Jukatan - Przewodnik

<strong>Półwysep Jukatan</strong> to królestwo Majów. Choć chlubią się tym, że są Meksykanami, za prawdziwą ojczyznę uważają <strong>Mayab </strong>(kraj Majów), obejmujący również Gwatemalę, obszary Belize oraz część stanu Chiapas. <br/>W 1542 r. Hiszpanie zdobyli miasto T''hó i na jego miejscu założyli <strong>Meridę</strong> (obecnie stolica stanu Jukatan). Ponieważ przez wieki pozostawała w ścisłych związkach z Hiszpanią, mieszkańcy półwyspu mieli poczucie odrębności od reszty kraju.

Pogoda na Jukatanie

Dzisiaj, 25.6 30°C
Półwysep Jukatan to królestwo Majów. Choć chlubią się tym, że są Meksykanami, za prawdziwą ojczyznę uważają Mayab (kraj Majów), obejmujący również Gwatemalę, obszary Belize oraz część stanu Chiapas.
W 1542 r. Hiszpanie zdobyli miasto T''hó i na jego miejscu założyli Meridę (obecnie stolica stanu Jukatan). Ponieważ przez wieki pozostawała w ścisłych związkach z Hiszpanią, mieszkańcy półwyspu mieli poczucie odrębności od reszty kraju. Nizinny i gorący Jukatan zadziwia różnorodnością. Na jego obszarze rozciągają się trzy stany - Quintana Roo, Jukatan oraz Campeche. Pełno tu stanowisk archeologicznych, pięknych kolonialnych miast i najpopularniejszych w Meksyku nadmorskich miejscowości wypoczynkowych. Pora deszczowa trwa od połowy sierpnia do połowy października - w tym czasie prawie codziennie po południu padają krótkie, ulewne deszcze.
City Express Playa del Carmen

City Express Playa del Carmen

Cena za 1 osobę:
2 999 zł
Stan Jukatan to wąski pasek na północnym krańcu półwyspu Jukatan. Aż do rozwoju Cancunu w sąsiednim stanie Quintana Roo był najważniejszym ekonomicznie regionem na półwyspie, a z historycznego i kulturowego punktu widzenia jest nim nadal. To tutaj skupiają się najsłynniejsze budowle Majów (Chichén Itzá, Uxmal) i najpiękniejsze kolonialne miasta Jukatanu (Mérida i Valladolid), a także dwie mniejsze nadbrzeżne miejscowości, słynące z żyjących w pobliżu dzikich flamingów (czerwonaki).

Źródło: wydawnictwo Pascal

Okazje Last Minute: Jukatan

Imperial Laguna

Imperial Laguna 4.5
7 dni 11.08 - 18.08 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia TUI Polska
6 398 zł / 2 os.
3 199 zł / 1 os.

El Tukan Hotel & Beach Club

El Tukan Hotel & Beach Club
7 dni 07.07 - 14.07 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia TUI Polska
last
minute
6 998 zł / 2 os.
3 499 zł / 1 os.

Celuisma Dos Playas

Celuisma Dos Playas 4.2
7 dni 08.09 - 15.09 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI Polska
7 998 zł / 2 os.
3 999 zł / 1 os.

Aloft Cancun

Aloft Cancun
7 dni 16.03 - 23.03 inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI Polska
8 228 zł / 2 os.
4 114 zł / 1 os.

Meksyk na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY