Atuty oferty

Opis hotelu

Kategoria:

***

Opis oferty:

 
Położenie:

Hotel położony w miejscowości Parghelia (ok. 1,5 km do centrum) na klifowym wybrzeżu La Pizzuta skąd rozciąga się imponujący widok na centrum Tropei (ok. 5 km, bus hotelowy: ok. 5 EUR/os./2 strony), gdzie znajduje się mnóstwo urokliwych uliczek oraz sklepy, kafejki i restauracje serwujące doskonałe owoce morza. Do lotniska w Lamezia di Terme ok. 60 km. Konieczność uiszczenia obowiązkowej opłaty za podatek turystyczny bezpośrednio w hotelu ok. 1,5 EUR/os./dzień (nie dotyczy dzieci do 16 lat).Plaża:

Ok. 1,5 km od piaszczysto-żwirowej plaży (bezpłatny bus hotelowy kilka razy dziennie). Bezpłatny serwis plażowy: 2 leżaki i parasol/pokój. Przy hotelu znajduje się dzika plaża.Do dyspozycji gości:

Recepcja, restauracja, bar przy basenie (09:00-19:00 i 20:00-24:00), basen z wydzielonym brodzikiem obowiązkowe czepki kąpielowe (możliwość zakupu w barze przy basenie, cena ok. 3 EUR/czepek), ręczniki (pierwszy i każdorazowa wymiana ok. 3 EUR, kaucja zwrotna ok. 10 EUR), leżaki i parasole bezpłatnie (w miarę dostępności), taras słoneczny przy basenie.Wyżywienie:

All Inclusive light: śniadania (07:30-09:30), lunche (12:30-14:00) i obiadokolacje (19:00-21:00) w formie bufetu (przy niewielkiej ilości gości posiłki są serwowane do stolika). Napoje do lunchu i obiadokolacji: 0,25 l wina oraz 0,5 l wody na osobę w cenie. Zimne napoje bezalkoholowe dostępne w barze przy basenie (kawa i herbata dodatkowo płatne) w godz. 10:00-22:00. Napoje alkoholowe oraz napoje butelkowane dodatkowo płatne.Program sportowy i animacyjny:

Hotel prowadzi animacje dla dzieci i dorosłych: aqua aerobik, mini klub, zumba, tańce towarzyskie w sezonie: lipiec-sierpień. Ponadto: wielofunkcyjne mini boisko do piłki nożnej i koszykówki, plac zabaw i mini klub dla dzieci w wieku 4-11 lat od połowy czerwca do połowy września (w języku włoskim).Internet:

Bezpłatny Internet Wi-Fi w recepcji.
Kategoria lokalna:

***
Strona www:

www.poggioditropea.it
Naszym zdaniem:

Hotel położony na rozległym obszarze z przepięknym widokiem na miasto i morze. Polecamy szczególnie rodzinom z dziećmi ze względu na przestronne i komfortowo wyposażone pokoje. Hotel w spokojnej okolicy, dla osób poszukujących bazy wypadowej do samodzielnego zwiedzania Kalabrii.
Program

Dzień pierwszy
Wyloty z Polski. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.stronie operatora. Po przylocie spotkanie z rezydentem i transfer do hotelu.
Uwaga! Klienci przylatujący na Kalabrię późnym wieczorem nie będą mieli w tym dniu obiadokolacji.


Dni od drugiego do przedostatniego
Czas na wypoczynek, kąpiele słoneczne i morskie, udział w wycieczkach lokalnych.


Dzień ostatni
Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko, powrót do Polski.


"


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek lokalnych, posiłków i napoi innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, podatków turystycznych płatnych bezpośrednio w hotelach: okolice Copanello ok. 14 EUR/os./tydzień i ok. 20 EUR/os./2 tygodnie, okolice Pizzo i Tropei ok. 2 EUR/os./dzień, okolice Capo Vaticano ok. 1 EUR/os./dzień, okolice Ricadi ok. 1 EUR/os./dzień oraz innych wydatków osobistych.


Wycieczki lokalne

Wyspy Eolskie - Stromboli Nocą
To niepowtarzalna szansa obejrzenia nocnego spektaklu aktywności wulkanicznej na Stromboli i spędzenia kilku godzin w uroczym, portowym miasteczku San Vincenzo. Stromboli to jeden z nielicznych wulkanów na świecie, i jedyny we Włoszech, będący w stanie ciągłej aktywności. Z dużą regularnością wyrzuca on lawę na wysokość od kilku do kilkudziesięciu metrów, co najlepiej widać wieczorem i nocą. Po przypłynięciu na wyspę jest sporo czasu wolnego na spacer po miasteczku do punktu widokowego, z którego można podziwiać aktywność wulkanu. Powrót do hotelu nocą. Cena ok. 55 EUR/os. + ok. 5 EUR/os. opłaty portowej.


Sycylia: Taormina
Po krótkiej przeprawie promowej na Sycylię, panoramiczną trasą poprzez Messynę dotrzemy do Taorminy. Malownicze uliczki, stare kamieniczki sprawiają, że wciąż czujemy tu charakterystyczny, średniowieczny klimat z Etną w tle. Koniecznie należy wybrać się do grecko-rzymskiego teatru będącego jednym z najsłynniejszych na świecie zabytków Sycylii. Będzie czas zarówno na zwiedzanie, jak i spacer, zakup pamiątek oraz skosztowanie sycylijskiej kuchni w porze obiadowej. Cena ok.61 EUR/os.


Wyspy Liparyjskie (Eolskie)
Jedna z największych atrakcji regionu - rejs statkiem na Wyspy Eolskie. Proponujemy wersję całodniową z postojem na trzech najbardziej znanych wyspach archipelagu: Vulcano (na której można zażywać kąpieli w ciepłych błotach siarkowych oraz kąpieli morskich, m.in. na czarnej plaży wulkanicznej), Lipari (największa z wysp, oferuje możliwość zwiedzania, spacerów, zakupów i niesamowity klimat wąziutkich uliczek, ukwieconych balkonów) i Stromboli (zarówno wyspa, jak i najbardziej aktywny wulkan Europy. Podczas rejsu często towarzyszą nam delfiny (nie zawsze). Cena ok.60 EUR/os. + ok. 5 EUR/os. opłaty portowej.


Pizzo, Tropea, Capo Vaticano - 3 perełki Wybrzeża Tyrreńskiego
Pizzo to miasteczko położone wysoko na skale przy dziedzińcu zamku, gdzie niegdyś więziony był Murat - szwagier Napoleona. W tym miejscu koniecznie trzeba spróbować lodów Tartufo. Następnie zagościmy w Tropei - samym sercu Kalabrii i ojczyźnie słynnej czerwonej cebuli z Tropei. Później przeniesiemy się na taras widokowy do Capo Vaticano, gdzie podziwiać będziemy najbardziej romantyczny widok Europy, czyli kalabryjskie lazurowe wybrzeże. Cena ok. 55 EUR/os.


Czubek włoskiego buta - Reggio di Calabria - Scilla
Wizyta w Muzeum Narodowym (dla chętnych, ok. 8 EUR/os. wstęp), w którym zobaczymy słynne posągi z brązu z Riace (przypisywane Fidiaszowi!). Indywidualny spacer po najpiękniejszym kilometrze Włoch - nadmorskiej promenadzie Reggio di Calabria i eleganckiej ulicy handlowej Corso Garibaldi. W drodze powrotnej wzdłuż przepięknego "Costa Viola" zatrzymujemy się w Scilla - mitycznym czarującym miasteczku, u wybrzeża którego sam Odyseusz walczył z mitycznym potworem Scyllą, obecnie miejsce znane z połowów miecznika. Na koniec podróży spacer po starej dzielnicy rybaków Chianalea. Cena ok. 46EUR/os.


Uwaga! Wycieczki prowadzone są w języku polskim. Ich organizatorem nie jest Rainbow, a lokalne biuro, które odpowiada za jakość serwisu. Ustala też ich program, ceny i terminy wyjazdów, dlatego ewentualne reklamacje należy kierować bezpośrednio do organizatora. Podane w katalogu opisy i ceny są jedynie orientacyjne, szczegółowe informacje otrzymacie Państwo u naszego przedstawiciela. Rezydent jest jedynie pośrednikiem w zapisie na wycieczki lokalne. Minimalna ilość uczestników to 15 osób. Przed i po sezonie niektóre wycieczki nie są organizowane. Ceny wycieczek mogą się różnić w zależności od lokalizacji hotelu.


Inne

Informacje ogólne


Waluta
EUR - Euro. Można płacić kartami kredytowymi i korzystać z bankomatów. W większości miejscowości turystycznych znajdują się placówki banków i bankomaty.


Napiwki
Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach. Zdarza się, że napiwek zostaje doliczony do rachunku tzw. coperto.


Wiza
Obywatele polscy mogą podróżować do Włoch na podstawie dowodu osobistego.


Czas
Jak w Polsce.


Język urzędowy
włoski


Orientacyjne ceny
Obiad w restauracji od 10 EUR, woda 1 l - ok. 1,5 EUR, piwo w barze od 4 EUR, kawa w kawiarni od 1,5 EUR.


Poczta
Znaczek na kartkę pocztową kosztuje ok. 0,85 EUR. W wielu miejscach znajdują się skrzynki pocztowe, często również w hotelach. Poczta czynna od poniedziałku do soboty od 8:30 do 12:30.


Elektryczność
Napięcie 220 V, 50 Hz. We Włoszech używa się innych typów gniazdek niż w Polsce. Zazwyczaj występują gniazdka typu L, z trzema dziurkami w jednym rzędzie. Pasują do nich polskie cienkie wtyczki (jak od ładowarki do telefonu). Natomiast nie pasują okrągłe grube wtyczki (jak od suszarki do włosów czy zasilacza do laptopa). W takich przypadkach konieczne jest używanie adaptera (przejściówki). Dostępne są one w hotelowych recepcjach (bezpłatnie, kaucja ok. 5 EUR), można także zakupić je w Polsce w supermarketach budowlanych (ok. 20 zł) lub we Włoszech w większych supermarketach (ok. 2 EUR).


Telefony
Karty telefoniczne można kupić na poczcie, w sklepach i kioskach w pobliżu publicznych aparatów telefonicznych. Telefony komórkowe działają na terenie całych Włoch. Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne - dość drogie. Koszty połączeń w roamingu do polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.


KALABRIA
Położona na końcu "włoskiego buta", pełna zabytków i cudów natury, sennych miasteczek i malowniczych zatok z piaszczystymi plażami. Kalabria to nastrój włoskiego południa gdzie życie płynie powoli i czas jakby zatrzymał się w miejscu. Nie znajdzie się tu wielkomiejskiego zgiełku ani wielkich kurortów, jest natomiast piękna przyroda, słońce, smak południowego wina i owoców morza w lokalnej trattorii.


Reggio di Calabria
Jedno z bardziej znanych miast regionu, zwane miastem bergamotki, Bronzi di Riaci i Fatamorgany. To jedno z niewielu dużych miast. Promenada nadmorska (lungomare) nazwana została "najpiękniejszym kilometrem Włoch" ponieważ można z niej podziwiać Sycylię z charakterystycznym stożkiem wulkanicznym Etny. Wizyta tutaj to obowiązkowy punkt wakacji na południu Włoch.


Tropea
Ta znana i uznawana za najpiękniejszą na Kalabrii, nadmorska miejscowość jest cenionym uzdrowiskiem wznoszącym się na szczycie skalnego urwiska, które wpada do Morza Tyrreńskiego. Spacer po uliczkach tego miasta to nie tylko klimat niesamowitego południa Włoch, ale także niezapomniane widoki na morze i symbol miasta - Kościół na Wyspie (Santa Maria dellIsola). Z tarasów widokowych w centrum można podziwiać Wyspy Liparyjskie z wulkanem Stromboli na pierwszym planie, a wieczorem- zachody słońca.


Soverato
Usytuowane przy jednej z najładniejszych i szerokich plaż nad Morzem Jońskim. Przyciąga miłą, śródziemnomorską atmosferą oraz dużą promenadą z licznymi sklepami i restauracjami. Ta "perła Morza Jońskiego" kiedyś była starożytną kolonią, dziś nowoczesnym miastem, które latem tętni życiem.


Catanzaro
Stolica Kalabrii, zbudowana na kilku wzgórzach połączonych olbrzymimi mostami. Dawne XVI-wieczne centrum produkcji jedwabiu. Obecnie to tętniącą życiem stolica z główną ulicą handlową Corso Mazzini, przy której znajdują się najważniejsze zabytki Catanzaro.


Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w regionie Kalabria (Włochy) trwa od połowy czerwca do połowy września.


Wizy

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.


Wizy - informacje dla sprzedawców

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

* Udogodnienia:

Bez paszportu Kurorty nadmorskie

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Lokalizacja

Opinie

4.0

Ocena klientów
na podstawie 2 dodanych opinii

Lokalizacja
4,0
Pokój
4,0
Posiłki
3,0
Basen
3,5
Czystość
4,0
Obsługa
3,5
Klienci polecają hotel dla:
 • rodzin z dziećmi poniżej 5 roku życia
 • rodzin z dziećmi powyżej 5 roku życia
 • par
 • ceniących spokój i ciszę
 • 3.0
  sierpień 2015

  Stosunek jakości do ceny jest nie do przyjęcia

  Opis hotelu zamieszczony przez Rainbow Tours jest sprytną kombinacją półprawd, niedomówień oraz kłamstw. Ta oferta to słabe FB, a nie All Inclusive. <br />"Do dyspozycji gości bar przy basenie". Bar jest do dyspozycji ale ZA OPŁATĄ. W tzw. ALL Inclusive NIC nie jest w cenie. Nawet za kawę i herbatę trzeba płacić.<br />"Basen ze słodką wodą z wydzielonym brodzikiem" Brodzik nie jest wydzielony. Jest tam wprawdzie murek ale POD WODĄ.<br />"116 apartamentów położonych w 3-piętrowych budynkach bocznych z widokiem na ogród (A1G) lub na morze (A1M)" Budynki ustawione są tak, że apartamenty, które mają widok na morze mają też widok na ogród. Jest tam też marny trawniczek z placem zabaw i to właśnie TO nazywane jest ogrodem. Połowa apartamentów ma widok na położoną o 5 metrów dalej ścianę sąsiedniego budynku.<br />"Wielofunkcyjne mini boisko do piłki nożnej i koszykówki". Przez dwa tygodnie nie udało mi się go zlokalizować.<br />"plac zabaw dla dzieci" To miejsce jest niebezpieczne! Patrz zdjęcia poniżej.<br />"Polecamy szczególnie rodzinom z dziećmi". Nie rozumiem z jakiego powodu. Jeśli używacie wózek dziecięcy to pamiętajcie, że są tam tak strome i kręte schody, że nie będziecie w stanie wnieść go do pokoju. Patrz zdjęcia.
  Opis hotelu zamieszczony przez Rainbow Tours jest sprytną kombinacją półprawd, niedomówień oraz kłamstw. Ta oferta to słabe FB, a nie All Inclusive.
  "Do dyspozycji gości bar przy basenie". Bar jest do dyspozycji ale ZA OPŁATĄ. W tzw. ALL Inclusive NIC nie jest w cenie. Nawet za kawę i herbatę
  trzeba płacić.
  "Basen ze słodką wodą z wydzielonym brodzikiem" Brodzik nie jest wydzielony. Jest tam wprawdzie murek ale POD WODĄ.
  "116 apartamentów położonych w 3-piętrowych budynkach bocznych z widokiem na ogród (A1G) lub na morze (A1M)" Budynki ustawione są tak, że apartamenty, które mają widok na morze mają też widok na ogród. Jest tam też marny trawniczek z placem zabaw i to właśnie TO nazywane jest ogrodem. Połowa apartamentów ma widok na położoną o 5 metrów dalej ścianę sąsiedniego budynku.
  "Wielofunkcyjne mini boisko do piłki nożnej i koszykówki". Przez dwa tygodnie nie udało mi się go zlokalizować.
  "plac zabaw dla dzieci" To miejsce jest niebezpieczne! Patrz zdjęcia poniżej.
  "Polecamy szczególnie rodzinom z dziećmi". Nie rozumiem z jakiego powodu. Jeśli używacie wózek dziecięcy to pamiętajcie, że są tam tak strome i kręte schody, że nie będziecie w stanie wnieść go do pokoju. Patrz zdjęcia.
 • 5.0
  czerwiec 2015

  Miejsce godne polecenia

  Hotel najlepiej położony ze wszystkich dostępnych w okolicy, na skarpie otoczony przepięknym ogrodem bezpośrednio przy "dzikich plażach" do których prowadzi mnóstwo schodów (może to być minus dla rodzin z dziećmi), przejście bezpośrednio za basenem prosto dróżką. Pokoje codziennie sprzątane czyściutko, polecamy pokój z widokiem na morze, niezapomniane widoki :), jedzenie bardzo smaczne jedynie śniadania monotonne ale jeśli chodzi o obiady i kolacje bogaty wybór ryby, mięsa, makarony, ryże, sałatki, zimne tace a szef restauracji nikomu nie ograniczał ani wody ani wina :) najeść się można było do syta. Obsługa bardzo miła większość w hotelu stanowili Niemcy i Polacy, w języku angielskim można było się porozumieć przynajmniej podstawy. Jedyne co może przeszkadzać to bardzo głośne animacje przy basenie...to byłby jedyny minus. Do miasteczka Tropea pieszo ok 35-40min. można również podjechać bezpłatnym busikiem który dowozi do publicznej plaży dwa razy rano i wieczór (tam na każdy pokój przypada parasol i dwa leżaki) i przejść sobie plażą co skróci nam czas do jakiś 10-15min. Polecamy wycieczkę "Sycylia-Taormina" i podobno obowiązkowo trzeba zaliczyć Wyspy Eolskie, niestety my mieliśmy pecha gdyż rejs na nie został odwołany w terminie w którym przebywaliśmy. Hotel zasłużył na bardzo mocne 3 gwiazdki myślę że tam jeszcze wrócimy :)
  Hotel najlepiej położony ze wszystkich dostępnych w okolicy, na skarpie otoczony przepięknym ogrodem bezpośrednio przy "dzikich plażach" do których prowadzi mnóstwo schodów (może to być minus dla rodzin z dziećmi), przejście bezpośrednio za basenem prosto dróżką. Pokoje codziennie sprzątane czyściutko,
  polecamy pokój z widokiem na morze, niezapomniane widoki :), jedzenie bardzo smaczne jedynie śniadania monotonne ale jeśli chodzi o obiady i kolacje bogaty wybór ryby, mięsa, makarony, ryże, sałatki, zimne tace a szef restauracji nikomu nie ograniczał ani wody ani wina :) najeść się można było do syta. Obsługa bardzo miła większość w hotelu stanowili Niemcy i Polacy, w języku angielskim można było się porozumieć przynajmniej podstawy. Jedyne co może przeszkadzać to bardzo głośne animacje przy basenie...to byłby jedyny minus. Do miasteczka Tropea pieszo ok 35-40min. można również podjechać bezpłatnym busikiem który dowozi do publicznej plaży dwa razy rano i wieczór (tam na każdy pokój przypada parasol i dwa leżaki) i przejść sobie plażą co skróci nam czas do jakiś 10-15min. Polecamy wycieczkę "Sycylia-Taormina" i podobno obowiązkowo trzeba zaliczyć Wyspy Eolskie, niestety my mieliśmy pecha gdyż rejs na nie został odwołany w terminie w którym przebywaliśmy. Hotel zasłużył na bardzo mocne 3 gwiazdki myślę że tam jeszcze wrócimy :)
Znasz ten hotel? Podziel się opinią!

Przewodnik

Wycieczki fakultatywne

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
2 507 zł/os.
Kod oferty: 19092021RNBW116709
niedz. 19.09.2021
7 dni
Katowice
AI - All Inclusive
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie

Szczegóły lotu

Wylot:
niedz. 19.09.2021 , godz. 00:00
Katowice
niedz. 19.09.2021 , godz. 00:00
Lamezia Terme
Powrót:
niedz. 26.09.2021 , godz. 00:00
Lamezia Terme
niedz. 26.09.2021 , godz. 00:00
Katowice
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
 • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Poggio di Tropea

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
All Inclusive Light
Termin:
niedz. 19.09.2021
Wylot z:
Katowice
Cena
5 014
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
niedz. 19.09.2021
7 dni
Katowice
AI - All Inclusive
Rainbow
2 os. apartament z widokiem na ogrod (315) 5 014
2 os. apartament z widokiem na morze (28R) 5 912