Sardynia - Przewodnik

Kiedy w 1921 r. D.H. Lawrence trafił na <strong>Sardynię</strong>, wydała mu się egzotyczna, "zagubiona między Europą i Afryką, co więcej - niczyja". Dzisiaj turyści przyjeżdżają tu głównie z ciekawości oraz w poszukiwaniu czystych plaż. W rzeczywistości jednak wyspa, leżąca mniej więcej w połowie drogi miedzy Półwyspem Apenińskim a wybrzeżem Tunezji, ma do zaoferowania o wiele więcej, niż tylko słońce i morze, zwłaszcza komuś, kto zdecyduje się odwiedzić mniej znane zakątki.

Pogoda na Sardynii

Dzisiaj, 24.3 18°C
Kiedy w 1921 r. D.H. Lawrence trafił na Sardynię, wydała mu się egzotyczna, "zagubiona między Europą i Afryką, co więcej - niczyja". Dzisiaj turyści przyjeżdżają tu głównie z ciekawości oraz w poszukiwaniu czystych plaż. W rzeczywistości jednak wyspa, leżąca mniej więcej w połowie drogi miedzy Półwyspem Apenińskim a wybrzeżem Tunezji, ma do zaoferowania o wiele więcej, niż tylko słońce i morze, zwłaszcza komuś, kto zdecyduje się odwiedzić mniej znane zakątki. Sardynia (Sardegna) od zawsze przyciągała uwagę, szczególnie najeźdźców. Serię podbojów rozpoczęli Kartagińczycy, po których pozostało do dziś wiele śladów: ruiny, fortece wybudowane przez Genueńczyków, eleganckie pizańskie kościoły, a także wspaniałe gotyckie i barokowe hiszpańskie budowle. Najbardziej imponujące są jednak pozostałości po jedynej wywodzącej się z Sardynii cywilizacji twórców nuraghi - 7 tys. kamiennych budowli. Niestety, dojazd do nich jest skomplikowany, zwłaszcza jeśli nie posiada się własnego środka transportu. Warto się jednak udać do muzeum w Cagliari lub Sassari, gdzie wystawiono piękne statuetki oraz rozmaite przedmioty domowego użytku pochodzące z tego okresu.
Il Borgo Di Punta Marana

Il Borgo Di Punta Marana

Cena za 1 osobę:
2 230 zł
Najciekawsze na Sardynii są małe miasteczka, choć stolica - Cagliari - w niczym im nie ustępuje. Dzięki licznym hotelom i restauracjom miejscowość stanowi doskonałą bazę wypadową na południe. Na północy, blisko wybrzeża leży Olbia, drugi ważny port i miasto tranzytowe, oddalone o zaledwie kilka kilometrów od dziewiczych plaż Costa Smeralda.

Źródło: wydawnictwo Pascal

Okazje Last Minute: Sardynia

Alessandro

Alessandro
7 dni 04.06 - 11.06 inne terminy Poznań HB - Dwa posiłki Itaka
5 056 zł / 2 os.
2 528 zł / 1 os.

Club Li Graniti

Club Li Graniti
7 dni 04.06 - 11.06 inne terminy Poznań HB - Dwa posiłki Itaka

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

 • Basen z widokiem na Szmaragdowe Wybrzeże
 • Bliskość słynnego kurortu Porto Cervo
 • Bezpłatny transfer na plażę
 • Romantyczną, kameralną atmosferę
5 196 zł / 2 os.
2 598 zł / 1 os.

Grande Baia Resort

Grande Baia Resort 3.0
7 dni 10.09 - 17.09 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki TUI Polska
5 322 zł / 2 os.
2 661 zł / 1 os.

Baja (Cannigione)

Baja (Cannigione)
7 dni 10.09 - 17.09 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI Polska

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

 • Relaksacyjną i kameralną atmosferę
 • Wyborną kuchnię z włoskimi specjałami
 • Duży i zadbany basen
 • Nowoczesne i funkcjonalne pokoje
5 360 zł / 2 os.
2 680 zł / 1 os.

Włochy na skróty

Przewodnik:
 • Sardynia
  Ta zachwycająca skalista wyspa lśni wieloma barwami: w przepiękne kompozycje układają się czerwień, zieleń, czerń, biel, fiolet, róż, srebro i wszelkie możliwe odcienie szarości. Kup teraz »
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY