Izrael Wyc. objazdowe

Wycieczka Ziemia Święta

Kod oferty: 03072014ECTR27199
 • Ziemia Święta
 • Długość pobytu:7 dni Zmień
 • Typ dojazdu:samolot
 • Data wylotu:03.07.2014 Zmień
 • Data powrotu:10.07.2014
 • Wylot z:Warszawa Zmień
 • Wyżywienie:Śniadania i obiadokolacje Zmień
 • Liczba osób:2 (2 dorosłych) Zmień
 • Organizator:Ecco Travel
5396
Cena za 1 osobę:
2698 
Cena za 1 osobę dorosłą
Cena za 2 osoby 5396 
Cena za 2 osoby dorosłe

Wybierz rodzaj zakwaterowania Cena

Zadaj pytanie
dotyczące tej oferty

Treść zapytania
Imię i nazwisko
E-mail
Numer telefonu

Kategoria :Region :

Izrael

Opis hotelu :

TEL AWIW - JEROZOLIMA - BETLEJEM - CEZAREA - HAJFA - NAZARET - KANA GALILEJSKA - TYBERIADA - KAFARNAUM - TABHA - TABOR - JERYCHO - JEROZOLIMA - QUMRAN - MORZE MARTWE - TEL AWIW

Dzień 1. Warszawa - Tel Awiw - Betlejem. Wylot z lotniska Chopina do Tel Awiwu. Przylot na miejsce i rozpoczęcie programu. Przejazd do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 2. Betlejem - Jerozolima. Po sniadaniu zwiedzanie Jerozolimy - wąskich uliczek Starego Miasta, których szczególny klimat pozostaje niezmieniony przez wieki historii. Zobaczymy kosciół sw. Anny, źródło Bethesda, meczet Al-Aqsa i Kopułę na Skale, a następnie sciana płaczu - najważniejszy fragment murów okaląjcych swiątynię jerozolimską, oraz mur zachodni - najważniejsza synagoga pod gołym niebem. Zobaczymy też kosciół "Ecce Homo" i Więzienie Chrystusa. Następnie spacer "Drogą Krzyżową" Via Dolorosa, do Bazyliki Grobu Pańskiego. Po południu krótka przejażdżka na Plac żłóbka i do Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem - najstarszego czynnego koscioła w Palestynie, zbudowanego dla upamiętnienia miejsca narodzin Jezusa Chrystusa. Następnie zobaczymy położone nieopodal Pola Pasterzy. Kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 3. Jerozolima - Cezarea - Hajfa - Nazaret - Kana Galilejska - Tyberiada Po sniadaniu wyjazd nadmorską drogą do Cezarei - jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Izraelu, pozostałosci starożytnego miasta i portu, zbudowanego przez Heroda Wielkiego. Wizyta w ruinach miasta i najlepiej zachowanego w regionie rzymskiego teatru. Następnie przejazd do Hajfy - trzeciego co do wielkosci miasta w Izraelu, położonego na stokach Góry Karmel. Roztacza się stąd niesamowity widok na swiątynię Bahai, zaliczaną do cudów swiata, miasto i port. Następnie przejazd do Nazaretu - Bazylika Zwiastowania i Źródło Maryi. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej gdzie Jezus dokonał cudu zmiany wody w wino. Kolacja i nocleg w Tyberiadzie.

Dzień 4. Tyberiada - Kafarnaum - Tabgha . Śniadanie. Zwiedzanie zacznie się od krótkiego rejsu statkiem po Jeziorze Galilejskim. Przypłynięcie do Kafarnaum, gdzie znajduje się starożytna synagoga z okresu Drugiej Świątyni i dom sw. Piotra. Następnie przyjazd do miasta Tabgha, doliny na północno-zachodnim brzegu Jeziora Galilejskiego, na Górę Błogosławieństw - miejsca, w którym Jezus wygłosił Kazanie na Górze i dokonał cudownego rozmnożenia pięciu bochenków chleba i dwóch ryb by w ten sposób nakarmić 5000 głodnych ludzi, którzy przyszli wysłuchać Jego nauk. Zdarzenie to upamiętania Kosciół Rozmnożenia Chleba i Ryb. Następnie przejazd na nad Rzekę Jordan, do miejsca uznawanego za miejsce chrztu Jezusa Chrystusa. Po drodze miejscowosć Magdala, uznawana za miasto pochodzenia Marii Magdaleny. Kolacja i nocleg w Tyberiadzie

Dzień 5. Tyberiada - Tabor - Jerycho - Jerozolima. Po sniadaniu wyjazd na Górę Tabor i wizyta w Bazylice Przemienienia Pańskiego. Następnie przejazd przez Dolinę Jordanu i miasto Bet Shean (historycznie Scytopolis, Nysa i Beisan) - zamieszkałe nieprzerwanie od 5000 lat, z uwagi na położenia na trasie szlaków handlowych. Przejazd do Jerycha uznawanego za jedno z najstarszych (a jednoczesnie najniżej położonych - 270 m. ppm) nieprzerwanie zamieszkałych miast na Ziemi. Przejazd w pobliżu Góry Quarantania, uznawaną za Górę Kuszenia, a następnie przez dolinę Wadi Qilt powrót do Betlejem. Kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6. Jerozolima. Po sniadaniu w hotelu zwiedzanie Jerozolimy. Rozpoczniemy od Góry Oliwnej, skąd roztacza się spektakularny widok na "Złote Miasto". Następnie Kosciół Pater Noster, który został wzniesiony na polecenie cesarzowej bizantyjskiej - Heleny, tuż obok groty, w której Jezus nauczał apostołów modlitwy Ojcze Nasz.  Kaplica Wniebowstąpienia, w której wg tradycji znajduje się odcisk stopy Jezusa Chrystusa. Przejazd do ogrodu Getsemani, w którym Jezus przebywał podczas czuwania modlitewnego wraz z Apostołami i został pojmany - Kosciół Wszystkich Narodów, Ogród Agonii, Kosciół i Grób Maryi Dziewicy, Kosciół Św. Piotra "Il Gallicantu"". Następnie przejazd na Górę Zion, zwiedzanie Wieczernika, Grobu Króla Dawida, Koscioła Doromition. Następnie Yad Vashem - Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu. Na terenie Instytutu znajduje się m.in. muzeum, synagoga oraz kilkanascie pomników poswięconych np. żydowskim partyzantom i żołnierzom, a także Januszowi Korczakowi. Później przejazd obok Knesetu - Parlamentu Izraela. Następnie przejazd do Ain Karem, które ma wyjątkowe znaczenie, jako miasto rodzinne Zachariasza i Elżbiety, rodziców Jana Chrzciciela. Jest to również miejsce Nawiedzenia Najswiętszej Marii Panny, w którym to Maria, matka Jezusa odwiedziła swą kuzynkę Elżbietę, gdy ta oczekiwała przyjscia na swiat swego syna Jana. Odwiedziny w Kosciele Nawiedzenia - piękny dwupoziomowy kosciół, którego budowę zakończono w roku 1955 wznosi się na ruinach sakralnych konstrukcji z czasów krzyżowców i dawniejszej swiątyni bizantyjskiej.Kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

Dzień 7. Qumran - Morze Martwe. Po sniadaniu wyjazd na południe w kierunku najniższego punktu na Ziemi - regionu Morza Martwego. Po dotarciu na miejsce wizyta w jaskiniach Qumran, w których w latach 1947-56 znaleziono zwoje - tzw. Rękopisy z Qumran. Wg badań pochodzą one z okresu II-I w p.n.e. i zawierają teksty biblijne Starego Testamentu, jak również teksty nawiązujące do Biblii. Następnie przejazd nad Morze Martwe - czas wolny na relaks i kąpiele w słonych wodach najniżej położonego morza na Ziemi. Powrót do Jerozolimy. Kolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8. Tel Awiw - Warszawa. Po wczesnym sniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie, zakończenie programu i powrót do Polski. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie.

Ecco Travel zastrzega możliwosć zmiany rozkładów lotów i kolejnosci zwiedzania. Przeloty uczestników wyjazdów grupowych mogą być realizowane różnymi połączeniami lotniczymi. Pilot spotyka się z grupą  w kraju rozpoczęcia imprezy. Liczba miejsc w ofercie ograniczona.

Po sniadaniu przejazd do największej dzielnicy Jerozolimy - Nowego Miasta. Zwiedzanie rozpoczyna się od Ein Karem, malowniczej dzielnicy, w której, według miejscowej tradycji, urodził się Jan Chrzciciel. Następnie Yad Vashem (Jad Waszem) - Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu. Na terenie Instytutu znajduje się m.in. muzeum, synagoga oraz kilkanascie pomników poswięconych np. żydowskim partyzantom i żołnierzom, a także Januszowi Korczakowi. Później możliwosć zobaczenia słynnego kandelabru - Menory - znajdującego się przed budynkiem Parlamentu Izraela (Knesetem). Po południu przejazd do Betlejem i zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego, wybudowanej w miejscu narodzenia Jezusa Chrystusa. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w Betlejem.
Cena zawieraprzelot Warszawa - Tel Awiw - Warszawa bezposrednio lub z przesiadkamiopłaty lotniskoweubezpieczenie KL, NNWzakwaterowanie w hotelach 3 *** z klimatyzacją,wyżywienie wg programu - sniadania i obiadokolacje w formie bufetutransport klimatyzowanymi autokaramizwiedzanie wg programu, bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,serwis polskiego pilota

Cena nie zawiera (kwoty dopłat - patrz formularz rezerwacji)biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalnego przewodnika izraelskiego - ok. 100 USD/os.zwyczajowych napiwków dla bagażowych, kierowców, przewodników - ok. 5 USD/os. na dzieńdopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, albo do tańszej opcji podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana

Wizy:

Wizy nie są wymagane dla pobytów na okres do 90 dni. Wymagany paszport  ważny co najmniej szesć miesięcy od daty wyjazdu.
Uwaga
Z uwagi na fakt, że stempel izraelski w paszporcie skutkuje brakiem możliwosci wjazdu niektórych krajów arabskich ( Libanu, Libii, Arabii Saudyjskiej, Syrii), należy przy odprawie paszportowej w Izraelu poprosić urzędnika o niestemplowanie paszportu - zostanie wydana i podstemlowana na osobnej kartce tzw. Flying Visa.
Pieczątki potwierdzające bytnosć w krajach arabskich nie uniemożliwiają wjazdu do Izraela.

w jęz. polskim

Rozkład lotu (LY - El Al Israel Airlines)
LY 151 WAW TLV  1025 1515
LY 152 TLV WAW  0610 0920

WAW - Warszawa
TLV - Tel Awiw

Rozkład lotu jest przykładowy i może ulec zmianie. Ostateczne rozkłady lotów na konkretne imprezy podajemy na potwierdzeniu rezerwacji.


Standard :

3
Ważne dokumenty

Rezerwacja telefoniczna

Nie wiesz którą ofertę wybrać? Zadzwoń...
801 400 600koszt 0,49/min z VAT
71 769 56 98 wg stawki operatora
... lub zostaw kontakt, oddzwonimy do Ciebie!

Rezerwacja w salonie

Dlaczego Travelplanet.pl?

 • Gwarancja najniższej ceny - wycieczki kosztuja dokładnie tyle, ile u organizatorów
 • Oferty tylko sprawdzonych biur podróży
 • Z nami dobrze wybierzesz swoje wakacje - doradzamy profesjonalnie, 7 dni w tygodniu, przez telefon, Internet, w salonach podróży
 • Jesteśmy nr 1 w Turystyce wg rankingu Money.pl i Gazety Wyborczej
 • Bezpieczne płatności online
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij