Hotel Rekreacja - Anzio

Opis hotelu

Opis hotelu wg Travelplanet.pl

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis organizatora turystyki znajduje się na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezy turystycznej po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Opis

Wiek uczestników 10 - 18 lat
Rzymska Przygoda Rzym - Wezuwiusz - Neapol - Mirabilandia
"Kto nie widział Południa, ten Włoch jeszcze nie widział i nie smakował". Lokalizacja obozu zaledwie 40 km od Rzymu na najpiękniejszym odcinku wybrzeża Morza Tyrreńskiego stwarza niepowtarzalną możliwość połączenia odpoczynku ze zwiedzaniem odległych zakątków Włoch. W czasie pobytu dwukrotnie pojedziemy poznawać starożytny Rzym i Watykan, poznamy również miasto Nerona Anzio. W drodze powrotnej odjazdowa zabawa w największym włoskim parku rozrywki - Mirabilandii.

Program

Rekreacja (10-18 lat)
W trakcie pobytu dwie wycieczki do Rzymu. Pierwsza wycieczka - Dzień Papieski audiencja na Placu św. Piotra (jeżeli Papież jest w Rzymie), zwiedzanie Placu i Bazyliki św. Piotra. Druga wycieczka - Rzym starożytny i barokowy. Piesze zwiedzanie miasta Forum Romanum, Forum Trajana - Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański, Plac Wenecki, Kapitol i Coloseum. Program realizowany środkami komunikacji miejskiej. Wycieczka do miasta Nerona - Anzio. Wieczorne zwiedzanie jednego z najbardziej znanych rzymskich kurortów, w którym znajdują się ruiny willi Nerona i port. Oprócz bogatego programu turystycznego obozu proponujemy kąpiele w Morzu Tyrreńskim oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. W drodze powrotnej wizyta w największym włoskim parku rozrywki - Mirabilandii. Bilet wstępu upoważnia do korzystania w dowolnej ilości z ponad 40 różnych atrakcji (kolejki górskie, karuzele, kino trójwymiarowe, występy artystów i pokazy kaskaderów). Obowiązkowa dopłata za wjazdy do miast, komunikację miejską w Rzymie i bilet wstępu do Mirabilandii wynosi 45 EUR, zbierana jest przez pilota grupy w czasie podróży autokarem

Zakwaterowanie

Hotel La Sirenetta*** w Anzio położony jest przy piaszczystej plaży. Pokoje 3,4,5 - osobowe z łazienkami (mała łazienka z WC, umywalką i prysznicem). W każdym pokoju telewizor, telefon oraz wentylacja. Możliwe są łóżka piętrowe. Do dyspozycji uczestników restauracja, bar, sala TV SAT, ogród ze stolikami. Wejście na plażę usytuowane jest bezpośrednio z ogrodu hotelowego. Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja 20 EUR, która zwracana jest w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone szkody.

Świadczenia Zakwaterowanie

7 noclegów. Wyżywienie: Całodzienne (3 posiłki), kuchnia włoska śniadanie, jednodaniowy obiad (pizza, risotto, makaron, zapiekanki itp.) plus deser lub owoc i woda, jednodaniowa kolacja - obfita porcja mięsna z 2 przystawkami, chleb, deser lub owoc. Do obiadu i kolacji podawana jest woda. Pierwsze świadczenie kolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek śniadanie oraz prowiant na drogę powrotną. W drodze powrotnej posiłek w Czechach. Transport: Autokar z WC, barkiem, video i klimatyzacją. Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A. Opieka pedagogiczna. Realizacja programu.

Informacje praktyczne

Sugerowane kieszonkowe minimum 90 EUR (program obowiązkowy, kaucja pobierana przy zakwaterowaniu, drobne wydatki) plus pieniądze na wybrane wycieczki fakultatywne. Prosimy o zabranie kremu z filtrem UV, nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych, strojów kąpielowych. Przejazd na trasie Cieszyn - Anzio (ok. 1.550 km) ok. 24 godziny. W trakcie podróży do Włoch przerwa na posiłek w Czechach - orientacyjny koszt posiłku około 150 koron.

Uwagi

Cena nie obejmuje dopłat za transport z miast w Polsce wyszczególnionych w planie podróży oraz obowiązkowej dopłaty na realizację programu - 45 EUR. Do przekroczenia granicy konieczne jest posiadanie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

Program fakultatywny

Wezuwiusz - Pompeje - Neapol całodniowa wycieczka z wejściem na najbardziej znany wulkan Europy. Po zjeździe z Wezuwiusza zwiedzanie Pompei, które 24 sierpnia 79 r.n.e. zostały zniszczone przez wybuch wulkanu. Popiół wulkaniczny, który zasypał Pompeje doskonale zakonserwował i zatrzymał w bezruchu życie całego miasta Krótka wizyta w stolicy Kampanii - Neapolu. Cena wycieczki łącznie z biletami wstępu 50 EUR. Monte Casino - wjazd na wzgórze, wizyta na Cmentarzu żołnierzy Polskich - cena ok. 15 EUR. Miami Beach - wizyta w miasteczku wodnym z basenami i zjeżdżalniami - cena ok. 20 EUR. Rainbow Magicland - największy w środkowych Włoszech park rozrywki z 35 atrakcjami na powierzchni 60 hektarów rollercoaster, karuzele, pokazy, kino 4d. Bilet wstępu upoważnia do korzystania ze wszystkich atrakcji bez ograniczeń. Cena ok. 35 EUR. Rejs na Wyspę Ponza - rejs panoramiczny brzegiem wyspy. W trakcie rejsu przerwy na kąpiele. Należy zabrać strój kąpielowy, ręcznik. Cena ok. 55 EUR

Aktualnie nie posiadamy ofert do wybranego hotelu

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY