Co zabrać do Norwegii


1. Skandynawia na czele z Norwegią przoduje w Europie w dziedzinie ochrony wciąż dziewiczych terenów i wraz ze słynnymi fiordami zachwyca swym pięknem każdego turystę. Aparat lub kamera są wręcz niezbędne. 2. Przyroda jest niesamowita ale równie groźna. W zależności od pory roku (lato jest dość krótkie) odpowiednio ciepła odzież jest konieczna; zawsze przeciwdeszczowa i osłaniająca od wiatru.

3. Warto zabrać międzynarodową legitymację studencką ( i pytać o zniżki) oraz prawo jazdy.

4. W północnej Norwegii białe noce trwają nawet od 20 maja do 20 lipca - można zabrać zatem budzik, żeby ułatwić sobie orientacje czasową.J

5. Walutą w Norwegii jest korona, która dzieli się na 100 ore. Dostępne w obiegu monety to: 50 ore, 1, 5, 10, 20 NOK oraz banknoty: 50, 100, 200, 500, 1000 NOK.6. Karty kredytowe i czeki są szeroko akceptowane. Uważajmy jednak na nasze wydatki, gdyż Norwegia na pewno nie jest tanim krajem. Czeki podróżne honorowane są w bankach, hotelach, sklepach i na lotniskach.
Źródło: wydawnictwo Pascal


Norwegia na skróty

Pogoda w Norwegii

Dzisiaj, 20.4 17°C
Sprawdź średnie temperatury »

Szukasz wakacji
w Norwegii?

801 400 600
koszt 0,49 za min z VAT

71 769 56 98
wg stawki operatora

... lub zostaw kontakt, oddzwonimy do Ciebie!

Zostaw kontakt »

Rezerwacja w salonie

Przewodnik drukowany

Kup teraz z 15 % rabatem na hasło Travelplanet.pl

Norwegia jest coraz bardziej popularnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów i coraz częściej nie tylko ze względu na piękno północnego krajobrazu.

Kup teraz »
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij