Wycieczki po Rosji

Ogromnych rozmiarów kraj, w którym nowoczesność współwystępuje z miejscami, w których życie toczy się jak w innej epoce. Niezwykła mozaika kulturowa, walory przyrodnicze i dziedzictwo historyczne czynią z Rosji idealny pomysł na wycieczkę objazdową!

Najlepiej ocenione hotele

Rosja na wycieczkę objazdową

Stwierdzenie, że Rosja to „kraj kontrastów” w kontekście tego państwa na pewno nie jest nadużyciem. Z jednej strony bogate, wystawne miasta, w których turysta może liczyć na wszelkie wygody, z drugiej strony miejsca, w których czuć szarą komunistyczną przeszłość. Na rozległym obszarze spotkać można zurbanizowane metropolie, jak i połacie dziewiczej przyrody. Obok kolorowych matrioszek, gorącego lata i nowoczesnych kurortów, występują srogie zimy i zaszłości po socrealizmie.

Niewątpliwy wpływ Rosji na obraz współczesnego świata, bogactwo kulturowe i aura tajemniczości zachęcają do odkrywania tego pełnego zagadek kraju. Ze względu na swoje rozmiary, Rosja oferuje różnorodność pod względem klimatycznym. Choć sezon na wakacyjne wyjazdy przypada na miesiące od czerwca do września, to na wycieczkę objazdową do Rosji mozna wybrać się prawie o każdej porze roku - zawsze zaznamy trochę innego klimatu i to może być największy plus całej wyprawy.


Rosja - atrakcje Moskwy i Petersburga

Wakacyjną podróż do ojczyzny Tołstoja i Dostojewskiego warto rozpocząć od stolicy kraju – Moskwy. Uznawane za jedno z najdroższych na świecie miast, wprost obfituje w atrakcje turystyczne i tanie hotele. Podczas zwiedzania warto się skupić na takich miejscach jak Kreml oraz Plac Czerwony, które zostały wpisane na listę UNESCO.

Plac Czerwony to bez wątpienia kluczowe miejsce całego państwa: odbywają się tutaj parady i obchody Dnia Zwycięstwa oraz znajduje się wiele ważnych obiektów: mauzoleum Lenina oraz wizytówka miasta - sobór Wasyla Błogosławionego. W moskiewski krajobraz wpisują się także liczne cerkwie, słynne metro i Park Aleksandrowski. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się także znany na całym świecie Teatr Bolszoj, który imponuje wirtuozerią występujących w nim artystów.

Planując wycieczkę do Rosji, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę wizytę w Petersburgu – dawnej stolicy kraju. Nazywane niejednokrotnie „Wenecją Północy” miasto leży na kilkudziesięciu wyspach i znane jest głównie z tak zwanych białych nocy. Miłośnicy sztuki powinni zwiedzić Ermitaż, który wprost zadziwia ilością zgromadzonych cennych zbiorów. Niezwykle atrakcyjnymi turystycznie miejscami są także Pałac Zimowy oraz świątynia Sobór Izaaka.

Opinie o hotelach

Ľubomír Mikuš Lipiec 2017

Data pobytu: 6.7. - 10.7.2017

Ocena 4,8/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 4,5/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Cena 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (2) (0)

Ľubomír Mikuš Lipiec 2017

Data pobytu: 6.7. - 10.7.2017

Ocena 4,8/5
brak opinii opisowej
Całkowita ocena

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 4,5/5

Wyżywienie 5,0/5

Okolica 5,0/5

Cena 5,0/5

Czy ta recenzja była pomocna? (2) (0)

Piękno przyrody w Rosji

Wizytówką Rosji i miejscem szczególnie z nią kojarzonym jest malownicze Jezioro Bajkał. Najgłębsze jezioro świata przyciąga turystów ze względu na unikalną syberyjską przyrodę oraz legendy, którymi obrosło to miejsce. Część osób jest zdania, że jego powstanie wiąże się z uderzeniem meteorytu, a kąpiel w nim wydłuża życie.

Nietypowy i wyjątkowy na skalę światową jest także, położony w północno-wschodniej części Rosji, półwysep Kamczatka. Półwysep ten, nazywany także krainą lodu i ognia, szczyci się wulkanami oraz malowniczymi krajobrazami. Niezapomnianą atrakcją turystyczną jest wycieczka do Doliny Gejzerów – jednego z największych tego typu obszarów na całym świecie.

Letnie wczasy w Rosji kojarzone są głównie z kurortem Soczi, który wyróżnia się przyjemnym, subtropikalnym klimatem. Wypoczynek nad Morzem Czarnym, u stóp Kaukazu, to idealna propozycja dla osób poszukujących nowych wrażeń. Soczi zachwyca także egzotyczną roślinnością oraz zapewnia turystom wszelkie wygody. Podróż do Rosji to nie tylko okazja do zwiedzenia licznych zabytków i podziwiania piękna natury, ale również na poznanie niezliczonej ilości kultur i nauka otwartości na to, co nowe i niecodzienne.

Przydatne informacje