Cypr wytchnienie od zimy

Autor: Brygida Pietrek dodane: 12.01.2012

Cypr  wytchnienie od zimy


Krótki wypad na Cypr poza sezonem ma wiele zalet – jest nie tylko tańszy, ale stanowi świetną odskocznię od coraz krótszych dni i coraz niższych temperatur.

Piękne widoki, wspaniale turkusowe morze - tak doskonale poprawiają nastrój po jesiennej pogodzie w Polsce.  A to tylko trzy godziny  3 godziny lotu i  znajdujemy się w innym świecie.


Możemy oddychać pełną piersią i rozkoszować się się urokami lata. (Temp 25°C). Grecian Park Hotel w którym się zatrzymuje, leży w Parku Narodowym, a w listopadzie jest mniej gości - więc jest to Raj dla Ludzi lubiących Spokój, Naturę i przepiękne widoki.
Hotel Athena Beach w Pafos, również pięknie położony z ładną plażą jest  także doskonałym miejscem do wypoczynku. Zasypianie przy szumie morza i śniadania na tarasie z widokiem na morze - to przyjemności do których łatwo się przyzwyczaić.
Jedynym minusem są chłodne wieczory, dlatego nie zapomnijcie oprócz stroju kąpielowego, zabrać cieplejszego okrycia.

Cypryjczycy są bardzo życzliwym i gościnnym narodem.

meze

W kuchni greckiej potrawa podana jako zakąska do ouzo. Mezo to  plaster sera feta z oliwkami, polane oliwą i posypane ziołami; mała mała porcja owoców morza,  dojrzewające lub wędzone mięsa

W Tawernach bardzo miło spędzaliśmy czas przy typowym cypryjskim jedzeniu ( Meze - mięsne albo rybne, ser halloumi, ) do tego cypryjskie wina albo regionalne piwo plus miłe towarzystwo. Zaczynam  lubić listopad.
Zioła szefa kuchni (dodawane do serwowanych w lokalach potraw) rosną tuż obok
sali restauracyjnej. Mieliśmy okazję próbować ziół, które rosną tylko na Cyprze np. luize,  nie udało nam się znaleźć w Polsce.
Równie cudownym miejscem jest Agia Napa z najbardziej znaną plażą Nissi  - uważaną za najładniejsza plażę na Cyprze. 
Te parę dni na Cyprze pozwalają zapomnieć o troskach,  nabrać dystansu i z doładowanymi akumulatorami i dawką nowej energii wrócić do pracy, a wieczorem przed zaśnięciem uśmiechać się miło i cieplutko na wspomnienie tych wspaniałych chwil…

Tagi:

Propozycje

7 dni 10.01 - 17.01 Inne terminy Gdańsk BB - Śniadania Exim Tours
919 zł/os.
cena za 2 os.: 1 838 zł
7 dni 18.10 - 25.10 Inne terminy Wrocław BB - Śniadania Exim Tours
1 159 zł/os.
cena za 2 os.: 2 318 zł

Dodaj komentarz

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY