Tajlandia - Przewodnik

Tajlandia położona jest w Azji Południowo-Wschodniej, częściowo na Półwyspie Indochińskim, a częściowo na Półwyspie Malajskim.

Pogoda w Tajlandii

Dzisiaj, 24.3 37°C
Tajlandia położona jest w Azji Południowo-Wschodniej, częściowo na Półwyspie Indochińskim, a częściowo na Półwyspie Malajskim. Tajlandia to kraj bardzo urozmaicony krajobrazowo. Na północy i zachodzie dominują poprzecinane dolinami rzek wysokie pasma górskie Tanen Tong Dan. Pozostała część kraju to niziny z licznymi jeziorami i bujną zielenią.

Tajlandia - atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Tajlandia to kraj prawdziwej egzotyki, w którym przeszłość doskonale łączy się z nowoczesnością. Życzliwość i gościnność mieszkańców sprawia, że Tajlandia nazywana jest Krainą Uśmiechu. Specyfika Dalekiego Wschodu, buddyjskie świątynie i klasztory, tajemnicze ruiny, urzekająca natura, rajskie plaże oraz dobrze rozwinięte kurorty i sezon przez cały rok sprawiają, że Tajlandia staje się coraz częstszym kierunkiem wycieczek last minute. Wakacje w Tajlandii najczęściej koncentrują się w takich miejscowościach jak Pattaya i Krabi.

Pattaya, położona nad malowniczymi zatokami, jest dawną osadą rybacką, która zyskała popularność w latach 80-tych, kiedy to zaczęły powstawać strzeliste hotele, restauracje, dyskoteki i ośrodki sportów wodnych. To wszystko, w połączeniu z magią tego miejsca i malowniczymi krajobrazami, przyciąga rzesze turystów chcących przeżyć niezapomniane chwile. W Pattayi panują doskonale warunki do uprawiania sportów wodnych, podobnie jak w Krabi, które jest jednym z najpiękniejszych miejsc Tajlandii i jednym z najbardziej bajecznych kurortów wypoczynkowych. Krajobraz Krabi zachwyci każdego. Urzekające rafy koralowe, długie, piaszczyste plaże, zaciszne zatoki, wodospady, wysokie klify poprzecinane jaskiniami oraz bujna roślinność tworzą całą gamę barw i czar tego miejsca. Atrakcją Krabi jest również Park Narodowy Khan Sok oraz wiecznie zielone lasy równikowe. Ponadto Krabi tętni życiem przez cały czas. Możliwy jest tu zarówno relaks jak i aktywny wypoczynek.
Chada

Chada

Cena za 1 osobę:
2 940 zł
Wycieczki do Tajlandii obejmują też Bangkok, zwany Miastem Aniołów. To wielobarwna metropolia Tajlandii, w której doskonale widoczne są kontrasty tradycji i nowoczesności. Turyści będąc na wakacjach w Bangkoku napotkają na unikalną atmosferę zabytków kultu Buddy z wyjątkową Świątynią Szmaragdowego Buddy, Wat Po i Wielkim Pałacem na czele. Kolorowy świat tworzony jest tu przez mieniące się kolorami rafy koralowe, barwną roślinność, farmę storczyków oraz czerwień rubinów, złoto i błękit świątyń i blask diamentów i kolorowe bazary. Atrakcją jest rejs łodzią po Wenecji Wschodu i poznanie uroków miasta oraz trybu życia mieszkańców.
Sea Breeze (Jomtien)

Sea Breeze (Jomtien)

Cena za 1 osobę:
3 095 zł
W stolicy Tajlandii wyrosły nowoczesne centra handlowe, nadziemna kolej, gwarne bazary i liczne kluby nocne, które nadają rozrywkowy charakter tego miasta.
Ciekawymi wycieczkami, dającymi możliwość poznania oryginalności Tajlandii, są wycieczki na słoniach. Obowiązkiem jest także Alcazar, czyli słynny show tancerzy- transwestytów ubranych w kolorowe stroje. Ciekawym pokazem jest też Show Słoni w Ogrodzie Tropikalnym Nong Nooch i nowy Alangkarn Show. Warto wybrać się na wyspę Lanta i odpocząć wśród palm na białych plażach rozkoszując się szumem morza i cieniem bambusowych chat. Ciekawe z pewnością będą też wycieczki do Phuket, Cha Am i Hua Hin.

Wybrzeża Tajlandii są zróżnicowane. Wschodnie wybrzeża nad Zatoką Tajlandzką posiadają najlepsze szerokie, piaszczyste plaże, podczas, gdy zachodnie plaże są wąskie i posiadają małe, malownicze wysepki. Niebiańskie plaże odnajdziemy natomiast w rejonie Krabi i są to plaże Railey, Ao Nang i Nopphart Thara. Z kolei najlepsze i najbardziej ekskluzywne hotele znajdują się w północnej części Pattayi, a najbardziej rozrywkowe w centrum Pattayi.
Źródło: wydawnictwo Pascal

Opinie o miastach w Tajlandii

4,2
Krabi Marmara
przepiękne miejsce z niesamowitymi widokami Ogólnie: jedno z najładniejszych miejsc w Tajlandii
Atrakcje turystyczne: przede wszystkim jest to baza wypadowa na fantastyczne wycieczki łodziami
Aktywny wypoczynek: wszystkie formy aktywności związane z wodą
Życie nocne: tak sobie
Komunikacja: całkiem niezła
Jedzenie i restauracje: pysznie i tanio, bajka!
Zdrowie i bezpieczeństwo: ok
Pogoda: od listopada do kwietnia najlepiej, ale latem też nie jest Ľle - może tylko czasami popadać
Plaża: cudowna, czysta, piaszczysta, łagodne zejście do morza, przepiękne krajobrazy

Okazje Last Minute: Tajlandia

Grand Jomtien Palace

Grand Jomtien Palace
8 dni 08.05 - 16.05 inne terminy Warszawa BB - Śniadania xYobboo
6 240 zł / 2 os.
3 120 zł / 1 os.

Royal Palace (Pattaya)

Royal Palace (Pattaya)
8 dni 03.05 - 11.05 inne terminy Warszawa BB - Śniadania xYobboo
6 247 zł / 2 os.
3 124 zł / 1 os.

Palazzo

Palazzo
8 dni 02.05 - 10.05 inne terminy Warszawa BB - Śniadania xYobboo
6 537 zł / 2 os.
3 269 zł / 1 os.

Tajlandia na skróty

Przewodnik:
  • Tajlandia
    Tajlandia to Bankog, miasto malowniczych kanałów i targowisk, a także bajkowego Wielkiego Pałacu i wspaniałych świątyń. Kup teraz »
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY