Hotel Andegrand Freestyle Camp - Szpindlerowy Młyn

Opis hotelu

Opis hotelu wg Travelplanet.pl

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis organizatora turystyki znajduje się na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezy turystycznej po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Kategoria

obóz młodzieżowy

Region

Czechy / Karkonosze

Zakwaterowanie i położenie

Mieszkać będziecie w nowo odnowionym pensjonacie Horalka położonym na stoku. Wychodzicie, przypinacie snowboard, narty i zjeżdżacie nartostradą! Dodatkowy plus to przepiękna panorama rozciągająca się na całą dolinę oraz wszechogarniający spokój. Pensjonat rodzinny, niedawno odnowiony oferuje wiele miejsca do rekreacji oraz do wieczornych zajęć. Pokoje 3,4,5- osobowe.
www.pensionhoralka.cz/

Wyżywienie

2 posiłki dziennie - śniadanie, obiadokolacja. Kolonia zaczyna się obiadokolacją i kończy się śniadaniem. Ostatniego dnia Uczestnicy otrzymują także suchy prowiant na drogę powrotną. Na stok Uczestnicy otrzymują batoniki oraz napoje w kartoniku.

Opis szczegółowy

Grupa - Pierwszy raz na snowparku!
Nauka jazdy na boxach (przejazdów po przeszkodach), skoków z hopek (poprawne wjeżdżanie na hopkę, wybicie, bezpieczne lądowanie), buttering na stoku (nauka poprawnych wyskoków z muld na trasie, jazda na drugą nogę, obroty o 180 stopni)
Grupa - Już freestyluję!
Doskonalenie poprawnego przejazdu na boxach, nauka nowych tricków wedle umiejętności, nauka jazdy na railach, wykonywanie poprawnych skoków oraz trików w locie, buttering na stoku - 360 stopni z muld, kręcenie bączków, freeride poza trasami.
Uważamy, że Szpindlerowy Młyn to zdecydowanie najlepszy ośrodek narciarski w Czechach i jeden z lepszych SnowParków, które znamy i na którym rozgrywane są zawody każdej rangi. To idealne miejsce do nauki Freestylu.
Freestylowa Kadra, czyli kto Was będzie szkolił.
Monika Witkowska - Kierownik Obozu - kierownik obozów (od 2010 roku), wychowawca (od 2005 roku), pilot wycieczek, snowboardzistka. Fotograf, biegle posługuje się językiem włoskim, angielskim, hiszpańskim. Pomysłodawczyni całego zamieszania i jednocześnie jego kierownik .)
Anna Płocińska - instruktor snowboardu, wychowawca, zawodnik, shaper. Każdą możliwą chwilę poświęca desce. W poprzednich sezonach letnich pracowała jako shaper na francuskim lodowcu Les Deux Alpes 3600. Wychowawca i animator na norweskich obozach Folgefonna Snowboard Camp. Aktywny uczestnik i członek warszawskiego klubu snowboardowego UKS KUSY. Ma na swoim koncie sukcesy na różnych zawodach, m.in. II miejsce na XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Big Air, czy IV miejsce na Mistrzostwach Polski w slopestyle w kategorii junior (2011). Oprócz tego jeździ, jako zawodnik dla firm Elementary, Celtek oraz Live Love Shred.
Jacek Brychczyński - instruktor narciarstwa, wychowawca, pilot wycieczek, podróżnik. Od 2006 instruktor na obozach narciarskich, od 2008 roku na obozach freestylowych (Livigno, Mayerhofen).
Roger Witkowski - instruktor snowboardu, wychowawca, organizator licznych streetowych akcji jibbingowych, nie tylko zimą .) , instruktor freestyleu i wychowawca na obozach freestylowych w Czechach (zima 2012) i Mayrhofen, Austria (zima 2011), instruktor snowboardu na obozach młodzieżowych w Livigno, Włochy (zima 2011), wychowawca i animator sportu na obozach młodzieżowych na Majorce, Hiszpania (lipiec-sierpień 2010), instruktor-wychowawca na obozach snowboardowych w Livigno, Włochy (zima 2010), shaper na hali snowboardowej Snowzone w Madrycie, Hiszpania (2009).
Lekarz obozowy - kadrą obozu będzie polski lekarz, który będzie dbał o dobre samopoczucie i zdrowie Uczestników. Oczywiście wszyscy będziecie ubezpieczeni też od kosztów leczenia oraz ratownictwa.
SnowPark w Szpindlerowym Młynie - Snowpark znajduje się w dolnej części czarnej trasy zjazdowej. Park jest dostępny zarówno z czarnej jak i z czerwonej trasy zjazdowej, najdogodniejszy dostęp jest jednak ze stacji przesiadkowej kolei dwuosobowej. Snowpark tworzą dwie skocznie z dwoma wybiciami, seria przeszkód (raile, boxy itp.), trasa crossowa, teren do big air even, half-pipe. O dobre funkcjonowanie snowparku dbają doświadczeni pracownicy firmy Snowparkdesign, którzy mają długoletnie doświadczenie w zakresie projektowania i funkcjonowania snowparku. Do porządkowania snowparku Parkbully służy specjalny ratrak przeznaczony do budowy atrakcji i ubijania śniegu oraz specjalny wysięgnik do profilowania rynien snowboardowych Pipemagician firmy Kassbohrer. Zaplecze obiektu i jego rozmiary umożliwiają organizowanie zawodów pucharu Czech oraz mistrzostw RCz jak również rywalizacje międzynarodowe z udziałem zawodników z całego świata.
Wyciągi, trasy, skipassy - Szpindlerowy Młyn oferuje obecnie 20 tras (od niebieskich po czarne, w tym czarna trasa z homologacją FIS World Cup) oraz 16 wyciągów. Większość tras jest połączona, na wszystkie obowiązuje jeden skipass. Opis tras, mapki - www.skiareal.cz/defaultpl.aspx.
Ceny skipassów (6 dni jazdy) - Osoby w wieku 6-11 lat - ok. 2880CZK, młodzież w wieku 12-17 lat - ok. 3300CZK, osoby w wieku 18 lat i więcej - ok. 4120CZK. 1CZK = ok. 17groszy.
W programie obozu.
Freestyle na snowparkach, czyli jibbing - wykonywania trików na przeszkodach (boksach, rurkach itp.) oraz skoki na kickerach (hopach). Nauka ollie (wyskoku do wybicia na przeszkody i boksy), 50-50 na boksie prostym, obrót 180 st. na małym kickerze. Boardslide i boardslide frontside; skoki proste z grabami (indy, metod, nosegrab), obrót 360 st. z grabem i inne.
Buttering na trasach, czyli świrki-wirki na stoku - zjazd wzbogacony o obroty 180 st., 360 st., bączki, wybicia z muld, nose i tale pressy oraz inne.
Freeride (na off-road), czyli po prostu jazda w puchu poza trasami.
Wieczorami.
Videocoaching - wychwytywanie niedociągnięć, uwagi instruktorów i pytania Uczestników, wybór tricku dnia, wykłady na temat kultury Freestylu, serwisu sprzętu oraz oczywiście wykłady na temat bezpieczeństwa na stoku.
Oprócz tego - zjazdy na byle czym, wieczorne kino, dyskoteki, spacery po miasteczku (po godzinie zamknięcia wyciągów spacer z Pensjonatu do centrum trwa około 20 minut), gry integracyjne oraz czerpanie przyjemności z odrobiny czeskiego luzu, który każdy pokocha .)

Co zabrać

Obowiązkowo KASK! Czapkę, szalik, rękawiczki, odzież na różne temperatury oraz odpowiednie obuwie zimowe, przybory do mycia i ręcznik, mały plecak na wyjścia, krem na mróz z filtrem UV. Koniecznie także - dowód osobisty lub paszport, legitymację szkolną, poprawnie wypełnioną kartę kolonijną z numerem PESEL. Sprzęt narciarski/snowboardowy, ochraniacze na kolana i łokcie. Pieniądze na skipass w CZK i 7 EUR taksy klimatycznej. Zalecamy zabranie karty EKUZ z NFZ.

Cena zawiera

Zakwaterowanie (7 noclegów), wyżywienie, dojazd z Wrocławia (przy wyborze takie opcji), program, opiekę, ubezpieczenie NNW (10.000 PLN), KL Signal Iduna, szkolenie narciarskie/snowboardowe freestyle, opiekę lekarza.
Cena nie zawiera.
Ceny skipassów, dojazdu, kosztu wypożyczenia sprzętu, taksy klimatycznej 7 EUR.

Aktualnie nie posiadamy ofert do wybranego hotelu

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY