Atuty oferty
Otwarte granice

oferta dostępna dla turystów z Polski

dowiedz się więcej

Opis hotelu

Kategoria:

****

Opis oferty:

 
Położenie:

Rozległy kompleks hotelowy położony na niewielkim wzniesieniu w otoczeniu pięknej zieleni. Hotel położony ok. 2,5 km od centrum Ouranoupoli, na półwyspie Athos. Ouranoupoli to ostatnie świeckie miasteczko graniczące z Autonomiczną Republiką Góry Athos. Transfer z lotniska do hotelu trwa ok. 2 godz. Cena nie obejmuje lokalnego podatku turystycznego w wysokości 3 EUR/pokój/dzień. Podatek jest obligatoryjny i płatny bezpośrednio w recepcji, przed zakwaterowaniem Klientów w hotelu.
Plaża:

Piękna, piaszczysto - żwirkowa plaża Kampoudi (wyróżniona Błękitną Flagą) znajduje się ok. 50 m od hotelu (przejście kładką nad lokalną drogą). Leżaki i parasole - bezpłatne. Na plaży sporty wodne (dodatkowo płatne).
Do dyspozycji gości:

Recepcja (24 h) z rozległym lobby, mini market, klimatyzowana restauracja główna z tarasen, basen zewnętrzny oraz basen dla dzieci (ze słodką wodą), leżaki i parasole przy basenie - bezpłatne, ręczniki plażowe (dodatkowo płatne ok. 7 EUR/ręcznik plus depozyt 10 EUR/ręcznik), rozległy, ładnie utrzymany ogród, bar główny, bar przy basenie i przy plaży, plac zabaw dla dzieci. Ponadto do dyspozycji nasz własny Figloklub oferujący animacje, gry i zabawy dla dzieci w języku polskim!
Wyżywienie:

All Inclusive: śniadania (08:00 - 10:00), lunch (13:00 - 15:00) i kolacje (19:00 - 21:00) w formie bufetu. Kawa, herbata, ciasteczka (16:00 - 17:30). Napoje bezalkoholowe oraz lokalne alkoholowe (10:00 - 24:00) serwowane w barze przy basenie (10:00 - 18:00) oraz w barze głównym (18:00 - 24:00). Napoje bezalkoholowe i piwo dostępne równiez w barze przy plaży (10:00 - 18:00). Dostępne wysokie krzesełka dla dzieci.Program sportowy i animacyjny:

Na terenie hotelu organizowany jest program animacyjny dla dzieci i dorosłych. Do dyspozycji Klientów (bezpłatnie): boisko do koszykówki, boisko do piłki nożnej, siatkówka plażowa, siłownia hotelowa, kort tenisowy. Dodatkowo płatne: billard. Raz w tygodniu hotel organizuje wieczór grecki. Ponadto do dyspozycji nasz własny Figloklub oferujący animacje, gry i zabawy dla dzieci w języku polskim!Internet:

Wi - Fi na terenie hotelu oraz w pokojach (bezpłatne).
Kategoria lokalna:

****
Strona www:

www.akrathos-hotel.gr
Naszym zdaniem:

Bajeczny hotel położony w pięknie utrzymanym ogrodzie i przy plaży nagrodzonej Błękitną Flagą. Oferta idealna na rodzinne wakacje: świetne pokoje po renowacji, bogaty All Inclusive oraz mnóstwo, mnóstwo atrakcji dla dzieci. Serdecznie zapraszamy!Program

Dzień Pierwszy
Wyloty z Polski. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.


Dni od drugiego do przedostatniego
Czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, udział w wycieczkach fakultatywnych itp.


Dzień ostatni
Wykwaterowanie z hotelu wraz z końcem ostatniej doby hotelowej, transfer na lotnisko, powrót do Polski.


"


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7, 10, 11 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych (w przypadku imprezy 11 - dniowej 10 rozpoczętych dób hotelowych, wylot wśrodę, powrót w sobotę w przypadku imprezy 12 - dniowej 11 rozpoczętych dób hotelowych, wylot w sobotę, powrót w środę), wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych. Uwaga: cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, któregowysokość zależy od standardu hotelu i wynosi od 0,5 do 4 EUR za pokój za dzień pobytu. Podatek płatny będzie w recepcji przed zakwaterowaniem. Szczegóły w opisie hotelu.


Wycieczki lokalne

WYCIECZKI FAKULTATYWNE (ceny orientacyjne, bez biletów wstępu)


REJS NA ŚWIĘTĄ GÓRĘ ATHOS - cena ok. 50 EUR
Fascynująca wycieczka statkiem spacerowym do niedostępnej, okrytej mistycyzmem Republiki Monastycznej. Ta jedyna na światową skalę chrześcijańska, autonomiczna Republika powstała w X w. i do dzisiaj panują tam średniowieczne obyczaje, wciąż brak w wielu miejscach elektryczności, asfaltowych dróg i podobnych wynalazków nowoczesności. W 20 klasztorach, które stanowią klasyczne wzory architektury sakralnej okresu bizancjum, zamieszkuje obecnie 2500 mnichów. Bracia z Agion Oros nadal posługują się kalendarzem juliańskim i odmierzają godziny według czasu bizantyjskiego. Zakaz wstępu dla kobiet został usankcjonowany w edykcie cesarskim spisanym w 1045 r. zwanym Avaton. Rejs statkiem wzdłuż zachodniej części Płw. Athos jest doskonałą okazją do zobaczenia niedostępnych bastionów kościoła prawosławnego. Podczas wycieczki można poopalać się i potańczyć na pokładzie statku z udzialem zespołu muzycznego, który gra muzykę grecką i światowe przeboje.


SALONIKI - cena ok. 36 EUR (wycieczka organizowana w niskim sezonie)
Całodniowa wycieczka do stolicy greckiej Macedonii, drugiego co do wielkości miasta w Grecji. Założone w 315 r. p.n.e. przez macedońskiego króla Kassandrosa liczą sobie ponad 2300 lat i stanowią niepowtarzalną okazję do zapoznania się z wielowiekowym przekrojem historycznym uwiecznionym w unikalnych zabytkach tego miasta. Odnaleźć tu można ślady Cycerona, Apostoła Pawła, Cyryla i Metodego, jak również pozostałości ze świata antycznego i okresu rozkwitu Imperium Macedońskiego. Dla koneserów sztuki bizantyjskiej Saloniki okażą się prawdziwą "ziemią obiecaną". Orientalny bazar, Łuk Triumfalny Galeriusza, średniowieczne mury obronne z panoramą na Zatokę Termajską, nadmorski bulwar z Białą Wieżą oraz przyległym Muzeum Archeologicznym to miejsca, które pozostawiają niezapomniane wrażenia. Po zwiedzaniu będzie też okazja do zakupów w licznych sklepach.


METEORY - cena ok. 57 EUR
Meteory - "skały zawieszone na niebie". Miejsce to zostało ogłoszone ósmym cudem świata i uważane jest przez wielu za najbardziej niezwykłe miejsce w Grecji. Trasa prowadzi wzdłuż masywu Olimpu - mitycznej rezydencji bogów i przez opiewaną przez starożytnych poetów Dolinę Tempe (Tembi). Unikatowy zespół skalny Meteorów składa się z niemal pionowych, monolitycznych bloków skalnych, sięgających kilkuset metrów wysokości, na których średniowieczni zakonnicy usytuowali swoje monastery. W działających do dzisiaj 6-ciu klasztorach można podziwiać wspaniałe freski m.in. Teofanesa z Krety, zabytkowe ikony, pergaminy, bulle, księgi i akty nadania królów bałkańskich, szaty i naczynia liturgiczne, jak również poznać tajemnice codziennego życia mnichów z XII - XVI w. Podczas czasu wolnego w miasteczku Kalambaka będzie można dokonać zakupu pamiątek i skosztować wyśmienitych lokalnych dań.


ZATOKA TORONEOS - cena ok. 38 EUR
Rekreacyjny rejs statkiem rozpoczynający się w miejscowości Pefkochori poprzez szmaragdowe wody Zatoki Toronejskiej. Malownicze zatoczki, ukryte plaże oraz kryształowo czysta woda w morzu będą wspaniałą okazją do słonecznych i morskich kąpieli. Podczas rejsu zatrzymamy się na kąpiel przy tajemniczej, bezludnej "Wyspie Żółwiej" oraz odwiedzimy miejscowość Neos Marmaras, gdzie będzie możliwość skosztowania owoców morza oraz zrobienia zakupów w licznych sklepach z pamiątkami. Rejs dostarcza wielu wrażeń estetycznych a załoga zapewnia dobrą zabawę i atmosferę przy dźwiękach greckiej muzyki.


DZIKA SITHONIA - cena ok. 40 EUR
Zapraszamy na wycieczkę na drugi palec Chalkidiki - dziką i słodką Sithonię! Przygotujcie się na zwiedzanie tajemniczej i zapomnianej wioski duchów na wzgórzu - Parthenonas, degustację chalcydyckich miodów, przepiękne widoki i opalanie na długich, szerokich, piaszczystych karaibskich plażach Sithonii! Po drodze zajedziemy również do słynnego Afitos - balkonu Chalkdiki z promenadą na klifie!


