Hotel Cala Verde - Paola

Opis hotelu

Opis hotelu wg Travelplanet.pl

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis organizatora turystyki znajduje się na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezy turystycznej po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

K

WLOCHY

A

- ośrodek z basenem,
- ośrodek blisko plaży,
- bogaty program zwiedzania,
- wizyta w Mirabilandii!,
- animacje na terenie ośrodka

K

Najdalej na południe wysunięty region kontynentalnej części Italii, położony na samym czubku włoskiego buta, nazywany jest "terra da scoprire", czyli krainą do odkrycia. Oblewany przez Morze Tyrreńskie od zachodu i Morze Jońskie od wschodu, zakątek wciąż nie został opanowany przez masową turystykę. Piękne plaże, kryształowo czysta woda, średniowieczne miasta otoczone strzelistymi szczytami gór składają się na jeden z najpiękniejszych regionów w Europie. 320 dni słonecznych w roku daje Kalabrii wysokie miejsce na liście najbardziej słonecznych miejsc Starego Kontynentu.

Z

Wioska turystyczna Cala Verde *** położona jest w środkowej części Kalabrii w odległości 200 metrów od morza, przy łagodnie spadającej do morza plaży. Domki położone są szeregowo pośród kwitnących ogrodów, całość jest utrzymana w przyjemnym śródziemnomorskim klimacie. Ośrodek dysponuje domkami, wszystkie pokoje z niezależnym wejściem na parterze z małym patio lub na pierwszym piętrze z balkonem. Pokoje są 3,4,5 osobowe lub apartamenty z TV, łazienką oraz wiatrakami,. Na terenie wioski znajduje się duży basen, basen dla dzieci, tropikalny bar, restauracja, amfiteatr, boiska.
Adres strony www ośrodka - www.calaverde.net

W

Trzy posiłki dziennie - śniadanie (pieczywo, masło, jajka, pomidory, ogórki, sery/wędliny, soki, herbata, kawa, mleko), dwudaniowy obiad i kolacja, deser, woda. Suchy prowiant na drogę powrotną.

R

1 dzień
Wyjazd wg rozkładu jazdy. Przejazd do Włoch.
2 dzień
Przyjazd do Mirabilandii. Całodzienna zabawa w parku rozrywki. Wieczorem wyjazd w dalszą podróż przez Włochy (ciepły posiłek na terenie Mirabilandii płatny we własnym zakresie).
3 dzień
Przyjazd do ośrodka w godzinach przedpołudniowych, obiad, odpoczynek po podróży, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
4-9 dzień
Realizacja programu obozu - zajęcia na terenie ośrodka, animacje prowadzone przez włoskich i angielski animatorów, plażowanie, dyskoteki na terenie obiektu, wycieczki po okolicy, gry i zawody sportowe (siatkówka plażowa, beach soccer, piłka wodna), zabawy integracyjne i animacje, konkursy, dyskoteki, wycieczka objazdowa po Kalabrii.
10 dzień
Wykwaterowanie po śniadaniu, pobranie suchego prowiantu, wyjazd z ośrodka w godzinach porannych. Przyjazd do Pompei - zwiedzanie ruin starożytnego miasta zniszczonego w trakcie wybuchu wulkanu. Przejazd na nocleg w okolice Rzymu. Obiadokolacja.
11 dzień
Po śniadaniu wyjazd do Rzymu. Zwiedzanie z przewodnikiem - Plac i Bazylika św. Piotra, Zamek Anioła, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki i Kapitol, Forum Romanum, Koloseum. W godzinach wieczornych wyjazd do Polski.
12 dzień
Przejazd do Polski. Po drodze postój w Czechach z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku w restauracji (płatny we własnym zakresie).

W

12-19 lat

C

- 7 noclegów w wiosce turystycznej Cala Verde***,
- 1 nocleg w hotelu w okolicach Rzymu ze śniadaniem i obiadokolacją,
- wyżywienie - 3 posiłki dziennie, prowiant na droge powrotną,
- realizacja programu - plażowanie, zawody sportowe, gry integracyjne i konkursy, korzystanie z basenu, dyskoteki,
- wycieczki do - Mirabilandii, w drodze powrotnej zwiedzanie Pompei i Rzymu,
- wycieczka objazdowa po Kalabrii,
- wykwalifikowaną opiekę pedagogiczną, opiekę rezydenta i pilota w języku polskim, kierownika obozu,
- suchy prowiant na drogę powrotną,
- przejazd autokarem LUX (barek, wc, klimatyzacja, TV)
- ubezpieczenie KL - 10 000 EUR, NNW - 7000 zł i bagaż - 800 zł (ubezpieczenie Signal Iduna, wariant BP_1),
- składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

C

- świadczeń nie wymienionych w ofercie,
- wstępu do Mirabilandii, Pompei, przewodników miejskich i taksę klimatyczną 50 euro
- zwrotnej kaucji 15 euro
- napoi do obiadokolacji (oprócz wody),

W

Wyspy Liparyjskie (Eolskie) - rejs statkiem na Wyspy Eolskie, to największa z atrakcji regionu. Archipelag ten składa się z siedmiu większych wysp oraz szereg malutkich wysepek i skał. Podczas całodniowego rejsu, w programie postój na trzech najbardziej znanych wyspach archipelagu: Lipari - największa z wysp; Vulcano na której można zażywać kąpieli morskich, m. in. na plaży z gejzerami i Stromboli - tu z kolei znajduje się najbardziej aktywny wulkan Europy - średnio co 15 minut ma erupcję, której będziemy świadkami podczas rejsu w którym często towarzyszą delfiny. Cena ok. 55 EUR/os.
Tropea - Capo Vaticano - Pizzo - wycieczka do trzech najbardziej znanych miejsc w Kalabrii. W programie zwiedzanie Pizzo - XIV wiecznej sennej miejscowości typowej dla południowych Włoch. Następnie przejazd do Capo Vaticano - miejsca uznawanego za najbardziej romantyczny widok Europy, gdzie stykają się wody o trzech odcieniach turkusu. Na zakończenie zwiedzanie Tropei "perły Kalabrii", która według legendy założona została przez Herkulesa. Najsłynniejsze zabytki Tropei, to Sanktuarium Santa Maria dellIsola (Matki Boskiej od Wyspy) oraz katedra. Cena ok. 50 EUR/os.

W

Prosimy o zabranie ważnego (min. 3 miesiące od daty powrotu) paszportu lub dowodu osobistego.

U

- Każdy uczestnik obozu musi mieć przy sobie ważny dokument tożsamości uprawniający go do przekroczenia granicy - dowód osobisty lub paszport! Dokument ten musi być ważny minimum 90 dni od daty powrotu!
- Zalecamy również posiadanie karty EKUZ (Karta Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej w oddziałach wojewódzkich NFZ).
- Na obozy krajowe prosimy o zabranie legitymacji szkolnej. W przypadku imprez z dojazdem koleją legitymacja szkolna jest warunkiem przyznania biletu ze zniżką.
- KARTA KWALIFIKACYJNA (oryginał) musi być dostarczona do biura max. do 2 tygodni przed wyjazdem, aby uczestnik mógł wyjechać na obóz. Kartę można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/karta_zim_kol.pdf
- Na obozy mogą jeździć uczestnicy pełnoletni (z klas maturalnych). Osoby pełnoletnie podpisują obowiązkowo oświadczenie o przestrzeganiu zasad obozu. Oświadczenie można pobrać ze strony www.indexpolska.com.pl/PDF/osw_os_pelno.pdf
- Przybliżoną godzinę powrotu oraz kontakt do kierownika kolonii podajemy na zbiórce w dniu wyjazdu.
- Uczestnicy kolonii/obozu podzieleni są na 15-20 osobowe grupy w zależności od wieku. Na każdą grupę przypada 1 wykwalifikowany opiekun. Dodatkowo nad prawidłowym przebiegiem programu wyjazdu czuwa kierownik.
- Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby dziecka). Ubezpieczenie to można wykupić w momencie dokonywania rezerwacji imprezy (wybierając dopłatę Ubezpieczenie wszystkich uczestników od kosztów rezygnacji wg OWU KR Standard Signal Iduna).
- Połączenia antenowe z innych miejscowości odbywają się przy min. 8 osobach. Potwierdzenie połączeń antenowych odbywa się na 7 dni przed datą rozpoczęcia imprezy. Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane mikrobusami lub transportem publicznym pod opieką osoby dorosłej i po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy.
- Faktury za pobyt wystawiamy nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem na prośbę klienta, w celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/faktury
- Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/uwagi_dla_podroznych
- Na stronie www.indexpolska.com.pl/warto_wiedziec znajdą Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące wyjazdów na kolonie, obozy i zimowiska (formalności, listy bagażu, ważne informacje dotyczące transportu, zakwaterowania, kadry, zgłoszeń do kuratorium itp.).
7 noclegów w wiosce turystycznej Cala Verde, 1 nocleg w hotelu w okolicach Rzymu ze śniadaniem i obiadokolacją, wyżywienie - 3 posiłki dziennie, realizacja programu - plażowanie, zawody sportowe, gry integracyjne i konkursy, korzystanie z basenu, dyskoteki, wycieczki do - Mirabilandii, w drodze powrotnej zwiedzanie Pompei i Rzymu, wycieczka objazdowa po Kalabrii, wykwalifikowaną opiekę pedagogiczną, opiekę rezydenta i pilota w języku polskim, kierownika obozu, suchy prowiant na drogę powrotną, przejazd autokarem LUX (barek, wc, klimatyzacja, TV), ubezpieczenie KL - 10 000 EUR, NNW - 7000 zł i bagaż - 800 zł (ubezpieczenie Signal Iduna, wariant BP_1), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
świadczeń nie wymienionych w ofercie, wstępu do Mirabilandii, Pompei, przewodników miejskich i taksę klimatyczną 50 euro (pobierane w autokarze), zwrotnej kaucji 15 euro, napoi do obiadokolacji (oprócz wody).

Aktualnie nie posiadamy ofert do wybranego hotelu

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY