Co zabrać do Meksyku

1. Na pewno powinniśmy liczyć się z <strong>upałami</strong> i silnym nasłonecznieniem. Przydatny może okazać się <strong>kapelusz i krem</strong> ochronny, chyba że planujemy zakupić te rzeczy na miejscu, a meksykańskie wydanie kapelusza - <strong>sombrero</strong> - to ciekawa pamiątka z wakacji.

Pogoda w Meksyku

Dzisiaj, 26.7 27°C
1. Na pewno powinniśmy liczyć się z upałami i silnym nasłonecznieniem. Przydatny może okazać się kapelusz i krem ochronny, chyba że planujemy zakupić te rzeczy na miejscu, a meksykańskie wydanie kapelusza - sombrero - to ciekawa pamiątka z wakacji. 2. Podróżując z dzieckiem do 18 lat powinno się mieć przy sobie najlepiej akt notarialny wyrażający zgodę drugiego z rodziców na wyjazd. Meksyk został zmuszony do wprowadzenia tego przepisu, gdyż nagminne było porywanie dzieci przez jednego z rodziców (dotyczyło to szczególnie obywateli USA).

3. Prawo jazdy, międzynarodowa legitymacja studencka to dokumenty, które również mogą się przydać.Kierowcy powinni mieć międzynarodowe prawo jazdy, mimo że samochody są często wypożyczane nawet po okazaniu polskiego prawa jazdy. Jednak w razie wypadku, zwłaszcza z udziałem innych pojazdów meksykańskich, posiadanie tylko polskiego prawa jazdy może być problemem

4. Leki antyseptyczne, przeciwuczuleniowe, przeciwgorączkowe.

5. Środki higieniczne są powszechnie dostępne, ale nie wszędzie wszystkie, więc lepiej zabrać ze sobą tampony, środki antykoncepcyjne, płyn do soczewek, coś przeciw owadom.
Imperial Laguna

Imperial Laguna

Cena za 1 osobę:
2 871 zł
6. Warto mieć przy sobie latarkę, korek do umywalki, scyzoryk, podręczny słownik języka hiszpańskiego (choć angielski jest powszechnie rozumiany), a nawet kłódkę do naszego plecaka.

7. Pamiętajmy, że napięcie płynące w Meksyku ma 110 V. Urządzenia przywiezione z Polski nie będą działały.
City Express Playa del Carmen

City Express Playa del Carmen

Cena za 1 osobę:
2 999 zł
8. Walutą obowiązującą jest Nowe Peso, peso = 100 centavos. Po denominacji wprowadzonej w 1993r. (podzielono dotychczasowe przez 1000) w obiegu są następujące monety: 20, 10, 5, 2 i 1 peso oraz 50, 20, 10, 5 centavos i banknoty: 500, 200, 100, 50, 20 i 10 peso. Do prowadzenia kantorów upoważnione są tylko określone banki.

10. Karty płatnicze są szeroko akceptowane, a American Express wprowadził nawet gorącą linię, pod którą każdy użytkownik może zadzwonić w razie jakichkolwiek trudności (5/3253625). Rząd od każdej transakcji kartą pobiera 6% podatku. W przypadku czeków podróżnych najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie ich w dolarach, gdyż w ten sposób unikamy dodatkowych prowizji.

Źródło: wydawnictwo Pascal

Opinie o miastach w Meksyku

4,8
Acapulco SIGMADOS
ACAPULCO ZAPEWNIA WSZYSTKO, CZEGO MOŻE ZAPRAGNˇĆ TURYSTA. Ogólnie: Miasto piękne, ciekawe, nastawione na turystykę. Wyjątkowo sympatyczni ludzie. Miasto bezpieczne (wbrew opiniom). Wspaniały ocean, mnóstwo rozrywek.
Atrakcje turystyczne: Miasto rozrywki, niewiele zabytków. Miejscowość dla wypoczynku a nie zwiedzania.
Aktywny wypoczynek: Głównie sporty wodne.
Życie nocne: To jest ACAPULCO! Słynie z życia nocnego i słusznie!
Komunikacja: Taksówki, które są wszędzie i autobusy, które zatrzymują się wszędzie.
Jedzenie i restauracje: Wspaniałe posiłki głównie w tradycyjnych barach i restauracjach.
Zdrowie i bezpieczeństwo: Badanie lekarskie - 10 złotych, aptek mnóstwo, bezpieczeństwo niewiarygodne.
Pogoda: Niewielkie zmiany temperatur. W każdej porze roku.
Plaża: Acapulco to plaża.....

Okazje Last Minute: Meksyk

Aloft Cancun

Aloft Cancun
7 dni 02.03 - 09.03 inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI Polska
7 228 zł / 2 os.
3 614 zł / 1 os.

El Tukan Hotel & Beach Club

El Tukan Hotel & Beach Club
7 dni 02.03 - 09.03 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia TUI Polska
7 248 zł / 2 os.
3 624 zł / 1 os.

Celuisma Dos Playas

Celuisma Dos Playas 4.2
7 dni 15.09 - 22.09 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI Polska
7 328 zł / 2 os.
3 664 zł / 1 os.

Meksyk na skróty

Regiony:
Przewodnik:
  • Meksyk
    Wydawnictwo Pascal prezentuje nowość - w październiku 2009 ukazuje się Meksyk w serii Praktyczny Przewodnik. Kup teraz »
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY