Mahdia - Przewodnik

Pogoda w Mahdii

Dzisiaj, 21.10 24°C
Mahdia przypomina niewielką wioskę rybacką z północnego wybrzeża Morza Śródziemnego przeniesioną do uroczego, starego arabskiego miasteczka. Położenie na małym cyplu hamuje rozwój miasteczka, ale gwarantuje zyski strefie turystycznej, ciągnącej się wzdłuż wybrzeża. Zabytkową Mahdię zamieszkuje wielu młodych ludzi, nieodczuwających potrzeby szukania szczęścia gdzie indziej. Przesiadując w cieniu drzew na pięknym place du Caire lub penetrując zwartą medynę, szybko można zmienić plany i zostać tu dłużej, niż się zamierzało.

Główną atrakcją Mahdii jest cicha medyna, która rozciąga się wzdłuż cypla od Skifa el-Kahla do latarni na Cap d''Afrique, 1,5 km na wschód. Jest to wymarzone miejsce do spacerów - wystarczy tylko wybrać jedną z wąskich brukowanych uliczek i wędrować, gdzie oczy poniosą.
Thapsus

Thapsus

Cena za 1 osobę:
1 533 zł

Opinie : w Mahdii

4,0
Mahdia gosc
Mahdia - urokliwe rybackie miasteczko Ogólnie: Bardzo ładne małe malownicze miasteczko z piękną zatoką rybacką. Polecam miasteczko dla osób ceniących raczej spokuj. W mieście nie znajdziemy głośnych dużych dyskotek czy centrów rozrywki.
Atrakcje turystyczne: W starej części miasta napotkamy ruiny na nabrzeżu, duży odrestaurowany fort warowny z tarasem widokowym na zatokę, dużym pięknie usytuowanym na nabrzeżu cmentarzem muzułmańskim oraz kilkoma meczetami. W miasteczku znajduje się równiez nieduża Medina z typowymi sklepikami z pamiątkami regionalnymi. Ciekawoostką jest targ rybny gdzie odbywają się głośne targi oraz usytuowane są bary, restauracyjki i sklepiki oferujące potrawy ze świeżych ryb.
Aktywny wypoczynek: W każdym hotelu napotkamy przedstawicieli firm oferujących wszelkiego rodzaju atrakcje fakultatywne - przejażdżki na wielbłądach, koniach, rejs statkiem pirackim po zatoce, a przed hotelami dostepne sa sproty wodne - skutery, tzw banany, kajaki oraz parolotnie.
Życie nocne: Wyłącznie w klubach/dyskotekach hotelowych
Komunikacja: Spod każdego hotelu taxi lub autobus oraz kilaset metrów do kolejki zwanej metrem
Jedzenie i restauracje: Jedzenie w hotelu Thapsus jest bardzo dobre jednak organizacja stołówki to prawdziwa porazka... nie chce mi się opisywac tego dramatu bo zajęłoby to zbyt wiele czasu - w skrócie - kolejki, kolejki, kolejki, brudne stoły, nieustanny brak sztućców, stado natrętnych much...
Pogoda: Pogoda gwarantowana - byliśmy w lipcu
Plaża: Ładna piaszczysta plaża jednak zdecydowanie za mało parasoli i leżaków - rezerwacje należy dokonać ok godz 6 rano... PóĽniej nie ma już wolnych miejsc.

Okazje Last Minute: Mahdia

Mahdia Palace

Mahdia Palace 4.4
7 dni 10.05 - 17.05 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Rainbow
2 878 zł / 2 os.
1 564 zł / 1 os.

Thapsus

Thapsus 4.0
7 dni 27.09 - 04.10 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Exim Tours
2 998 zł / 2 os.
1 499 zł / 1 os.
1 749 zł / 1 os. - 14 %

Thalassa Mahdia

Thalassa Mahdia 4.0
7 dni 27.09 - 04.10 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Exim Tours
3 138 zł / 2 os.
1 569 zł / 1 os.
1 819 zł / 1 os. - 14 %

Mahdia Palace

Mahdia Palace 4.4
7 dni 27.09 - 04.10 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Exim Tours
3 198 zł / 2 os.
1 599 zł / 1 os.
1 859 zł / 1 os. - 14 %

Tunezja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY