Hotel Biegun Północny

Norwegia

Więcej o hotelu

od 204 022 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 231 522

Tytuł wycieczki

REJS NA BIEGUN PÓŁNOCNY 

Główne atrakcje

* Rejs luksusowym statkiem polarnym francuskiej grupy PONANT;
* Dołączysz do elitarnego grona i postawisz stopę na Biegunie Północnym;
* Doskonała kuchnia, wybór znakomitych win, szampanów i innych alkoholi - wszystko w cenie;
* Wycieczki i lądowania zodiakami - wyprawowymi pontonami;
* Niepowtarzalna okazja do podglądania niedźwiedzi polarnych;
* Aktywności polarne wliczone w cenę - zanurzenie w Morzu Arktycznym, kajaki, arktyczne wędrówki z przewodnikiem;
* Zestaw unikatowych upominków od firmy PONANT, w tym oryginalna, zimowa parka;
* Obserwacja arktycznego ptactwa i ssaków morskich;
* Odwiedziny u Eskimosów na Grenlandii;
O wycieczce

Zapraszamy w rejs arktyczny śladami odkrywców, którzy niegdyś próbowali zbliżyć się do tych niezbadanych części naszego globu. Czeka Nas powolna i pokorna podróż w sercu cichego, spokojnego świata ogarniętego lodem i ekstremalnie niskimi temperaturami. Będziemy żeglować pomiędzy różnymi stanami i formami lodu podziwiając niekończący się pokaz światła odbijającego się w opalizujących krajobrazach. Dołączymy do elitarnej grupy Zdobywców Bieguna Północnego!

Podróż na pokładzie statku Le Commandant Charcot należącego do renomowanej grupy PONANT to najłatwiejszy i najbardziej komfortowy sposób zdobycia Bieguna Północnego. Luksusowy, nowoczesny, ekologiczny statek przystosowany jest do polarnych wypraw. To najlepsza i najnowocześniejsza tego typu jednostka na świecie. Pewnego (polarnego) dnia wprost z wygodnej kabiny zejdziemy na ląd, by postawić stopę na czubku Ziemi. Po drodze spotkamy się z dziką przyrodą i weźmiemy udział w polarnych aktywnościach. Czas na statku będą umilały nam ciekawe pokazy, wykłady naukowe oraz wykwintne dania z lampką starannie dobranego wina.

W drodze powrotnej podążymy wzdłuż wybrzeży Grenlandii docierając do regionu Ittoqqortoormiit. Wioska położona jest przy wejściu do Scoresby Sound, największej na świecie sieci fiordów. Niemal namacalnie doświadczymy legendarnej gościnności Eskimosów, która objawia się ciepłem spojrzeniem lub niewymuszonym uśmiechem. Jeśli aktywność słoneczna i warunki pogodowe będą sprzyjające, będziemy mogli podziwiać niezwykłe zjawisko zorzy polarnej. To jakby świetliste kurtyny kolorów tańczyły po czarnym niebie.

Podczas rejsu towarzyszyć nam będzie gość honorowy, Cindy Miller Hopkins. Cindy jest  podróżniczką i profesjonalną fotografką dzikiej przyrody z 25-letnim doświadczeniem i ponad sześcioma tysiącami publikacji na swoim koncie. Jej zdjęcia można zobaczyć na stronach tysięcy podręczników, katalogów podróżniczych, kalendarzy oraz magazynów. Dzięki swojej profesji a zarazem pasji, Cindy odwiedziła ponad 150 krajów na wszystkich 7 kontynentach! W podróży spędza blisko 200 dni w roku. Uważa się, że jej zdjęcie przedstawiającej 5 gatunków pingwinów w jednym kadrze z 2018 r. jest jedynym takim na świecie! 

 

Program wycieczki

DZIEŃ 1
WYLOT

Wylot z Polski do Paryża. Szczegółowe informacje o godzinie odlotu uzależnione są od wybranego lotu który wybierzemy i są podane w Prestige Book'u, który otrzymuje każdy uczestnik wyprawy. Nocleg w hotelu w pobliżu lotniska.  

DZIEŃ 2
LONGYEARBYEN, SPITSBERGEN

Po śniadaniu prywatny transfer zabierze nas na lotnisko, skąd wylecimy do Longyearbyen. Miasto leży na Spitsbergenie i jest stolicy norweskiej prowincji i archipelagu Svalbard. To również najdalej na północ wysunięte miasto na świcie. Żyje tu około dwóch tysięcy osób, które przystosowały się do tutejszego surowego klimatu. Poza turystyką, jego mieszkańcy zajmują się głównie wydobyciem węgla. Od razu czuć tu klimat arktycznej północy. Miejscowość otaczają strome góry i lodowce, a na ulicy można spotkać... renifera. Po przylocie do Longyearbyen przejedziemy do portu. Po południu zaokrętowanie i początek rejsu na Biegun Północny.

Rejs odbywa się prawdziwym statkiem przyszłości. Le Commandant Charcot, bo o nim mowa, swoich gości zabiera w ślady wielkich polarników oferując luksusowe, komfortowe wnętrza i serwis na najwyższym poziomie. To pierwszy hybrydowo-elektryczny polarny statek zasilany ciekłym gazem ziemnym LNG. Został on zaprojektowany z największą dbałością o detale, szczególny nacisk kładąc na bezpieczeństwo i ochronę środowiska.

DZIEŃ 3
REJS WZDŁUŻ SPITSBERGENU

Spitsbergen to największa wyspa archipelagu Svalbardu, jego nazwa pochodzi od niemieckich słów oznaczających ostre góry". Spitsbergen to ostatni fragment lądu przed arktyczną krą lodową. Ze statku rozciąga się widok na spektakularne wybrzeża tej lodowatej krainy. Pomiędzy lodowcami a surowymi górami wyłania się poszarpana linia brzegowa, wydrążona przez fiordy. To prawdziwa gratka dla amatorów fotografii, z pokładu statku mogą zrobić wiele wspaniałych zdjęć tej niezwykłej scenerii.

DZIEŃ 4-8
REJS PRZEZ KRĘ LODOWĄ

Kontynuujemy nasz rejs na krańce Ziemi. Króluje tu dzika przyroda. Gospodarzami tych terenów są niedźwiedzie polarne, foki, a nawet wieloryby. Porwana przez wiatry i prądy kra nieustannie dryfuje. Kapitan statku musi manewrować ostrożnie i z wielką pokorą. Próbuje dotrzeć do najbardziej wysuniętego na północ punktu naszej planety. To czas na doświadczenie ogromnej przestrzeni dziewiczego, nieskazitelnego lodu. Krajobrazy nieustannie się zmieniają. Od niekończących się płaskich przestrzeni po chaos lodu, pomiędzy którym otwierają się kanały wodne. Nasz statek popłynie właśnie tymi naturalnie otwartymi kanałami i miejscami, w których zamarznięta warstwa jest najcieńsza. Mamy szansę przeżycia magicznych morskich chwil pośród dryfującego lodu morskiego.

DZIEŃ 9
GEOGRAFICZNY BIEGUN PÓŁNOCNY 

Tego dnia osiągamy cel główny wyprawy - Biegun Północny, Graal wszystkich polarników. Nasze urządzenia GPS pokażą pomiar 90°00' N. To miejsce pogrążone w ciemności przez sześć miesięcy w roku. Stale pokryte lodem i oddalone od lądu fascynowało pokolenia odkrywców. Miło nam znaleźć się w tym elitarnym gronie wybrańców! Schodzimy na ląd, by postawić na biegunie swoje stopy i uroczyście świętować zdobycie Bieguna Północnego.

DZIEŃ 10-12
REJS PRZEZ KRĘ LODOWĄ

Opuszczamy rejon Bieguna Północnego jednak nasza przygoda potrwa jeszcze kilka dni. Doświadczamy ogromnej przestrzeni dziewiczego, nieskazitelnego lodu i bezkresu morskiej otchłani. Czas spędzony na morzu umilą nam atrakcje przygotowane przez doświadczoną i uczynną załogę statku Le Commandant Charcot. 

DZIEŃ 13
REJS WZDŁUŻ WYBRZEŻY GRENLANDII

Północno-wschodnia Grenlandia słynie z jednej z najstarszych i najgrubszych warstw lodu na planecie. Będziemy mieli niepowtarzalną okazję dopłynięcia do serca tej lodowej dziczy, liczącej wiele tysięcy lat i podróżować wzdłuż jednego z najbardziej odizolowanych wybrzeży na świecie, pomiędzy dryfującym lodem a błękitnymi górami lodowymi.

DZIEŃ 14
SCORESBY SOUND

Scoresby Sound zajmuje obszar 13 700 km2 i jest największym i najgłębszym systemem fiordów na świecie. Nazwany został na cześć odkrywcy i łowcy wielorybów Williama Scoresby'ego, który sporządził mapę tego regionu w 1822 roku. Ten dziki i pustynny region oferuje nietknięte panoramy nieskończonego piękna, z wysokimi, ośnieżonymi szczytami wznoszącymi się obok gór lodowych zanurzonych w krystalicznie czystej, błękitnej wodzie. Fiord Rode i jego klify zabarwione na czerwono rudą żelaza stanowią fascynujące miejsce, którego zapada w pamięć na długo. Odkrywanie tych oszałamiających miejsc śladem wielkich odkrywców, takich jak kapitan Charcot, który był głęboko przywiązany do krainy Eskimosów, budzi głęboki szacunek i podziw.

DZIEŃ 15
REGION ITTOQQORTOORMIIT

Na wschodnim wybrzeżu Grenlandii, w regionie Ittoqqortoormiit, będziemy mieli rzadką okazję zanurzyć się w sercu odizolowanej scenerii i odkryć piękno jej krajobrazów. Położona na skraju fiordu wioska Ittoqqortoormiit uważana jest za jedno z najbardziej odległych zamieszkanych miejsc na świecie. Kolorowe domy, tak typowe dla Grenlandii, wyglądają jak wielobarwne kropki wyróżniające się na tle jałowego krajobrazu. Eksplorując te tereny odkryjemy tradycyjny sposób życia ostatnich myśliwych z regionu polarnego.

DZIEŃ 16
DZIEŃ NA MORZU

Dzisiejszy dzień spędzimy żeglując po otwartych wodach. Można wykorzystać ten czas na dobrą lekturę, relaks w SPA i oczywiście liczne rozrywki czekające na nas na znakomitym i luksusowym statku ekspedycyjnym. 

DZIEŃ 17
REJS PRZEZ CIEŚNINĘ DUŃSKĄ

Cieśnina Duńska leży pomiędzy północnym wybrzeżem Islandii a południowym wybrzeżem wschodniej Grenlandii. To obszar o znaczeniu geograficznym i oceanograficznym, gdzie spotykają się ciepłe prądy wodne z Atlantyku Północnego z zimnymi prądami z Arktyki. Cieśnina ma duże znaczenie dla cyrkulacji termohalinowej w oceanach, czyli globalnego układu transportu ciepła i soli, który wpływa na klimat i ekosystemy morskie na całym świecie. Prądy w cieśninie wpływają na kształtowanie się klimatu regionu oraz dostarczają ważnych składników odżywczych dla ekosystemu morskiego, w którym żyje wiele gatunków waleni. 

DZIEŃ 18
REYKJAVÍK

O poranku docieramy do stolicy Islandia, Reykjaviku. Miasto rozciąga się wzdłuż brzegów rozległej zatoki na zachodzie kraju. Po wyokrętowaniu prywatny transfer zabierze nas do hotelu, gdzie będzie można zostawić bagaż i ruszyć na zwiedzanie miasta. Aby odpocząć poza miastem, odwiedzający mają możliwość odwiedzenia półwyspu Reykjanes i jego słynnych lagun termalnych Błękitnej Laguny. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 19
POWRÓT DO POLSKI

Prywatny transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Świadczenia

* Koszty rejsu arktycznego,
* Bilety lotnicze na trasie Paryż - Longyearbyen w klasie ekonomicznej,
* Bagaż nadawany do 20 kg/os, bagaż podręczny,
* Pełne wyżywienie i napoje na statku,
* Noclegi na statku w kabinach 2-osobowych Prestige z łazienką, oknem i balkonem,
* Wszelkie koszty administracyjne i zezwolenia,
* 2 noclegi w hotelu 4* ze śniadaniem (w Paryżu przed rejsem oraz w Reykyaviku po zakończeniu rejsu),
* Transfery między lotniskami, hotelem i portem,
* Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż,
* Opieka anglojęzycznej załogi w trakcie rejsu,
* Opieka polskiego przedstawiciela Prestige Tours w przypadku minimum 8 uczestników

Cena nie obejmuje

* Loty główne Polska - Paryż oraz Reykyavik - Polska,
* Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji oraz ubezpieczenie od chorób przewlekłych,
* Zwyczajowe napiwki dla załogi,
* Ewentualna dopłata do kabiny 1-osobowej,
* Dodatkowe ubezpieczenie od kosztów ewakuacji ze statku,
* Dodatkowe aktywności przed oraz po rejsie,
Uwagi

Każdy uczestnik wyprawy na Biegun Północny otrzymuje przed wyjazdem Prestige Book, zbiór informacji praktycznych dotyczących wyjazdu.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, ostateczny program zwiedzania ustala szef wyprawy w porozumieniu z kapitanem statku. Jest on zależny od warunków na morzu i innych czynników mogących wpływać na bezpieczeństwo pasażerów.

Wyprawa jest obecnie możliwa gdyż jej trasa omija (jako jedyna wyprawa na Biegun) tereny Rosji. 

Należy posiadać paszport ważny minimum sześć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. 
Zniżki

2% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura obowiązuje dla wyjazdów grupowych - min. 6 Uczestników (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).

Warunki płatności:
I rata - 30% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata - 70% ceny wycieczki płatne do 175 dni przed wyjazdem
III rata - do 100% ceny wycieczki płatne do 130 dni przed wyjazdem


Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.
Możliwa płatność w EUR (na konto EUR).

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni pn. - pt: 7:00 - 23:00, sb. - nd.: 8:00 - 22:00.

+48 71 771 76 55

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura wody 15 °C

Najlepsze miesiące na wakacje w tym miejscu

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Więcej hoteli, które mogą Cię zainteresować