Sardynia - Przewodnik

Kiedy w 1921 r. D.H. Lawrence trafił na <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/wlochy/sardynia/" target="_blank"><strong>Sardynię</strong></a>, wydała mu się egzotyczna, "zagubiona między Europą i Afryką, co więcej - niczyja". Dzisiaj turyści przyjeżdżają tu głównie z ciekawości oraz w poszukiwaniu czystych plaż. W rzeczywistości jednak wyspa, leżąca mniej więcej w połowie drogi miedzy Półwyspem Apenińskim a wybrzeżem Tunezji, ma do zaoferowania o wiele więcej, niż tylko słońce i morze, zwłaszcza komuś, kto zdecyduje się odwiedzić mniej znane zakątki.

Pogoda na Sardynii

Dzisiaj, 22.9 25°C
Kiedy w 1921 r. D.H. Lawrence trafił na Sardynię, wydała mu się egzotyczna, "zagubiona między Europą i Afryką, co więcej - niczyja". Dzisiaj turyści przyjeżdżają tu głównie z ciekawości oraz w poszukiwaniu czystych plaż. W rzeczywistości jednak wyspa, leżąca mniej więcej w połowie drogi miedzy Półwyspem Apenińskim a wybrzeżem Tunezji, ma do zaoferowania o wiele więcej, niż tylko słońce i morze, zwłaszcza komuś, kto zdecyduje się odwiedzić mniej znane zakątki. Sardynia (Sardegna) od zawsze przyciągała uwagę, szczególnie najeźdźców. Serię podbojów rozpoczęli Kartagińczycy, po których pozostało do dziś wiele śladów: ruiny, fortece wybudowane przez Genueńczyków, eleganckie pizańskie kościoły, a także wspaniałe gotyckie i barokowe hiszpańskie budowle. Najbardziej imponujące są jednak pozostałości po jedynej wywodzącej się z Sardynii cywilizacji twórców nuraghi - 7 tys. kamiennych budowli. Niestety, dojazd do nich jest skomplikowany, zwłaszcza jeśli nie posiada się własnego środka transportu. Warto się jednak udać do muzeum w Cagliari lub Sassari, gdzie wystawiono piękne statuetki oraz rozmaite przedmioty domowego użytku pochodzące z tego okresu.
Blu Laconia

Blu Laconia

Cena za 1 osobę:
1 940 zł
Najciekawsze na Sardynii są małe miasteczka, choć stolica - Cagliari - w niczym im nie ustępuje. Dzięki licznym hotelom i restauracjom miejscowość stanowi doskonałą bazę wypadową na południe. Na północy, blisko wybrzeża leży Olbia, drugi ważny port i miasto tranzytowe, oddalone o zaledwie kilka kilometrów od dziewiczych plaż Costa Smeralda.

Okazje Last Minute: Sardynia

Marmorata Village

Marmorata Village
7 dni 24.09 - 01.10 inne terminy Poznań AI - All Inclusive Itaka

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Szeroką, piaszczystą plażę z serwisem w cenie
  • Piękny ogród i malowniczą scenerię
  • Bardzo dobrą kuchnię z dużym wyborem potraw
  • Rozbudowaną infrastrukturę sportowo-rekreacyjną
last
minute
3 998 zł / 2 os.
1 999 zł / 1 os.
3 989 zł / 1 os. - 50 %

Club Esse Sporting

Club Esse Sporting
7 dni 02.06 - 09.06 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Rainbow
4 197 zł / 2 os.
2 198 zł / 1 os.

La Plage Noire Resort

La Plage Noire Resort
7 dni 02.06 - 09.06 inne terminy Katowice FB - Pełne wyżywienie Rainbow
4 301 zł / 2 os.
2 300 zł / 1 os.

Roccaruja

Roccaruja
7 dni 02.06 - 09.06 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Rainbow
4 415 zł / 2 os.
2 307 zł / 1 os.
2 474 zł / 1 os. - 7 %

Włochy na skróty

Przewodnik:
  • Sardynia
    Ta zachwycająca skalista wyspa lśni wieloma barwami: w przepiękne kompozycje układają się czerwień, zieleń, czerń, biel, fiolet, róż, srebro i wszelkie możliwe odcienie szarości. Kup teraz »