Cypr - najwięcej plaż z Błękitną Flagą

Autor: Natalia Jastrzębska dodane: 28.06.2015

Czy zastanawiałeś się, która z wakacyjnych destynacji może poszczycić się największym odsetkiem najczystszych kąpieisk w Europie? To Cypr! Według najnowszego raportu Komisji Europejskiej 100% cypryjskich kąpielisk spełnia normy w zakresie czystości wody, a co druga plaża na wyspie Afrodyty oznaczona jest certyfikatem Błękitna Flaga. To międzynarodowe wyróżnienie przyznawane kąpieliskom spełniającym najwyższe kryteria jakości wody, czystości, bezpieczeństwa oraz odpowiednich działań edukacyjnych i informacyjnych.

Podczas wyprawy na Cypr nie udało nam się odwiedzić wszystkich plaż, ale przyjrzeliśmy się tym w południowo-wschodniej części wyspy i przyznajemy - jest co podziwiać :)

cypr 1

Makronissos Beach (Agia Napa)

Drobny, złoty piasek, bardzo łagodne zejście do morza i pięknie mieniąca się woda - od turkusu do kobaltu. Słowem szeroki na 30 i długi na 300 metrów kawałek raju. Plaża leży na niewielkim półwyspie, z którego można podziwiać spory odcinek wybrzeża Ayia Napa. W pobliżu niezbędna infrastruktura - sklepy, restauracje, wypożyczalnia leżaków i sportów wodnych.

makronissos beach 1

makronissos beach 2

makronissos beach 3

Landa Beach (Agia Napa)

Tylko krótki spacer (ok. 500 m) dzieli Makronissos Beach od równie pięknej i nieco większej Landa Beach. Landa ma 50 m szerokości i 400 m długości. Znajdziemy tu ten sam złoty piasek i turkusowo-kobaltową wodę. Plaża jest strzeżona i posiada dostęp do niezbędnej infrastruktury.

landa beach

Nissi Beach (Agia Napa)

Królowa Nissi Beach to jedna z najsłynniejszych plaż na wyspie. Położona w malowniczej zatoce Nissi Bay. Co roku odwiedzają ją tysiące turystów. Morze ma tu przepiękny turkusowy odcień, do wody wchodzimy łagodnym zejściem, stąpając po drobnym, biało-złotym piasku. Po jednej stronie zatoki znajduje sie mała wysepka, oddalona zaledwie kilkadziesiąt metrów od brzegu. Ponieważ woda w tym miejscu nie jest głęboka, na wyspę można dostać się… pieszo :)

nissi beach

Vathia Gonia Beach

Bliska sąsiadka Nissi Beach. chocicaż - podobnie jak Nissi - zlokalizowana jest bezpośrednio przy hotelu, korzystać z jej uroków może każdy. To kolejna zaleta Cypru - nie ma tu prywatnych plaż, wszystkie mają status publiczny, a wstęp na nie jest bezpłatny.

vathia beach

Konnos Beach (Protaras)

Miłośnicy kameralnego wypoczynku odnajdą się na Konnos Beach. Z całą pewnością to jedna z najbardziej malowniczych plaż na Cyprze. Położona w urokliwej zatoczce, ze wszystkich stron otoczona skalistym wybrzeżem, co sprawia, że woda jest tu spokojna, a plażowiczom nie doskwiera wiatr. Tu również odpoczniemy na drobnym, złocistym piasku i nacieszymy oczy przepięknym kolorem wody. A jeśli nie straszne nam spacery, to w ciągu 20 minut dotrzemy do położonej na klifie kapliczki Ayii Anargyri. Roztaczają się stąd przepiękne widoki na półwysep Capo Greco. U podnóży klifu znajdują się też otwarte dla zwiedzających jaskinie morskie.

konnos beach

konnos beach 1

konnos beach 2

Ayii Anargyri

Ayii Anargyri 1

Cypr - zaplanuj urlop!
Chciałbyś na własnej skórze przekonać się, jak wypoczywa się na pięknych cypryjskich plażach?
Sprawdź ofertę wyjazdów wakacyjnych na www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/cypr/. W tym sezonie na Cypr dolecisz bezpośrednio z 5 miast Polski!

Na Wyspę Afrodyty bez problemu dostaniesz się także na własną rękę - bezpośrednie loty oferują tanie linie lotnicze Wizzair (sprawdź na www.aero.pl).

Autor: Natalia Jastrzębska

Tagi:

Dodaj komentarz

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY