Tajlandia - Przewodnik

Tajlandia położona jest w Azji Południowo - Wschodniej, częściowo na Półwyspie Indochińskim, a częściowo na Półwyspie Malajskim.

Pogoda w Tajlandii

Dzisiaj, 27.4 39°C
Tajlandia położona jest w Azji Południowo - Wschodniej, częściowo na Półwyspie Indochińskim, a częściowo na Półwyspie Malajskim. Tajlandia to kraj bardzo urozmaicony krajobrazowo. Na północy i zachodzie dominują poprzecinane dolinami rzek wysokie pasma górskie Tanen Tong Dan. Pozostała część kraju to niziny z licznymi jeziorami i bujną zielenią.

Tajlandia - atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Tajlandia to kraj prawdziwej egzotyki, w którym przeszłość doskonale łączy się z nowoczesnością. Życzliwość i gościnność mieszkańców sprawia, że Tajlandia nazywana jest Krainą Uśmiechu. Specyfika Dalekiego Wschodu, buddyjskie świątynie i klasztory, tajemnicze ruiny, urzekająca natura, rajskie plaże oraz dobrze rozwinięte kurorty i sezon przez cały rok sprawiają, że Tajlandia staje się coraz częstszym kierunkiem wycieczek last minute. Wakacje w Tajlandii najczęściej koncentrują się w takich miejscowościach jak Pattaya i Krabi.
Palazzo

Palazzo

Cena za 1 osobę:
2 812 zł
Pattaya, położona nad malowniczymi zatokami, jest dawną osadą rybacką, która zyskała popularność w latach 80-tych, kiedy to zaczęły powstawać strzeliste hotele, restauracje, dyskoteki i ośrodki sportów wodnych. To wszystko, w połączeniu z magią tego miejsca i malowniczymi krajobrazami, przyciąga rzesze turystów chcących przeżyć niezapomniane chwile. W Pattayi panują doskonale warunki do uprawiania sportów wodnych, podobnie jak w Krabi, które jest jednym z najpiękniejszych miejsc Tajlandii i jednym z najbardziej bajecznych kurortów wypoczynkowych. Krajobraz Krabi zachwyci każdego. Urzekające rafy koralowe, długie, piaszczyste plaże, zaciszne zatoki, wodospady, wysokie klify poprzecinane jaskiniami oraz bujna roślinność tworzą całą gamę barw i czar tego miejsca. Atrakcją Krabi jest również Park Narodowy Khan Sok oraz wiecznie zielone lasy równikowe. Ponadto Krabi tętni życiem przez cały czas. Możliwy jest tu zarówno relaks jak i aktywny wypoczynek.

Wycieczki Last Minute do Tajlandii obejmują też Bangkok, zwany Miastem Aniołów. To wielobarwna metropolia Tajlandii, w której doskonale widoczne są kontrasty tradycji i nowoczesności. Turyści będąc na wakacjach w Bangkoku napotkają na unikalną atmosferę zabytków kultu Buddy z wyjątkową Świątynią Szmaragdowego Buddy, Wat Po i Wielkim Pałacem na czele. Kolorowy świat tworzony jest tu przez mieniące się kolorami rafy koralowe, barwną roślinność, farmę storczyków oraz czerwień rubinów, złoto i błękit świątyń i blask diamentów i kolorowe bazary. Atrakcją jest rejs łodzią po Wenecji Wschodu i poznanie uroków miasta oraz trybu życia mieszkańców.
Chada

Chada

Cena za 1 osobę:
3 152 zł
W stolicy Tajlandii wyrosły nowoczesne centra handlowe, nadziemna kolej, gwarne bazary i liczne kluby nocne, które nadają rozrywkowy charakter tego miasta.
Ciekawymi wycieczkami, dającymi możliwość poznania oryginalności Tajlandii, są wycieczki na słoniach. Obowiązkiem jest także Alcazar, czyli słynny show tancerzy - transwestytów ubranych w kolorowe stroje. Ciekawym pokazem jest też Show Słoni w Ogrodzie Tropikalnym Nong Nooch i nowy Alangkarn Show. Warto wybrać się na wyspę Lanta i odpocząć wśród palm na białych plażach rozkoszując się szumem morza i cieniem bambusowych chat. Ciekawe z pewnością będą też wycieczki do Phuket, Cha Am i Hua Hin.

Wybrzeża Tajlandii są zróżnicowane. Wschodnie wybrzeża nad Zatoką Tajlandzką posiadają najlepsze szerokie, piaszczyste plaże, podczas, gdy zachodnie plaże są wąskie i posiadają małe, malownicze wysepki. Niebiańskie plaże odnajdziemy natomiast w rejonie Krabi i są to plaże Railey, Ao Nang i Nopphart Thara. Z kolei najlepsze i najbardziej ekskluzywne hotele znajdują się w północnej części Pattayi, a najbardziej rozrywkowe w centrum Pattayi.
Źródło: wydawnictwo Pascal

Opinie o miastach w Tajlandii

4,8
Bangkok andrew
typowa stolica turystyczna Ogólnie: Oólnie masówka, ale dośc dobry hotel.
Atrakcje turystyczne: duzo kontrastow i roznic. z jednej strony wielkie wiezowce a tuz obok biedacy zebrajacy o jedzenie.poza tym warto zobaczyc swiatynie buddyjskie, Wat Pho, Yommarat, generalnie kazda budowla jest bardzo oryginalna i na mnie zrobilo to wszyzstko ogromne wrazenie- inny swiat- naprawde
Aktywny wypoczynek: jest dużo różńych aktywności.
Życie nocne: wiele jest restauracji i klubow, tez w szerokim wybrorze- od tych na dobrym poziomie do bardzo tanich. ludzi potrafia sie tu razej bawic. warto wpasc do pat pong. generalnie zycie nocne buuuuujne w kazdym tego slowa znaczeniu
Komunikacja: bardzo dobry transport
Jedzenie i restauracje: ogromny wybor i bardzo dobre jedzenie ale polecam jedzenie na miescie w najgorszym wypadku w restauracjach o srednim pozxiomie. nie ryzykowac:O)
Zdrowie i bezpieczeństwo: raczej bez wiekszych problemow
Pogoda: zawsze:), anajlepiej jakwszedzie- w sezonie- nie tylko ze wzgledu na pogode ale na mozliwosc poznania obyczajowosci roznych kultur- moje osobiste zdanie
Plaża: extra

Okazje Last Minute: Tajlandia

Chada

Chada
8 dni 20.06 - 28.06 inne terminy Warszawa BB - Śniadania xYobboo
6 303 zł / 2 os.
3 152 zł / 1 os.

Aiyara Palace

Aiyara Palace
8 dni 08.05 - 16.05 inne terminy Warszawa BB - Śniadania xYobboo
last
minute
6 429 zł / 2 os.
3 215 zł / 1 os.

Kata Palm Resort

Kata Palm Resort
6 dni 31.05 - 06.06 inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI Polska
6 554 zł / 2 os.
3 277 zł / 1 os.

Best Western Phuket Ocean Resort

Best Western Phuket Ocean Resort
8 dni 23.05 - 31.05 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Exim Tours
6 588 zł / 2 os.
3 294 zł / 1 os.
3 822 zł / 1 os. - 14 %

Tajlandia na skróty

Przewodnik:
  • Tajlandia
    Tajlandia to Bankog, miasto malowniczych kanałów i targowisk, a także bajkowego Wielkiego Pałacu i wspaniałych świątyń. Kup teraz »