Hotel Więcej Niż Praga

Opis hotelu

Opis hotelu wg Travelplanet.pl

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis organizatora turystyki znajduje się na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezy turystycznej po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

**/***
CZECHY/CZECHY

Więcej niż Praga

Miasto o Stu Wieżach - wspaniałe, urzekające Stare Miasto będące sercem Pragi, położone po obu stronach Wełtawy, przyciąga turystów z całego świata. Krok po kroku Praga odkrywać będzie przed Państwem swoje tajemnice i legendy, a urok odwiedzanych miejsc na długo pozostanie w Państwa pamięci.

Trasa wycieczki ok. 1514 km

Praga - Karlowe Wary - Praga - Kutna Hora

Program zwiedzania

1. dzień
Zbiórka i wyjazd z Polski wg informacji zawartych w Tabeli Odjazdów Autokarów. Przejazd do Pragi zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.2. dzień
Śniadanie. Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie dwóch dzielnic Pragi - Hradczan i Malej Strany. Zwiedzanie rozpoczniemy od Biblioteki Klasztoru na Strahowie. Początki zbiorów bibliotecznych sięgają już XII wieku kiedy to Władysław II ufundował klasztor. Biblioteka przechowuje takie skarby jak starodruki, iluminowane rękopisy, globusy, mapy czy obrazy. Następnie proponujemy spacer po Hradczanach, po drodze piękne pałace hradczańskie, Loreta, Ratusz Hradczański. Dalej zabudowania starego Pałacu Królewskiego ze wspaniałą Salą Władysławowską, katedra św. Wita, Wacława i Wojciecha - trójnawowa katedra w stylu gotyckim z fasadą z dwoma wieżami. Na szczególną uwagę zasługuje kaplica św. Wacława, w której umieszczone są klejnoty królewskie. Ściany kaplicy w dolnej części pokryte są kamieniami półszlachetnymi, jak również malowidłami z okresu panowania Karola IV. Katedra ta jest jednak nie tylko skarbcem, ale również grobowcem królewskim, jest również miejscem pochówku wybitnych osobistości historycznych. Następnie bazylika św. Jerzego i spacer malowniczą Złotą Uliczką. W połowie dnia rejs statkiem po Wełtawie do Wyszehradu z obfitym bufetem na statku (wliczony w pakiet zwiedzania). Po tym bogatym we wrażenia rejsie proponujemy czas wolny, a dla chętnych wjazd kolejką ziemno-linową na Górę Petrin, gdzie znajdują się wspaniałe ogrody. Jest to również miejsce widokowe, z panoramą na Pragę. Most Karola - najstarszy zachowany most kamienny na świecie, symbol stolicy Czech. Wieczorem udział w spektaklu światło-dźwięk-woda"- Kriżikowa Fontanna. Powrót do hotelu i nocleg.3. dzień
Po śniadaniu przejazd do miasta zwanego królem czeskich uzdrowisk - Karlowych Warów. Wizyta w Muzeum Becherovki wraz z degustacją i spacer po mieście. Czas wolny i powrót do Pragi na dalsze zwiedzanie- Stare i Nowe Miasto - Plac Wacława - miejsce historycznych wydarzeń, dziś główna arteria miasta, Lucerna, Ogrody Franciszkańskie, Kościół Panny Marii Śnieżnej - najwyższy kościół w Pradze, Uniwersytet Karola, Teatr Stanów, Dom Miejski - najlepszy przykład secesji w Pradze. Następnie zatrzymamy się przed Bramą Prochową, 65- metrową, późnogotycką bramą miejską zbudowaną w XV w. Dawniej, sąsiadował z nią dwór Władysława Jagiellończyka. Po przeniesieniu siedziby królewskiej na Hradczany, brama utraciła swe reprezentacyjne znaczenie. Kolejnymi punktami zwiedzania będą- rynek starego miasta z ratuszem i słynnym Zegarem Orloj oraz pomnik Jana Husa - czeskiego reformatora religijnego, twórcy ruchu zwanego husytyzmem. Następnie dzielnica żydowska Josefov - zwana też żydowskim Miastem. W trakcie zwiedzania obiadokolacja. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.4. dzień
Śniadanie i przejazd do Kutnej Hory - miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w średniowieczu drugiego co do wielkości, po Pradze, miasta Czech. Zwiedzanie Ossuarium (kaplicy czaszek), Katedry św. Barbary i spacer po mieście, w trakcie którego obejrzymy najciekawsze obiekty Kutnej Hory- Słup Morowy, Kamienny Dom, Hradek, Kasna, Dwór Włoski. Czas wolny, obiadokolacja, a po niej przejazd do Polski. Powrót do Warszawy w godzinach nocnych.

Ważne informacje

1. Orientacyjne koszty realizacji programu ze wstępami i przewodnikami lokalnymi ok. 2150CZK/os. (przy grupie 40-45 osób). Koszt obowiązkowego pakietu zwiedzania może ulec zmianie. O ewentualnych zmianach każdorazowo poinformujemy.
2. Dodatkowo płatne imprezy fakultatywne- Wjazd kolejką na Górę Petrin - ok. 70 CZK/os. z możliwością wejścia na wieżę widokową (ok. 150 KCZ/os).
3. Istnieje możliwość dokupienia w biurze 3 obiadokolacji realizowanych w trakcie zwiedzania (dni realizacji obiadokolacji zawarte są w programie).
4. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Kolejność zwiedzania oraz pora posiłków mogą ulec zmianie.
5. Oprócz tras głównych istnieje możliwość wyjazdu z wybranych, dostępnych miast w Polsce, za dopłatą. Szczegóły w Tabeli Odjazdów Autokarów.

Świadczenia w cenie

3 noclegi w hotelu 2*/3* w Pradze lub okolicach, pokoje 1 lub 2-osobowych z możliwością dostawki, 3 śniadania, opieka pilota, przejazd klimatyzowanym autokarem, ubezpieczenie KL, NW i bagażu.

Imprezy i wydarzenia kulturalne

MAJ - Czeski Festiwal Piwa w Pradze - największa gastronimiczna impreza w Czechach, degustacja regionalnego piwa, wyrobów mięsnych oraz cukierniczych w kilkudziesięciu lokalach, obsługa przez kelnerki w stroju ludowym

Aktualnie nie posiadamy ofert do wybranego hotelu

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY