Znakomity wybór! Nasi Klienci byli tym hotelem zachwyceni.

Hotel Crowne Plaza Jordan Dead Sea Resort & Spa

Jordania, Sowayma

Więcej o hotelu

od 1 819 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 99 591

POŁOŻENIE

usytuowany jest na północno - wschodnim wybrzeżu Morza Martwego, przy nadmorskiej promenadzie. Dojazd do miejsca chrztu Jezusa zajmuje stąd 20 minut. Góra Nebo znajduje się 25 minut jazdy od ośrodka. Dojazd samochodem do źródeł termalnych Hammamat Mae'n zajmuje natomiast 20 minut. Na lotnisko Amman można dojechać z ośrodka w 45 minut.  

PLAŻA

przy promenadzie, nad brzegiem morza czarnego, przy prywatnej zadbanej plaży. Leżaki i parasole na plaży bezpłatnie.
ze względu na zasolenie zalecany czas przebywania w morzu wynosi nie więcej niż 10 min. 
 

HOTEL

kategoria lokalna 5* 
Hotel wyróżniony Nagroda Travellers' Choice 2022, która  przyznawana jest obiektom, które stale zbierają świetne recenzje i należą do najlepszych 10% obiektów na stronie Tripadvisor.Hotel posiada także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych (specjalnie przystosowane pokoje, miejsca parkingowe, windy).   


DO DYSPOZYCJI GOŚCI

24-godzinną recepcję, lobby, 8 wind, szeroki wybór restauracji i barów (niektóre dodatkowo płatne): restaurację główną Ambrosia (dania kuchni międzynarodowej serwowane w formie bufetu), restaurację Burj Al Hamam (kuchnia libańska), restaurację El Grito (kuchnia meksykańska), restaurację Promenade oraz lobby bar Rabbel i bar przy basenie Aqua. 

SPORT, REKREACJA I ROZRYWKA

dwa baseny, jeden podgrzewany zimą ze zjeżdżalnią, drugi dla dorosłych typu infinity, brodzik dla dzieci, 
świetnie wyposażone centrum fitness oraz hotelowe spa, w którym można zanurzyć się w słonych wodach morza Martwego. Dodatkowe atrakcje obejmują jacuzzi ze słoną wodą morską oraz baseny z funkcją masażu.  

ZAKWATEROWANIE

420 ekskluzywnych pokoi o różnym standardzie, utrzymanych w neutralnych barwach. 
Wszystkie pokoje  nowocześnie urządzone z telewizorem z płaskim ekranem, minibarem i łazienką, 
dysponują balkonem z widokiem na ogród lub na Morze Martwe.

WYŻYWIENIE

BB - śniadania w formie szwedzkiego stołu 
HB - śniadania i obiadokolacje  w formie szwedzkiego stołu. Napoje do obiadokolacji za opłatą. 
FB - śniadania, obiady i obiadokolacje w formie szwedzkiego stołu. Napoje do obiadów i obiadokolacji za opłatą. 

INFORMACJE DODATKOWE

https://www.ihg.com/destinations/us/en/jordan/swemieh-hotels#opis 

CENA

Cena zawiera: przy ofercie z przelotem bilet lotniczy dla przelotów low costowych Ryanair bagaż 10kg + mała podręczna torebka, opłaty lotniksowe, transfer lotnisko - hotel - lotnisko, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie wg oferty, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie ERGO Reiseversicherung AG (ERGO Ubezpieczenia Podróży) NNW, KL (od momentu rozpoczęcia imprezy do jej zakończenia z wyłączeniem czasu trwania dojazdu własengo), bagaż, OC organizatora, VAT, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG - uruchamiany w przypadku niewypłacalności touroperatora), Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP - uruchamiany w przypadku opóźnień w zwrotach przedpłat na skutek wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności uniemożliwiających realizację imprezy turystycznej. Składka na TFP jest bezzwrotna nawet w przypadku rezygnacji Klienta z imprezy turystycznej).
Cena nie zawiera: bagażu rejestrowanego, miejsc obok siebie w samolocie (chyba, że inaczej wskazano w umowie), dodatkowego ubezpieczenia: od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych( ok. 68 PLN/os/tydz.), a także dodatkowego ubezpieczenie KL w okresie pandemii (w tym COVID-19 - KL do 20 000 EUR) / cena ok. 47.12 PLN/ os/tydz.), wycieczek fakultatywnych, opieki rezydenta (Klienci są pod opieką lokalnego kontrahenta)
UWAGA! Do każdej rezerwacji istnieje także możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego według cennika przewoźnika. Wtym celu należy podczas procesu zakładnia rezerwacji wybrać składnik opcjonalny lub wysłać wiadomość do rezerwacji w BlueVendo z prośbą o dodanie bagażu i informacją dla ilu osób bagaż ma zostać zakupiony.
Cena uzależniona jest od dostępności miejsc w samolocie w danej taryfie cenowej. Linie lotnicze podają ceny aktualne na chwile zapytania. W związku z powyższym ze względu na wyczerpanie się danych taryf, do momentu podpisania umowy cena może ulegać zmianom.
W przypadku bagażu, który przekracza obowiązujący bezpłatny limit (ilość sztuk lub wymiary) pobierane będą opłaty za nadbagaż. Przekroczenie dozwolonego limitu bagażu podręcznego podlegać będzie dodatkowej opłacie zgodnie z przepisami dotyczącymi nadbagażu w samolocie.

BAGAŻ I MIEJSCA W SAMOLOCIE

LIMIT BAGAŻU PODRĘCZNEGO w cenie:
Ryanair: 10kg, nieprzekraczający wymiarów 55 x 40 x 20 cm, oraz dodatkowo jeden mały bagaż, np. torebkę lub torbę na laptopa, nieprzekraczający wymiarów 35 x 20 x 20 cm. Pasażerowie, którzy wykupili opcję pierwszeństwa wejścia na pokład mogą wnieść na pokład jeden mały oraz jeden duży bagaż podręczny, chyba że ze względów operacyjnych konieczne jest umieszczenie dużego bagażu podręcznego w luku. Pasażerowie korzystający ze standardowej taryfy będą zobowiązani pozostawić swój duży bagaż podręczny przy bramce do wejścia na pokład w celu bezpłatnego umieszczenia go w luku jako bagaż rejestrowany. Obowiązuje Regulamin dotyczący bagażu rejestrowanego.
CENY DODATKOWEGO BAGAŻU REJESTROWANEGO:
Ryanair: 20 kg - ok. 350 zł - cena na potwierdzenie uzależniona od trasy i terminu lotu
Uwaga!! Ceny podane na moment zakładania rezerwacji. Po potwierdzeniu rezerwacji w przypadku chęci dokupienia bagażu rejestrowanego indywidualna wycena przez przewoźnika.Możliwość dokupienia miejsc obok siebie na przelotach Ryanair - koszt ok.100,00PLN/os w dwie strony.

WARUNKI WJAZDOWE

Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.
Obywatele RP mają obowiązek posiadania wizy uprawniającej do wjazdu i pobytu. Wizy pobytowe uprawniające do jednokrotnego wjazdu na terytorium Jordanii obywatele polscy mogą otrzymać na międzynarodowych przejściach granicznych (koszt 40 JOD -ok. 240 PLN). Wizy te wydawane są na okres jednego miesiąca, z możliwością przedłużenia do 3 miesięcy na dowolnym posterunku policji.
O wizy z prawem do wielokrotnego wjazdu można ubiegać się jedynie w jordańskich misjach dyplomatyczno-konsularnych za granicą. W Polsce nie ma przedstawicielstwa dyplomatyczno-konsularnego Jordanii. Placówka jordańska akredytowana na Polskę znajduje się w Berlinie. Dodatkową opcją oferowaną przez władze jordańskie jest wykupienie wizy połączonej z biletem wstępu do głównych atrakcji turystycznych kraju, znanej pod nazwą Jordan Pass. Szczegółowe informacje oraz warianty tego rozwiązania przedstawione są na stronie - www.jordanpass.jo - płatność odbywa się online. Jordan Pass ważny jest 12 miesięcy, uprawnia do miesięcznego pobytu, jednego wjazdu na terytorium Jordanii oraz jednokrotnego dostępu do niemal 40 atrakcji turystycznych kraju (wyjątek stanowi Petra - która w zależności od nabytej wersji uprawnia do jednego, dwóch lub trzech dni zwiedzania). Ponadto w Jordanii obowiązuje tzw. podatek wyjazdowy, który opłacany jest tylko przez osoby przekraczające graniczne przejścia lądowe. Aktualnie podatek wyjazdowy wynosi 10 JOD.

COVID

Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.
W związku z powyższym prosimy o bieżące śledzenie warunków wjazdowych do krajów odwiedzanych : https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych , jak również obostrzeń na polskiej granicy przy powrocie z wakacji: https://www.strazgraniczna.pl/ .
Podróżując w  czasie pandemi należy liczyć się z pewnymi obostrzeniami i ograniczeniami.
Część infrastruktury hotelowej (restauracje, oferta rekreacyjno - sportowa),  animacje może być ograniczona, czy też niedostępna ze względu na obostrzenia sanitarne.Zalecamy zapoznanie się z informacjami na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/jordania
Zarówno osoby zaszczepione jak i nie zaszczepione zobowiązane są rejestracji na portalu www.visitjordan.gov.jo, wygenerowania kodu QR w celu okazania personelowi pokładowemu przed odprawą oraz służbom po przekroczeniu granicy. Dla dzieci powyżej 5 r.ż, wymagana jest rejestracja na portalu www.visitjordan.gov.jo, wygenerowanie kodu QR w celu okazania personelowi pokładowemu przed odprawą oraz służbom po przekroczeniu granicy.
Powrót do Polski z zagranicy:
UWAGA! Ze względu na dynamiczną sytuację i częstotliwość zmian dotyczących procedur podróżowania, prosimy o zapoznanie się z komunikatem na temat aktualnych informacji i wymogów dotyczących kwarantanny na stronie STRAŻY GRANICZNEJ.

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

 • Odległość od plaży 0 m
 • Klimatyzacja tak
 • Basen zewnętrzny tak
 • Basen wewnętrzny tak
 • Leżaki i parasole przy basenie tak
 • TV tak
 • Minibar, Bar tak
 • Lódowka tak
 • Plac zabaw, Basen dla dzieci tak
 • Fitness tak
 • Hotelowa restauracja tak
 • Siatkówka tak
Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura 35 °C temperatura w nocy 28 °C

 • Temperatura wody 28 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro 35 °C temperatura w nocy 27 °C

 • Czw 36 °C temperatura w nocy 27 °C

 • Pt 36 °C temperatura w nocy 28 °C

 • Sob 35 °C temperatura w nocy 28 °C