Uwaga! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek lokalnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów. Wycieczki prowadzone są w języku polskim (przy min. 15-20 osobach w zależności od wycieczki). Ich organizatorem nie jest Rainbow, a lokalne biuro, które odpowiada za jakość serwisu. Ustala też ich program, ceny i terminy wyjazdów. Rezydent jest jedynie pośrednikiem w zapisie na imprezy lokalne. Nie ma możliwości płatności kartą kredytową.


Inne

CHALKIDIKI informacje ogólne

Czas
+ 1 godzinę w stosunku do czasu polskiego.


Język urzędowy
grecki.

Waluta
EUR - Euro. Można płacić kartami kredytowymi i korzystać z bankomatów. W miejscowościach turystycznych istnieje wiele miejsc w których można wymienić dolary USA.

Napiwki
Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach. Zdaża się, że napiwek zostaje doliczony do rachunku.

Wiza
Obywatele polscy mogą podróżować do Grecji na podstawie dowodu osobistego.

Orientacyjne ceny
Obiad w tawernie od 8 EUR woda 1l - 1.5 EUR piwo w barze od 1.5 EUR kawa w kawiarni od 1 EUR.

Poczta
Znaczek na kartkę pocztową kosztuje 0.50 EUR. W wielu miejscach stoją skrzynki pocztowe, często również w hotelach.

Elektryczność
Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony
Karty telefoniczne można kupić w sklepach i kioskach w pobliżu publicznych aparatów telefonicznych. Karty telefoniczne kosztują 5 EUR (100 jednostek). Telefony komórkowe działają w całej Grecji. Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne - dość drogie. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.


Półwysep Chalkidiki
Położony na wschód od Salonik jest jedną z największych atrakcji tej części Grecji. Kształt półwyspu podobny jest do trójzębu i składa się z trzech części: Kassandra, Sithonia i Athos. Na całym Chalkidiki jest pokand 500 km. plaż, do tego lasy piniowe, skaliste urwiska i najbardziej tajemnicze klasztory - Teokratyczna Republika Mnichów na górze Athos, które oglądać można tylko z wybrzeża.

Nea Potidea
Ta malownicza wioska to świetna baza wypadowa. Atrakcją miejscowości są pozostałości murów obronnych z VI w. p.n.e., kanał o długości 1250 m., oddzielający cypel od stałego lądu, łączący Zatoki Thermaikos i Toroneos, jak również tradycyjne tawerny serwujące potrawy z ryb i owoców morza oraz piaszczyste plaże.

Chanioti
Jedna z najładniejszych miejscowości turystycznych na Chalkidiki. Idealna na urlop z rodziną lub wakacje we dwoje. Ładna plaża z białym piaskiem jest centrum życia w ciągu dnia, a wieczorem atrakcje koncentrują się wokół głównego placu i sąsiednich ulic.

Pefkochori
Turystyczny kurort, którego centrum jest plaża i nadmorska promenada, oferuje wiele rozrywek w ciągu dnia i wieczorem. W sezonie to główne miejsce rozrywkowe półwyspu, idealne dla młodych osób lubiących wakacyjną zabawę.

Paliouri
Spokojna miejscowość, która ciągle zachowała tradycyjny klimat i styl życia mieszkańców. Doskonały wybór dla rodzin z dziećmi i tych, którzy szukają spokojnego odpoczynku. Tu można przeżyć prawdziwe greckie wakacje, z dala od zgiełku kurortów.

Wyloty z: Warszawy, Katowic, Wrocławia, Gdańska i Poznania. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.


"


Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Grecji trwa od 15.06 do 15.09.

Podatek turystyczny
Przy zakwaterowaniu od Klientów pobierany jest obowiązkowy podatek turystyczny. Jego wysokość zależy od lokalnej kategorii danego hotelu i wynosi od 0,25 EUR (obiekty 1-2 gwiazdkowe) do 4 EUR (obiekty 5 gwiazdkowe) od pokoju za dzień.

Informacje dotyczące COVID-19:
Zgodnie z nowymi zasadami wprowadzonymi przez rząd Grecji, Wszyscy turyści przybywający do tego kraju zobowiązani są na co najmniej 48 godzin przed podróżą, do wypełnienia formularza Passenger Locator Form (PLF).
Formularz dostępny jest na stronie www: travel.gov.gr
Należy w nim umieścić informacje o miejscu przylotu, adresie pobytu w Grecji, podstawowe dane osobowe i miejscu pobytu w ciągu ostatnich 14 dni przed przylotem. Po uzupełnieniu wszystkich wymaganych danych, podróżujący otrzyma kod QR, który należy wydrukować lub zapisać na urządzeniu mobilnym.

* Udogodnienia:

Bez paszportu Kurorty nadmorskie Dla rodzin z dziećmi Basen odkryty Animacje dla dorosłych Sport Sporty wodne Dostęp do internetu Klimatyzacja

* Poprawność udogodnień zawsze weryfikuj z opisem hotelu.

Lokalizacja

Opinie

4.5

Ocena klientów
na podstawie 21 dodanych opinii

Lokalizacja
4,5
Pokój
4,6
Posiłki
4,2
Basen
4,6
Czystość
4,6
Obsługa
4,6
Klienci polecają hotel dla:
 • ceniących spokój i ciszę
 • par
 • aktywnych
 • osób niepełnosprawnych
 • seniorów
 • 4.7
  wrzesień 2016

  polecamy!!!

  wszystko w jak najlepszym porządku :)
  wszystko w jak najlepszym porządku :)
 • 3.8
  wrzesień 2016

  Mieszane uczucia

  Hotel polozony blisko plazy (2 lezaki plus parasol 3€) pokoje skromne ale czyste, jedzenie bardzo monotonne, all inclusive słabe, hotel pelen francuzow - wszystkie imprezy i animacje po francusku. Ogolnie wyjazd udany, wszystko rekompensuje sloneczko i piekne widoki, aczkolwiek nie jest to miejsce do ktorego bym wrocila.
  Hotel polozony blisko plazy (2 lezaki plus parasol 3€) pokoje skromne ale czyste, jedzenie bardzo monotonne, all inclusive słabe, hotel pelen francuzow - wszystkie imprezy i animacje po francusku. Ogolnie wyjazd udany, wszystko rekompensuje sloneczko i piekne widoki, aczkolwiek nie jest to miejsce do
  ktorego bym wrocila.
 • 5.0
  październik 2015

  Jest super

  Bardzo mi się podobało i na pewno tam wrócę pozdrawiam Barbara
  Bardzo mi się podobało i na pewno tam wrócę pozdrawiam Barbara
 • 5.0
  sierpień 2015

  super wakacje

  Świetny hotel, miła obsługa, wspaniałe widoki i blisko do plaży :) polecam!
  Świetny hotel, miła obsługa, wspaniałe widoki i blisko do plaży :) polecam!
 • 3.0
  wrzesień 2014

  Polecam, ale po sezonie

  1. Położenie i tym samym widoki - duże "tak". 2. Obsługa bardzo miła. 3. Basen faktycznie duży. 4. Okolica średnia do spacerów - plażą w obydwie strony co prawda da się przejść do sąsiadujących miejscowości, ale częściowo po skałach a częściowo po pas w wodzie. Zdarzają się jeżowce, więc warto wziąć buty ochronne. Spacery można też odbyć szosą, ale jak to w Grecji - pobocza są dość wąskie a drogi kręte. Ale da się - droga nie jest jakoś bardzo uczęszczana. 5. Plaża znajduje się właściwie tuż przy hotelu, na jej wysokości zejście do morza jest piaszczyste. Oficjalnie leżaki miały być płatne, w praktyce nie były, co podkreśliła rezydentka. 6. All Inclusive nie obejmuje żadnych drinków ani żadnego innego wysokoprocentowego alkoholu poza ouzo i tsipouro. Jeśli ktoś nie lubi anyżu to umarł w butach. Dostępne są: wino, piwo, kawa, herbata i zimne napoje bezalkoholowe. Ogromnym minusem jest zostawianie przez obsługę odkręconych butelek z napojami będącymi lokalnymi imitacjami Coca Coli czy Sprite'a, co sprawia, że napoje niemal zawsze są wygazowane a do tego ciepłe, ponieważ stoją na półce pod barem. W opisie hotelu była mowa o przekąskach - niestety nie natknęliśmy się na żadną. 7. Nikt na pewno nie wyjdzie z restauracji głodny, wybór posiłków jest spory, ale przez większość czasu będzie to samo (np. przez cały nasz pobyt codziennie na kolację można było zjeść spaghetti). Smakowo szału nie było, ale ogólnie ok. 8. Pokoje w porządku, codziennie sprzątane. Warto poprosić o pokój na pierwszym lub drugim piętrze, bo w tych na poziomie -1 balkon jest częściowo schowany "pod ziemią". Oficjalnie klimatyzacja we wrześniu była płatna, w praktyce już nie. Nie była jednak potrzebna. 9. Dostęp do internetu oficjalnie jest płatny, ale polecam poszukać sieci wi-fi "akrathos view"- ta nie wymaga logowania na stronę hotelu i uiszczania opłaty. 5 minut od Akrathosa jest Arystoteles- tam wi-fi jest bezpłatne, można się przejść w razie potrzeby. 10. Hotel udostępnia gościom siłownię. Niestety- porażka. Sprzęt bardzo skrzypi, bieżni nie udało nam się uruchomić. 11. Ogólnie polecam, ale po sezonie, czyli na przykład pod koniec września. W szczycie ruchu turystycznego będziecie się po prostu bić z innymi o miejsce podczas posiłków i leżaki- zarówno przy barze jak i na plaży. Koszt wynajęcia samochodu to 30-45 euro za dzień. Na miejscu można też wynająć motorówkę i opłynąć okoliczne wysepki (uwaga jednak na dodatkowe koszty paliwa i fakt, iż - jak wieść gminna niesie - wcale nie tankują baku do pełna). W odległości spacerowej od Akrahosa znajduje się Ouranoupoli i Ierissos oraz Nea Roda. Dalej za Ouranoupoli mieści się autonomiczna Republika Mnichów (wstęp tylko dla mężczyzn po wcześniejszym otrzymaniu wizy). Z pobliskiego Tripiti wypływają promy na wyspę Ammouliani (koszt- ok. 2 euro w jedną stronę). Warto wybrać się na rejs wokół półwyspu Athos (nie tak do końca wokół- raczej do końca i z powrotem), podczas którego będzie można zobaczyć klasztory na terytorium Republiki Mnichów. Rejsy są też dostępne bezpośrednio u organizatorów w Ouranoupoli, ale różnica cenowa wynosi maksymalnie 5-6 euro, więc warto kupić tę wycieczkę u rezydenta (zabiorą Was spod hotelu i potem przywiozą). Meteory oczywiście zobaczyć trzeba, niestety droga zajmie Wam ok. 6 godzin w jedną stronę, 6 w drugą, do tego wizyta w warsztacie wyrobu ikon, obiad, jakieś postoje po drodze i na same meteory zostanie Wam ok. 2,5-3 godziny. Odległości pomiędzy niektórymi klasztorami są bardzo małe i podczas kiedy grupa wchodzi do jednego klasztoru, Wy możecie na własną rękę zwiedzić inny. Jeśli macie czas i ochotę- na Meteory najlepiej też jedźcie na własną rękę i najlepiej tak, żeby być tam o świcie albo na zachód słońca. Po drodze, na trasie, jest dużo punktów widokowych i miejsc, w których warto zatrzymać się choćby na chwilę - autokar Wam tego nie zapewni, niestety. Ale za to wielki plus dla przewodniczki - skarbnica wiedzy. Do Salonik można jechać z wycieczką, wynajętym samochodem lub autobusem firmy Ktel z Ouranoupoli. Udanych wakacji!
  1. Położenie i tym samym widoki - duże "tak". 2. Obsługa bardzo miła. 3. Basen faktycznie duży. 4. Okolica średnia do spacerów - plażą w obydwie strony co prawda da się przejść do sąsiadujących miejscowości, ale częściowo po skałach a częściowo po pas w wodzie. Zdarzają się jeżowce, więc warto wziąć
  buty ochronne. Spacery można też odbyć szosą, ale jak to w Grecji - pobocza są dość wąskie a drogi kręte. Ale da się - droga nie jest jakoś bardzo uczęszczana. 5. Plaża znajduje się właściwie tuż przy hotelu, na jej wysokości zejście do morza jest piaszczyste. Oficjalnie leżaki miały być płatne, w praktyce nie były, co podkreśliła rezydentka. 6. All Inclusive nie obejmuje żadnych drinków ani żadnego innego wysokoprocentowego alkoholu poza ouzo i tsipouro. Jeśli ktoś nie lubi anyżu to umarł w butach. Dostępne są: wino, piwo, kawa, herbata i zimne napoje bezalkoholowe. Ogromnym minusem jest zostawianie przez obsługę odkręconych butelek z napojami będącymi lokalnymi imitacjami Coca Coli czy Sprite'a, co sprawia, że napoje niemal zawsze są wygazowane a do tego ciepłe, ponieważ stoją na półce pod barem. W opisie hotelu była mowa o przekąskach - niestety nie natknęliśmy się na żadną. 7. Nikt na pewno nie wyjdzie z restauracji głodny, wybór posiłków jest spory, ale przez większość czasu będzie to samo (np. przez cały nasz pobyt codziennie na kolację można było zjeść spaghetti). Smakowo szału nie było, ale ogólnie ok. 8. Pokoje w porządku, codziennie sprzątane. Warto poprosić o pokój na pierwszym lub drugim piętrze, bo w tych na poziomie -1 balkon jest częściowo schowany "pod ziemią". Oficjalnie klimatyzacja we wrześniu była płatna, w praktyce już nie. Nie była jednak potrzebna. 9. Dostęp do internetu oficjalnie jest płatny, ale polecam poszukać sieci wi-fi "akrathos view"- ta nie wymaga logowania na stronę hotelu i uiszczania opłaty. 5 minut od Akrathosa jest Arystoteles- tam wi-fi jest bezpłatne, można się przejść w razie potrzeby. 10. Hotel udostępnia gościom siłownię. Niestety- porażka. Sprzęt bardzo skrzypi, bieżni nie udało nam się uruchomić. 11. Ogólnie polecam, ale po sezonie, czyli na przykład pod koniec września. W szczycie ruchu turystycznego będziecie się po prostu bić z innymi o miejsce podczas posiłków i leżaki- zarówno przy barze jak i na plaży. Koszt wynajęcia samochodu to 30-45 euro za dzień. Na miejscu można też wynająć motorówkę i opłynąć okoliczne wysepki (uwaga jednak na dodatkowe koszty paliwa i fakt, iż - jak wieść gminna niesie - wcale nie tankują baku do pełna). W odległości spacerowej od Akrahosa znajduje się Ouranoupoli i Ierissos oraz Nea Roda. Dalej za Ouranoupoli mieści się autonomiczna Republika Mnichów (wstęp tylko dla mężczyzn po wcześniejszym otrzymaniu wizy). Z pobliskiego Tripiti wypływają promy na wyspę Ammouliani (koszt- ok. 2 euro w jedną stronę). Warto wybrać się na rejs wokół półwyspu Athos (nie tak do końca wokół- raczej do końca i z powrotem), podczas którego będzie można zobaczyć klasztory na terytorium Republiki Mnichów. Rejsy są też dostępne bezpośrednio u organizatorów w Ouranoupoli, ale różnica cenowa wynosi maksymalnie 5-6 euro, więc warto kupić tę wycieczkę u rezydenta (zabiorą Was spod hotelu i potem przywiozą). Meteory oczywiście zobaczyć trzeba, niestety droga zajmie Wam ok. 6 godzin w jedną stronę, 6 w drugą, do tego wizyta w warsztacie wyrobu ikon, obiad, jakieś postoje po drodze i na same meteory zostanie Wam ok. 2,5-3 godziny. Odległości pomiędzy niektórymi klasztorami są bardzo małe i podczas kiedy grupa wchodzi do jednego klasztoru, Wy możecie na własną rękę zwiedzić inny. Jeśli macie czas i ochotę- na Meteory najlepiej też jedźcie na własną rękę i najlepiej tak, żeby być tam o świcie albo na zachód słońca. Po drodze, na trasie, jest dużo punktów widokowych i miejsc, w których warto zatrzymać się choćby na chwilę - autokar Wam tego nie zapewni, niestety. Ale za to wielki plus dla przewodniczki - skarbnica wiedzy. Do Salonik można jechać z wycieczką, wynajętym samochodem lub autobusem firmy Ktel z Ouranoupoli. Udanych wakacji!
 • 3.0
  lipiec 2014

  Sporo minusów

  W hotelu byłam z rodziną i przyjaciółmi przez dwa tygodnie. Minusy: 1. kiepski room service - przez dwa tyg. pościel była zmieniana dwa razy, przez 2-3 dni pokój nie był sprzątany w ogóle, ręczniki zostawione na podłodze rano leżakowały tam do wieczora, pokoje sprzątane dosyć pobieżnie, 2. wyżywienie/stołówka - najsłabszy punkt tego hotelu. Przez tydzień można było wytrzymać, później było już tylko gorzej. Zdarzało się, że trzeba było wybierać czyste talerze, część bywała niedokładnie wymyta. Jedzenie bardzo monotonne i bez smaku. Notoryczne przerabianie pozostałości ze śniadania w obiad, a z obiadu w kolacje- np. na śniadanie była jajecznica, na obiad frytki, a później serwowano zapiekankę, która składała się z tejże jajecznicy oraz frytek zalanych jakąś substancją. Bywały dni, że robiło się naprawdę niedobrze. Poza tym jest to duży hotel, co generowało konieczność przepychania się przez hordy ludzi, żeby nałożyć sobie jedzenie. Krótki czas obiadu- zaledwie 1,5 h. Z ryb były tylko gotowane/pieczone śledzie (milion ości na cm ryby) i jakiś niezidentyfikowany gatunek ryby. Przez dwa tyg. deserem po obiedzie były tylko i wyłącznie arbuzy, po kolacji kiepskie ciastka. Lodów nie było ani razu. Za mało ludzi sprzątających ze stołów, nieraz siedzieliśmy w otoczeniu stołów zawalonych stertami brudnych talerzy, resztkami jedzenia itd. Generalnie delikatnie mówiąc pobyt w stołówce nie pobudzał apetytu, 3. lokalizacja - może być plusem lub minusem, w zależności od upodobań- jeżeli ktoś jest nastawiony tylko na leżenie przy basenie lub na plaży, będzie zadowolony. Ludzie, którzy chcą przy okazji coś zobaczyć- będzie kiepsko. Do najbliższego miasteczka (Ouranopoli)2-3 km. Na piechotę nie da się iść, bo jezdnia jest bardzo kręta, wąska i nie ma pobocza, o chodniku nie mówiąc, tak więc spacer z dziećmi wykluczony. Plażą również nie da się dojść. Pozostają autobusy, my jeździliśmy taksówką. Byliśmy też w pozostałych dwóch miejscowościach (kilkanaście km od hotelu)- nic wartego zobaczenia. Wykupiliśmy kilka wycieczek. m.in. do Salonik- dla mnie bardzo brudne miasto. W centrum na ulicy wyrzucona wersalka, porozwalane śmieci, śmierdziało. Przewodniczka zachwycała się faktem, iż Grecy pokusili się o projekt 3 km nadmorskiej promenady, która to promenada składała się z szerokiego chodnika i latarni, co zajęło im 10 lat. Przy hotelowym basenie teoretycznie ratownik powinien być cały czas (dzieci), w praktyce różnie to bywało. Ogólnie bardzo drogo. Porównując np. z Wyspami Kanaryjskimi, to w zasadzie nawet nie ma porównania, pod każdym względem, nie tylko finansowym. Przykładowo, na Wyspach za wypożyczenie samochodu płaciliśmy 23 euro/dzień, tutaj- 40 euro. Litr benzyny 1,65 euro. Plusem był sam hotel, tzn teren, który zajmował, wygląd budynków, gaje oliwne, palmy itd. Widziałam po wczasach film na youtube o tym hotelu, wyglądał oczywiście o wiele lepiej niż w rzeczywistości. Ogólnie oceniam na 3 i więcej tam nie pojadę.
  W hotelu byłam z rodziną i przyjaciółmi przez dwa tygodnie. Minusy: 1. kiepski room service - przez dwa tyg. pościel była zmieniana dwa razy, przez 2-3 dni pokój nie był sprzątany w ogóle, ręczniki zostawione na podłodze rano leżakowały tam do wieczora, pokoje sprzątane dosyć pobieżnie, 2. wyżywienie/stołówka
  - najsłabszy punkt tego hotelu. Przez tydzień można było wytrzymać, później było już tylko gorzej. Zdarzało się, że trzeba było wybierać czyste talerze, część bywała niedokładnie wymyta. Jedzenie bardzo monotonne i bez smaku. Notoryczne przerabianie pozostałości ze śniadania w obiad, a z obiadu w kolacje- np. na śniadanie była jajecznica, na obiad frytki, a później serwowano zapiekankę, która składała się z tejże jajecznicy oraz frytek zalanych jakąś substancją. Bywały dni, że robiło się naprawdę niedobrze. Poza tym jest to duży hotel, co generowało konieczność przepychania się przez hordy ludzi, żeby nałożyć sobie jedzenie. Krótki czas obiadu- zaledwie 1,5 h. Z ryb były tylko gotowane/pieczone śledzie (milion ości na cm ryby) i jakiś niezidentyfikowany gatunek ryby. Przez dwa tyg. deserem po obiedzie były tylko i wyłącznie arbuzy, po kolacji kiepskie ciastka. Lodów nie było ani razu. Za mało ludzi sprzątających ze stołów, nieraz siedzieliśmy w otoczeniu stołów zawalonych stertami brudnych talerzy, resztkami jedzenia itd. Generalnie delikatnie mówiąc pobyt w stołówce nie pobudzał apetytu, 3. lokalizacja - może być plusem lub minusem, w zależności od upodobań- jeżeli ktoś jest nastawiony tylko na leżenie przy basenie lub na plaży, będzie zadowolony. Ludzie, którzy chcą przy okazji coś zobaczyć- będzie kiepsko. Do najbliższego miasteczka (Ouranopoli)2-3 km. Na piechotę nie da się iść, bo jezdnia jest bardzo kręta, wąska i nie ma pobocza, o chodniku nie mówiąc, tak więc spacer z dziećmi wykluczony. Plażą również nie da się dojść. Pozostają autobusy, my jeździliśmy taksówką. Byliśmy też w pozostałych dwóch miejscowościach (kilkanaście km od hotelu)- nic wartego zobaczenia. Wykupiliśmy kilka wycieczek. m.in. do Salonik- dla mnie bardzo brudne miasto. W centrum na ulicy wyrzucona wersalka, porozwalane śmieci, śmierdziało. Przewodniczka zachwycała się faktem, iż Grecy pokusili się o projekt 3 km nadmorskiej promenady, która to promenada składała się z szerokiego chodnika i latarni, co zajęło im 10 lat. Przy hotelowym basenie teoretycznie ratownik powinien być cały czas (dzieci), w praktyce różnie to bywało. Ogólnie bardzo drogo. Porównując np. z Wyspami Kanaryjskimi, to w zasadzie nawet nie ma porównania, pod każdym względem, nie tylko finansowym. Przykładowo, na Wyspach za wypożyczenie samochodu płaciliśmy 23 euro/dzień, tutaj- 40 euro. Litr benzyny 1,65 euro. Plusem był sam hotel, tzn teren, który zajmował, wygląd budynków, gaje oliwne, palmy itd. Widziałam po wczasach film na youtube o tym hotelu, wyglądał oczywiście o wiele lepiej niż w rzeczywistości. Ogólnie oceniam na 3 i więcej tam nie pojadę.
 • 5.0
  listopad 2010

  polecam - spokojny urlop

  <strong>Ogólnie:</strong> urlop w ciszy, po sezonie wakacyjnym z malym dzieckiem. mozna pospacerowac z wozkiem zielonymi alejkami, posiedziec pod parasolem przy basenie, wyzywienie smacze i urozmaicone, swieze, brak problemow zoladkowych, animacje spokojne. pokoje sprzatane codzinnie, wymiana recznikow, pokoje o wystarczajacym metrazu i odpowiednim wyposazeniu. jedynie zejscie na plaze troszke utrudnione, ale cala reszta bez zarzutu.wypozyczylismy na 1 dzien auto, niedaleko hotelu zatrzymuja sie autbusy miejskie. polecam<br>
  Ogólnie: urlop w ciszy, po sezonie wakacyjnym z malym dzieckiem. mozna pospacerowac z wozkiem zielonymi alejkami, posiedziec pod parasolem przy basenie, wyzywienie smacze i urozmaicone, swieze, brak problemow zoladkowych, animacje spokojne. pokoje sprzatane codzinnie, wymiana recznikow,
  pokoje o wystarczajacym metrazu i odpowiednim wyposazeniu. jedynie zejscie na plaze troszke utrudnione, ale cala reszta bez zarzutu.wypozyczylismy na 1 dzien auto, niedaleko hotelu zatrzymuja sie autbusy miejskie. polecam
Znasz ten hotel? Podziel się opinią!

Przewodnik

Wycieczki fakultatywne

Uwaga! Cena uległa zmianie.
Cena za osobę:
zł/os.
2 399 zł/os.
Kod oferty: 22052021RNBW2225
sob. 22.05.2021
7 dni
Warszawa
AI - All Inclusive
Rainbow
Zobacz inne warianty
Zakwaterowanie

Szczegóły lotu

Wylot:
sob. 22.05.2021 , godz. 00:00
Warszawa
sob. 22.05.2021 , godz. 00:00
Saloniki
Powrót:
sob. 29.05.2021 , godz. 00:00
Saloniki
sob. 29.05.2021 , godz. 00:00
Warszawa
Zamówienie wstępne
Prosimy o wypełnienie formularza w celu dokonania rezerwacji miejsc na wybraną wycieczkę. Przesłanie formularza nie wiąże się z żadnymi kosztami i jest niezobowiązujące.
Ta oferta jest dostępna online. W kolejnych krokach otrzymasz możliwość jej opłacenia.
Cena całkowita (): 2 460
Zaliczka:  zł
 • (zaliczka + ubezpieczenie)
Kup na raty 0%: 5 x  zł
Rzeczywiste raty 0% - bez odsetek i pierwszej wpłaty. Wybór płatności ratalnej będzie dostępny w dalszych krokach.
Wystarczy 100 zł zaliczki aby zarezerwować tę ofertę. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 dni przed datą wyjazdu.
Czytaj więcej

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Dalej”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.
KLAUZULA INFORMACYJNA
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Wybrana oferta:

Akrathos Beach

Liczba osób:
2 dorosłych
Wyżywienie:
All Inclusive
Termin:
sob. 22.05.2021
Wylot z:
Warszawa
Cena
4 799
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY
sob. 22.05.2021
7 dni
Warszawa
AI - All Inclusive
Rainbow
2 os. standardowy z bocznym widokiem na morze (2ZO) 4 799
2 os. Executive Suite z widokiem na ogród (2FK) 6 673
2 os. Executive Suite z widokiem na morze (2FI) 7 354
2 os. Loft Suite (2FJ) 7 525