od 52 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Nasza ocena

Brak ocen 0,0/5
Travelplanet

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 233 332

Kraj

POLSKA

Opis

Hotel Huzar oferuje wypoczynek w spokojnej okolicy centrum Lublina. To dobry wybór dla tych, którzy chcą niespiesznie zwiedzać miasto. Hotel jest znakomitym miejscem do organizacji konferencji, szkolenia czy spotkania biznesowego - zapewnia kompleksową obsługę takich wydarzeń, a do dyspozycji organizatorów i uczestników oddaje aż 7 klimatyzowanych sal konferencyjnych.
Hotel posiada windę, parking, jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W wybranych pokojach zainstalowano klimatyzację. Pokoje są przestronne, jasne, mają własne łazienki. Śniadania podawane są w formie bufetu w godz. 6:30-10:30.

Lokalizacja

Hotel Huzar znajduje się w spokojnej okolicy Lublina, 2,5 km od Starego Miasta oraz 5,7 km od dworca kolejowego

Dojazdu samochodem

Hotel Huzar znajduje się w spokojnej dzielnicy w centrum Lublina, dokąd można dotrzeć samochodem, przy hotelu mieści się parking na 40 samochodów. Dotarwszy do obwodnicy miasta, można wybrać Aleję Solidarności lub Aleję Kraśnicką (w zależności od kierunku przyjazdu). Na skrzyżowaniu Alei Kraśnickiej z Al. Warszawską i Al. Sikorskiego należy skręcić w Aleje Racławickie, a z nich w prawo w ul. Spadochroniarzy, przy której stoi hotel (po prawej stronie).
Odległość od Warszawy - 160 km, Krakowa - 270 km, Wrocławia - 460 km.

Dojazd pociągiem i autobusem

Do Lublina dojeżdżają pociągi i autobusy z wielu miast Polski. Hotel Huzar położony jest 5,7 km od dworca kolejowego Lublin Główny. Z dworca w okolicę hotelu można podjechać jedną z czterech linii komunikacji miejskiej. Należy kierować się na Aleje Racławickie i przystanek Spadochroniarzy. Ok. 350 m od przystanku, na ul. o tej samej nazwie znajduje się hotel.

Atrakcje

Stolica Lubelszczyzny jest ciekawym miastem, w którym można spędzić interesujący weekend lub kilka dni. Dobrze utrzymane Stare Miasto ma zwartą budowę, dzięki czemu łatwo trafić w niemal każdy jego zakątek. Nad miastem góruje Zamek Lubelski, skrywający przepiękne średniowieczne malowidła w kaplicy Trójcy Świętej. Miejscem ostatecznej obrony jest donżon, z którego szczytu rozpościera się ciekawa panorama Lublina. Spacerując po centrum Starego Miasta, koniecznie trzeba przyjrzeć się Bramie Krakowskiej - pozostałości po XIV-wiecznych murach obronnych i jednej z dwóch bram prowadzących do średniowiecznego Lublina. Chodząc po mieście, warto wysoko trzymać głowę, aby nie przegapić ciekawych detali kamienic czy postaci, np. balansującego na linie rozpiętej nad Rynkiem sztukmistrza z Lublina. Taras widokowy w Wieży Trynitarskiej pozwoli obejrzeć z wysokości 40 m przemierzone uliczki oraz wzgórze zamkowe.
Spędzając czas w centrum, nie można pominąć pełnego ciekawych zabytków i pomników Placu Litewskiego - to jedyny teren zielony w okolicach Starego Miasta, który otaczają aż trzy pałace! Współczesną atrakcją jest zaś jedna z najnowocześniejszych fontann multimedialnych w Polsce. Fontanna ma kształt dużego liścia i prezentuje ciekawe widowiska wodno-świetlne.
Pierwszą część dnia można przeznaczyc na przemierzenie Lubelskiej Trasy Podziemnej - ok. 300-metrowej trasy turystycznej, prowdzącej pod zabudową Starego Miasta. Korytarze i sale rozłożone są na trzech kondygnacjach, na głębokości od 9 do 12 metrów. Trasa zaczyna się w Trybunale Koronnym, biegnie pod ulicami Złotą i Archidiakońską, kończy się zaś w jednej z kamienic przy placu Po Farze, nieopodal którego zlokalizowano Regionalne Muzeum Cebularza. W placówce zapoznamy się ze sposobem przyrządzania cebularza - lokalnego przysmaku - jego historią, przepisem i legendą.
Warto wybrać się także poza centrum, aby zobaczyć:-
Państwowe Muzeum na Majdanku - Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady, czyli muzeum martyrologiczne powstałe w 1944 roku na terenie dawnego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Lublin
- Muzeum Wsi Lubelskiej - ciekawy skansen gromadzący zabytki architektury drewnianej, murowanej i zbiory etnograficzne z rejonu dawnego województwa lubelskiego. W 2013 roku na terenie skansenu ukończono rekonstrukcję miasteczka sprzed II wojny światowej (z ratuszem, posterunkiem policji, lodziarnią i domem żydowskiego cadyka)
- Browar Perła - znajduje się pomiędzy centrum miasta, a Majdankiem. W 2014 roku udostępniono do zwiedzania podziemia browaru, mieszczące się w zmodernizowanym dawnym klasztorze Ojców Reformatów. Przejście trasy turystycznej, zapoznanie się z historią miejsca oraz procesem warzenia piwa, kończy degustacja

Pokój 2-os. Standard

Pokoje w hotelu Huzar są duże i wygodne, posiadają własną łazienkę, a w niektórych zamontowano klimatyzację. Pomieszczenia wyposażone są w telewizor, internet Wi-Fi, zestaw do parzenia kawy i herbaty. W łazience na gości czekają ręczniki, mydełko oraz szampon.

Oferta

BB, Oferta zwrotna (P2S-Z7, 19329)

Oferta zawiera

- Codzienne śniadania (w godz. 6:30-10:30)
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT

Oferta nie zawiera

Pozostałe usługi hotelu

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...