Kod oferty: 16092015ECTR27199

Ziemia Święta

Typ dojazdu:
Samolot
Pobyt:
7 dni zmień
Data wylotu:
16.09.2015 , 16:20 zmień
Data powrotu:
23.09.2015
Wylot z:
Katowice zmień
Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje zmień
Liczba osób:
2 (2 dorosłych ) zmień
Organizator:
Ecco Travel
Cena za 1 osobę:
2 929 zł
Cena za 2 osoby:
5 858 zł
Opcje dla tej oferty:
Drukuj
Każda wycieczka w Travelplanet.pl objęta jest gwarancją w przypadku niewypłacalności organizatora. Czytaj więcej >>
Cena całkowita (dla 2 osób): 5 858 zł

Dostępne opcje zakwaterowania:

Opis hotelu

Opis oferty

Kategoria

Region

Izrael

Opis hotelu

TEL AWIW - JEROZOLIMA - BETLEJEM - CEZAREA - HAJFA - NAZARET - KANA GALILEJSKA - TYBERIADA - KAFARNAUM - TABHA - TABOR - JERYCHO - JEROZOLIMA - QUMRAN - MORZE MARTWE - TEL AWIW

Dzień 1: Warszawa - Tel Awiw - Betlejem. Wylot z lotniska Chopina do Tel Awiwu. Przylot na miejsce i rozpoczęcie programu. Przejazd do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 2: Betlejem - Jerozolima. Po śniadaniu zwiedzanie Jerozolimy - wąskich uliczek Starego Miasta, których szczególny klimat pozostaje niezmieniony przez wieki historii. Zobaczymy kościół św. Anny, źródło Bethesda, meczet Al-Aqsa i Kopułę na Skale, a następnie Ściana Płaczu - najważniejszy fragment murów okalających świątynię jerozolimską, oraz mur zachodni - najważniejsza synagoga pod gołym niebem. Zobaczymy też kościół "Ecce Homo" i Więzienie Chrystusa. Następnie spacer "Drogą Krzyżową" Via Dolorosa, do Bazyliki Grobu Pańskiego. Po południu krótka przejażdżka na Plac Żłóbka i do Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem - najstarszego czynnego kościoła w Palestynie, zbudowanego dla upamiętnienia miejsca narodzin Jezusa Chrystusa. Następnie zobaczymy położone nieopodal Pola Pasterzy. Kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 3: Jerozolima - Cezarea - Hajfa - Nazaret - Kana Galilejska - Tyberiada Po śniadaniu wyjazd nadmorską drogą do Cezarei - jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Izraelu, pozostałości starożytnego miasta i portu, zbudowanego przez Heroda Wielkiego. Wizyta w ruinach miasta i najlepiej zachowanego w regionie rzymskiego teatru. Następnie przejazd do Hajfy - trzeciego co do wielkości miasta w Izraelu, położonego na stokach Góry Karmel. Roztacza się stąd niesamowity widok na świątynię Bahai, zaliczaną do cudów świata, miasto i port. Następnie przejazd do Nazaretu - Bazylika Zwiastowania i Źródło Maryi. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał cudu zmiany wody w wino. Kolacja i nocleg w Tyberiadzie.

Dzień 4: Tyberiada - Kafarnaum - Tabgha. Śniadanie. Zwiedzanie zacznie się od krótkiego rejsu statkiem po Jeziorze Galilejskim. Przypłynięcie do Kafarnaum, gdzie znajduje się starożytna synagoga z okresu Drugiej Świątyni i dom św. Piotra. Następnie przyjazd do miasta Tabgha, doliny na północno-zachodnim brzegu Jeziora Galilejskiego, na Górę Błogosławieństw - miejsca, w którym Jezus wygłosił Kazanie na Górze i dokonał cudownego rozmnożenia pięciu bochenków chleba i dwóch ryb by w ten sposób nakarmić 5000 głodnych ludzi, którzy przyszli wysłuchać Jego nauk. Zdarzenie to upamiętania Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb. Następnie przejazd nad Rzekę Jordan, do miejsca uznawanego za miejsce chrztu Jezusa Chrystusa. Po drodze miejscowość Magdala, uznawana za miasto pochodzenia Marii Magdaleny. Kolacja i nocleg w Tyberiadzie

Dzień 5: Tyberiada - Tabor - Jerycho - Jerozolima. Po śniadaniu wyjazd na Górę Tabor i wizyta w Bazylice Przemienienia Pańskiego. Następnie przejazd przez Dolinę Jordanu i miasto Bet Shean (historycznie Scytopolis, Nysa i Beisan) - zamieszkałe nieprzerwanie od 5000 lat, z uwagi na położenie na trasie szlaków handlowych. Przejazd do Jerycha uznawanego za jedno z najstarszych (a jednocześnie najniżej położonych - 270 m p.p.m.) nieprzerwanie zamieszkałych miast na Ziemi. Przejazd w pobliżu Góry Quarantania, uznawaną za Górę Kuszenia, a następnie przez dolinę Wadi Qilt, powrót do Betlejem. Kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6: Jerozolima. Po śniadaniu w hotelu zwiedzanie Jerozolimy. Rozpoczniemy od Góry Oliwnej, skąd roztacza się spektakularny widok na "Złote Miasto". Następnie Kościół Pater Noster, który został wzniesiony na polecenie cesarzowej bizantyjskiej - Heleny, tuż obok groty, w której Jezus nauczał Apostołów modlitwy Ojcze Nasz. Kaplica Wniebowstąpienia, w której wg tradycji znajduje się odcisk stopy Jezusa Chrystusa. Przejazd do ogrodu Getsemani, w którym Jezus przebywał podczas czuwania modlitewnego wraz z Apostołami i został pojmany - Kościół Wszystkich Narodów, Ogród Agonii, Kościół i Grób Maryi Dziewicy, Kościół Św. Piotra "Il Gallicantu". Następnie przejazd na Górę Zion, zwiedzanie Wieczernika, Grobu Króla Dawida, Kościoła Doromition. Następnie Yad Vashem - Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu. Na terenie Instytutu znajduje się m.in. muzeum, synagoga oraz kilkanaście pomników poświęconych np. żydowskim partyzantom i żołnierzom, a także Januszowi Korczakowi. Później przejazd obok Knesetu - Parlamentu Izraela. Następnie przejazd do Ain Karem, które ma wyjątkowe znaczenie, jako miasto rodzinne Zachariasza i Elżbiety, rodziców Jana Chrzciciela. Jest to również miejsce Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, w którym to Maria, matka Jezusa odwiedziła swą kuzynkę Elżbietę, gdy ta oczekiwała przyjścia na świat swego syna Jana. Odwiedziny w Kościele Nawiedzenia - piękny dwupoziomowy kościół, którego budowę zakończono w roku 1955 wznosi się na ruinach sakralnych konstrukcji z czasów krzyżowców i dawniejszej świątyni bizantyjskiej. Kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

Dzień 7: Qumran - Morze Martwe. Po śniadaniu wyjazd na południe w kierunku najniższego punktu na Ziemi - regionu Morza Martwego. Po dotarciu na miejsce wizyta w jaskiniach Qumran, w których w latach 1947-56 znaleziono zwoje - tzw. Rękopisy z Qumran. Wg badań pochodzą one z okresu II-I w. p.n.e. i zawierają teksty biblijne Starego Testamentu, jak również teksty nawiązujące do Biblii. Następnie przejazd nad Morze Martwe - czas wolny na relaks i kąpiele w słonych wodach najniżej położonego morza na Ziemi. Powrót do Jerozolimy. Kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8: Tel Awiw - Warszawa. Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie, zakończenie programu i powrót do Polski. Lądowanie na lotnisku Chopina w Warszawie.

Cena zawiera:

- przelot Warszawa - Tel Awiw - Warszawa bezpośrednio lub z przesiadkami

- opłaty lotniskowe

- ubezpieczenie KL, NNW

- zakwaterowanie w hotelach 3 *** z klimatyzacją,

- wyżywienie wg programu - śniadania i obiadokolacje w formie bufetu

- transport klimatyzowanymi autokarami

- zwiedzanie wg programu, bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,

- serwis polskiego pilota

Cena nie zawiera:

(kwoty dopłat - patrz formularz rezerwacji)- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalnego przewodnika izraelskiego - ok. 155 USD/os.

- zwyczajowych napiwków dla bagażowych, kierowców, przewodników - ok. 5 USD/os. na dzień

- dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana

Wizy:Wizy nie są wymagane dla pobytów na okres do 90 dni. Wymagany paszport ważny co najmniej sześć miesięcy od daty wjazdu.

Uwaga

Z uwagi na fakt, że stempel izraelski w paszporcie skutkuje brakiem możliwości wjazdu niektórych krajów arabskich ( Libanu, Libii, Arabii Saudyjskiej, Syrii), należy przy odprawie paszportowej w Izraelu poprosić urzędnika o niestemplowanie paszportu - zostanie wydana i podstemlowana na osobnej kartce tzw. Flying Visa.

Pieczątki potwierdzające bytność w krajach arabskich nie uniemożliwiają wjazdu do Izraela.Obsługa:w jęz. polskim

Standard

***

Przewodnik

Ważne dokumenty

Oferty, które mogą Cię zainteresować...

Pobyt:
dni
Termin:
Wylot z:
Wyżywienie:
0
OFERT
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY