Tajlandia - Przewodnik

Tajlandia położona jest w Azji Południowo - Wschodniej, częściowo na Półwyspie Indochińskim, a częściowo na Półwyspie Malajskim.

Pogoda w Tajlandii

Dzisiaj, 22.10 36°C
Tajlandia położona jest w Azji Południowo - Wschodniej, częściowo na Półwyspie Indochińskim, a częściowo na Półwyspie Malajskim. Tajlandia to kraj bardzo urozmaicony krajobrazowo. Na północy i zachodzie dominują poprzecinane dolinami rzek wysokie pasma górskie Tanen Tong Dan. Pozostała część kraju to niziny z licznymi jeziorami i bujną zielenią.

Tajlandia - atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Tajlandia to kraj prawdziwej egzotyki, w którym przeszłość doskonale łączy się z nowoczesnością. Życzliwość i gościnność mieszkańców sprawia, że Tajlandia nazywana jest Krainą Uśmiechu. Specyfika Dalekiego Wschodu, buddyjskie świątynie i klasztory, tajemnicze ruiny, urzekająca natura, rajskie plaże oraz dobrze rozwinięte kurorty i sezon przez cały rok sprawiają, że Tajlandia staje się coraz częstszym kierunkiem wycieczek last minute. Wakacje w Tajlandii najczęściej koncentrują się w takich miejscowościach jak Pattaya i Krabi.
Ban Nam Mao Resort

Ban Nam Mao Resort

Cena za 1 osobę:
3 180 zł
Pattaya, położona nad malowniczymi zatokami, jest dawną osadą rybacką, która zyskała popularność w latach 80-tych, kiedy to zaczęły powstawać strzeliste hotele, restauracje, dyskoteki i ośrodki sportów wodnych. To wszystko, w połączeniu z magią tego miejsca i malowniczymi krajobrazami, przyciąga rzesze turystów chcących przeżyć niezapomniane chwile. W Pattayi panują doskonale warunki do uprawiania sportów wodnych, podobnie jak w Krabi, które jest jednym z najpiękniejszych miejsc Tajlandii i jednym z najbardziej bajecznych kurortów wypoczynkowych. Krajobraz Krabi zachwyci każdego. Urzekające rafy koralowe, długie, piaszczyste plaże, zaciszne zatoki, wodospady, wysokie klify poprzecinane jaskiniami oraz bujna roślinność tworzą całą gamę barw i czar tego miejsca. Atrakcją Krabi jest również Park Narodowy Khan Sok oraz wiecznie zielone lasy równikowe. Ponadto Krabi tętni życiem przez cały czas. Możliwy jest tu zarówno relaks jak i aktywny wypoczynek.

Wycieczki Last Minute do Tajlandii obejmują też Bangkok, zwany Miastem Aniołów. To wielobarwna metropolia Tajlandii, w której doskonale widoczne są kontrasty tradycji i nowoczesności. Turyści będąc na wakacjach w Bangkoku napotkają na unikalną atmosferę zabytków kultu Buddy z wyjątkową Świątynią Szmaragdowego Buddy, Wat Po i Wielkim Pałacem na czele. Kolorowy świat tworzony jest tu przez mieniące się kolorami rafy koralowe, barwną roślinność, farmę storczyków oraz czerwień rubinów, złoto i błękit świątyń i blask diamentów i kolorowe bazary. Atrakcją jest rejs łodzią po Wenecji Wschodu i poznanie uroków miasta oraz trybu życia mieszkańców.
Palm Garden (Pattaya)

Palm Garden (Pattaya)

Cena za 1 osobę:
3 279 zł
W stolicy Tajlandii wyrosły nowoczesne centra handlowe, nadziemna kolej, gwarne bazary i liczne kluby nocne, które nadają rozrywkowy charakter tego miasta.
Ciekawymi wycieczkami, dającymi możliwość poznania oryginalności Tajlandii, są wycieczki na słoniach. Obowiązkiem jest także Alcazar, czyli słynny show tancerzy - transwestytów ubranych w kolorowe stroje. Ciekawym pokazem jest też Show Słoni w Ogrodzie Tropikalnym Nong Nooch i nowy Alangkarn Show. Warto wybrać się na wyspę Lanta i odpocząć wśród palm na białych plażach rozkoszując się szumem morza i cieniem bambusowych chat. Ciekawe z pewnością będą też wycieczki do Phuket, Cha Am i Hua Hin.

Wybrzeża Tajlandii są zróżnicowane. Wschodnie wybrzeża nad Zatoką Tajlandzką posiadają najlepsze szerokie, piaszczyste plaże, podczas, gdy zachodnie plaże są wąskie i posiadają małe, malownicze wysepki. Niebiańskie plaże odnajdziemy natomiast w rejonie Krabi i są to plaże Railey, Ao Nang i Nopphart Thara. Z kolei najlepsze i najbardziej ekskluzywne hotele znajdują się w północnej części Pattayi, a najbardziej rozrywkowe w centrum Pattayi.

Opinie o miastach w Tajlandii

4,2
Bangkok grzegorz.jandy
Krung Thep - magiczne miasto aniołów Ogólnie: To miasto trzeba zobaczyć... Jest magicznym miejscem nazywanym Bramą do południowo-wschodniej Azji. Swiątynie buddyjskie, stadiony Muay Thai, salony tajskiego masażu, małe klimatyczne restauracje z rewelacyjną tajską kuchnią, to i wiele innych klimatycznych rzeczy czeka na nas w tym odległym magicznym mieście!
Atrakcje turystyczne: Swiątynie buddyjskie, salony masażu, targi, Muay Thai - tajski boks, samo miasto w sobie jest wielką atrakcją
Aktywny wypoczynek: Zobaczyć całe miasto wymaga dużego wysiłku. Punkt wypadowy prawie każdego turysty docierającego do Tajlandii - na północ trekking wśród gór i dzikich plemion, na południe na nurkowanie i sporty wodne
Życie nocne: To jest Bangkok... Chyba nie trzeba nic dodawać :) Polecam ulice Pat Pong
Komunikacja: Taxi, Tuk Tuk, Autobusy, Łodzie - pamiętajym iż Bangkok to "Wenecja Wschodu". Dostaniemy się wszędzie!!!
Zdrowie i bezpieczeństwo: Jak w Azji trzeba uważać na wodę. Bangkok to miasto gdzie żyje około 10mln ludzi. Po prostu trzeba na siebie uważać.
Plaża: Niedaleko Bangkoku jest Pattaya, wyspa Ko Chang gdzie możemy znaleść piękne plaże. Po tygodniu w Bangkoku polecam Południe Tajlandii - Krabi, wyspy Ko Phi Phi, Ko Lanta - dosłownie rajskie plaże

Okazje Last Minute: Tajlandia

Garden Lodge

Garden Lodge
6 dni 04.06 - 10.06 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia TUI
6 732 zł / 2 os.
3 366 zł / 1 os.

Sea Breeze (Jomtien)

Sea Breeze (Jomtien) 3.2
7 dni 12.06 - 19.06 inne terminy Berlin BB - Śniadania Ecco Travel
7 058 zł / 2 os.
3 529 zł / 1 os.

Chada

Chada
7 dni 16.01 - 23.01 inne terminy Berlin BB - Śniadania Ecco Travel
7 198 zł / 2 os.
3 599 zł / 1 os.

Tajlandia na skróty

Przewodnik:
  • Tajlandia
    Tajlandia to Bankog, miasto malowniczych kanałów i targowisk, a także bajkowego Wielkiego Pałacu i wspaniałych świątyń. Kup teraz »
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY