Hotel Magia Dublina

Opis hotelu

Opis hotelu wg Travelplanet.pl

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis organizatora turystyki znajduje się na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezy turystycznej po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

K

IRLANDIA
Dublin jako stolica Irlandii pozwala napawać się sztuką i architekturą, która owiana jest licznymi legendami i opowieściami, o silnym wpływie celtyckich korzeni Irlandczyków. Położone na zielonej wyspie miasto, otoczone jest dolinami i górami, a klifowe wybrzeże zachwyca o każdej porze dnia. Jeszcze większego uroku dodaje Dublinowi spora ilość pubów, w których zawsze można spotkać życzliwych mieszkańców stolicy.

D

Odprawa na lotnisku i przelot do Dublina - stolicy Irlandii. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny lub początek zwiedzania w zależności od godzin przylotu.

D

Kolejne dwa dni to czas na poznanie wspaniałej atmosfery, fascynujących zabytków i najciekawszych atrakcji Dublina, takich jak
- Katedra Św. Patryka jest największą katedrą w Irlandii i jednym z niewielu budynków, które zachowały się w Dublinie od czasów średniowiecza
- Kościół Św. Audoena - najstarszy kościół parafialny w Dublinie, który nadal pełni funkcję sakralną
- Trinity College - uczelnia założona przez królową Elżbietę I, powstała na terenie dawnego klasztoru augustianów, a jego absolwentem był Oscar Wild
- Zamek Dubliński - wybudowany w miejscu dawnej fortyfikacji Wikingów, historyczne serce Dublina
- OConnell Street jest najszerszą ulicą w Europie i jedną z najbardziej reprezentacyjnych w Dublinie
- Muzeum browaru Guinnessa - według Irlandczyków Guiness to synonim Irlandii
- Temple Bar - to dzielnica kulturalna będąca mekką artystów, gdzie znajdują się liczne galerie sztuki, pracownie oraz sklepiki
- Pałac Mansion House - budynek był świadkiem wielu historycznych wydarzeń oraz wszelkich ceremonii miejskich
- Pałac Leinster House - dawniej był główną siedzibą królewskiej społeczności Dublina, a dziś jest budynkiem parlamentu Republiki Irlandii
- Ratusz, którego wnętrze przyozdobione jest stuletnimi freskami prezentującymi historię miasta
- Christ Church Cathedral - należy do najstarszych w Dublinie budowli sakralnych, niegdyś była drewnianą świątynią wikingów, a jej dzisiejsza forma pochodzi z XIX wieku
- Iglica Dublina - uznana za najwyższą rzeźbę na świecie
- Pałac Powerscourt Townhouse - dawniej służył jako dom lordowski, a dziś mieści centrum handlowe z licznymi butikami, galeriami antyków i restauracjami
- Ely Place - ulica w centrum Dublina, na której znajdują się najlepiej zachowane budynki architektury georgińskiej
- Hapenny Bridge - najbardziej znany most w Dublinie i pierwszy z żelaznych mostów w Irlandii, gdzie wieszane są kłódki miłości
- Merrion Square - nazywany sercem gruzińskiego Dublina park, w którym można odpocząć i napić się kawy siedząc na ławce, a spacerując zobaczyć leżącą na kamieniu rzeźbę Oscara Wilda oraz jego dom znajdujący się w pobliżu
- Grafton Street - główna ulica handlowa Dublina
Podczas przerw w zwiedzaniu proponujemy czas wolny na drobne zakupy oraz posiłek, podczas którego będzie możliwość spróbowania tradycyjnych irlandzkich potraw, takich jak irlandzki gulasz z kromką chleba sodowego, zupa z ziemniaków i pora oraz klasyczne ciasto na bazie whisky (płatne według indywidualnych zamówień).

P

- Muzeum Narodowe Historii Naturalnej - jeden z oddziałów irlandzkiego muzeum narodowego, które zostało otwarte dwa lata przed publikacją wielkiego dzieła Karola Darwina "O pochodzeniu gatunków"(wstęp wolny)
- Narodowe Muzeum Krasnoludków, w którym interaktywne wystawy pozwolą lepiej poznać kulturę i irlandzkie mity oraz dowiedzieć się czy na końcu tęczy naprawdę jest garniec złota (ok. 16 euro/os.)
- Muzeum Figur Woskowych - największy tego typu obiekt w Europie, w którym można przyjrzeć się z bliska m.in. gwiazdom muzyki, celebrytom oraz postaciom z filmów i bajek (ok. 16 euro/os.)
- Wood Quay - obszar z pozostałościami osad wikingów, gdzie obecnie znajduje się budynek rady miasta oraz drewniana rzeźba, która kształtem przypomina dziób łodzi wikingów
- Destylarnia whisky The Old Jameson Distillery, w której można poznać proces powstawania "wody życia" oraz spróbować rozmaitych jej rodzajów zaczynając od irlandzkiej, przez szkocką, a na amerykańskiej kończąc (ok. 15 euro/os.)
- ZOO - należy do najstarszych na świecie, całość Ogrodów jest podzielona na kilka sekcji tematycznych dotyczących m.in. świata kotów, ssaków, zwierząt zamieszkujących akweny wodne, czy też tzw. City Farm oraz Pets Corner (cena ok. 18 euro/os)

W

- Porterhouse - innowacyjny micro browar, w którym siedem dni w tygodniu można posłuchać muzyki na żywo i skosztować produkowanych tam różnych gatunków piw, w tym Plain Porter, czyli ciemne piwo górnej fermentacji, które przez właścicieli nazywane jest "klejnotem koronnym" browaru.
- Garage Bar - jedyny w swoim rodzaju bar, w którego wnętrzu ustawione są na trocinowej podłodze pompy paliwa, opony i fronty samochodów, a zamiast stolików stare beczki po ropie
- The Octagon Bar - popularny bar, którego właścicielami są członkowie grupy U2

D

Proponujemy jako dzień wolny, który można przeznaczyć na korzystanie z lokalnych atrakcji, zakup pamiątek albo wzięcie udziału w wybranej wycieczce fakultatywnej.
- Glendalough - wybierzemy się do doliny w hrabstwie Wicklow, która jest jedną z największych atrakcji turystycznych tego regionu. Zobaczymy pozostałości po niezwykłym kompleksie klasztornym, urokliwie położonym wśród malowniczych górskich zboczy i urzekających jezior polodowcowych. Cena wycieczki ok. 55 euro/os.
- Kilkenny i Cashel - udamy się do Kilkenny, gdzie zwiedzimy miejscowy zamek, który był niegdyś fortyfikacją pełniącą funkcję głównego punktu obronnego tego niewielkiego miasteczka. Poznamy jego historię i zobaczymy wnętrza, które pozwolą nam przenieść się do czasów średniowiecznych. Następnie wybierzemy się do pocztówkowej miejscowości Cashel, gdzie zwiedzimy kompleks zamkowo - sakralny wznoszący się nad miastem na wapiennym wzgórzu. Następnym przystankiem będzie Cashel Folk Village, gdzie poznamy rzeczywistość z czasów Wielkiego Głodu, wojny domowej oraz walki o niepodległość Irlandii. Cena wycieczki ok. 85 euro/os.
Wieczorem proponujemy odwiedzić lokalne, puby i restauracje w których będziemy mieli niepowtarzalną możliwość smakowania specjałów kuchni irlandzkiej oraz lokalnych alkoholi, takich jak cydr Bulmers, likier Baileys Irish cream, czy Irish Coffee (płatne indywidualnie wg zamówienia).

D

Wymeldowanie z hotelu, czas wolny w zależności od godzin wylotu, transfer na lotnisko, przelot do Polski.

Z

Hotele 3* - położone w pobliżu środków komunikacji miejskiej/podmiejskiej, w odległości kilku przystanków od największych atrakcji Dublina. Wszystkie hotele oferują wygodnie urządzone i zadbane pokoje 2 osobowe (możliwość 1 dostawki) z łazienką, TV i telefonem.
Wyżywienie - śniadania kontynentalne.

I

- Spotkanie z pilotem/przedstawicielem organizatora nastąpi na lotnisku w Polsce lub po przylocie w Dublinie.
- Transfery z/na lotnisko są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od wielkości grupy, natomiast przejazdy podczas zwiedzania komunikacją miejską i/lub podmiejską.
- Kolejność dni zwiedzania może ulec zmianie.
- Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów.
- W przypadku wylotu z Dublina w godzinach porannych zamiast śniadania może być wydany pakiet śniadaniowy.
- Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.
- "Single" - bez dopłaty, przy dokwaterowaniu do pokoju 2 lub 3 osobowego (opcja na zapytanie).
- "Zniżki dla dzieci" - dotyczą dziecka do 12 lat zakwaterowanego wspólnie z 2 osobami pełnopłatnymi.

W

Bardzo prosimy o dokładne wypełnianie formularza rezerwacyjnego w szczególności podania pełnego nazwiska i imienia zgodnego z dokumentem, którym będą się Państwo posługiwali podczas podróży, daty urodzenia oraz obywatelstwa. Prosimy też o sprawdzenie terminu ważności tego dokumentu.

C

- przelot samolotem na wybranej trasie
- opłaty i podatki lotniskowe
- koszt przewozu bagażu podręcznego (RYANAIR o wymiarach 55x40x20cm, waga do 10 kg)
- 4 noclegi w hotelu 3*
- zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym
- 4 śniadania
- opiekę polskojęzycznego pilota/przedstawiciela Regent
- podstawowe ubezpieczenie KL, NNW, bagażu
- gwarancję niezmienności ceny

C

- Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie ramowym, na który należy przeznaczyć dodatkowo ok. 100-120 euro/osoba. Kwota ta obejmuje transfery z/na lotnisko, opłatę za podatek turystyczny, bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji, bilety komunikacji miejskiej i/lub podmiejskiej podczas realizacji programu zwiedzania oraz usługi lokalnych przewodników.
- Kosztu wycieczek fakultatywnych i atrakcji pozaprogramowych.
- Kosztu posiłków zamawianych indywidualnie.
- Kosztu usługi przewozu bagażu głównego (rejestrowego), którego waga uzależniona jest od linii lotniczej realizującej przelot (RYANAIR - do 20kg). Usługę tę można nabyć opcjonalnie dla wszystkich lub tylko wybranych podróżujących osób za dodatkową opłatą.
- Dopłaty do pokoju jednoosobowego (500 PLN/os.)
Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Aktualnie nie posiadamy ofert do wybranego hotelu

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY