Hotel Chalet Louise

Opis hotelu

Opis hotelu wg Travelplanet.pl

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis organizatora turystyki znajduje się na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezy turystycznej po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

K

***

M

Vaujany (Alpe dHuez)

K

Francja

C

W żadnej innej miejscowości w Alpach połączenie tradycji i nowoczesności nie jest tak udane jak w Vaujany. Dzięki położeniu na górskim zboczu ten rodzinny ośrodek sprawia wrażenie bajkowej wioski z krętymi uliczkami i typowym dla alpejskich krajobrazów urokiem. W przeszłości mieszkańcy Vaujany utrzymywali się głównie z rolnictwa, co uległo zmianie w okresie powojennym. Vaujany należy dzięki zbiornikowi retencyjnemu z elektrownią wodną w dolinie do najbogatszych gmin we Francji.Budowa jednej z najnowocześniejszych gondoli w kraju sprawiła, że Vaujany jest doskonale połączone z terenem narciarskim Alpe dHuez i cieszy się sławą jednego z najbardziej lubianych ośrodków sportów zimowych. Dla tych, którzy szukają atrakcji również poza stokiem, doskonale nadaje się centrum wellness lub lodowisko z dużą trybuną dla widzów i tor do kręgli. W Vaujany do dyspozycji gości jest również bezpłatny garaż podziemny. Dla wygody pomiędzy poszczególnymi poziomami miejscowości można poruszać się po nowoczesnych ruchomych schodach. Liczne restauracje, pizzerie i bary dopełniają oferty turystycznej w Vaujany.

T

Z karnetem narciarskim "Grande Domaine Ski" mają Państwo dostęp do terenu narciarskiego Alpe dHuez, który jest w większości położony po południowej i południowo-zachodniej stronie i gwarantuje dużo słońca. Z Vaujany na stok można dotrzeć w kilka minut nowoczesnymi gondolami Vaujany-Alpette i Vaujany-Villette. Teren narciarski (1125 m - 3330 m) obejmuje 250 km nartostrad i 68 wyciągów i jest znany jako bardzo pewny śniegowo: 80% tras narciarskich znajduje się na wysokości ponad 1800 m!Najbardziej atrakcyjna nartostrada - "La Sarenne" rozpoczyna się na lodowcu Sarenne-Gletscher i biegnie zboczem Pic Blanc prosto do doliny. Nartostrada mierzy sobie 16 km i jest jedną z najdłuższych w Europie! Czarną, bardzo trudną , 3-km trasę "Le Tunnel" polecamy tylko doświadczonym narciarzom. Prowadzi ona od Pic Blanc przez tunel do nartostrady z muldami. Dużych umiejętności narciarskich wymagają również czerwone trasy na wysokości Dôme/ Petits Rousses. Dla początkujących odpowiednie będą stoki do ćwiczeń przy wjeździe do miejscowości Alpe dHuez i Vaujany. Również fani snowboardu znajdą tutaj coś dla siebie: funpark przy wyciągu krzesełkowym Le Lac Blanc polecamy profesjonalistom, drugi jest za to znacznie łatwiejszy. W Vaujany otwarty został snowpark dla początkujących.Na sezon narciarski 2016/17 Signal został przebudowany na połączenie wyciągów z 10 gondoli i 8 wyciągów krzesełkowych i dzięki temu może przewozić 3300 pasażerów na godzinę.Dzięki karnetowi macie Państwo możliwość korzystania z basenu i lodowiska w Alpe dHuez. Karnet upoważnia do nocnej jazdy na nartach i sankach. W okresie 23.12.2017 - 30.03.2018 istnieje możliwość przy wykupionym 6-dniowym karnecie na korzystanie dwa dni w Les 2 Alpes (225 km) i jeden dzień w ośrodku narciarskim w Serre Chevalier (250 km), Puy St. Vincent (75 km) oraz w ośrodkach narciarskich Vialattea (Włochy, 400 km).

G

Jeżeli na 5 dni przed rozpoczęciem wycieczki (dzień przyjazdu) z powodu braku śniegu wszystkie tereny narciarskie, na które obowiązuje wykupiony karnet narciarski będą zamknięte, mogą Państwo bezpłatnie dokonać zmiany rezerwacji na inną naszą wycieczkę w tym samym terminie (o ile są jeszcze wolne miejsca; cena nowo wybranej oferty obowiązuje z dnia dokonania ówczesnej rezerwacji; gwarancja ważna jedynie dla wycieczek zaczynających się w terminach od 01.01. do 15.03.).
Aby móc skorzystać z gwarancji, prosimy o kontakt w wyznaczonym terminie (na 5 dni przed rozpoczęciem wyjazdu/pobytu, np. w poniedziałek, jeżeli impreza turystyczna rozpoczyna się w sobotę) drogą mailową na adres gwarancjasniegu-pl@snowtrex.com.

K

Oferty zawierające karnet narciarski w cenie oznaczone są znakiem "FREE SKI - SKIPASS W CENIE". Należy upewnić się przed dokonaniem rezerwacji, czy wybrali Państwo ofertę z karnetem w cenie. Obiekt nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

P

Przytulny Chalet De Louise znajduje się w dzielnicy Vaujany la Villette i oferuje Państwu wspaniały widok panoramiczny. Odległość do terenu narciarskiego wynosi ok. 200 m, a najbliższe sklepy, bary i restauracje znajdują się również w okolicy.Do wyposażenie przytulnego domku typu chalet należy schowek na narty z ogrzewaczami na buty oraz dwa miejsca parkingowe (w cenie).WyposażenieChalet składa się z jadalni, pokoju dziennego z kominkiem, TV i Wi-Fi, 5 sypialni, kilku łazienek, jak również 2 dodatkowych WC. Ponadto obiekt posiada w pełni wyposażoną kuchnię z kuchenką, piekarnikiem, mikrofalówką, lodówką z zamrażarką, zmywarką do naczyń, ekspresem do kawy i urządzeniem do raclette, a także taras i kilka balkonów.

S

Noclegi w wybranym terminieBielizna pościelowaRęczniki kuchenne1 x zestaw drewna do kominkaAkcesoria dla dzieci (konieczność wcześniejszego zgłoszenia)Miejsca parkingowe (wg opisu)

O

Zestaw ręczników: 7,- € /osob.Sprzątanie końcowe: 150,- € /chaletDrewno do kominka: 20,- € /dodatkowy zestaw

P

Opłata klimatyczna: ok. 1,65 € za osob./nocKaucja: 1500,- € /chalet

Z

Można przywieźć zwierzęta domowe (30,- € /tydz., bez karmy, za okazaniem zaświadczenia o szczepieniu przeciwko wściekliźnie)

Z

Chalet 10-osob. (ok. 170 m?), SC - wszyscy uczestnicy otrzymują następujące zniżki:
do skończonych 4 lat 55%
5 do 12 lat 15%
65 do 71 lat 10%
od 72 lat 35%

W

Do karnetu narciarskiego wymagany jest dowód tożsamości ze zdjęciem.Podczas planowania przyjazdu i wyjazdu należy pamiętać, że Grand Tunnel du Chambon na D1091 (między Les Deux Alpes i Briançon) może być zablokowany. Prosimy zasięgnąć dodatkowych informacji przed planowaną podróżą.

C

pokój dzienny z TV i kominkiem3 pokoje sypialne z łóżkiem podwójnym2 pokoje sypialne z 2 łóżkami pojedynczymidodatkowa łazienka2 dodatkowe WC4 balkonytaras

Aktualnie nie posiadamy ofert do wybranego hotelu

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY