Hotel Chalet La Fedora

Opis hotelu

Opis hotelu wg Travelplanet.pl

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis organizatora turystyki znajduje się na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezy turystycznej po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

K

***

M

Vaujany (Alpe dHuez)

K

Francja

C

W żadnej innej miejscowości w Alpach połączenie tradycji i nowoczesności nie jest tak udane jak w Vaujany. Dzięki położeniu na górskim zboczu ten rodzinny ośrodek sprawia wrażenie bajkowej wioski z krętymi uliczkami i typowym dla alpejskich krajobrazów urokiem. W przeszłości mieszkańcy Vaujany utrzymywali się głównie z rolnictwa, co uległo zmianie w okresie powojennym. Vaujany należy dzięki zbiornikowi retencyjnemu z elektrownią wodną w dolinie do najbogatszych gmin we Francji. Budowa jednej z najnowocześniejszych gondoli w kraju sprawiła, że Vaujany jest doskonale połączone z terenem narciarskim Alpe dHuez i cieszy się sławą jednego z najbardziej lubianych ośrodków sportów zimowych. Dla tych, którzy szukają atrakcji również poza stokiem, doskonale nadaje się centrum wellness lub nowo otwarte lodowisko (58 x 28 m) z dużą tybuną dla widzów i tor do kręgli. W Vaujany do dyspozycji gości jest również bezpłatny garaż podziemny. Dla wygody pomiędzy poszczególnymi poziomami miejscowości można poruszać się po nowoczesnych ruchomych schodach. Liczne restauracje, pizzerie i bary dopełniają oferty turystycznej w Vaujany.

T

Z karnetem narciarskim "Grande Domaine Ski" mają Państwo dostęp do terenu narciarskiego Alpe dHuez, który jest w większości położony po południowej i południowo-zachodniej stronie i gwarantuje dużo słońca. Z Vaujany na stok można dotrzeć w kilka minut nowoczesnymi gondolami Vaujany-Alpette i Vaujany-Villette. Teren narciarski (1120 m - 3330 m) obejmuje 249 km nartostrad i 80 wyciągów i jest znany jako bardzo pewny śniegowo: 80% tras narciarskich znajduje się na wysokości ponad 1800 m! Najbardziej atrakcyjna nartostrada - "La Sarenne" rozpoczyna się na lodowcu Sarenne-Gletscher i biegnie zboczem Pic Blanc prosto do doliny. Nartostrada mierzy sobie 16 km i jest jedną z najdłuższych w Europie! Czarną, bardzo trudną , 3-km trasę "Le Tunnel" polecamy tylko doświadczonym narciarzom. Prowadzi ona od Pic Blanc przez tunel do nartostrady z muldami. Dużych umiejętności narciarskich wymagają również czerwone trasy na wysokości Dôme/ Petits Rousses. Dla początkujących odpowiednie będą stoki do ćwiczeń przy wjeździe do miejscowości Alpe dHuez i Vaujany. Również fani snowboardu znajdą tutaj coś dla siebie: funpark przy wyciągu krzesełkowym Le Lac Blanc polecamy profesjonalistom, drugi jest za to znacznie łatwiejszy. W Vaujany otwarty został snowpark dla początkujących.Z Państwa karnetem można również jednorazowo bezpłatnie korzystać z basenów w Vaujany i Alpe dHuez, lodowiska, a także niektórych elementów oferty centrum sportowego Palais des Sports (1 x na pobyt).

G

Jeżeli na 10 dni przed rozpoczęciem wycieczki (dzień przyjazdu) z powodu braku śniegu liczba działających wyciągów, na które obowiązuje wykupiony karnet narciarski będzie mniejsza niż 40 %, mogą Państwo bezpłatnie dokonać zmiany rezerwacji na inną naszą wycieczkę w tym samym terminie (o ile są jeszcze wolne miejsca; cena nowo wybranej oferty obowiązuje z dnia dokonania ówczesnej rezerwacji; gwarancja ważna jedynie dla wycieczek zaczynających się w termiach od 29.12.14 do 14.03.15 oraz od 28.12.15 do 13.03.16 włącznie). Aby móc skorzystać z gwarancji, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w wyznaczonym terminie (na 10 dni przed rozpoczęciem wyjazdu/pobytu, np. w środę, jeżeli impreza turystyczna rozpoczyna się w sobotę).

U

Podczas procesu rezerwacji uzyskają Państwo informację, jakie świadczenia zawarte są w cenie .

P

Przytulny obiekt Chalet La Fedora położony jest w centrum Vaujany, w odległości ok. 150 m od kolejki górskiej. W pobliżu znajdują się obiekty handlowe, bary oraz restauracje. Chalet wyposażony jest w saunę, przechowalnię nart, balkon panoramiczny oraz miejsca parkingowe i garaż (w cenie, dostępność ograniczona). Przy rezerwacji karnetu można jednorazowo podczas pobytu skorzystać z basenu, lodowiska lub aktywności sportowych oferowanych w Palais du Sport (wg informacji na miejscu).WyposażenieKomfortowe apartamenty posiadają osobne wejście, pokój dzienno-sypialny z TV i częściowo kominkiem, oddzielną sypialnię, 1-2 łazienki lub prysznice, oddzielne WC i częściowo balkon. W pełni wyposażona kuchnia posiada kuchenkę, zmywarkę do naczyń, lodówkę i zamrażarkę, płytę ceramiczną i mikrofalówkę.

S

Noclegi w wybranym terminieBielizna pościelowaMiejsca parkingowe (ograniczona dostępność)Garaż parkingowy (ograniczona dostępność)

O

RęcznikiKorzystanie z sauny

P

Kaucja: wg informacji na miejscu

Z

Apartament 10-osob. (ca. 120 m?), SC - wszyscy uczestnicy otrzymują następujące zniżki:
do skończonych 4 lat 70%
5 do 12 lat 15%
65 do 71 lat 15%
od 72 lat 40%

A

do skończonych 4 lat 65%
5 do 12 lat 15%
65 do 71 lat 15%
od 72 lat 40%

A

do skończonych 4 lat 70%
5 do 12 lat 15%
65 do 71 lat 15%
od 72 lat 40%

W

W celu kontroli wieku przy odbiorze karnetu wymagane jest zdjęcie

A

pokój dzienno-sypialny z podwójną wysuwaną kanapą, TV i kominkiemsypialnia z podwójnym łóżkiem (160 x 200 cm)sypialnia z dwoma łóżkami pojedynczymisypialnia z dwoma łóżkami pojedynczymi i łóżkiem piętrowymdodatkowa łazienka z prysznicem, 2 x WCczęściowo balkon

A

pokój dzienno-sypialny z podwójną wysuwaną kanapą, TV i kominkiemsypialnia z podwójnym łóżkiem (160 x 200 cm)sypialnia z dwoma łóżkami pojedynczymioddzielne WCczęściowo balkon

A

pokój dzienno-sypialny z podwójną wysuwaną kanapą i TVsypialnia z podwójnym łóżkiem (160 x 200 cm)sypialnia z dwoma łóżkami pojedynczymidwa dodatkowe miejsca do spaniaoddzielne WCbalkon

Aktualnie nie posiadamy ofert do wybranego hotelu

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY