• Wszyscy obywatele Polski podróżujący do Albanii, są zwolnieni z obowiązku okazywania negatywnego testu COVID-19 oraz certyfikatu szczepień.
  • Powrót do Polski
   • Od 28.03.2022 został zniesiony obowiązek odbycia kwarantanny po przekroczeniu polskiej granicy, co oznacza że po powrocie z wakacji nie ma już obowiązku: legitymowania się podczas przekraczania granicy certyfikatami szczepienia, wykonywania testów w kierunku COVID-19 oraz odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.
   • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl

Hotel Villa Abedini (Ksamil)

Albania, Wybrzeże Jońskie , Ksamil

Więcej o hotelu

od 1 329 za osobę

Wybierz termin

Wybraliśmy dla was

Obserwuj spodziewany rozwój cen w nadchodzących miesiącach

Wybierz termin

Nieoficjalny opis hotelu

Numer hotelu: 198 960

ATUTY

ok. 500 m od najbliższej plaży 

ok. 700 m od centrum miasteczka Ksamil 

możliwość zakwaterowania rodzin 4-5 osobowych

kameralna atmosfera

NASZYM ZDANIEM

Villa Abedini oferuje pobyt w przestronnych pokojach z aneksami kuchennymi. Jest to idealne miejsce na spokojny wypoczynek, panująca tam atmosfera jest kameralna i przyjazna relaksowi. Dodatkowy atut to bliskość centrum miasteczka Ksamil oraz niedaleka odległość od rajskich plaż. Albania autokarem to świetna propozycja dla osób ceniących sobie bezpieczną podróż i słoneczny wypoczynek. 

POŁOŻENIE

- ok. 500 m do najbliższej piaszczysto-żwirkowej plaży
- 700 m do centrum miasteczka Ksamil
- ok. 700 m do przystanku autobusowego
- ok. 700 m do najbliższego sklepu 
- 14 km do Sarandy
- 50 km do greckiej wyspy Korfu
- 282 km od stolicy Albanii - Tirany

PLAŻA

Najbliższa plaża (ok. 500 metrów) jest piaszczysto-żwirkowa, ok. 1 km od obiektu znajduje się najbardziej znana plaża Bora Bora - 2 leżaki i parasol dodatkowo płatne 3,5 EUR/dzień. Na plaży możliwość odpłatnego korzystania z szerokiej gamy sportów wodnych.

DO DYSPOZYCJI GOŚCI

Bezpłatnie - wi-fi na terenie Villi, parking dla Gości, recepcja. 
Dodatkowo płatne - serwis plażowy, sporty wodne na plażach. 

POKOJE

Zakwaterowanie - 14.00
Wykwaterowanie - 10.00
Villa posiada pokoje; 2,3 oraz 4 osobowych. Pokoje wyposażone są w łazienkę z prysznicem, TV, bezpłatną klimatyzację, lodówkę i balkon z dwoma krzesłami i stolikiem. Pokoje sprzątane codziennie, ręczniki i pościel wymieniane co 3 dni.

UDOGODNIENIA

* Lodówka 
* TV 
* Balkon z krzesłami i stolikiem 
* Klimatyzacja indywidualna 
* Internet 
* Codzienne sprzątanie
* Wymiana pościeli i ręczników co 3 dni 
* Serwis plażowy płatny 
* Recepcja 
* Bar 
* Sklep ok. 700 m od hotelu

WYŻYWIENIE

Bez wyżywienia.
Najbliższa restauracja 50 metrów od obiektu. W centrum miejscowości znajdują się bary, kawiarnie i restauracje.

DODATKOWE INFORMACJE

Wypożyczalnia samochodów przy stacji benzynowej Kasatrati, bardziej profesjonalne w Sarandzie przy porcie

OBOWIĄZKOWE OPŁATY

AUTOKAR: Taksa klimatyczna + Opłata meldunkowa 15 EUR/os. płatne obowiązkowo raz na pobyt w autokarze 

SAMOLOT  W PRZYPADKU PRZELOTÓW NA KORFU: Taksa klimatyczna + Opłata meldunkowa, przeprawa promowa 50 EUR/os. płatne obowiązkowo raz na pobyt u rezydenta

TRANSFER LOTNISKO-HOTEL

W przypadku przelotu na Korfu, transfer organizowany jest odrazu po wylądowaniu. Następuje przejazd autokarem do portu gdzie czeka podstawiony prom/wodolot, którym odbędzie się transfer do Albanii. Następnie w Sarandzie czeka autokar, który będzie rozwoził Klientów do poszczególnych hoteli.

CENA ZAWIERA

- Nocleg oraz wyżywienie zgodnie z wykupioną ofertą,
- Transport do miejsca docelowego (nie dotyczy ofert z dojazdem własnym).
- Bagaż
- Opiekę rezydenta podczas pobytu (nie dotyczy oferty z dojazdem własnym)
- Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
- Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy,
- Podatek Vat,
- Ubezpieczenie KL 30 000, NNW 3 000, bagaż 200, CPiN, ochrona 24 h od momentu wyjścia z domu i 24 h, do momentu powrotu do domu w zakresie NNW (nie dotyczy ofert z dojazdem własnym)

W przypadku lotów czarterowych liniami LOT Charters bagaż podręczny (5 kg) oraz rejestrowany (20 kg) jest w cenie.

CENA NIE ZAWIERA

- Opłat klimatyczno-meldunkowych,
- Wycieczek fakultatywnych,
- Świadczeń nieprzewidzianych w ofercie,

DLA DOJAZDU WŁASNEGO
- Transportu
- Ubezpieczenia (możliwość dokupienia w datach pobytu)

PRZELOTY WARSZAWA KORFU

W przypadku oferty z przelotem z Warszawy!

Transfer na lotnisko w dniu powrotu odbędzie się późnymi godzinami wieczornymi w piątek, na drogę otrzymają Państwo lunchboxy (Informacja dla hoteli z wykupionym wyżywieniem).

Spowodowane jest to wczesnymi godzinami wylotu z Korfu do Warszawy (w dniu powrotu):

      CFU 05:10           WAW 06:35

Oraz zamknięciem się w godzinach nocnych (23:30-5:00) portu na Korfu.
WAŻNE INFORMACJE

Zawarte w Serwisie informacje dotyczące imprez turystycznych REGO-BIS Sp. z o.o. Sp. Komandytowa nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, lecz są zaproszeniem do zawarcia umowy, o którym mowa w art. 71 Kodeksu cywilnego.

Prosimy o zapoznanie się z przepisami wjazdowymi dotyczącymi danego kraju.

INFORMACJE DLA PODRÓŻUJĄCYCH Z DZIEĆMI

Informacja dla podróżujących z dziećmi do 18 lat - Pisemna zgoda na podróż osoby małoletniej jest potrzebna. Dokument taki powinien zawierać termin pobytu dziecka na terenie danego kraju, dane osobowe i numer paszportu dziecka oraz dane osobowe i numer paszportu osoby, pod której opieką znajduje się dziecko na wycieczce. Taki sam dokument powinien mieć ze sobą jeden z rodziców, jeżeli drugi rodzic nie bierze udziału w podróży. (Za polakzagranica.msz.gov.pl)

DODATKOWE UBEZPIECZENIE NA WYPADEK KWARANTANNY LUB IZOLACJI

Pomoc w przypadku izolacji

W przypadku nałożenia na Ubezpieczonego konieczności poddania się izolacji z powodu nagłego zachorowania na Covid-19 podczas pobytu za granicą zgodnie z przepisami kraju, w którym Ubezpieczony przebywa, Centrum Alarmowe zorganizuje i pokryje dodatkowe koszty związane z obowiązkową izolacją, jeżeli izolacja nie może się odbyć w dotychczasowym miejscu zakwaterowania Ubezpieczonego lub czas jej trwania przekracza zaplanowany czas pobytu w ramach imprezy turystycznej. W takim przypadku Centrum Alarmowe zorganizuje i pokryje dodatkowe koszty zakwaterowania i wyżywienia w standardzie nie wyższym niż wcześniej przewidziany umową związaną z podróżą, z wyłączeniem napojów alkoholowych, maksymalnie do limitu 1.000 euro na osobę. Ubezpieczenie dostępne jest po opłaceniu dodatkowej składki.

Pomoc w przypadku kwarantanny

W przypadku nałożenia na Ubezpieczonego przez lokalne służby sanitarne konieczności poddania się kwarantannie w związku z Covid-19 podczas pobytu za granicą, zgodnie z przepisami kraju, w którym Ubezpieczony przebywa, Centrum Alarmowe zorganizuje i pokryje dodatkowe koszty związane z obowiązkową kwarantanną, jeżeli kwarantanna nie może się odbyć w dotychczasowym miejscu zakwaterowania Ubezpieczonego lub czas jej trwania przekracza zaplanowany czas pobytu w ramach imprezy turystycznej. W takim przypadku Centrum Alarmowe zorganizuje i pokryje dodatkowe koszty zakwaterowania i wyżywienia w standardzie nie wyższym niż wcześniej przewidziany umową związaną z podróżą, z wyłączeniem napojów alkoholowych oraz koszty transportu powrotnego do Polski lub kraju rezydencji jeżeli przekraczają pierwotnie przewidziany czas podróży, maksymalnie do limitu 1.000 euro na osobę. Ubezpieczenie dostępne jest po opłaceniu dodatkowej składki.

Prezentowane w informacji opisy, opinie oraz zdjęcia przedstawiają subiektywne odczucia ich autora i nie stanowią części oficjalnego opisu obiektu organizatora turystyki (przedsiębiorcy turystycznego). Pokoje oraz udogodnienia mogą się różnić od zawartych w informacji, za co Travelplanet.pl S.A. nie ponosi odpowiedzialności. Oficjalny opis dostarczony przez organizatora turystyki znajdziesz na stronie poświęconej wybranej przez Ciebie imprezie turystycznej, po wskazaniu interesującego Cię terminu wyjazdu.

Informacje o hotelu

Opinie o hotelu

Ocena 3,9 / 5
Travelplanet

Doskonałe (2 ocena hotelu)

Zakwaterowanie 3,9 / 5

Okolica 4,0 / 5

48. najwyższa ocena z 510 hoteli w Albania

Andrzej

Ocena 4,0 / 5
Pokoje w hotelu skromne, możliwe, że najbardziej na parterze. Pogoda była cudowna i to było najważniejsze.
Całkowita ocena

Pokoje w hotelu skromne, możliwe, że najbardziej na parterze. Pogoda była cudowna i to było najważniejsze.

Zakwaterowanie 4,0 / 5

Okolica 4,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Tomek I Anita

Ocena 3,8 / 5
Polecieliśmy z partnerką na tygodniowe wakacje do Ksamilu. Pobyt w Villi Abedini oceniamy ogólnie jako udany. Lokalizacja hotelu jest fajna, bo wszęd
Całkowita ocena

Polecieliśmy z partnerką na tygodniowe wakacje do Ksamilu. Pobyt w Villi Abedini oceniamy ogólnie jako udany.

Lokalizacja hotelu jest fajna, bo wszędzie jest blisko. Zresztą ciężko powiedzieć, żeby gdziekolwiek było tam daleko, bo Ksamil to naprawdę mała miejscowość :) Nam lokalizacja przypadła do gustu ponieważ mieliśmy kilka kroków do w miarę niezatłoczonej plaży oraz byliśmy blisko granicy miasta, więc mogliśmy wieczorami biegać główną drogą, w kierunku Butrintu, i przy okazji podziwiać przepiękne widoki.

Jeżeli chodzi o samą villę, to pokoje ogólnie są skromne, ale pewnie to Albański standard. Są aneksy kuchenne ze wszystkim co potrzebne do gotowania, więc to na plus. Zwłaszcza, że w tym zakresie musimy być samodzielni w Villi Abedini. I to chyba tyle co można powiedzieć. Trochę nie spodobało nam się, że oszczędzają na "higienie" gości. Ręczniki były wymieniane co dwa dni, a papier toaletowy dawali jak zawiało, więc momentami go brakowało.

Podsumowując polecamy pobyt w villi, ale raczej dla par i singli.

Zakwaterowanie 3,7 / 5

Okolica 4,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Filtruj opinie

Tomek I Anita

Ocena 3,8 / 5
Polecieliśmy z partnerką na tygodniowe wakacje do Ksamilu. Pobyt w Villi Abedini oceniamy ogólnie jako udany. Lokalizacja hotelu jest fajna, bo wszędzie jest blisko. Zresztą ciężko powiedzieć, żeby gdziekolwiek było tam daleko, bo Ksamil to naprawdę mała miejscowość :) Nam lokalizacja przypadła do gustu ponieważ mieliśmy kilka kroków do w miarę niezatłoczonej plaży oraz byliśmy blisko granicy mia
Całkowita ocena

Polecieliśmy z partnerką na tygodniowe wakacje do Ksamilu. Pobyt w Villi Abedini oceniamy ogólnie jako udany.

Lokalizacja hotelu jest fajna, bo wszędzie jest blisko. Zresztą ciężko powiedzieć, żeby gdziekolwiek było tam daleko, bo Ksamil to naprawdę mała miejscowość :) Nam lokalizacja przypadła do gustu ponieważ mieliśmy kilka kroków do w miarę niezatłoczonej plaży oraz byliśmy blisko granicy miasta, więc mogliśmy wieczorami biegać główną drogą, w kierunku Butrintu, i przy okazji podziwiać przepiękne widoki.

Jeżeli chodzi o samą villę, to pokoje ogólnie są skromne, ale pewnie to Albański standard. Są aneksy kuchenne ze wszystkim co potrzebne do gotowania, więc to na plus. Zwłaszcza, że w tym zakresie musimy być samodzielni w Villi Abedini. I to chyba tyle co można powiedzieć. Trochę nie spodobało nam się, że oszczędzają na "higienie" gości. Ręczniki były wymieniane co dwa dni, a papier toaletowy dawali jak zawiało, więc momentami go brakowało.

Podsumowując polecamy pobyt w villi, ale raczej dla par i singli.

Zakwaterowanie 3,7 / 5

Okolica 4,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Andrzej

Ocena 4,0 / 5
Pokoje w hotelu skromne, możliwe, że najbardziej na parterze. Pogoda była cudowna i to było najważniejsze.
Całkowita ocena

Pokoje w hotelu skromne, możliwe, że najbardziej na parterze. Pogoda była cudowna i to było najważniejsze.

Zakwaterowanie 4,0 / 5

Okolica 4,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Ładuję

Ładowanie położenia hotelu i opisu...

Pogoda

Aktualna pogoda

 • Temperatura 32 °C temperatura w nocy 24 °C

 • Temperatura wody 26 °C

Prognoza pogody na następne dni

 • Jutro 31 °C temperatura w nocy 25 °C

 • Pt 31 °C temperatura w nocy 24 °C

 • Sob 30 °C temperatura w nocy 23 °C

Najlepsze miesiące na wakacje:

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień