od 370 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Nasza ocena

Brak ocen 0,0/5
Travelplanet

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 237 650

Kraj

POLSKA

Opis

Hotel Alter to butikowy, kameralny hotel w sercu Starego Miasta w Lublinie, który szczyci się najwyższym standardem bezpieczeństwa. Jedyny w mieście pięciogwiazdkowy hotel zlokalizowany jest w XVI-wiecznej kamienicy, w której udanie połączono historię z nowoczesnym designem. Luksusowy hotel urządzono z troską o detale i zachowanie elementów kamienicy w XVI wieku należącej do złotnika Piotra Bonieckiego.
Hotel Alter oferuje luksusowe, przestronne pokoje z komfortowymi łóżkami. Wyróżnia je styl, szyk i niepospolite wzornictwo. Pokoje są klimatyzowane, wyposażone w sejf, minibar, ekspres Nespresso, zestaw do parzenia herbaty, biurko, stolik, dwa fotele, TV oraz podłączenie do Wi-Fi. W komfortowych łazienkach dla gości przygotowywane są szlafroki, ręczniki, kosmetyki, lusterka kosmetyczne oraz galanteria łazienkowa. W wentylacji został zainstalowany system dezynfekcji i sterylizacji powietrza z promieniowaniem UV i węglem aktywowanym, który sterylizuje wirusy, bakterie, pleśnie i alergeny.
W hotelu mieści się elegancka i przestronna restauracja z doskonałą kuchnią serwującą regionalne rarytasy oraz bar z selekcją alkoholi i cygar Longue. Specjalnością Restauracji EGO jest ser Alter przygotowany na bazie mleka od krów rasy Montbeliarde, pochodzących z własnej hodowli.
Relaks i odnowa biologiczna odbywają się w wyjątkowej strefie OZI SPA & Wellness. W jej kameralnych wnętrzach czekają starannie skomponowane zabiegi, a wśród nich masaże orientalne i ajurwedyjskie. W strefie SPA można korzystać z basenu z hydromasażem, gejzerem i kurtyną wodną, jacuzzi, sauny suchej i parowej z aromaterapią oraz gabinetów z wyborem zabiegów na twarz i ciało. Strefa wody otwarta jest codziennie od godziny 7 do 22, gabinety masażu zaś od wtorku do soboty od godz. 10 do 20 oraz w niedziele od 11 do 20.

Lokalizacja

Hotel Alter mieści się w sercu Starego Miasta, u podnóża Zamku Lubelskiego, obok Bramy Grodzkiej.

Dojazdu samochodem

Hotel Alter znajduje się w murach Starego Miasta, obok Bramy Grodzkiej, przy ślepo zakończonej ul. Grodzkiej, dlatego, by do niego dojechać, należy nieco pokluczyć po wąskich uliczkach lub zaparkować na parkingu pod zamkiem i podejść 150 m. By dojechać pod sam hotel, wjechawszy do centrum Lublina drogą krajową 82 od zachodu, należy skręcić z Alei Solidarności w prawo w ul. Wodopojną, następnie w drugą w lewo ul. Bajkowskiego i znowu w lewo w ul. Lubartowską. Jesteśmy w granicach starego miasta, gdzie obowiązują ograniczenia w ruchu. Następnie należy skręcić w prawo w ul. Noworybną, ponownie w prawo w ul. Rybną. Przejechawszy pod Bramą Rybną, trzeba skręcić w lewo w docelową ul. Grodzką i jechać nią niemal do końca. Hotel mieści się po lewej stronie.
Odległość od Warszawy - 160 km, Krakowa - 270 km, Wrocławia - 460 km.

Dojazd pociągiem i autobusem

Do Lublina dojeżdżają pociągi i autobusy z wielu miast Polski. Hotel Alter położony jest 2,3 km od dworca kolejowego Lublin Główny oraz zaledwie 350 m od Dworca Głównego PKS przy Alei Tysiąclecia.

Atrakcje

Stolica Lubelszczyzny jest ciekawym miastem, w którym można spędzić interesujący weekend lub kilka dni. Dobrze utrzymane Stare Miasto ma zwartą budowę, dzięki czemu łatwo trafić w niemal każdy jego zakątek. Nad miastem góruje Zamek Lubelski, skrywający przepiękne średniowieczne malowidła w kaplicy Trójcy Świętej. Miejscem ostatecznej obrony jest donżon, z którego szczytu rozpościera się ciekawa panorama Lublina. Spacerując po centrum Starego Miasta, koniecznie trzeba przyjrzeć się Bramie Krakowskiej - pozostałości po XIV-wiecznych murach obronnych i jednej z dwóch bram prowadzących do średniowiecznego Lublina. Chodząc po mieście, warto wysoko trzymać głowę, aby nie przegapić ciekawych detali kamienic czy postaci, np. balansującego na linie rozpiętej nad Rynkiem sztukmistrza z Lublina. Taras widokowy w Wieży Trynitarskiej pozwoli obejrzeć z wysokości 40 m przemierzone uliczki oraz wzgórze zamkowe.
Spędzając czas w centrum, nie można pominąć pełnego ciekawych zabytków i pomników Placu Litewskiego - to jedyny teren zielony w okolicach Starego Miasta, który otaczają aż trzy pałace! Współczesną atrakcją jest zaś jedna z najnowocześniejszych fontann multimedialnych w Polsce. Fontanna ma kształt dużego liścia i prezentuje ciekawe widowiska wodno-świetlne.
Pierwszą część dnia można przeznaczyć na przemierzenie Lubelskiej Trasy Podziemnej - ok. 300-metrowej trasy turystycznej, prowadzącej pod zabudową Starego Miasta. Korytarze i sale rozłożone są na trzech kondygnacjach, na głębokości od 9 do 12 metrów. Trasa zaczyna się w Trybunale Koronnym, biegnie pod ulicami Złotą i Archidiakońską, kończy się zaś w jednej z kamienic przy placu Po Farze, nieopodal którego zlokalizowano Regionalne Muzeum Cebularza. W placówce zapoznamy się ze sposobem przyrządzania cebularza - lokalnego przysmaku - jego historią, przepisem i legendą.
Warto wybrać się także poza centrum, aby zobaczyć:-
Państwowe Muzeum na Majdanku - Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady, czyli muzeum martyrologiczne powstałe w 1944 roku na terenie dawnego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Lublin
- Muzeum Wsi Lubelskiej - ciekawy skansen gromadzący zabytki architektury drewnianej, murowanej i zbiory etnograficzne z rejonu dawnego województwa lubelskiego. W 2013 roku na terenie skansenu ukończono rekonstrukcję miasteczka sprzed II wojny światowej (z ratuszem, posterunkiem policji, lodziarnią i domem żydowskiego cadyka)
- Browar Perła - znajduje się pomiędzy centrum miasta, a Majdankiem. W 2014 roku udostępniono do zwiedzania podziemia browaru, mieszczące się w zmodernizowanym dawnym klasztorze Ojców Reformatów. Przejście trasy turystycznej, zapoznanie się z historią miejsca oraz procesem warzenia piwa, kończy degustacja

Standardowy dla 2 osób

Komfortowy i przestronny, świetnie wyposażony pokój z klimatyzacją, minibarem, sejfem, ekspresem do kawy i luksusową łazienką

Oferta

BB, Oferta zwrotna (AD2O-Z, 12687)

Oferta zawiera

- Codzienne śniadania
- Dostęp do basenu i strefy SPA z jacuzzi i saunami
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT

Oferta nie zawiera

- Parking
- Pozostałe usługi hotelu

Luksusowy dla 2 osób

Komfortowy i przestronny pokój dzienny, sypialnia i luksusowa łazienka. Klimatyzacja, minibar, sejf, ekspres do kawy

Apartament dla 2 osób

Komfortowy i przestronny apartament z pokojem dziennym, sypialnią i luksusową łazienką. Klimatyzacja, minibar, sejf, ekspres do kawy i najwyższa jakość

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Najlepsze miesiące na wakacje:

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień