Hotel Dita - Pensjonat

Opis hotelu

Opis hotelu wg Travelplanet.pl

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis organizatora turystyki znajduje się na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezy turystycznej po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Kategoria

***

Region

Czechy/Czechy Wsch./Adršpach/Adršpach

Lokalizacja

Gmina położona w Górach Stołowych (Stolové hory), znajdująca się niedaleko granicy z Polską. Ta część Gór Stołowych zbudowana jest z piaskowców, które tworzą fantastyczne formy. Najsłynniejszą atrakcją turystyczną w tym regionie jest tzw. Skalne Miasto. Miłośnicy zabytków odnajdą tutaj sporo zabytków sakralnych, warto zobaczyć drogę krzyżową, wytopioną na żelaznych tabliczkach wbitych w skały, która wiedzie na szczyt Křížovy vrch. Z tego szczytu roztacza się szalenie malowniczy widok na Skalne Miasto. Nieco dalej znajduje się inny, ciekawy twór skalny – Teplické skalní město. Warto odwiedzić Teplice nad Metují, Broumov i Hronov.

Atrybuty położenia

- w pobliĹĽu gĂłr
- w pobliĹĽu zabytkĂłw historii
- w pobliĹĽu atrakcji przyrodniczych
- w pobliĹĽu tras narciarskich
- w mieście
Â

Położenie pensjonatu

 
Zlokalizowany w malowniczym regionie Adršpach, ok. 160 km od Pragi. Przejścia graniczne z Polską w odległości 4 i 11 km. Przystanek autobusowy oddalony ok. 50 m, a kolejowy ok. 800 m od obiektu.
Â

Opis pensjonatu

 
Zadbany budynek z tradycją (powstał w 1 połowie XIX wieku). Obiekt czynny cały rok. Do dyspozycji gości sala z TV SAT (20 miejsc), winiarnia, bufet, przechowalnia rowerów i nart, wypożyczalnia sprzętu sportowego, ogród. Możliwość skorzystania z Internetu. Pensjonat posiada wysokiej jakości źródło wody pitnej, które jest regularnie kontrolowane. Oświetlane i zamykane miejsca parkingowe przy obiekcie.
Â

Pokoje

 
5 pokoi 2-osobowych, 3 pokoje dla 3 osób z możliwością dostawki oraz 1 pokój 4-osobowy. W każdym pokoju łazienka (WC, prysznic, umywalka z ciepłą wodą), wyposażony aneks kuchenny (lodówka, naczynia), telefon. Możliwość wypożyczenia TV do pokoju (za dopłatą).
Â

Gdzie jeść

 
MoĹĽliwość przygotowania posiĹ‚kĂłw w pokoju, a takĹĽe wykupienia Ĺ›niadaĹ" w pensjonacie (Ĺ›niadanie kontynentalne, dla grup- Ĺ›niadanie w formie szwedzkiego stoĹ‚u). W odlegĹ‚oĹ›ci ok. 200 m restauracja, gdzie moĹĽna zamĂłwić wyĹĽywienie. W bufecie na terenie pensjonatu serwowane sÄ… przekÄ…ski oraz napoje (ponadto wybĂłr win z Moraw).
Â

Sport i rozrywka

 
W ogrodzie plac zabaw dla dzieci i miejsce do grillowania. W pensjonacie tenis stołowy. W pobliskich miejscowościach liczne zabytki np. zamki w Náchodzie, Novym Městie Nad Metují czy w Ratibořicach. Ponadto w okolicy bowling, masaże, salon kosmetyczny.
Â

Zimowe atrakcje

 
W okolicy wiele terenów sprzyjających narciarstwu biegowemu. Najbliższa ośrodek narciarski SKI areal Kamenec o długości 650 m znajduje się w odległości ok. 1 km (oświetlana) i dysponuje szkołą narciarską, wypożyczalnią sprzętu narciarskiego oraz sztucznie zaśnieżanymi trasami. Ponadto w pobliżu trasy w Petříkovicach oraz Radwanicach (13 km). i dysponuje szkołą narciarską, wypożyczalnią sprzętu narciarskiego oraz sztucznie naśnieżanymi trasami.
Â

Letnie atrakcje

 
Trasy turystyki rowerowej (w Teplicach nad Metují możliwość wypożyczenia rowerów). W regionie wiele oznakowanych tras turystycznych oraz atrakcji przyrodniczych (m.in. skalne miasteczka). Na wycieczki po górach można się udać do pobliskich Karkonoszy (najwyższy szczyt Śnieżka 1602 m n.p.m.). Amatorzy grzybobrania mogą się udać do pobliskich lasów. Jazda konna na terenie całego regionu Adršpach. Kąpieliska.
Â

Nasza opinia

 
  • miĹ‚a, rodzinna atmosfera
  • udany wypoczynek
  • liczne trasy turystyczne w pobliĹĽu

Â

Aktualnie nie posiadamy ofert do wybranego hotelu