Atuty oferty

Opis hotelu

Opis oferty:

 • Zwiedzanie wioski Ampelakia, Werginy, Salonik
 • Rejs na wyspę Skiathos
 • Wizyta w winnicy oraz wytwórni sera
 • Warsztaty kulinarne z Teo Vafidisem
 • Nauka tańców greckich

Program wycieczki:

DZIEŃ 1: Przelot do Salonik, transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: Śniadanie, przejazd do zabytkowej, malowniczej wioski Ampelakia, położonej w górach Ossa.  Wizyta w posiadłości Georgiosa Schwartza, wybudowanej w XVIII w. będącej jednocześnie jednym z najpiękniejszych przykładów willi tego okresu w  całej Grecji. Przejście do pobliskiego Muzeum Historii oraz Folkloru Ampelakii. Czas wolny. Przejazd do winnicy, poznawanie uprawy lokalnych szczepów winogron oraz degustacji win. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3: Wizyta na farmie małży, gdzie poznamy sposób ich hodowli. Warsztaty kulinarne z Teo Vafidisem, połączone ze wspólnym przygotowaniem posiłku. Przejazd do naturalnego SPA, gdzie zażywać można upiększających kąpieli błotnych. Powrót do hotelu, obiadokolazja, nocleg.

DZIEŃ 4: Śniadanie, wyjazd do Werginy gdzie zwiedzać będziemy antyczną nekropolię władców greckiej Macedonii. Grobowce te odkryte zostały w stanie nienaruszonym, wraz z kompletnym wyposażeniem pośmiertnym władcy. Dzięki temu, przeniesiemy się w świat antyku podziwiając jego architekturę, kolorystykę, zdobnictwo, broń, wyroby złotnicze i biżuteryjne. Poznamy również obyczaje, religię oraz mitologię tamtego okresu. W trakcie zwiedzania na szczególną uwagę zasługują - Grobowiec Filipa II Macedońskiego, Grobowiec Aleksandra IV (syna Aleksandra Wielkiego) oraz tzw. Grobowiec  Persefony. Przejazd do wytwórni sera feta, zapoznanie się z procesem produkcji najsłynniejszego pośród greckich serów. Przejazd do Salonik, zwiedzanie miasta. . Zobaczymy między innymi - Białą Wieżę, pomnik Aleksandra Wielkiego, Uniwersytet Arystotelesa, kościół Panagia Deksia, Łuk Triumfalny Cesarza Galeriusza, Rotundę, Pałac Anaktora, kościół Agia Sofia, Plac Arystotelesa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: Poranne warsztaty kulinarne z Teo Vafidisem, polegające na przygotowaniu greckiego śniadania. Wspólny posiłek. Czas wolny na kąpiele morskie i słoneczne. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: Śniadanie, wyjazd do portu. Rejs na wyspę Skiathos - najsłynniejszą wyspę archipelagu Sporad Północnych, rozsławioną przez film "Mamma Mia". Skiathos znane jest również z przepięknych widoków, cudownej architektury białych domków, rajskich plaż oraz rezerwatów przyrody. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7: Śniadanie, przejazd do winiarni. Pokaz kulinarny Teo Vafidisa, powrót do hotelu. Grill party z muzyką oraz nauką greckich tańców sirtaki oraz zorby. Nocleg.

DZIEŃ 8: Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Salonikach. Wylot do Polski.

Cena zawiera:

 • przelot na trasie POLSKA-GRECJA-POLSKA
 • zakwaterowani- 7 noclegów
 • wyżywienie HB
 • wszystkie transfery
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

Świadczeń nie wymienionych w ofercie, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.

Podatek turystyczny
Przy zakwaterowaniu od Klientów pobierany jest obowiązkowy podatek turystyczny. Jego wysokość zależy od lokalnej kategorii danego hotelu i wynosi od 0,25 EUR (obiekty 1-2 gwiazdkowe) do 4 EUR (obiekty 5 gwiazdkowe) od pokoju za dzień.

* Udogodnienia:

Bez paszportu Duże miasta (city breaks)

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Lokalizacja

Przewodnik

Wycieczki fakultatywne

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
3 737 zł/os.
Kod oferty: 02102019XHEL192730
śr. 02.10.2019
7 dni
Katowice
HB - Dwa posiłki
Hellas Travel
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie
Zapytaj o ofertę

Szczegóły lotu

Wylot:
śr. 02.10.2019 , godz. 13:00
Katowice
Ellinair
śr. 02.10.2019 , godz. 16:00
Saloniki
Powrót:
śr. 09.10.2019 , godz. 11:00
Saloniki
śr. 09.10.2019 , godz. 12:00
Katowice
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
 • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 53-238, ul. Ostrowskiego 9. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Skosztuj Ambrozji U Podnóży Olimpu By Teo Vafidis

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
HB - Dwa posiłki
Termin:
śr. 02.10.2019
Wylot z:
Katowice
Cena
7 474
śr. 02.10.2019
7 dni
Katowice
HB - Dwa posiłki
Hellas Travel
Pokoj dwuosobowy + 1x dostawka (DB1) 7 474
Pokoj dwuosobowy (DBL) 7 474