Mauritius - Przewodnik

Mauritius położony jest w północno-zachodniej części Oceanu Indyjskiego i należy do <strong>Maskarenów</strong>. Do tej najpiękniejszej części archipelagu należy także popularna wyspa Rodrigues oraz wyspa Reunion i kilka mniejszych wysp powstałych w wyniku erupcji wulkanicznych.<br/> Na wakacje last minute na Mauritius warto wybrać się o każdej porze roku, choć najwyższe temperatury panują tu w okresie od kwietnia do października.

Pogoda na Mauritiusie

Dzisiaj, 20.9 24°C
Mauritius położony jest w północno-zachodniej części Oceanu Indyjskiego i należy do Maskarenów. Do tej najpiękniejszej części archipelagu należy także popularna wyspa Rodrigues oraz wyspa Reunion i kilka mniejszych wysp powstałych w wyniku erupcji wulkanicznych.
Na wakacje last minute na Mauritius warto wybrać się o każdej porze roku, choć najwyższe temperatury panują tu w okresie od kwietnia do października. Wyspy Mauritius są silnie zalesione dziewiczymi lasami, a część ich powierzchni pokryta jest także sawanną oraz plantacjami trzcin cukrowych i herbaty. Są to wyspy pochodzenia wulkanicznego, stąd w krajobrazie liczne pofałdowania tworzone zarówno przez pasmo wzniesień Port Louis jak i asymetryczne stożki wulkaniczne szczególnie w środkowej części wyspy.
Rzeźba Wyspy Rodrigues oraz Reunion również jest silnie urozmaicona. Najwyższym szczytem jest Mount Limon o wysokości 400 m. n. p. m. Pozostałe wyspy posiadają strome zbocza oraz słabo rozwiniętą linię brzegową.
Tamarin

Tamarin

Cena za 1 osobę:
4 665 zł
Urzekające, rajskie wyspy oddzielone są od siebie malowniczymi rafami koralowymi. Turyści przybywający na wakacje na Wyspy Mauritius mogą podziwiać przepiękne egzotyczne krajobrazy. Szczególnie interesujący jest górski park krajobrazowy Domaine du Chausser, Park Chamarel z ziemią mieniącą się kolorami oraz rezerwat ptaków Casela i wodospady Rochester.

Głównym celem wycieczek last minute na Mauritius i zarazem największym miastem i stolicą jest Port Louis znajdujący się północno-zachodniej części wyspy.
Turyści wybierający wakacje na Mauritius poznają afrykańskie tradycje oraz azjatycką kulturę wysp. Bardzo atrakcyjne i ciekawe kulturowo są festiwale hinduskie i chińskie z Chińskim Świętem Smoka, Holi i Cavadee na czele.
Le Tropical (Trou d'eau Douce)

Le Tropical (Trou d'eau Douce)

Cena za 1 osobę:
4 783 zł - 40 %
Wakacje na Mauritius to gwarancja wspaniałych wrażeń, przede wszystkim widokowych. Na turystów czekają tu piękne, białe i piaszczyste plaże położone nad czystymi i ciepłymi wodami oceanu pełnego mieniących się kolorami raf.

Laguny i malownicze plaże Mauritius uważane są za jedne z najpiękniejszych na świecie. Dużą atrakcją plaż Mauritius są rejsy podwodne łodzią ze szklanym dnem, podczas której można poznać bogactwo podwodnego ogrodu koralowego.
Wśród tropikalnych ogrodów wyrosły duże, luksusowe hotele oferujące bardzo dobry serwis hotelowy i coraz to szerszą ofertę rozrywki i sportów wodnych.

Okazje Last Minute: Mauritius

Le Palmiste Resort & Spa

Le Palmiste Resort & Spa
7 dni 04.12 - 11.12 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Best Reisen
9 594 zł / 2 os.
4 797 zł / 1 os.
5 350 zł / 1 os. - 10 %

Aanari Resort & Spa

Aanari Resort & Spa
7 dni 04.12 - 11.12 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Best Reisen
9 820 zł / 2 os.
4 910 zł / 1 os.
5 280 zł / 1 os. - 7 %

Tamarin

Tamarin 4.0
7 dni 23.01 - 30.01 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Prima Holiday
9 898 zł / 2 os.
4 949 zł / 1 os.

Mauritius na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY