
PRZYLOT DO POLSKI
Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

Zniżki :

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela  Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są  od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych  zapisów.

Świadczenia :

Bilety lotnicze, w tym przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe poza  ewentualną indywidualną opłatą wylotową w Argentynie,), minimum  20kg bagażu nadawanego/os., wszelkie koszty transportu drogowego  wynajętymi mikrobusami, łodzie motorowe w Amazonii, wodoloty,  śniadania w hotelach, obiady i kolacje wyszczególnione w programie  (łącznie 8 posiłków), pokaz tanga, bilety wstępów, koszty wycieczek  i opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, noclegi (pokoje 2-osobowe) w hotelach 4* i 3*,  w Amazonii noclegi w bungalowach w dżungli (pokoje z łazienką i moskitierą), ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy  w wybranych miejscach, polski pilot.

Cena nie obejmuje :

Obowiązkowa opłata w krajach docelowych 900 USD płatna na miejscu zawierająca część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu),  ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, napoje do posiłków, ewentualne indywidualne opłaty wylotowe, zwyczajowe napiwki, koszt wycieczek opcjonalnych wyszczególnionych w programie, wieczorne rozrywki; dopłata do pok. 1-os 980 USD/os.

Uwagi :

Orientacyjna liczebność grupy od 8 do 17 osób. Szczegółowy  program i uwagi praktyczne każdy Uczestnik otrzymuje ok. 2  tygodnie przed wyjazdem. W Amazonii zalecana jest profilaktyka  antymalaryczna (po konsultacji z lekarzem). Należy posiadać  paszport ważny minimum 9 miesięcy od daty powrotu  z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami na pieczątki. Kolejnośc  zwiedzania może ulec zmianie.

* Udogodnienia:

Oferty egzotyczne

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Przewodnik

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
14 923 zł/os.
Kod oferty: 20022021PRTS200976
sob. 20.02.2021
14 dni
Warszawa
Według programu
Prestige Tours
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
sob. 20.02.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Linia Rejsowa
niedz. 21.02.2021 , godz. 00:00
Rio De Janeiro
Powrót:
sob. 06.03.2021 , godz. 00:00
Rio De Janeiro
Linia Rejsowa
niedz. 07.03.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
  • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Argentyna - Brazylia - Paragwaj - Urugwaj

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
Według programu
Termin:
sob. 20.02.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
29 846
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
sob. 20.02.2021
14 dni
Warszawa
Według programu
Prestige Tours
Pokój dwuosobowy (12I) 29 846