Jukatan - Przewodnik

<strong>Półwysep Jukatan</strong> to królestwo Majów. Choć chlubią się tym, że są Meksykanami, za prawdziwą ojczyznę uważają <strong>Mayab </strong>(kraj Majów), obejmujący również Gwatemalę, obszary Belize oraz część stanu Chiapas. <br/>W 1542 r. Hiszpanie zdobyli miasto T''hó i na jego miejscu założyli <strong>Meridę</strong> (obecnie stolica stanu Jukatan). Ponieważ przez wieki pozostawała w ścisłych związkach z Hiszpanią, mieszkańcy półwyspu mieli poczucie odrębności od reszty kraju.

Pogoda na Jukatanie

Dzisiaj, 17.10 29°C
Półwysep Jukatan to królestwo Majów. Choć chlubią się tym, że są Meksykanami, za prawdziwą ojczyznę uważają Mayab (kraj Majów), obejmujący również Gwatemalę, obszary Belize oraz część stanu Chiapas.
W 1542 r. Hiszpanie zdobyli miasto T''hó i na jego miejscu założyli Meridę (obecnie stolica stanu Jukatan). Ponieważ przez wieki pozostawała w ścisłych związkach z Hiszpanią, mieszkańcy półwyspu mieli poczucie odrębności od reszty kraju. Nizinny i gorący Jukatan zadziwia różnorodnością. Na jego obszarze rozciągają się trzy stany - Quintana Roo, Jukatan oraz Campeche. Pełno tu stanowisk archeologicznych, pięknych kolonialnych miast i najpopularniejszych w Meksyku nadmorskich miejscowości wypoczynkowych. Pora deszczowa trwa od połowy sierpnia do połowy października - w tym czasie prawie codziennie po południu padają krótkie, ulewne deszcze.
Imperial Laguna

Imperial Laguna

Cena za 1 osobę:
2 778 zł
Stan Jukatan to wąski pasek na północnym krańcu półwyspu Jukatan. Aż do rozwoju Cancunu w sąsiednim stanie Quintana Roo był najważniejszym ekonomicznie regionem na półwyspie, a z historycznego i kulturowego punktu widzenia jest nim nadal. To tutaj skupiają się najsłynniejsze budowle Majów (Chichén Itzá, Uxmal) i najpiękniejsze kolonialne miasta Jukatanu (Mérida i Valladolid), a także dwie mniejsze nadbrzeżne miejscowości, słynące z żyjących w pobliżu dzikich flamingów (czerwonaki).

Okazje Last Minute: Jukatan

City Express Playa del Carmen

City Express Playa del Carmen 4.5
7 dni 01.10 - 08.10 inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI
5 800 zł / 2 os.
2 900 zł / 1 os.

El Tukan Hotel & Beach Club

El Tukan Hotel & Beach Club
7 dni 01.10 - 08.10 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia TUI
5 994 zł / 2 os.
2 997 zł / 1 os.

Aloft Cancun

Aloft Cancun
7 dni 24.09 - 01.10 inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI
6 688 zł / 2 os.
3 344 zł / 1 os.

Riu Lupita

Riu Lupita 4.7
7 dni 01.10 - 08.10 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI
7 154 zł / 2 os.
3 577 zł / 1 os.

Meksyk na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY