Krym - Przewodnik


Największy region turystyczny Ukrainy - stanowi pod względem krajobrazowym i kulturowym odrębny kraj o powierzchni 27 tys. km2. Starożytna nazwa półwyspu - Tauryda, wywodzi się od Taurów, autochtonicznego ludu sarmackiego. Obecna nazwa, używana od XV w., pochodzi od tureckiego kerim - "forteca". Krym oferuje wyjątkowe warunki do uprawiania turystyki. Poza obfitością pamiątek historycznych i pięknym krajobrazem, wyróżnia się także klimatem. Południowe wybrzeże znajduje się w strefie klimatu podzwrotnikowego śródziemnomorskiego, co oznacza, że nawet w zimie nie ma mrozów, a temperatura morza nie spada poniżej 7oC. Tylko w górach przez trzy tygodnie lutego zalega gruba na 40 cm warstwa śniegu. Lato na Krymie trwa aż pięć miesięcy - od połowy maja do połowy października. Krym można zwiedzać przez cały rok, ale najlepszym okresem jest maj, szczególnie druga połowa. Jest już wtedy wystarczająco ciepło, a dni są długie.
Źródło: wydawnictwo Pascal


Ukraina na skróty

Pogoda w Krymie

Dzisiaj, 25.4 17°C
Sprawdź średnie temperatury »

Szukasz wakacji
na Ukrainie?

801 400 600
koszt 0,49 za min z VAT

71 769 56 98
wg stawki operatora

... lub zostaw kontakt, oddzwonimy do Ciebie!

Zostaw kontakt »

Rezerwacja w salonie

Przewodnik drukowany

Kup teraz z 15 % rabatem na hasło Travelplanet.pl

Krym - jeden z najbardziej fascynujących i tajemniczych zarazem zakątków Europy - dostarcza podróżnikom niezapomnianych wrażeń.

Kup teraz »
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij