Toskania - Przewodnik

<strong>Toskania</strong> (Toscana) kojarzy się z klasycznymi włoskimi krajobrazami, znanymi zarówno z renesansowych obrazów, jak i podróżniczych programów telewizyjnych. Średniowieczne miasta na wzgórzach, rzędy wysmukłych cyprysów, winnice i gaje oliwne oraz malowniczo usytuowane wille i domki to obrazy, które od dawna uwodzą przybyszów, zwłaszcza z północnej Europy.

Pogoda w Toskanii

Dzisiaj, 29.5 32°C
Toskania (Toscana) kojarzy się z klasycznymi włoskimi krajobrazami, znanymi zarówno z renesansowych obrazów, jak i podróżniczych programów telewizyjnych. Średniowieczne miasta na wzgórzach, rzędy wysmukłych cyprysów, winnice i gaje oliwne oraz malowniczo usytuowane wille i domki to obrazy, które od dawna uwodzą przybyszów, zwłaszcza z północnej Europy. Z wielu powodów Toskania jest rzeczywiście kwintesencją Włoch. Język narodowy rozwinął się z dialektu toskańskiego, któremu supremację zapewnili Dante, Petrarka i Boccaccio. O kluczowej roli regionu dla kultury Włoch i całej Europy ostatecznie przesądził renesans. Epoka ta była okresem bujnego rozkwitu malarstwa, rzeźby i architektury stanowiących o atrakcyjności toskańskich miast. Nazwę "odrodzenie" ukuł zresztą Toskańczyk, Giorgio Vasari, który w XVI w. pisał o "powtórnych narodzinach" sztuk pięknych. Do najważniejszych ośrodków renesansu należała Florencja, zawdzięczająca rozwój wszechmocnemu patronatowi rodu Medyceuszy. W kościołach, galeriach i muzeach reprezentowani są wszyscy wybitni artyści tamtych czasów: Giotto, Masaccio, Brunelleschi, Alberti, Donatello, Botticelli, Leonardo da Vinci, Michał Anioł.
Garden Club Toscana

Garden Club Toscana

Cena za 1 osobę:
2 298 zł - 43 %
Większość turystów zniechęca tłok i natrętny komercjalizm Florencji. Lepsze wrażenie pozostawia Siena, jedno z najwspanialszych średniowiecznych miast w Europie, gdzie świetnie zachowane budynki świeckie i sakralne kryją bezcenne dzieła sztuki. Campo - piękny rynek główny w kształcie muszli - jest sceną wyjątkowego toskańskiego święta, Palio, podczas którego odziani w stroje ludowe jeźdźcy dosiadają koni na oklep i cwałują po kocich łbach.

Źródło: wydawnictwo Pascal

Okazje Last Minute: Toskania

Green Park Resort (Tirrenia)

Green Park Resort (Tirrenia)
7 dni 10.06 - 17.06 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Itaka
last
minute
4 816 zł / 2 os.
2 408 zł / 1 os.
3 538 zł / 1 os. - 32 %

Bristol (Tirrenia)

Bristol (Tirrenia)
7 dni 21.10 - 28.10 inne terminy Warszawa - Modlin BB - Śniadania Prima Holiday
5 052 zł / 2 os.
2 526 zł / 1 os.

Grand (Forte dei Marmi)

Grand (Forte dei Marmi)
7 dni 23.09 - 30.09 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Itaka
6 576 zł / 2 os.
3 288 zł / 1 os.
4 138 zł / 1 os. - 21 %

Park I Lecci

Park I Lecci 5.0
7 dni 24.06 - 01.07 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Itaka
9 416 zł / 2 os.
4 708 zł / 1 os.
6 438 zł / 1 os. - 27 %

Włochy na skróty

Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY