Mauritius - Przewodnik

Mauritius położony jest w północno-zachodniej części Oceanu Indyjskiego i należy do <strong>Maskarenów</strong>. Do tej najpiękniejszej części archipelagu należy także popularna wyspa Rodrigues oraz wyspa Reunion i kilka mniejszych wysp powstałych w wyniku erupcji wulkanicznych.<br/> Na wakacje last minute na Mauritius warto wybrać się o każdej porze roku, choć najwyższe temperatury panują tu w okresie od kwietnia do października.
Mauritius położony jest w północno-zachodniej części Oceanu Indyjskiego i należy do Maskarenów. Do tej najpiękniejszej części archipelagu należy także popularna wyspa Rodrigues oraz wyspa Reunion i kilka mniejszych wysp powstałych w wyniku erupcji wulkanicznych.
Na wakacje last minute na Mauritius warto wybrać się o każdej porze roku, choć najwyższe temperatury panują tu w okresie od kwietnia do października. Wyspy Mauritius są silnie zalesione dziewiczymi lasami, a część ich powierzchni pokryta jest także sawanną oraz plantacjami trzcin cukrowych i herbaty. Są to wyspy pochodzenia wulkanicznego, stąd w krajobrazie liczne pofałdowania tworzone zarówno przez pasmo wzniesień Port Louis jak i asymetryczne stożki wulkaniczne szczególnie w środkowej części wyspy.
Rzeźba Wyspy Rodrigues oraz Reunion również jest silnie urozmaicona. Najwyższym szczytem jest Mount Limon o wysokości 400 m. n. p. m. Pozostałe wyspy posiadają strome zbocza oraz słabo rozwiniętą linię brzegową.
Uśmiech Losu 3*

Uśmiech Losu 3*

Cena za 1 osobę:
3 384 zł - 55 %
Urzekające, rajskie wyspy oddzielone są od siebie malowniczymi rafami koralowymi. Turyści przybywający na wakacje na Wyspy Mauritius mogą podziwiać przepiękne egzotyczne krajobrazy. Szczególnie interesujący jest górski park krajobrazowy Domaine du Chausser, Park Chamarel z ziemią mieniącą się kolorami oraz rezerwat ptaków Casela i wodospady Rochester.

Głównym celem wycieczek last minute na Mauritius i zarazem największym miastem i stolicą jest Port Louis znajdujący się północno-zachodniej części wyspy.
Turyści wybierający wakacje na Mauritius poznają afrykańskie tradycje oraz azjatycką kulturę wysp. Bardzo atrakcyjne i ciekawe kulturowo są festiwale hinduskie i chińskie z Chińskim Świętem Smoka, Holi i Cavadee na czele.
Aanari Resort & Spa

Aanari Resort & Spa

Cena za 1 osobę:
4 555 zł - 37 %
Wakacje na Mauritius to gwarancja wspaniałych wrażeń, przede wszystkim widokowych. Na turystów czekają tu piękne, białe i piaszczyste plaże położone nad czystymi i ciepłymi wodami oceanu pełnego mieniących się kolorami raf.

Laguny i malownicze plaże Mauritius uważane są za jedne z najpiękniejszych na świecie. Dużą atrakcją plaż Mauritius są rejsy podwodne łodzią ze szklanym dnem, podczas której można poznać bogactwo podwodnego ogrodu koralowego.
Wśród tropikalnych ogrodów wyrosły duże, luksusowe hotele oferujące bardzo dobry serwis hotelowy i coraz to szerszą ofertę rozrywki i sportów wodnych.
Źródło: wydawnictwo Pascal

Okazje Last Minute: Mauritius

Tarisa Resort & Spa

Pobyt:
7 dni
Termin:
06.03 - 13.03 inne terminy
Wylot z:
Warszawa
Wyżywienie:
AI - All Inclusive
Organizator:
Rainbow
Opis oferty

Le Surcouf Hotel & Spa

Pobyt:
7 dni
Termin:
06.03 - 13.03 inne terminy
Wylot z:
Warszawa
Wyżywienie:
AI - All Inclusive
Organizator:
Rainbow
Opis oferty

Casuarina Resort & Spa

Pobyt:
7 dni
Termin:
27.02 - 06.03 inne terminy
Wylot z:
Warszawa
Wyżywienie:
AI - All Inclusive
Organizator:
Rainbow
Opis oferty

Mauritius na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY