od 115 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Nasza ocena

Brak ocen 0,0/5
Travelplanet

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Opis hotelu

Numer hotelu: 233 747

Kraj

POLSKA

Opis

Hotel Wolski położony jest pięć kilometrów od centrum Krakowa, a siedem kilometrów od portu lotniczego w Balicach. Świetna lokalizacja pozwala na szybkie poruszanie się po mieście i odwiedzenie najciekawszych miejsc i zabytków. Hotel mieści się na wzgórzu w urokliwym zakątku Lasu Wolskiego. To doskonałe miejsce do rekreacji i wypoczynku. Dzięki sąsiedztwu lasu można poczuć sielską atmosferę i podziwiać piękno przyrody. Miłośnicy pieszych i rowerowych wycieczek mogą skorzystać z licznych tras spacerowych i rowerowych. Na zboczu wzniesienia znajduję się rezerwat przyrody z rzadko spotykanymi roślinami.
Dla Gości przygotowano przestronne pokoje, urządzone w klasycznym stylu. Wnętrza zostały wyposażone w telewizor z płaskim ekranem, bezprzewodowy internet, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz prywatną łazienkę z suszarką do włosów i zestawem kosmetyków.

Lokalizacja

Hotel Wolski zlokalizowany jest jedynie 5 kilometrów od centrum Krakowa, a 7 km od lotniska w Balicach.

Dojazdu samochodem

Jadąc od strony Warszawy drogą nr 7 należy kierować się cały czas prosto Aleją 29 Listopada, po czym zjechać w niej w prawo w Aleję Juliusza Słowackiego i kontynuować jazdę Aleją Adama Mickiewicza. Później należy skręcić w prawo w ul. Tadeusza Kościuszki i jechać dalej ul. Księcia Józefa aż do skrętu w prawo w ul. Jodłową, przy której znajduje się obiekt.
Odległości: ok. 300 km od Warszawy, 270 km od Wrocławia i 75 km od Katowic.

Dojazd pociągiem i autobusem

Kraków ma dobre połączenia kolejowe z większością polskich miast. Hotel Wolski położony jest ok. 9 km od Dworca Głównego. Ten dystans można pokonać taksówką lub autobusem.

Atrakcje

Kraków to jedno z najbardziej interesujących miast w Polsce i najczęściej odwiedzanych przez turystów. Będąc tutaj warto zobaczyć krakowski rynek oraz królewski Wawel. Usytuowany na rynku kościół Mariacki oraz Sukiennice zachwycają przyjezdnych. Droga Królewska od Bramy Floriańskiej aż po Wawel zachwyca architekturą i wyjątkowymi zabytkami.
Stare Miasto zachowało swój kształt w niezmienionej postaci aż do czasów współczesnych. Warta odwiedzenie jest także była żydowska dzielnica, współcześnie dzielnica Kazimierz. Mieszczą się tam liczne synagogi oraz zabytki związane z żydowską kulturą.
Trochę dalej znajduje się kopiec Kościuszki, z którego wierzchołka w pogodnie dni roztacza się piękny widok na miasto. Na zachód od tego miejsca, tuż obok Wisły usytuowany jest kopiec Piłsudskiego.
Popularne w Krakowie jest również ZOO założone w 1929 roku na terenie krakowskiego Lasu Wolskiego. Współcześnie w ZOO znajduje się 260 gatunków zwierząt. Blisko ZOO mieści się klasztor Kamedułów, wzniesiony w latach 1609-1630 na wzór budowli włoskich.
Inne atrakcje w okolicy:
- Zamek Królewski na Wawelu - popularne miejsce w centrum Krakowa. Warto zobaczyć tam Zamek oraz Katedrę Św. Wacława i Stanisława.
- Rynek Główny - jest jednym z największych rynków na terenie Europy, z Sukiennicami gdzie znajduje się wejście do Podziemi. Znajduje się tu również Kościół Mariacki i zabytkowe kamienice reprezentujące różne style architektury.
- Teatr im. Juliusza Słowackiego - został wzniesiony w latach 1891-1893 na wzór Opery Paryskiej,
- Muzeum Czartoryskich - do obejrzenia są tam ekspozycje starożytne z Egiptu, Grecji i Rzymu oraz malarstwo europejskie. Najbardziej znany obraz w muzeum to Dama z gronostajem autorstwa Leonarda da Vinci.
- Mury obronne i Barbakan - do dzisiejszych czasów zachował się 250-metrowy pas murów z Bramą Floriańską, basztami: Ciesielską, Stolarską i Pasamoników, budynkiem arsenału. Barbakan jest największym tego typu obiektem w Europie.
- Brama Floriańska - zbudowano ją z wapienia w XIII wieku. Obiekt ma 35 metrów wysokości i był początkiem Drogi Królewskiej przez Kraków na Wawel.

Cena zawiera

- Codzienne śniadania w godz. 7:00-10:00
- Rabat do Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego Kolna na basen, siłownie i sauny (5 km od hotelu)
- Rabat do krakowskiego Zoo (15 minut spacerem od hotelu)
- Bezpłatny parking
- Internet Wi-Fi
- Podatek VAT

Cena nie zawiera

Pozostałe usługi hotelu

Pokój 2-os.

Dwuosobowy pokój wyposażony w telewizor z płaskim ekranem, bezprzewodowy internet, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz prywatną łazienkę z suszarką do włosów i zestawem kosmetyków.

Oferta

BB, Oferta zwrotna (P2-Z2, 14361)

Mocne strony

- Bezpłatny prywatny parking i Wi-Fi
- Zwierzęta domowe są akceptowane
- Transfer lotniskowy
- Śniadania w formie bufetu

Informacje o hotelu

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura 3 °C temperatura w nocy -3 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro 5 °C temperatura w nocy -1 °C

 • Pon 3 °C temperatura w nocy -2 °C

 • Wt 3 °C temperatura w nocy -3 °C

 • Śr 4 °C temperatura w nocy -1 °C

Najlepsze miesiące na wakacje:

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień