Mahdia - Przewodnik

Pogoda w Mahdii

Dzisiaj, 27.4 24°C
Mahdija przypomina niewielką wioskę rybacką z północnego wybrzeża Morza Śródziemnego przeniesioną do uroczego, starego arabskiego miasteczka. Położenie na małym cyplu hamuje rozwój miasteczka, ale gwarantuje zyski strefie turystycznej, ciągnącej się wzdłuż wybrzeża. Zabytkową Mahdię zamieszkuje wielu młodych ludzi, nieodczuwających potrzeby szukania szczęścia gdzie indziej. Przesiadując w cieniu drzew na pięknym place du Caire lub penetrując zwartą medynę, szybko można zmienić plany i zostać tu dłużej, niż się zamierzało.

Główną atrakcją Mahdii jest cicha medyna, która rozciąga się wzdłuż cypla od Skifa el-Kahla do latarni na Cap d''Afrique, 1,5 km na wschód. Jest to wymarzone miejsce do spacerów - wystarczy tylko wybrać jedną z wąskich brukowanych uliczek i wędrować, gdzie oczy poniosą.
Thapsus

Thapsus

Cena za 1 osobę:
1 655 zł - 15 %

Źródło: wydawnictwo Pascal

Opinie : w Mahdii

4,5
Mahdia monikasrk
Mahdia póĽną wiosną Ogólnie: Stare miasto bardzo ciekawe i urocze, fascynujący labitynt wąskich uliczek, fajnie położony cmentarz morski. Niestety problemy z czystością, ale to chyba typowe dla tego regionu.
Atrakcje turystyczne: Kilka ciekawych zabytków - ale jeśli mam być szczera to większość z nich ogladałam tylko z zewnątrz. Polecam wybranie się na wycieczkę z kimś miejscowym -wystarczy na chwile przystanąć i zaraz ktoś zaproponuje oprowadzenie. Za 1 dinara można posłuchać ciekawych historii i dowiedzieć się więcej o miejscowych zwyczajach.
Aktywny wypoczynek: W strefie turystycznej ciagnącej się wzdłuż plaży na odległości kliku km są dostępne najróżniejsze sporty wodne, oprócz tego można pojedĽdzić konno lub quadami, a z dziećmi wybrać się na przejażdżkę wielbłądami.
Życie nocne: Nie mam pojęcia jak wyglada życie nocne w Mahdii - w hotelu było wystarczająco ciekawie...
Komunikacja: Taxi przede wszystkim. Jakieś pociągi też kursują ale mówiąc szczerze nie byłam zainteresowana.
Jedzenie i restauracje: Nie jadłam na mieście. NIc więc nie napisze.
Zdrowie i bezpieczeństwo: Jedzonko nie spowodowało żadnych zatruć pokarmowych, obyło się bez żadnych wypadków więc na szczęście nie miałam okazji poznać tutejszej służby zdrowia... Za bezpieczeńswo 5 - mili ludzie sprawiają że czujesz się bezpiecznie...
Pogoda: Póżna wiosna/wczesne lato - to miom zdaniem najlepsza pora na wyjazd - woda w morzu wystarczająco ciepła, dużo słońca, mnóstwo zieleni (bujnej i soczystej), wszedzie kwiaty.
Plaża: Długa, piaszczysta plaża. Fajne muszelki. Morze raczej płytkie - dla rodzin z dziećmi to zaleta. Czystość poza plażami hotelowymi... hmh delikatnie mówiąc średnia...

Okazje Last Minute: Mahdia

Thapsus

Thapsus 4.0
7 dni 11.05 - 18.05 inne terminy Katowice AI - All Inclusive Exim Tours
last
minute
3 378 zł / 2 os.
1 689 zł / 1 os.
1 779 zł / 1 os. - 5 %

Mahdia Palace

Mahdia Palace 4.4
7 dni 11.05 - 18.05 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Rainbow
last
minute
3 412 zł / 2 os.
1 706 zł / 1 os.
1 957 zł / 1 os. - 13 %

Thapsus

Thapsus 4.0
7 dni 25.05 - 01.06 inne terminy Katowice AI - All Inclusive Prima Holiday
3 438 zł / 2 os.
1 719 zł / 1 os.

Caribbean World Mahdia

Caribbean World Mahdia 3.9
7 dni 18.05 - 25.05 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Exim Tours
last
minute
3 478 zł / 2 os.
1 739 zł / 1 os.
2 129 zł / 1 os. - 18 %

Tunezja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY