Turcja z lotu ptaka

Autor: Klaudia Piatek dodane: 05.05.2011

Lot balonem nad Kapadocją o wschodzie słońca polecamy każdemu, kto pragnie przywieźć z wakacji niecodzienne wrażenia. Tego przeżycia nie da po prostu wymazać z pamięci. Widoki zapierają dech w piersiach i wprawiają w cudowny nastrój. Dla takich chwil warto żyć i chociaż na chwilę się zapomnieć.

No to w drogę

Wyprawa zaczyna zazwyczaj się około 5 rano, jeszcze przed wschodem słońca. Pod hotel, w którym mieszkamy podjeżdża bus. Zabiera nas na miejsce startu, czyli do Doliny Göreme. Przed startem zostaniemy poproszeni jeszcze o wypełnienie kwestionariusza osobowego: imię, nazwisko i narodowość. Potem możemy napić się kawy bądź prawdziwej tureckiej herbaty i podziwiać napełnianie się balonów. Standardowy kosz, który możemy wynająć na przykład w Polsce, aby polatać balonem nad Jurą Krakowsko-Częstochowską, zabiera od 8 do 10 osób. W Turcji naszymi współtowarzyszami podróży będzie nawet 20 osób. Kiedy balon jest gotowy - startujemy.

Płyniemy w przestworzach

Balon płynie w powietrzu na różnych wysokościach, ale najwyżej może unieść się na wysokość 800m. W tym czasie można zapomnieć o wszystkim, podziwiać wschód słońca, panoramę doliny, skały i okolice pod nami. Od czasu do czasu poziom adrenaliny wzrasta niepokojąco, szczególnie wtedy, gdy pilot zbliża się bardzo blisko skał i manewruje między nimi. Ale widoki, które się pod nami rozpościerają, są warte największych poświęceń. Przed samym lądowaniem pilot udziela szczegółowych instrukcji odnośnie zachowania, do których należy się stosować. Na całe szczęście samo lądowanie jest zazwyczaj łagodne i odbywa się już na płaskim terenie. Koniec zabawy zostanie zwieńczony „szampanem” oraz rozdaniem certyfikatów.

Warto wiedzieć – może coś jeszcze?

  • Balony należą do jednych z najbardziej bezpiecznych środków transportu.
  • Balon leci zawsze z wiatrem. Kierowanie balonem polega na zmienianiu wysokości lotu i znajdowaniu takiego wiatru, który umożliwi lot w pożądanym kierunku.
  • Specjalnej konstrukcji balonem, na podgrzewany hel, można wybrać się nawet w podróż dookoła świata.
  • Nie wskazane dla dzieci do lat 5
  • Trzeba wziąć pod uwagę, że w przypadku złej pogody balon nie poleci
  • Polecamy https://www.kapadokyaballoons.com.
Tagi:

Propozycje

7 dni 06.03 - 13.03 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Regobis
1 273 zł/os.
cena za 2 os.: 2 546 zł
7 dni 06.03 - 13.03 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Regobis
1 273 zł/os.
cena za 2 os.: 2 546 zł

Dodaj komentarz

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY