Tajlandia - Przewodnik


Tajlandia położona jest w Azji Południowo- Wschodniej, częściowo na Półwyspie Indochińskim, a częściowo na Półwyspie Malajskim. Tajlandia to kraj bardzo urozmaicony krajobrazowo. Na północy i zachodzie dominują poprzecinane dolinami rzek wysokie pasma górskie Tanen Tong Dan. Pozostała część kraju to niziny z licznymi jeziorami i bujną zielenią.
Tajlandia to kraj prawdziwej egzotyki, w którym przeszłość doskonale łączy się z nowoczesnością. Życzliwość i gościnność mieszkańców sprawia, że Tajlandia nazywana jest Krainą Uśmiechu. Specyfika Dalekiego Wschodu, buddyjskie świątynie i klasztory, tajemnicze ruiny, urzekająca natura, rajskie plaże oraz dobrze rozwinięte kurorty i sezon przez cały rok sprawiają, że Tajlandia staje się coraz częstszym kierunkiem wycieczek last minute. Wakacje w Tajlandii najczęściej koncentrują się w takich miejscowościach jak Pattaya i Krabi.
Pattaya, położona nad malowniczymi zatokami, jest dawną osadą rybacką, która zyskała popularność w latach 80-tych, kiedy to zaczęły powstawać strzeliste hotele, restauracje, dyskoteki i ośrodki sportów wodnych. To wszystko, w połączeniu z magią tego miejsca i malowniczymi krajobrazami, przyciąga rzesze turystów chcących przeżyć niezapomniane chwile. W Pattayi panują doskonale warunki do uprawiania sportów wodnych, podobnie jak w Krabi, które jest jednym z najpiękniejszych miejsc Tajlandii i jednym z najbardziej bajecznych kurortów wypoczynkowych. Krajobraz Krabi zachwyci każdego. Urzekające rafy koralowe, długie, piaszczyste plaże, zaciszne zatoki, wodospady, wysokie klify poprzecinane jaskiniami oraz bujna roślinność tworzą całą gamę barw i czar tego miejsca. Atrakcją Krabi jest również Park Narodowy Khan Sok oraz wiecznie zielone lasy równikowe. Ponadto Krabi tętni życiem przez cały czas. Możliwy jest tu zarówno relaks jak i aktywny wypoczynek.
Wycieczki do Tajlandii obejmują też Bangkok, zwany Miastem Aniołów. To wielobarwna metropolia Tajlandii, w której doskonale widoczne są kontrasty tradycji i nowoczesności. Turyści będąc na wakacjach w Bangkoku napotkają na unikalną atmosferę zabytków kultu Buddy z wyjątkową Świątynią Szmaragdowego Buddy, Wat Po i Wielkim Pałacem na czele. Kolorowy świat tworzony jest tu przez mieniące się kolorami rafy koralowe, barwną roślinność, farmę storczyków oraz czerwień rubinów, złoto i błękit świątyń i blask diamentów i kolorowe bazary. Atrakcją jest rejs łodzią po Wenecji Wschodu i poznanie uroków miasta oraz trybu życia mieszkańców.
W stolicy Tajlandii wyrosły nowoczesne centa handlowe, nadziemna kolej, gwarne bazary i liczne kluby nocne, które nadają rozrywkowy charakter tego miasta.
Ciekawymi wycieczkami, dającymi możliwość poznania oryginalności Tajlandii, są wycieczki na słoniach. Obowiązkiem jest także Alcazar, czyli słynny show tancerzy- transwestytów ubranych w kolorowe stroje. Ciekawym pokazem jest też Show Słoni w Ogrodzie Tropikalnym Nong Nooch i nowy Alangkarn Show. Warto wybrać się na wyspę Lanta i odpocząć wśród palm na białych plażach rozkoszując się szumem morza i cieniem bambusowych chat. Ciekawe z pewnością będą też wycieczki do Phuket, Cha Am i Hua Hin.Wybrzeża Tajlandii są zróżnicowane. Wschodnie wybrzeża nad Zatoką Tajlandzką posiadają najlepsze szerokie, piaszczyste plaże, podczas, gdy zachodnie plaże są wąskie i posiadają małe, malownicze wysepki. Niebiańskie plaże odnajdziemy natomiast w rejonie Krabi i są to plaże Railey, Ao Nang i Nopphart Thara. Z kolei najlepsze i najbardziej ekskluzywne hotele znajdują się w północnej części Pattayi, a najbardziej rozrywkowe w centrum Pattayi.
Źródło: wydawnictwo Pascal


Okazje Last Minute: Tajlandia

Tajlandia na skróty

Pogoda w Tajlandii

Dzisiaj, 20.4 37°C
Sprawdź średnie temperatury »
Tajlandia 7 dni, Last Minute już od 3988 zł

Szukasz wakacji
w Tajlandii?

801 400 600
koszt 0,49 za min z VAT

71 769 56 98
wg stawki operatora

... lub zostaw kontakt, oddzwonimy do Ciebie!

Zostaw kontakt »

Rezerwacja w salonie

Opinie o miastach w Tajlandii

Bangkok
grzegorz.kamola : (2007-04-02) napisał

Bangkok - Miasto Aniołów Ogólnie: Jedno z największych miast świata - ludność szacuje się na ok. 10 mln mieszkańców - jedno z najszybciej rozwijających się miast Azji. Nazwa miasta składa się z 64 sylab co daje jej pierwsze miejsce jako najdłuższej nazwie geograficznej w Księdze Rekordów Guinnessa.
Atrakcje turystyczne: Perły architektury syjamskiej głównie świątynie m.in. WAT PO (odpoczywający budda), WAT PHRA KAEW (szamaragdowy budda), WAT TRAIMIT (złoty budda), WAT ARUN (świątynia świtu), bardzo duży kompleks budynków wchodzących w skład dworu królewskiego.
Aktywny wypoczynek: Kraj słynie z sztuki masowania ciała doskonalonej przez wieki, polecam!!!
Życie nocne: Największe centrum rozrywki mieści się w rejonie Patpong Road, mnóstwo rozmaitych lokali na b.małej przestrzeni. Od klubów GO GO przez dyskoteki do salonów masażu. Koniecznie trzeba zobaczyć tradycyjny teatr tajski.
Komunikacja: Przez centrum miasta biegnie kolejka podwieszona. Nie ma problemów z autobusami (najtańsza forma transportu), taxi (tutaj trzeba ustalać cenę przed kursem). Bardzo sprawnie i szybko w olbrzymich korkach ulicznych podróżuje się tuk tuk'ami jak również motocyklem taksówką. Również przemieszczać się można łodziami, bowiem miasto posiada rozwiniętą sieć kanałów.
Zdrowie i bezpieczeństwo: Aczkowiek w mieście jest bezpiecznie, jednak zdarzają się drobne kradzieże. Należy uważać w klubach nocnych.
Pogoda: Pogoda najlepsza na odwiedzenie miasta to termin polskiej zimy czyli od listopad do lutego.

Przewodnik drukowany

Kup teraz z 15 % rabatem na hasło Travelplanet.pl

Tajlandia to Bankog, miasto malowniczych kanałów i targowisk, a także bajkowego Wielkiego Pałacu i wspaniałych świątyń.

Kup teraz »
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij