Hotel Praga - Jarmark Bożonarodzeniowy

Opis hotelu

Opis hotelu wg Travelplanet.pl

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis organizatora turystyki znajduje się na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezy turystycznej po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

K

CZECHY

O

Leżąca nad Wełtawą Praga to prawdziwy klejnot pośród europejskich stolic. Kiedy śnieg pokrywa gotyckie budowle, miasto wygląda niczym z zimowej baśni., a Vaclavskie Namesti i Rynek Starego Miasta z przepięknie ustrojoną choinką zamieniają się w jeden wielki kolorowy stragan. Na każdym rogu można trafić na "Trdelník“, pachnące wypiek z ciasta drożdżowego, pieczone kasztany, grillowane kiełbaski i oczywiście piwo oraz grzane wino "svařák“. Atmosfera jarmarku, co roku oczarowuje tysiące gości.

P

D        Dzień 1:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przyjazd do Pragi - spacer świątecznie przystrojonymi ulicami stolicy Czech i zwiedzanie miasta, m. in.: Praski zamek- Hradczany, Katedra Św. Vita, Pałac Schwarzenbergów, Złota Uliczka, Mała Strana. Następnie przejdziemy jednym z najpiękniejszych, średniowiecznych mostów - Mostem Karola, w kierunku Starego Miasta - ratusz ze słynnym Zegarem „Orloj” - średniowieczny zegar astronomiczny, który w tym roku został odrestaurowany. Następnie pobyt na Jarmarku Bożonarodzeniowym, gdzie w niezapomniany sposób spędzimy przedświąteczny czas. Czeka na nas efektowna szopka bożonarodzeniowa, scena na wolnym powietrzu, gdzie odbywają się przestawienia świątecznych bajek, kolędnicy, zapach pieczonych jabłek i korzennego wina. Na wspaniale przystrojonych stoiskach można zakupić różnorodne ozdoby i dekoracje świąteczne, liczne czeskie specjały kulinarne oraz grzane piwo, wino czy miód pitny, które chętnie kosztują zmarznięci turyści. Przejazd do hotelu, nocleg.
Dzień 2:
Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie Nowego Miasta – Teatr Narodowy – secesyjny skarb Pragi oraz Plac Wacława. Czas wolny na Jarmarku - na odświętnie przystrojonych stoiskach będzie można zakupić świąteczne dekoracje, ozdoby ze słomy, pierniczki świąteczne, pachnące świeczki, a także ciepłe szale i czapki. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Powrót do Polski w godzinach wieczornych. 

Z

1 nocleg w hotelu lub pensjonacie o standardzie **/*** na terenie Pragi. Pokoje 2, 3 - osobowe z łazienkami.
 
 

W

1 śniadanie w formie bufetu

T

Autokar z klimatyzacją, toaletą, barkiem i DVD.

U

Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
 

U

Cena podstawowa nie zawiera:
- obowiązkowych opłat na miejscu: przewodnicy lokalni, Tour Guide oraz opłat fakultatywnych: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdy komunikajcą miejską. Orientacyjny koszt: ok. 1.100 CZK. Podana kwota może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. 
- dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładzie jazdy.
Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Gliwic i Opola.
Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu.
Przejazd: Katowice - Praga (430 km) - ok. 8 godz.
Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 500 km.
iskach będzie można zakupić świąteczne dekoracje, ozdoby ze słomy, pierniczki świąteczne, pachnące świeczki, a także ciepłe szale i czapki. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Powrót do Polski w godzinach wieczornych.
 
 

Aktualnie nie posiadamy ofert do wybranego hotelu

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY