Pitztal - narty na dachu Tyrolu!

Autor: Travelplanet.pl dodane: 01.02.2016

Najdłuższy alpejski sezon narciarski, słynny kurort na lodowcu, najwyżej położona w Austrii kawiarnia i most Benniego Raicha, szczególnie lubiany przez miłośników skoków na bungee. Co to za ukryty zakątek Alp, który oczaruje niejednego narciarza?

Region Pitztal już jesienią przyciąga zawodników różnych dyscyplin narciarskich. To tutaj, na lodowcu o tej samej nazwie, mieści się najwyżej położony ośrodek narciarski w całych austriackich Alpach. Wyciągi narciarskie zaczynają pracę już we wrześniu. Wyśmienite warunki terenowe i klimatyczne pozwalają na szusowanie przez osiem miesięcy w roku. Dzięki zjawisku pogodowemu zwanemu inwersją, często jest tu słonecznie i przejrzyście, podczas gdy w niższych regionach zalega mgła.

Pitztal - nie tylko zjazdy

Nie tylko zjazdy

Przy środkowej stacji górskiej snowboardziści odnajdą swój raj. Położony na wysokości 3000 m n.p.m. snowpark oferuje wiele atrakcji niezbędnych do śnieżnych akrobacji. Znajduje się tutaj cały szereg szyn, skoczni i boksów, a największą atrakcją jest 200-metrowa rampa. Wśród amatorów biegówek dużym zainteresowaniem cieszy się siedmiokilometrowa trasa na lodowcu, jednak prawdziwą furorę robią trasy w dolinie. Pitztal to eldorado dla miłośników lodowych wspinaczek. Na wysokości 2700 m mieści się półokrągła grota, która oferuje amatorom wspinaczki różne poziomy trudności, od trudnych pionowych ścian z przewieszkami, po łatwiejsze trasy położone przed grotą. W dolinie Pitztal znajduje się most „Benniego Raicha”, najwyższy most wiszący dla pieszych, wyposażony w urządzenia do skoków na bungee.

Grota Pitztal

Bliżej nieba

Na wysokości prawie trzech i pół tysiąca metrów, na szczycie Hinterer Brunnenkogel, mieści się najwyżej położona kawiarnia w Austrii – Caffee 3440. Jej owalny, futurystyczny kształt śmiało kontrastuje z surowym wysokogórskim krajobrazem. Pijąc wyśmienitą kawę, można podziwiać najwyższy szczyt Tyrolu – Wildspitze (3768 m n.p.m.). Do lokalu można się dostać za pomocą otwartej w listopadzie 2012 roku najnowocześniejszej, i jednej z najszybszych, kolejki górskiej w Austrii – Wildspitzbahn, która wjeżdża na wysokość 3440 m n.p.m.

Pitztal Cafe

Zimowe festiwale i wielka degustacja wina

W lutym odbywa się tutaj konkurs Pitztal Wild Face Freeride Extreme. Jest to jeden z najtrudniejszych wyścigów kwalifikacyjnych do słynnego Freeride World Tour. Inne ciekawe wydarzenie stanowi Pitztal Snow Festival, którego hasło brzmi „muzyka od południa do północy” – wstęp na festiwal jest darmowy. Z kolei 15-16 kwietnia w Caffe 3440 odbywa się Festiwal Firn, Wine & Delight, w trakcie którego najlepsi austriaccy winiarze prezentują swoje wyroby. Sezon zimowy w Pitztal oficjalnie kończy się 8 maja.

Pitztal - zimowe festiwale

Szusuj na lodowcu – informacje o karnetach
Aktualne informacje na temat cen i zakresu ofertowanych Ski-passów:
https://www.pitztal.com/en/winter-in-pitztal

Tagi:

Dodaj komentarz

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY