Sardynia - Przewodnik

Kiedy w 1921 r. D.H. Lawrence trafił na <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/wlochy/sardynia/" target="_blank"><strong>Sardynię</strong></a>, wydała mu się egzotyczna, "zagubiona między Europą i Afryką, co więcej - niczyja". Dzisiaj turyści przyjeżdżają tu głównie z ciekawości oraz w poszukiwaniu czystych plaż. W rzeczywistości jednak wyspa, leżąca mniej więcej w połowie drogi miedzy Półwyspem Apenińskim a wybrzeżem Tunezji, ma do zaoferowania o wiele więcej, niż tylko słońce i morze, zwłaszcza komuś, kto zdecyduje się odwiedzić mniej znane zakątki.

Pogoda na Sardynii

Dzisiaj, 21.7 35°C
Kiedy w 1921 r. D.H. Lawrence trafił na Sardynię, wydała mu się egzotyczna, "zagubiona między Europą i Afryką, co więcej - niczyja". Dzisiaj turyści przyjeżdżają tu głównie z ciekawości oraz w poszukiwaniu czystych plaż. W rzeczywistości jednak wyspa, leżąca mniej więcej w połowie drogi miedzy Półwyspem Apenińskim a wybrzeżem Tunezji, ma do zaoferowania o wiele więcej, niż tylko słońce i morze, zwłaszcza komuś, kto zdecyduje się odwiedzić mniej znane zakątki. Sardynia (Sardegna) od zawsze przyciągała uwagę, szczególnie najeźdźców. Serię podbojów rozpoczęli Kartagińczycy, po których pozostało do dziś wiele śladów: ruiny, fortece wybudowane przez Genueńczyków, eleganckie pizańskie kościoły, a także wspaniałe gotyckie i barokowe hiszpańskie budowle. Najbardziej imponujące są jednak pozostałości po jedynej wywodzącej się z Sardynii cywilizacji twórców nuraghi - 7 tys. kamiennych budowli. Niestety, dojazd do nich jest skomplikowany, zwłaszcza jeśli nie posiada się własnego środka transportu. Warto się jednak udać do muzeum w Cagliari lub Sassari, gdzie wystawiono piękne statuetki oraz rozmaite przedmioty domowego użytku pochodzące z tego okresu.
Martina (San Vito)

Martina (San Vito)

Cena za 1 osobę:
2 010 zł
Najciekawsze na Sardynii są małe miasteczka, choć stolica - Cagliari - w niczym im nie ustępuje. Dzięki licznym hotelom i restauracjom miejscowość stanowi doskonałą bazę wypadową na południe. Na północy, blisko wybrzeża leży Olbia, drugi ważny port i miasto tranzytowe, oddalone o zaledwie kilka kilometrów od dziewiczych plaż Costa Smeralda.
Źródło: wydawnictwo Pascal

Okazje Last Minute: Sardynia

Califfo

Califfo
7 dni 06.09 - 13.09 inne terminy Kraków BB - Śniadania Yobboo
5 274 zł / 2 os.
2 637 zł / 1 os.

Alessandro

Alessandro
7 dni 10.09 - 17.09 inne terminy Poznań HB - Dwa posiłki Itaka
5 516 zł / 2 os.
2 758 zł / 1 os.
3 438 zł / 1 os. - 20 %

Posada (Palau)

Posada (Palau)
7 dni 03.09 - 10.09 inne terminy Warszawa FB - Pełne wyżywienie Rainbow
5 528 zł / 2 os.
2 764 zł / 1 os.
4 099 zł / 1 os. - 33 %

Club Li Graniti

Club Li Graniti
7 dni 03.09 - 10.09 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Itaka

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Basen z widokiem na Szmaragdowe Wybrzeże
  • Bliskość słynnego kurortu Porto Cervo
  • Bezpłatny transfer na plażę
  • Romantyczną, kameralną atmosferę
5 558 zł / 2 os.
2 779 zł / 1 os.
3 549 zł / 1 os. - 22 %

Włochy na skróty

Przewodnik:
  • Sardynia
    Ta zachwycająca skalista wyspa lśni wieloma barwami: w przepiękne kompozycje układają się czerwień, zieleń, czerń, biel, fiolet, róż, srebro i wszelkie możliwe odcienie szarości. Kup teraz »
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY